Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 6 минути , Kris каза:

Някои дни не ги зачитам.
Повечето от тези круизи могат да се делят на части и така излизат по-евтино. Така поне го правя аз.

 

E ми то на сушата да живееш два месеца и половина колко по-малко ще ти излезе:) Направо е супер. Сега няма смисъл от застраховки, че някой нал да харесва. Не пишем за тия които не харесват. Аз съм била само на един круиз из средиземноморието и направо съм очарован-всеси ден на ново място...От тогава гледам за презокеански от карибите до европа, но и твоето пътешествие е  очарователно. 

Какво значи да го делиш на части, да го прекъсвеш ли? Коя компания е тази- Коста ли е ? ть прави такива пътешествия в оня регионл Дай подробности, не се притеснявай.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Topfly каза:

@Kris страхотен круиз! Какво представляваше точно това Antarctic Experience? Cruising The Amazon River със същият кораб ли ставаше?

Не съм голям разказвач, но ще опитам щом питате.
Antarctic Experience е общото наименование на Антарктическото преживяване. И следва какво ще изберете вие на място. Вариантите са няколко. 
С кораба пътуваше специален екип експерти на Антарктика. Имаше предварителни лекции, презентации и подготовка за района.

Cruising The Amazon River е това, че кораба спокойно си плава по Амазонка чак до Манаус, което си е приключение доста навътре по реката. Много голям град където се събират двете пълноводни реки Рио Негро и Рио Солимоес.  "Сватба на водите" се нарича мястото.
Тук вече избора е ваш дали ще се качите на друг малък кораб и ще влезете още малко навътре по Рио Негро. И стигате до парка с лилии на езерото Януари.
Тук може да се качите на още по-малки лодки и приключението продължава.
Друг вариант е да останете в града, но аз не исках това.

Но видяхме и града защото кораба стоя тук два дни.

 

преди 4 часа, shnuky каза:

 

Какво значи да го делиш на части, да го прекъсвеш ли? Коя компания е тази- Коста ли е ? ть прави такива пътешествия в оня регионл Дай подробности, не се притеснявай.

Не го прекъсваш, а си избираш къде да се качиш или слезеш за да ти е по-евтино. Ако съществува такава опция.
Най-добрите такива круизи са на Холанд Америка и Кунард.  Има и още по-добри, но цените са много нагоре.

Редактирано от Kris
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
5 minutes ago, Kris said:

Antarctic Experience е общото наименование на Антарктическото преживяване. И следва какво ще изберете вие на място. Вариантите са няколко. 
С кораба пътуваше специален екип експерти на Антарктика. Имаше предварителни лекции, презентации и подготовка за района.

 

Имаше ли вариант да стъпите на континента или програмите бяха само на островите около Антарктида? Видяхте ли от близо пингвини и тюлени?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Topfly каза:

Имаше ли вариант да стъпите на континента или програмите бяха само на островите около Антарктида? Видяхте ли от близо пингвини и тюлени?

Нямаше такъв вариант. Само на описаните острови и обиколка на Дрейк пасаж. За варианти имам предвид там където сме спирали.


Видяхме на няколко места, а страхотно подобно приключение беше на полуостров Валдес близо до Пуерто Мадрин. Както и резервата Пунта Лома, светилището на морския лъв.
Както и не помня всичко, а и не се показвахме когато беше прекалено студено. А то си беше.

Редактирано от Kris
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ех, че хубаво звучи :) много ни запалихте :) 

 

Крис, моля те разкажи още...къде следиш за добри круизи, как ги избираш, както и всичко което може да е от полза за някой лаик.

 

Писах на организаторите на круиза който Топфлай даде като стръв :) (благодаря) и ми отговориха че няма кабина за 5ма и ще трябва да резервирам 2 кабини 1 дете + 1 възрастен и 2 деца + 1 възрастен. 

 

Моля ви ако попаднете на хубав според вас круиз скоро, пуснете го тук.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Напоследък и на мен идеята за круиз започна да ми допада. Изобщо не знам как ще се отрази на не особено читавия ми вестибуларен апарат, но може да пробвам с кратък маршрут. 

В кои сайтове да следя за приятни промоции? ( Круиз по норвежкото крайбрежие ми е доста привлекателен.)

Връзка към мнение
Преди 1 час, Ann каза:

Напоследък и на мен идеята за круиз започна да ми допада. Изобщо не знам как ще се отрази на не особено читавия ми вестибуларен апарат, но може да пробвам с кратък маршрут. 

В кои сайтове да следя за приятни промоции? ( Круиз по норвежкото крайбрежие ми е доста привлекателен.)

 

На 3.01.2018 г. в 16:17, AlexandraKo каза:

Абонирай се и ще те засипят с оферти, ето примерни сайтове от другата тема:

https://www.vivavoyage.co.uk/

http://vacationstogo.com/

https://www.cruisecompete.com/

https://www.costakreuzfahrten.de/angebote-buchen.27773.html

 

Всяка оферта за круиз, която съм публикувал има цитиран източник. Върни се назад и избери в кой сайт искаш да се регистрираш. :)

 

П.П. Най-ниската цена за круиз по норвежките фиорди, която помня около 100 евро на ден без бакшишите. Корабът на тази цена няма много общо с корабите, които обикновено виждаме по снимки...

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
On 2018. 01. 10. at 7:46 PM, Doctor Who said:

:)

П.П. Най-ниската цена за круиз по норвежките фиорди, която помня около 100 евро на ден без бакшишите. Корабът на тази цена няма много общо с корабите, които обикновено виждаме по снимки...

