Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 1 минута , Doctor Who каза:

Можеш да избереш какво точно искаш да виждаш - има круизи за семейства с малки деца, за фамилии, които се събират за да празнуват на круиз,  само за възрастни, за необвързани, за гей двойки, секс круизи, за алкохолен туризъм, за хазарт и т.н. и т.н.

 

Точно това имах в предвид. Освен , че има круизи за всякакви нрави, бих добавил , че на един стандартен, голям круизен кораб има разнообразни места, в който човек може да намери сродни хора или предпочитам от него тип забавления.

Разбира се няма как някой да ти гарантира , че ще си изкараш невероятно, зависи най-вече от нас самите.

 

В крайна сметка ако ти от Барселона не ходиш на мач на Реал Мадрид нали !

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , antea каза:

 

изглежда това е правилният подход, за да няма разочаровани

понеже и на мен ми стана малко странно, че е супер за забавления на млади хора, потърсих малко инфо каква е средната възраст на круизния пасажер - някъде около 60 год, като колкото е по-дълъг круизът, толкова и възрастта се вдига - логично, пенсионерите имат повече време, а и в доста държави - повече финанси от младо семейство - така че, според мен, е и естествено развлеченията да са съобразени с тази възрастова категория

 

но ако има целеви круизи /рекламирани като такива/, би било възможно да си подбереш по-подходяща компания

 

 

Сигурно можеш да избереш подходящ круиз, но сигурно и цената няма да бъде атрактивна.

Връзка към мнение
1 minute ago, antea said:

 

изглежда това е правилният подход, за да няма разочаровани

понеже и на мен ми стана малко странно, че е супер за забавления на млади хора, потърсих малко инфо каква е средната възраст на круизния пасажер - някъде около 60 год, като колкото е по-дълъг круизът, толкова и възрастта се вдига - логично, пенсионерите имат повече време, а и в доста държави - повече финанси от младо семейство - така че, според мен, е и естествено развлеченията да са съобразени с тази възрастова категория

 

но ако има целеви круизи /рекламирани като такива/, би било възможно да си подбереш по-подходяща компания

 

 

Между пенсионер и пенсионер по принцип има доста голяма разлика! Повечето пенсионери, които ходят на круизи са такива купонджии, че мен ме хваща срам, че съм се превърнал в по пенсионер от тях покрай децата. Тези германски, швейцарски, испански и т.н. баби и дядовци нямат ни срам, ни свян да танцуват салса, да купонясват на висок глас и т.н. Нищо общо нямат с пенсионерите от Източна Европа и разликата не е само финансова!

Нас по принцип ни режат от круизите като сложат такса за децата. има ли такса за децата разбирам, че сме нежелани гости на дадения кораб ;) Някой път такса деца въвеждат в зависимост от сезона и запълването на кораба с деца.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 9 минути , Marisha каза:

Сигурно можеш да избереш подходящ круиз, но сигурно и цената няма да бъде атрактивна.

Всичко е компромис между вътрешното усещане за комфорт и личните очаквания, база за които трябва да бъде цената на круиза.

Нерядко излизат круизи в една посока минаващи през прекрасни места за под 40 евро на ден с бакшишите, но билета на връщане е равен на цената на целия круиз. Дали да бъда или не на този круиз е избор и този избор невинаги е финансов. :)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Темата, от "Круизи - промоции, Lasy minute, новини..." се превръща в "Круизи - за и против".

Необходимо ли е?

 

Топфлай е един от малкото, които решават да споделят по някоя промоцийка, ще го откажете и него...:huh:

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 53 минути , Petkan каза:

Темата, от "Круизи - промоции, Lasy minute, новини..." се превръща в "Круизи - за и против".

Необходимо ли е?

 

Топфлай е един от малкото, които решават да споделят по някоя промоцийка, ще го откажете и него...:huh:

Няма нужда да драматизираме, който харесва круизи ходи, който не - не ходи.

