Прескочи до съдържание

До Френската ривиера догодина напролет - май/юни


Bliss

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Започнахме да обсъждаме следващото ни по-дълго пътешествие с мъжа ми. Имаме спор, но това е тема на друг разговор  ;)

Та той се е запънал за Ривиерата. Аз ще допълня и Прованс. 

Този район откъм достъпност със самолет ми е тъмна Индия. Ясно е че няма директни полети. Но вие какво бихте препоръчали като маршрут, като критериите са евтино, малко изчакване на полети, удобно(колко съм скромна). 

 

 

 

 

Връзка към мнение

От Букурещ има полети до Ница, директни на Райнеър.

Другото, което е като много евтин вариант е пак от Букурещ с уиз до Кунео, Италия. От там си на 20км  от френската граница и около 60-70 до Ница.

Ъпдейт- в грешка съм- Блу еър бяха до Ница.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Или най-евтино и удобно - Милано и после кола/влак... Предполагам, че ще ви е по-удобно да тръгнете от София и после по земя, отколкото да биете път до Букурещ, но въпрос на вкус и цена. (Предполагам, че живееш в София, иначе може да е все едно София или Букурещ)

Връзка към мнение

Oбикновен двупосочен билет до Ница върви между 200 и 250 евро от София. Ако решите да летите с нискотарифна компания до някое от околните летища (в Италия) си направете хубаво сметката - билети + багаж + такса за издаване на билета + трансфер до Милано (примерно) + влак в двете посоки накрая може да излезе по-скъпо отколкото традиционна компания със смяна. Но може и да си струва, ако останете една нощувка и в Милано например :) 

Имайте предвид, че Vueling май пускат полети до София скоро и евентуално ще можете да летите с тях до Ница през Барселона на доста конкурентни цени. Полетите са сезонни (от юни до септември), но още няма график за догодина. Следете ги идните месеци. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Даже в момента има цени от 183 евро от София, от Истанбул също са подобни, ако софийските случайно изчезнат.

 

Абе с две думи, варианти бол, но е рано да го мислиш, някъде към нова година ако се ориентираш ще е най-добре :)

Връзка към мнение

Да, според цените...но специално за Кунео съм хващала цени от Букурещ под 20 евро двупосочно. :)  Което не значи, че ще ги има пак де.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Летя три поредни години Букурещ - Ница с Blueair  . Цената е от порядъка на 120-130 евро при резервация 3-4 месеца напред.

Това е най-ниската възможна през сезона и полетите винаги са били пълни.

Полета за Ница е в 18.30 часа от години , а Ница-Букурещ мисля 20.20 като каца в Букурещ след полунощ.

 

Пътувал съм и София - Милано с Wizz и после с влак , но го направих така , че имах нощувка в Милано , после ранен влак за Генуа , разглеждане на Генуа за 5-6 часа и влак към Вентимилиа и Ница ...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това беше и моето чудене през пролетта...

Докато се помотявях с билетите(щяхме да летим от София с Алиталия през Рим), те поскъпнаха и направихме пътуването през Милано(с нощувка в Санремо по желание на мъж ми).

Подробности мога да дам при нужда.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Благодаря за идеите. Като наближи ще поразцъкам цените и пак ще питам.

 

И аз го мислих да кацнем в Милано и от там да вземем кола под наем. Хем ще отделим няколко дни на Генуа и евентуално Чинкуе терре. 

 

А моето желание беше Париж + долината на Лоара и замъците. Или Мюнхен (и за там се чудех на по-евтин вариант) и Баварските замъци. Но май няма да ме огрее. 

 

Mary ако финално решим да е твоя вариант, ще те питам за подробности.

Редактирано от Bliss
Връзка към мнение

А моето желание беше Париж + долината на Лоара и замъците. Или Мюнхен (и за там се чудех на по-евтин вариант) и Баварските замъци. Но май няма да ме огрее. 

 

Френският ти маршрут съм го правил през 2013, а немския през 2012. Свиркай ако ти трябва инфо ;-)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И трите плана си заслужават и трябва да ги направиш :)

Не вярвам обаче Ривиерата да те разочарова. Първия път аз имах доста смесени нагласи като за някоя прехвалена , префърцунена , снобарска дестинация. Оказа се , че е невероятно красив регион и всички тия хора с пари не са пълни балъци.

Любимата ми лятна морска дестинация .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Все пак е наистина прекалено рано да го мислите зa след година.

Предполагам знаеш кога са датите през май на Формула 1 и фестивала в Кан , когато цените на хотелите от Монако през Ница до Кан удрят тавана. Ако планирате пътуване по това време е добре да резервирате хотели няколко месеца предварително.

 

П.С. Друга идея която мога да дам е до Рим с Wizz и easyJet за Рим-Ница , но това за хора като мен които са готови на Рим винаги и по всяко време , защото трябва и нощувка.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

А как според вас е по-добре да се стигне до Френската ривиера, с кола от България и там да си обикаляме с кола или със самолет до Ница и там да обикаляме с обществения транспорт?Обществения транспорт удобен ли е?Как може да се стигне от Ница до Монако или Кан и на какви цени горе-долу?Също така съм чувал, че лятото стават километрични задръствания по тези отсечки.Това така ли е ?

