Прескочи до съдържание

*редакция: не резервирайте там* www.airfasttickets.de - евтино, та дрънка!


Препоръчани мнения

Георги Матеев
Бележка на Георги: Днес IATA забрани на всички сайтове от групата airfasttickets да продават билети заради неплатени задължения. Развитието и какво означава това за вече купените билети следете в последните мнения в тази тема.

 

Преди няколко дни случайно открих http://www.airfasttickets.de които предлагат изключително ниски цени за билети на доста компании (особено за Bulgaria Air), в някои случаи до 25% по-ниски от стандартните! По-евтини са даже и от myhellas.com. Основният недостатък е, че сайта е на немски, но човек може да се оправи сравнително лесно.

 

Естествено съмнението си каза думата и порових за ревюта за този резервационен сайт. Засега за съжаление преобладават негативните.

 

Въпреки това реших да рискувам и си купих от тях (донякъде и с тестова цел) 2 билета. През сайта на Bulgaria Air цената излизаше 185 евро на билет, през Myhellas 171 евро, а през http://www.airfasttickets.de - едва 134 евро! Плащането мина безпроблемно и за разлика от myhellas веднага (в реално време) ми бе издаден номер на електронен билет, резервационен код и тн. После проверих резервацията си директно в сайта на Bulgaria Air и изглежда всичко е точно - билетите фигурират в тяхната система, което е успокоително.

 

Ще ви държа в течение дали после пътуването в действителност е минало ОК. Защото ако няма проблем с билетите този сайт ще се окаже мега ценна находка.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 31
Връзка към мнение

Ревютата са притеснителни, но по начало такива има за абсолютно всеки сайт. Аз съм почти сигурен, че са читави, може би клиентското обслужване им е зле, което предизвиква броженията. Ще чакаме коментари :)

 

Харесва ми, че няма такси за кредитни карти и резервацията се прави с много малко кликове.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

за англо версията, но нали са едно...... http://www.reviewcentre.com/Travel-Agents/Air-Fast-Tickets-www-airfasttickets-co-uk-reviews_2485709

 

Това е уловката. Англо версията изкарва по-високи цени!

 

Ниските цени са САМО в немската версия.

 

Не знам каква е логиката, но е факт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще ви държа в течение дали после пътуването в действителност е минало ОК. Защото ако няма проблем с билетите този сайт ще се окаже мега ценна находка.

 

Наистина доста добри цени излизат с България Еър. Сподели след като ги ползваш как е било.

Връзка към мнение

Това е уловката. Англо версията изкарва по-високи цени!

 

Ниските цени са САМО в немската версия.

 

Не знам каква е логиката, но е факт.

 

При доста сайтове е така, не знам дали различните домейни не са просто нещо като франчайз. С expedia е подобно, но с обратен знак - германския им сайт ще изкара по-високи цени и има такса издаване спрямо американския. 

Връзка към мнение

Днес един колега ме помоли да му букна билети до Париж през август. Ето и сравнението на цените:

 

TripBG 541.77

post-182-0-54210600-1401722298_thumb.png

 

AirBG €529.22

post-182-0-81982800-1401722361_thumb.png

 

MyHellas €499.36

post-182-0-71831800-1401722442_thumb.png

 

AirFastTickets €455.16

post-182-0-20210400-1401722526_thumb.png

 

Става въпрос за един и същ полет на конкретни дати! Цифрите сами говорят :)

Редактирано от vlady
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Става въпрос за един и същ полет на конкретни дати! Цифрите сами говорят :)

 

Наистина добро сравнение!

 

А как направи така, че хем да си на немската версия на сайта хем да ти е на английски? Аз нещо не можах да намеря такава опция.

Връзка към мнение
Георги Матеев
Публикувано: (редактирано)

Това е ясно, помислих че на самия сайт можеш да смениш езика :)

 

Между другото току-що направих нов "удар" с един билет. За сравнение цените бяха:

 

trip.bg - 378 евро

myhellas.com - 351 евро

airfasttickets.de - 249 евро (!)

 

(сори, домързя ме да правя скриншотове)

 

Сами виждате колко голяма е разликата. И тъй като съм Тома Неверник когато става въпрос за подозрително ниски цени, след покупката на билета се свързах директно с авиокомпанията и ги помолих за потвърждение. Отговорът беше: The reservation is active and the ticket mentioned is valid for usage.

 

Усещам, че airfasttickets.de е на път да се превърне в любимата ми играчка  :lol:

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Нещо напоследък пиратите много залагат на този сайт, не знам каква е 'врътката' и това ме притеснява.

Ако има грешка в GDS-а не трябва ли да изкочи в няколко сайта поне?

А както виждаме и без да има грешки, този сайт си вади някакви супер ниски цени.

Или има нещо мнго иновативно в него и 'лови' такива грешки, или пък има някаква шашма и може скоро големите да ги порежат.

Не знам, ама е много любопитно.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Нещо напоследък пиратите много залагат на този сайт, не знам каква е 'врътката' и това ме притеснява.

Ако има грешка в GDS-а не трябва ли да изкочи в няколко сайта поне?

А както виждаме и без да има грешки, този сайт си вади някакви супер ниски цени.

Или има нещо мнго иновативно в него и 'лови' такива грешки, или пък има някаква шашма и може скоро големите да ги порежат.

Не знам, ама е много любопитно.

 

И аз умирам от любопитство да разбера, но можем само да гадаем. Не мисля обаче, че ниските цени се базират на 'грешки'.

 

От една страна няколко пъти ги хванах, че имат изключително интелигентна и ефективна търсачка, която понякога прави доста интересни и нетрадиционни комбинации, които водят до свалянето на цената.