За да сигнализирате модераторите за офтопик и подобни, моля ползвайте бутона "Докладвай" в горния десен ъгъл на мнението, така нещата се виждат много по-бързо.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз само искам да питам особено хората, които смятат, че круизите са затворени ковчези, пълни с бабички, миришещи на тамян :), по принцип, когато ходят някъде в чужбина, запознават ли се непрекъснато с хора, правят ли си компании, търсят ли си, намират ли си? Защото ми е странно, когато сме на обикновено посещение в някоя държава/град, никога, ама никога не сме си намирали "компания", не сме си и търсили, де. Баш на круизите винаги има /ако човек желае/ с кого да си обмени два лафа. Ако има други българи на борда, често ви слагат на една маса на вечерите. Винаги от персонала има по някой българин, с който да си поговорите, да ви помогне ,ако нещо имате нужда, отделно, ако сте с други хора на вечеря, е още по-интересно, намирате общ език, научавате нови неща. На Роял карибиън, където всяка вечер може да си на различна маса, съответно се падаш с различни хора, е много интересно, всяка вечер бяхме с нови хора, като възрастни не сме улучвали /а круиза беше Средиземно море/, възрастни ни се паднаха на круиз из Балтийските столици, но беше супер интересно, защото кога друг път ще се запознаеш с британско семейство от провинцията, с германско семейство от малко градче, с американски баба и дядо... Тъй като си няколко дни по ред на една маса с тези хора и каквито и да са, научаваш интересни неща, и то за различни места по света. Признавам, като отида в Англия, не съм срещала баба и дядо да си говоря с тях. Нито пък в Германия или Франция. Друг е въпроса, че френските бабички особено, са едни такива надменни и много-много не си общуват с нас. Но с другите е супер интересно. Имам много повече с тях да си кажа, отколкото когато сме се паднали веднъж с кифла и пишман "бизнесмен", които бяха по-млади от мен и мъжа ми и бяха българи. Да видиш искрения им интерес на хората, отношението, е безценно. Така де, it,s nice to be a king. Но, ако човек има проблем с вестибуларния апарат, или има притеснение ,не е добре да се хвърля на дълъг круиз, защото е много възможно да не се чувства комфортно и тогава няма да го радва нито прекрасната храна, нито хубавите представления, нито басейна, нито нищо

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към мнение

На последия круиз и ние завързахме много контакти. Децата станаха приятелчета с едни италианци и въпреки че нямаха общ език много се привързаха един към друг и плакаха, когато дойде време за раздяла. С родителите им си разменихме контакти и децата много се мотивираха да научат италиански за да могат да си говорят с Рикардо и брат му :) Една 7 годишна рускиня твърдо беше решена да се омъжи за единия от синовете ми и постоянно го гушкаше, но той предпочиташе да се гушка с 25 годишната финландка, която беше аниматорка в детската градина на кораба :)

 

IMG_20171205_114812.jpg.8a462ac6fe73ccb278d485d407bf84e3.jpg

Aз благородно му завиждах и исках и аз да съм на 5 години :lol: Финландката обаче ни изневери и на Тортола се сгоди с един румънец пеещ в театъра ;)

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 14
Връзка към мнение
преди 15 минути , Topfly каза:

Една 7 годишна рускиня твърдо беше решена да се омъжи за единия от синовете ми и постоянно го гушкаше, но той предпочиташе да се гушка с 25 годишната финландка, която беше аниматорка в детската градина на кораба :)

Малък, а вече разбира!  :biggrin:

  • Харесвам 4
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Нещо не схващам. Защо противниците на круизи не си гледат самолетите тъй като никой не ги кара да пътуват по вода ?  И защо любителите на круизи трябва да се обясняват колко се кефят на круизи ?
Всеки си отговаря за него и да си прави това, което му харесва.
Ако трябва да пиша за себе си ще е дълго, а не искам да влизам в противоречия.
Ще кажа, че бях на круиз цели 80 дена и бих останал още толкова. Няма такъв кеф. Всичко наготово. Кеф ти храна, кеф ти обикаляне, кеф ти развлечения, кеф ти спорт, кеф ти приятелства, кеф ти плаж, кеф ти всичко, всичко. И един ден, понякога два на мен ми стига за дадено място. Живота няма да стигне ако стоя по повече.
Но нямам намерение да убеждавам никой. С един круиз се минава всичко за което по друг начин ще ти трябват години и много, много пари.