Връзка към мнение

А как според вас е по-добре да се стигне до Френската ривиера, с кола от България и там да си обикаляме с кола или със самолет до Ница и там да обикаляме с обществения транспорт?Обществения транспорт удобен ли е?Как може да се стигне от Ница до Монако или Кан и на какви цени горе-долу?Също така съм чувал, че лятото стават километрични задръствания по тези отсечки.Това така ли е ?

За обикалянето с кола нищо не мога да кажа, но за градския транспорт мога. :)  Изключително удобен е обществения транспорт.

Възможностите са с автобус и с влак.

До Монако от Ница - автобус 100 - цена 1,50 евро; с влак е по-скъпо.

До Кан от Ница - с автобус 200 - цена 1,50 авро; с влак около 6-7 евро.

Задръствания има. С влака се избягват задръстванията, но се губи част от гледката(в посока Монако).

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Стенк моите задръжки са именно тези за Ривиерата. Някак прекалено ракламирана ми се струва тази дестинация, но явно не съм права. И аз съм готова за Рим по всяко време.  :)

 

Иначе дългите ни маршрути от по 15-20 дни за близките години са именно тези трите + Тоскана (мъжа ми отказа обаче да сме две години подред в Италия) + Португалия(за там ще ни трябват повече от 15 дни). Само да сме живи и здрави. А къси маршрути от по 5-6 дни имам безброй. 

 

Желанието ми да кацнем направо в Ница (а не в Милано например и от там кола) беше именно с цел логистика. Искам по Ривиерата да се придвижваме именно с градски транспорт заради задръстванията. А следващата половина на пътуването да наемем кола за Прованс. Ще видим. Има доста време. Към момента само сондирам мнения и информация. 

Връзка към мнение

Стенк моите задръжки са именно тези за Ривиерата. Някак прекалено ракламирана ми се струва тази дестинация, но явно не съм права. И аз съм готова за Рим по всяко време.  :)

 

Рекламирана са Коста Дел Сол , Коста Брава и подобни безумия . Вярвай ми ... нищо общо няма  :)

Не забравяй , че допреди обединението на Италия всичко до Ница е било италианско владение . Старата Ница досега е досущ като Италия , а Ментон си е просто италиански  :P

Всичко това съчетано с невероятна природа и селската идилия на Прованс.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Между Ница и Антиб/Кан препоръчвам влак поне в едната посока , защото гледките не са нещо впечатляващо , а с автобус е около 4 пъти по-бавно.

Ако решите да се базирате в Ница (което за мен е перфектният избор)  и ходите към Сен Тропе най-удачно е с лодка :

 

http://www.trans-cote-azur.co.uk/

 

Абе като ви се поизбистрят плановете питай . Аз тази година пропускам по независещи от мен причини и адски ме е яд , но пък си имаме съфорумец от мястото на събитието който може да помогне с най-актуална информация.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А как според вас е по-добре да се стигне до Френската ривиера, с кола от България и там да си обикаляме с кола или със самолет до Ница и там да обикаляме с обществения транспорт?Обществения транспорт удобен ли е?Как може да се стигне от Ница до Монако или Кан и на какви цени горе-долу?Също така съм чувал, че лятото стават километрични задръствания по тези отсечки.Това така ли е ?

 

Със самолет до Ница и ... кола под наем  :)

Там интересното са селцата във вътрешността, които са много по-достъпни със собствен транспорт.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако отправна точка ви е Ница, съвсем спокойно можете да стигнете до основните забележителности с влака. Автобуса не го препоръчвам, понеже е бавен, губите ценно време. В Ница за разглеждане - два дни са достатъчни. Пристанището, стария град с цветния пазар, площад Гарибалди и Масена, свързани помежду си с чисто нов парк (coulée verte), пешеходната улица Масена, до музея Масена, оттам сте до Негреско на Променада. Връщане в изходна точка. Един два музея и ресторанта и това е. За плаж не става (освен ако не ви се харчат луди пари за чадър и шезлонг).

С влака до Монако се стига за 15 минути и 5 евро в двете посоки. По пътя може да се спрете в Ез и Вилфранш има страхотни гледки. Oсвен Ез сюр мер, отидете и до Ез вилаж (високата част на градчето). Там става и за плаж, но аз предочитам Вилфранш. Ден в Монако също е напълно достатъчен. Подпечатайте си паспортите за спомен в туристическото бюро. Хапнете в старата част на Монако към двореца на принца на прилични цени (20 евро на човек без напитки) или на пристанището - Мирамар е супер ресторантче. 

Ако искате може с влака да отскочите и до Санремо за около час сте там със смяна във Винитимил. 