Ние бяхме за 100 евро на ден с бакшите, а круизният кораб беше Costa Pacifica ;)

 

679-large-ca9c267dad0305d1a6308d2a0cf1c3

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към мнение

Много ми се е загнездила и на мен идеята за круиз Норвежки фиорди или Балтийски столици. Рядко обаче ми дават нормална цена а 2+2, обикновено излиза като за 4 възрастни. Топфлай 100 евро на човек ли е цената, която споменаваш?

Връзка към мнение
5 minutes ago, silvia_b said:

Топфлай 100 евро на човек ли е цената, която споменаваш?

100 евро на каюта за двама възрастни и две деца. Това обаче беше ласт минит оферта 4 дни преди тръгване и е относително рядко явление за този регион. Човек трябва да е търпелив и гъвкав.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колко дни бяхте? И маршрут?

Аз намерих 8 дневни за около 860Е , 7 дневни за около 770Е, 13 дневни за около 1200Е. Не ми е спешно, ще изчакам. А може и да успеем да реагираме на оферти в последния момент. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Ann каза:

Колко дни бяхте? И маршрут?

Аз намерих 8 дневни за около 860Е , 7 дневни за около 770Е, 13 дневни за около 1200Е. Не ми е спешно, ще изчакам. А може и да успеем да реагираме на оферти в последния момент. 

Уверен съм, че публикувана тук всякаква информация би била полезна... за повече хора.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
2 minutes ago, Ann said:

Колко дни бяхте? И маршрут?

Аз намерих 8 дневни за около 860Е , 7 дневни за около 770Е, 13 дневни за около 1200Е. Не ми е спешно, ще изчакам. А може и да успеем да реагираме на оферти в последния момент. 

Ние бяхме 12 дни от Хамбург само Норвегия и стигнахме до най-северната точка Нордкап. Общо 1200 евро беше с включен бакшиш, но това го разбрахме в последствие :)

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , Topfly каза:

100 евро на каюта за двама възрастни и две деца. Това обаче беше ласт минит оферта 4 дни преди тръгване и е относително рядко явление за този регион. Човек трябва да е търпелив и гъвкав.

Може ли конкретност!? Дати, маршрут, опции. Лично за мене е жалко, когато такава информация стига до тук постфактум.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Таньо, прав си. Трябва да поровя в хронологията, че не помня кое къде съм гледала. Целта ми беше по-скоро да се ориентирам относно цени и маршрут. Някои кораби стигат до Берген, а аз бих желала до Тромсьо поне (дано не греша името :D ).

Връзка към мнение
Just now, Doctor Who said:

Може ли конкретност!? Дати, маршрут, опции. Лично за мене е жалко, когато такава информация стига до тук постфактум.

 

Със сигурност публикувах доста подробности миналата година юни месец. Подобен беше маршрута на този круиз, но с един ден повече и спиране в Алесунд цък

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 minute ago, Ann said:

Топфлай, малко ме объркваш - хем 100Е на каюта, хем 1200Е... Или е било 100Е на каюта на ден? Сори, ама съм блонди :D. ..

100 евро на каюта на ден :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

https://www.blitz.bg/intsidenti/stikhii/pasazher-pokaza-panikata-v-kruizen-layner-popadnal-v-tsiklon-bomba-video_news570732.html

Ако на някой му е интересно как се държи кораб, при много силна буря. Нашите уминици са написали "паника", но ясно се вижда, че никаква паника Няма. Е, ако аз бях на кораба, щеше да има един крещящ от ужас субект, но късмет са извадили този път. 

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към мнение

Здравейте и от мен!
Очаквано върти ми се мисълта за високи температури и плажове, докато тук е мрачно и студено - края на февруари до към средата на март и си мислех, че круиз е доста оптимален вариант. Била съм веднъж из Средиземно море за 20 дни и определено съм фен на преживяването.

 Чудя се за тези двата. Може ли мнение от вече посетилите част от местата и като цяло за пакета на круиза? :)

 Понеже прочетох за last minute оферти, които са доста под цената, кои сайтове следите вие? 

 

Карибски острови и Барбадос от 22.02 за 4750 лв.

 

С включени: самолетни билети, хотели, нощувки на кораба на база all inclusive и т.н. 

 

 

Куба, Ямайка, Кайманови острови, Мексико, Варадеро 12 дни / 10 нощувки за  4521лв.  0т 28/02

 

С включени: самолетни билети, трансфери, 7 нощувки на 5* кораб MSC Opera , 3 нощувки в 4* хотел във Варадеро на база AI, прист. такси, мед. застраховка.

Общо взето без включени визи и такси обслужване.

Редактирано от suteofilova
допълнителна информация
Връзка към мнение
преди 6 минути , suteofilova каза:

Чудя се за тези двата.

Линкове към български агенции не се допускат тук.

За да получите съвет, можете да опишете круиза, споменете цената и т.н., но без агенцията и линк към офертата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Светославов

Дали да не прочетеш темата за бакшишите, че може и да се откажеш :)

На мен поне заради това круизите отпаднаха от шортлистата.

Връзка към мнение
1 minute ago, Светославов said:

Дали да не прочетеш темата за бакшишите, че може и да се откажеш :)

На мен поне заради това круизите отпаднаха от шортлистата.

Съжалявам си се е отказал от круизте заради бакшишите :( Ако си платиш 100% от препоръчания бакшиш и си го сложиш просто като цена към круиза едва ли ще имаш какъвто и да е проблем. Има освен това много круизи, където вече и бакшишът е включен към основната цена. Ако намериш добра цена дори и без включени бакшиши не му мисли много! Проблеми със заплащането и отношението към служителите има в много индустрии. Ако мислиш за служителите не трябва да купуваш дрехи, електроника и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Светославов

Topfly, това последното да не го види жената, че зор я отказах :) 

Ей, да не се пошегува човек :)  

А круизите наистина не са ми  приоритет.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.