Искам сега един от тези над 100 дена и света е в краката ми. А вие си спорете колкото искате.

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към мнение

Четейки сладко-сладко и преглъщайки на сухо, май нямам търпение да пробвам един круиз . Каква би била минималната и разумна възраст за бебешок да изкара 14 дневен трип примерно ? Или изобщо не е добра идея  докато не се трансформира в малчуган.

Връзка към мнение
1 minute ago, stanislavpp said:

Четейки сладко-сладко и преглъщайки на сухо, май нямам търпение да пробвам един круиз . Каква би била минималната и разумна възраст за бебешок да изкара 14 дневен трип примерно ? Или изобщо не е добра идея  докато не се трансформира в малчуган.

Няма проблем и с дете под 3 години, но тогава не може да го оставяш само в стаята за игра на деца под 3 години. Някои кораби са много добре оборудвани със стотици играчки за малките. Круизните корабите са напълно подходящи за хора с инвалидни и детски колички.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, luba_rizova каза:

 Но, ако човек има проблем с вестибуларния апарат, или има притеснение ,не е добре да се хвърля на дълъг круиз, защото е много възможно да не се чувства комфортно и тогава няма да го радва нито прекрасната храна, нито хубавите представления, нито басейна, нито нищо

Аз пък винаги съм си мислела и съм чувала от познати били на круиз, че не се усеща клатене и люшкане :unsure: Понеже аз имам такива проблеми(дори в кола и самолет много много не мърдам и гледам все напред в някоя колкото се може по-далечна точка) и никога не съм ходила на круиз , но ми се иска да пробвам все пак някакъв вид ново пътешествие....

Връзка към мнение
преди 23 минути , Росина каза:

Аз пък винаги съм си мислела и съм чувала от познати били на круиз, че не се усеща клатене и люшкане :unsure: Понеже аз имам такива проблеми(дори в кола и самолет много много не мърдам и гледам все напред в някоя колкото се може по-далечна точка) и никога не съм ходила на круиз , но ми се иска да пробвам все пак някакъв вид ново пътешествие....

По същите причини аз пробвах най-напред речен круиз и само за три нощувки. Нямах вестибуларни проблеми на кораба и сега вече се чувствам малко по-уверен да се пробвам и в "открити води" някой ден. Единственото неудобство беше, че в целия кораб се усещаха вибрациите от мотора, но морските круизни кораби са много по-големи и такъв проблем не би трябвало да има.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 минути , Росина каза:

Аз пък винаги съм си мислела и съм чувала от познати били на круиз, че не се усеща клатене и люшкане :unsure: Понеже аз имам такива проблеми(дори в кола и самолет много много не мърдам и гледам все напред в някоя колкото се може по-далечна точка) и никога не съм ходила на круиз , но ми се иска да пробвам все пак някакъв вид ново пътешествие....