Задължително отделете ден за Ментон, прекрасно градче, чисто и спокойно, много по-приятно от Ница.

От Ница за половин час сте в Антиб. Може да е по-добре да преспите там, за да имате време да се насладите на стария град, центъра, както и на Маринленд - уникално шоу с косатки и делфини, половин ден е достатъчен. Изходна точка за Кан, Жуан ле Пан и Грас. 


Оттам преспете в Сен Рафаел, посетете Сен Тропе (не съм ходил още, но доста са разочаровани и цените са надути). 

Аз бих го организирал така 4 нощувки в Ница, 4 в Антиб и 2 в Сен Рафаел примерно, напълно възможно с влака. 

Освен ако не сте супер киномани или запалени фенове, избягвайте май месец, защото покрай Гран при в Монако и фестивала в Кан цените са поне двойни и лудницата също. Миналата седмица цяло Монако беше барикадирано от мрежи и трибуни. Но ако сте истински фенове, ето какво може да видите на метри от вас през май. 

post-1318-0-72593000-1401670897_thumb.jpg
post-1318-0-31025400-1401670961_thumb.jpg
 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Цитираните цени от  183 евро са в много неудобни часове и ще си трябва такси в двете посоки , което в Ница означава минимум едни 30 -ина евро дори за 4-5 км.  :)

Затова планиране поне 3-4 месеца напред,

 

 

 

Към казаното от Калоян мога да добавя St. Paul de Vence , докъдето се стига с кола или автобус 400:

https://www.google.bg/search?q=st.+paul+de+vence&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=dmSMU6G-FcaH0AXn8IGwCA&ved=0CEAQsAQ&biw=1280&bih=937

 

 

Има няколко панорамни маршрута от Ница с влакчета подобни на нашите теснолинейки с които обикаляте градчетата в планината.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Доста се чудих дали да отварям нова тема или тук да пиша , защото ние пътуваме тази година през юли. ама , хайде за сега тук .

 

имам един въпрос относно Океанографския музей в Монако .

февруари , когато имах време за ровичкане из сайтове за инфо , на сайта на музея видях семеен билет . или поне си мисля ,че видях . сега не откривам такъв .няколко месеца по-късно , много от нещата , които изглеждаше че добре съм проучила , сега вече излизат по друг начин.http://www.oceano.mc/en/prepare-your-visit/prices

 

някой посещавал музея или пък сайта , виждал ли е такова нещо - имам предвид - семеен билет ?

даже ми се върти в главата , че включваше и вход за Японската градина .

но може и да съм преплела информацията от купищата неща които изчетох тогава .

 

ще пропуснем Маринеленд .бих го посетила заради срещата с делфини , но цените ме отказаха -http://www.marineland.fr/en/meet-the-animals/meet-the-dolphins

 

имаме 5 дни за Лазурния бряг . ще вземем седмична карта за транспорт - 15 евро на човек . пак излиза добра сметката - по 3 евро на ден . по тази причина , вероятно ще пропуснем ползването на регионалните влакове .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Доста се чудих дали да отварям нова тема или тук да пиша , защото ние пътуваме тази година през юли. ама , хайде за сега тук .

 

имам един въпрос относно Океанографския музей в Монако .

февруари , когато имах време за ровичкане из сайтове за инфо , на сайта на музея видях семеен билет . или поне си мисля ,че видях . сега не откривам такъв .няколко месеца по-късно , много от нещата , които изглеждаше че добре съм проучила , сега вече излизат по друг начин.http://www.oceano.mc/en/prepare-your-visit/prices

 

някой посещавал музея или пък сайта , виждал ли е такова нещо - имам предвид - семеен билет ?

даже ми се върти в главата , че включваше и вход за Японската градина .

но може и да съм преплела информацията от купищата неща които изчетох тогава .

 

ще пропуснем Маринеленд .бих го посетила заради срещата с делфини , но цените ме отказаха -http://www.marineland.fr/en/meet-the-animals/meet-the-dolphins

 

имаме 5 дни за Лазурния бряг . ще вземем седмична карта за транспорт - 15 евро на човек . пак излиза добра сметката - по 3 евро на ден . по тази причина , вероятно ще пропуснем ползването на регионалните влакове .

 

За семеен билет не знам, но имаше на място комбиниран билет за Двореца, Океанографския музей и Музея на Наполеон / в страничното крило на Двореца / около 20 евро. Могат да се ползват в различни дни. Японската градина няма вход. Това е малък парк. 

За седмичната карта проучете дали обхваща междуградските автобуси, защото ние бяхме взели в Ница и пак доплащахме по 1 евро за междуградските автобуси.

Връзка към мнение

И аз да се включа, проучвам идеята за 4-5 дни някъде по ривиерата между Монацо и Сен Тропе през Август, обаче нещо цените не ме радват.

Търся нещо за 2+2 деца до около 150евро на вечер, не мисля, че е толкова малко, че да не намеря, но вчера се фрапирах от някои цени по 3000евро на вечер...

Давайте идеи.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.