 

От друга страна има някаква врътка в таксите, които участват в образуването на крайната цена на билета. Сравнявах с 2-3 сайта и тарифата на полета винаги излиза еднаква, а разликата се явява при начислените такси - които при airfasttickets са много по-ниски.

 

Има и друг вариант, макар и по-малко вероятен. Може би собственикът на сайта (който между другото е съвсем нов) е решил да 'убие' конкуренцията на немско-говорящия пазар и налива пари в реклама, предлагайки билети с нулева (или дори отрицателна) печалба за него. Факт е, че ниските цени излизат само в немската версия на airfasttickets, тоест предназначени са за специфичен пазар.

 

При всички случаи - аз лично мисля да се възползвам на макс :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пиратите и всички подобни сайтове ще показват връзки от тоя сайт, който им дава най-висока комисионна, така че няма никакви тайни там :)

 

Защо тоя сайт изкарва толкова ниски цени, доста под себестойността обаче и на мен ми е непонятно. Мисля, че са сравнително нови и може би по този начин пробиват на пазара с лек дъмпинг. В дългосрочен план не виждам как може да са успешни ако всеки билет го продават на 20-30 евро загуба. 

 

А иначе тези билети съм почти сигурен, че могат и другаде да излезнат, сега ще си поиграя да намеря поне още един сайт, който да ги изкарва. Така де, следващия път ще си поиграя, че сега май офертата е изтекла. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че са сравнително нови и може би по този начин пробиват на пазара с лек дъмпинг.

Това изглежда най-вероятно.

Остава да видим колко дълго ще продължи. Който може - да се възползва! :)

 

Абе свободната конкуренция прави чудеса :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имайте предвид, че ако има една критика към сайта от ревютата в интернет, то е като цяло за обслужването на клиентите по телефон и т.н. С честите размествания на разписанията на България Ер напоследък може да се наложи дълго и кошмарно общуване с германски кол център, вероятно на немски език. Вероятно може и да се оправите директно с България Ер, но не е гарантирано.

 

Да не ви отказвам, аз също бих си купил билетите от тук, за толкова години и стотици купени билети, май само веднъж ми се е налагало да звъня на нечий колцентър, но все пак едно наум :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не са толкова нови. Компанията е гръцка. Основателят Николаос Коконис има интересно интервю тук.

Една малка извадка:
"Първият офис е AirFastTickets малък апартамент в Пирея. Сградата е боядисана в цветовете на логото, оранжево и синьо, а персоналът се състои само от двама души."
Николаос си спомня: "...Тогава реших да взема на заем € 100,000 от банката с която работех, за да се осигури постоянна отстъпка за потенциалните туристи, надявайки се, че по този начин ще продавам повече билети. Първо пуснахме евтини вътрешни полети с Groupon. В рамките само на ден започнахме да продаваме повече от 3500 билета, а през първите десет месеца около 10 000 в световен мащаб. Нашите клиенти в рекордно кратко време надхвърлиха 5 милиона клиенти в 43 страни по целия свят."

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Звучи интересно, и по-важното - солидно. Част от притесненията ми за AirFastTickets изчезнаха след като прочетох това интервю.

Връзка към мнение

Звучи интересно, и по-важното - солидно. Част от притесненията ми за AirFastTickets изчезнаха след като прочетох това интервю.

 

Следя един блог за травъл стартъпи и всеки ден коментират колко нови получават милиони и звучат сериозно и през ден колко от тях затварят. Имаше и една българска компания даже, Everbread или нещо такова, и те тръгнаха оптимистично и не изкласиха. 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Следя един блог за травъл стартъпи и всеки ден коментират колко нови получават милиони и звучат сериозно и през ден колко от тях затварят. Имаше и една българска компания даже, Everbread или нещо такова, и те тръгнаха оптимистично и не изкласиха. 

 

Принципно си прав. Ще поживеем и ще видим. Засега всичките ми билети от AirFastTickets изглеждат напълно легитимни и са потвърдени от авиокомпаниите. Първият ми полет с билет от тях е на 29 Юни - ако няма проблеми ще считам, че компанията е ОК.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

за англо версията, но нали са едно...... http://www.reviewcentre.com/Travel-Agents/Air-Fast-Tickets-www-airfasttickets-co-uk-reviews_2485709

 

Току-що се загледах по-внимателно и забелязах нещо доста любопитно.

 

80-90% от лошите отзиви идват от хора, за които това е едва първи коментар/ревю въобще.

 

Не твърдя, че всичките са фалшиви, но все пак не ми е трудно да си представя платена негативна кампания от някой недоволен конкурент, който иска да ги злепостави.

 

Още повече, че моят опит с тях досега показва точно обратното. Вече купих 6 билета от тях и с нито един нямаше проблем нито с плащането нито с издаването нито с потвърждението от авиокомпанията. Напротив, всичко ставаше много бързо и удобно. Отгоре на всичко им писах имейл с един въпрос - отговориха ми в рамките на едва 2 часа, което определено не бих нарекъл кофти съпорт.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

То нищо не се знае, и дано са читави, но аз съм забелязала, че принципно хората са по склонни да пишат когато са разочаровани и имат лош опит с нещо, отколкото когато са били доволни. В първия случай са афектирани и искат да си излеят емоцията и недоволството, във втория просто го намират за нормално и не си губят времето да пишат.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

При евентуален фалит, май не би трябвало да има грижи по вече закупените билети?

 

Ако имаш издаден e-ticket няма проблеми при фалит на агенцията. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.