Имам 8 круиза. На първото ми качване на първия круиз в един от най_големите кораби, първата вечер беше такова клатене, че си казах, о, боже, никога повече, ужасно беше. Нямаше буря, имаше бурен вятър, даже смениха пристанището, след това всичко си беше супер. . От тогава насам никога не е имало такова нещо, като на 5 от круизите дори не се усещаше, че сме на кораб. Обаче ако и на теб се случи, трябва да си подготвена. Имам позната, която беше в Средиземно море, септември месец, на голям кораб, каза, че 3 дни е било ужасно, чак повръщала, от тогава не иска и да чуе повече за круиз. Аз съм била също септември в Средиземно море, на най-големия кораб, и въобще нито за минута не се усети абсолютно нищо. Времето беше чудесно, но явно има моменти, макар и супер рядко, ако задуха силно или има някакво голямо вълнение, да се разклати. Ако се ходи лятото ИЗ Европа, няма проблем, В атлантическия океан (ние все ходим зимата) има едно съвсем  леко полюшване, което помага даже да се спи добре. Когато ходиш, не се усеща. Но ако си на по-малко кораб и се развали времето, няма как да не се усети. Ако има човек късмет, може  и никога да не улучи лошо време, но ако няма, още първия път има опасност да се откаже. Така че е хубаво да се пробва, да се прецени и да се има едно наум. Хапчета против морска болест дават безплатно на кораба между другото, ако човек има проблем, няма съвсем да е без решение. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз изпитвам дискомфорт при возене в кола и винаги съм имала притеснения, когато ходим на някакъв тур с корабчета/лодки. При хубаво време и близо до бряг никога не бях изпитвала неприятно чувство. Докато не отидохме да гледаме китове в Атлантическия океан, край Азорите. Имаше вълнение след няколко дни лошо време и чувството при появата на морската болест беше ужасно. Наистина, повече не бих се осмелила да се кача на кораб/че, незвисимо, че преди това не съм имала подобни изживявания. Що се отнася до медикаментите, мисля че не бих се осмелила свободно да взема всяко предложено хапче. Едно от тях се дава на шизофреници например.

Редактирано от Sju
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 hours ago, Росина said:

Аз пък винаги съм си мислела и съм чувала от познати били на круиз, че не се усеща клатене и люшкане :unsure: Понеже аз имам такива проблеми(дори в кола и самолет много много не мърдам и гледам все напред в някоя колкото се може по-далечна точка) и никога не съм ходила на круиз , но ми се иска да пробвам все пак някакъв вид ново пътешествие....

Ако времето е добро по принцип нищо не се усеща. Лятото в Средиземно море, целогодишно в Персийския залив около Дубай или зимата на Карибите няма проблем. От там нататък колко клати кораба в буря зависи от това колко е стар, голям и какви системи за стабилизиране има. Колкото е по голям и нов кораба, толкова е по голям шанса дори и в буря да няма проблем. По принцип има три системи за стабилизиране, като най-новите и големи кораби (ако добре съм запознат) комбинират тези системи за по добър резултат. цък

 

При последният ни круиз през декември в Средиземно море имаше голяма буря с вятър от близо 100 км/ч. и бяхме със стар кораб от среден размер. Нямаше голямo клатене, но кораба се тресеше и доста хора повръщаха. Усещането беше като с кола да се движиш бързо по черен път.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

http://www.panpacificindustries.co.nz/Sea-Band/index.html

 

Няма кораб на който да не се чувства ако има вълнение. Ако няма си мислите защо пък няма малко да ме раздруса да видя как ще ми се отрази.
 Има решение на въпроса за клатенето.
 Купете си Sea-Band, продават и на корабите. 
 Смучете и взимайте хапчета, които са с джинджифил. Може да пиете и такъв чай. От България може да си носите Кокулин/приема се от ден преди качване/. За децата Превомит близалки.
 И хич не мислете за това. Приемете го за даденост.
 Сега се върнах от круиз 40 дена. Както писах максимума ми е 80 дена. Включително кратки. Досега е имало не повече от 4-5 пъти много големи вълни. Може да почувствате дискомфорт до повръщане. Минава и заминава. Но удоволствията продължават. Лошото е капка в морето. 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
16 minutes ago, Kris said:

Няма кораб на който да не се чувства ако има вълнение.

 

Ще те коригирам малко за да не уплашим хората. Вълнение в големите морета и океани има почти винаги, но до 3-4 бала не се усеща нищо с круизен кораб. При над 5 бала вълнение (появяват се “зайчета“ (пяна) върху водата) вече може да се усеща. Круизите типично се правят през сезони, когато няма бури и времето е хубаво. За над 2 месеца круизи и аз съм имал само два лоши дни.

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 19 минути , Topfly каза:

Ще те коригирам малко за да не уплашим хората. Вълнение в големите морета и океани има почти винаги, но до 3-4 бала не се усеща нищо с круизен кораб. При над 5 бала вълнение (появяват се “зайчета“ (пяна) върху водата) вече може да се усеща. Круизите типично се правят през сезони, когато няма бури и времето е хубаво. За над 2 месеца круизи и аз съм имал само два лоши дни.

 

 

 

Напълно си прав. Трябваше да сложа в изречението "Няма кораб на който да не се чувства ако има по-голямо вълнение."
И никой, който не е ходил на круиз не трябва да се страхува.
В повечето случай се достига до 2-3 метра вълни максимум, което около 4 бала. Изключения са 5-6 бала, които съм преминал успешно. За повече да не говорим и не съм преживял.
Когато започне вълнение не стойте на едно място, ходете. Вземете си някакъв плод. Излезте на въздух и гледайте по възможност в една точка.
В краен случай потърсете лекаря на кораба. Възможно е да ви преспи с инжекция до края на вълнението. И няма да усещате нищо.
След като премине всичко приемете случката на майтап. И никога не си казвайте "никога повече". Би било много глупаво.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В момент на дискомфорт от морска болест яденето е последното, което ти се иска да сториш. 

преди 21 минути , Kris каза:

Вземете си някакъв плод. Излезте на въздух и гледайте по възможност в една точка.

За минимизиране на появата му се препоръчва да не сте с празен стомах все пак, защото люшкането на стомашните сокове в стомаха засилвало желанието за повръщане. Да се избягват млечни храни и напитки. Аз се чувствах жива единствено с вятър в лицето. Потвърждавам и това с точката на хоризонта, което в открити води при круиз не знам как се постига.

Връзка към мнение
преди 1 час, shnuky каза:

На какъв круиз, околосветски ли? Я сподели маршрута и офертата много се интересувам

Все още не съм стигнал околосветски, но работя по въпроса. Следя всички дълги круизи или части от тях. Не ми се говори за пари, но ще дам насоки. Без това да се смята за хвалба или изхвърляне.
Тези круизи всички знаете са доста скъпи. Тук Topfly говореше за цени на ден.
Цена под 100 евро на ден за такъв круиз е постижение. Като съм стигал до 80+-.
Най-дългият маршрут минат от мен е този.

Day 1: Fort Lauderdale, Florida, Us    (Depart 06:00 PM)

Day 2: Day At Sea    

Day 3: Day At Sea    

Day 4: Santa Marta, Colombia    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 5: San Blas Islands, Panama    (12:00 PM - 06:00 PM)

Day 6: Enter Panama Canal Cristobal    (05:00 AM - 05:00 AM)

Day 7: Cruising Panama Canal    

Day 8: Exit Panama Canal Balboa    (07:00 PM - 07:00 PM)

Day 9: Fuerte Amador, Panama    (Arrive 08:00 PM)

Day 10: Fuerte Amador, Panama    

Day 11: Day At Sea    

Day 12: Manta, Ecuador    (06:00 AM - 08:00 PM)

Day 13: Day At Sea    

Day 14: Salaverry (trujillo), Peru    (06:00 AM - 06:00 PM)

Day 15: Callao (lima), Peru    (Arrive 11:00 AM)

Day 16: Callao (lima), Peru    

Day 17: Day At Sea    

Day 18: Matarani, Peru    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 19: Iquique, Chile    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 20: Antofagasta, Chile    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 21: Day At Sea    

Day 22: San Antonio (santiago), Chile    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 23: Day At Sea    

Day 24: Isla Robinson Crusoe, Chile    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 25: Day At Sea    

Day 26: Castro, Isla Chiloe, Chile    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 27: Puerto Chacabuco, Chile    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 28: Chilean Fjords    

Day 29: Scenic Cruising Amalia Or Brujo Gla    

Day 30: Canal Sarmiento    

Day 31: Strait Of Magellan    

Day 32: Punta Arenas, Chile    (07:00 AM - 07:00 PM)

Day 33: Cockburn Channel    

Day 34: Beagle Channel    

Day 35: Scenic Cruising Glacier Alley    

Day 36: Ushuaia, Argentina    (02:00 PM - 08:00 PM)

Day 37: Cape Horn And Drake Passage    

Day 38: Day At Sea    

Day 39: Antarctic Experience    (08:00 AM - 06:00 PM)

Day 40: Antarctic Experience    (08:00 AM - 06:00 PM)

Day 41: Antarctic Experience    (08:00 AM - 06:00 PM)

Day 42: Antarctic Experience    (08:00 AM - 06:00 PM)

Day 43: Day At Sea    

Day 44: Day At Sea    

Day 45: Grytviken, South Georgia    (08:00 AM - 06:00 PM)

Day 46: Day At Sea    

Day 47: Day At Sea    

Day 48: Stanley/falkland Is/islas Malvinas    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 49: Day At Sea    

Day 50: Puerto Madryn, Argentina    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 51: Day At Sea    

Day 52: Punta Del Este, Uruguay    (10:00 AM - 06:00 PM)

Day 53: Montevideo, Uruguay    (08:00 AM - 06:00 PM)

Day 54: Buenos Aires, Argentina    (Arrive 08:00 AM)

Day 55: Buenos Aires, Argentina    

Day 56: Day At Sea    

Day 57: Day At Sea    

Day 58: Santos (sao Paulo), Brazil    (08:00 AM - 11:00 PM)

Day 59: Ilhabela (sao Sebastiao), Brazil    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 60: Rio De Janeiro, Brazil    (Arrive 08:00 AM)

Day 61: Rio De Janeiro, Brazil    

Day 62: Day At Sea    

Day 63: Ilheus, Brazil    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 64: Day At Sea    

Day 65: Recife, Brazil    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 66: Day At Sea    

Day 67: Fortaleza, Brazil    (08:00 AM - 02:00 PM)

Day 68: Day At Sea    

Day 69: Icoaraci (belem), Brazil    (08:00 AM - 06:00 PM)

Day 70: Crossing The Equator    

Day 71: Crossing The Amazon River Bar, Braz    

Day 72: Cruising The Amazon River    

Day 73: Crossing The Equator    

Day 74: Santarem, Brazil    (08:00 AM - 06:00 PM)

Day 75: Boca Da Valeria, Brazil    (08:00 AM - 02:00 PM)

Day 76: Manaus, Brazil    (Arrive 10:00 AM)

Day 77: Manaus, Brazil    

Day 78: Parintins, Brazil    (08:00 AM - 02:00 PM)

Day 79: Alter Do Chao, Brazil    (08:00 AM - 02:00 PM)

Day 80: Cruising The Amazon River    

Day 81: Crossing The Equator    

Day 82: Crossing The Amazon River Bar, Braz    

Day 83: Day At Sea    

Day 84: Devils Island, French Guiana    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 85: Day At Sea    

Day 86: Bridgetown, Barbados    (08:00 AM - 06:00 PM)

Day 87: Port Elizabeth, Bequia, St. Vincent    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 88: Isla De Margarita, Venezuela    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 89: Willemstad, Curacao    (12:00 PM - 11:59 PM)

Day 90: Oranjestad, Aruba    (08:00 AM - 05:00 PM)

Day 91: Day At Sea    

Day 92: Day At Sea    

Day 93: Fort Lauderdale, Florida, Us    (Arrive 07:00 AM)

Някои дни не ги зачитам.
Повечето от тези круизи могат да се делят на части и така излизат по-евтино. Така поне го правя аз.

 

Няма да влизам в обяснителен режим ако някой не е съгласен с мои мнения. Изразявам как и кое на мен ми действа добре. И  кое ми харесва. Друг да изрази своето.

  • Харесвам 8
  • Шок 2
  • Браво 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.