Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Родителите ми са в момента на круиз на Карибите(за пръв път им е) казаха след първата нощ плаване,че  люшкане или клатене на кораба усещали само на моменти за много кратко време, не изпитвали никакъв дискомфорт, но имало една жена на която и било много лошо :( На мен ми е ставало страшно лошо на фериботи и може би само за круиз до Антрактида някой ден явно ще се жертвам...

Връзка към мнение
3 minutes ago, Светославов said:

А круизите наистина не са ми  приоритет.

Круизите и на мен дълго време не ми бяха приоритет, защото човек си преставя тълпи от туристи и т.н. Истината е, че далеч не са чак толкова голям проблем многото хора колкото изглеждат на пръв поглед, а и като се замислиш всяка популярна туристическа атракция в света вече е масовка и трудно можеш да разгледаш Венеция, Рим или Париж без да има тълпи от туристи около теб. За  разлика обаче от тълпите около забележителностите на корабите в повечето моменти цари релаксираща обстановка и много рядко количеството на хората надвишава комфортното усещане на едно място.

Ако обичаш обаче отдалечените и безлюдните места и те дразни, че на едно място спираш само за малко, круизът може би не е за теб.

Ако мразиш логистиката около пътуването и искаш всеки ден да да пристигаш отпочинал на ново място и не те дразни, че от един град, остров и т.н. може да видиш само най-интересното за 8-10 часа, круизът е добра алтернатива.

При дестинации като Норвегия и Карибите и т.н. круизите дори и на нормална цена са по добра финансова алтернатива от колкото спане в хотели и придвижване с коли и самолети. При промоционална цена обаче могат да са по евтина и добра алтернатива дори от една почивка на българското Черноморие.

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! 

Някой ходил ли е на северен круиз в началото на май? Колебая се между такъв (Стокхолм, Талин, Санкт Петербург, Копенхаген) или Средиземноморски в началото на Април ( Савона, Марсилия, Барселона, Лисабон, Венеция и Кадис)

:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 1/24/2018 в 14:55, alex_555 каза:

северен круиз в началото на май?

Ако очакваш да правиш слънчеви бани на борда избери по-скоро средиземноморския.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам дали питането ми е за тук но ако прецени някой да го премести :)

 

Края на юни ще сме в Атина. Та сега ми се загнезди идеята за едно - дву или тридневни круизчета или разходки до близки островчета.

 

Къде да разгледам предложения / идеи / оферти ?

 

Благодаря предварително.

Връзка към мнение
преди 30 минути , luba_rizova каза:

ще сме в много интересна каюта с виртуален балкон, каквото и да означава.

Може би става въпрос за Ovation of the Seas на Royal Caribbean?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , roumen68 каза:

Може би става въпрос за Ovation of the Seas на Royal Caribbean?

Да, да, точно той е. Както споменах, мъж ми(който плаща) има претенции за кораба, а за дестинацията, която исках, имаше и доста по- пълни маршрути на други кораби, но ооо...Заради кораба се примирих с липсващо място, на което държах да отида по тази дестинация. Този клас кораби не идват в Европа, или поне много рядко, и няма как човек да ги пробва. Но пък Роял карибиън засега са ми любима Крузна компания, да видим. 

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 36 минути , luba_rizova каза:

Да, да, точно той е. Както споменах, мъж ми(който плаща) има претенции за кораба, а за дестинацията, която исках, имаше и доста по- пълни маршрути на други кораби, но ооо...Заради кораба се примирих с липсващо място, на което държах да отида по тази дестинация. Този клас кораби не идват в Европа, или поне много рядко, и няма как човек да ги пробва. Но пък Роял карибиън засега са ми любима Крузна компания, да видим. 

Отличен избор! :)

Това е корабът на който миналата година направих първия си круиз, 6 - 11 март от Сингапур до Пукет и Пенанг. Корабът е почти нов и му личи това. Аз поне останах възхитен.

Виртуалните тераси представляват вътрешни каюти с много голям LED телевизор, завъртян на 90 градуса и сложен вместо прозорец, даже със завеси до него. В реално време предава изображения от камери на кораба насочени към морето, така че се получава илюзията за тераса към каютата. 

Между другото отново съм си го набелязал този кораб за плаване 9 - 14 април тази година, пак от Сингапур, но още не съм на 100% че ще мога да го направя. 

Ако имаш въпроси относно кораба, с удоволствие ще ти отговарям. :)

Редактирано от roumen68
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може би въпросът ми ще се стори лаишки, но как стоят нещата с визите когато се слиза на пристанище, за което за БГ граждани се иска виза?

 

Връзка към мнение

Ами най- ми е любопитно за представленията, он лайн може да се резервира само за Пиксели, и нищо друго не пише. Претоварено ли е в театъра? Необлодимо ли е от първия ден да се ориентирам и да резервирам всички представления? И, другото, за ресторантите те, къде препоръчваш да се хапва? На Хармони оф дъ сийс ходихме понякога и на бюфета вечер, беше изключителен - омари, телешки медальони, китайско, корейско, индийско, европейско... Общо взето яденето на бюфета беше по - впечатляващо от това в ресторантите. Тук как е? Аз предпочитам да съм на ресторант, ама... Кога друг път ще видя омари на Блок маса :):):)

Връзка към мнение
В момента, Mamas каза:

Може би въпросът ми ще се стори лаишки, но как стоят нещата с визите когато се слиза на пристанище, за което за БГ граждани се иска виза?

 

Не, изобщо не е лаишки. Виза трябва да имаш преди качването на кораба, независимо дали ще слизаш на брега в дадената страна, или ще си останеш на борда. Макар че от корабната компания Royal Caribbean бях получил уверението, че ще ме качат на борда без виза и на място, от мое име ще действат за междувременното издаване на  виза. По добре е виза предварително, за най сигурно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Mamas каза:

Може би въпросът ми ще се стори лаишки, но как стоят нещата с визите когато се слиза на пристанище, за което за БГ граждани се иска виза?

 

На Карибите, по времето, когато имахме визи си слизахме без виза без никакъв проблем и без проверка. Сега вече не останаха държави в региона с визи за нас. Но, доколкото знам в големите континентални държави не минава номера, например за Русия си трябват визи, въпреки кораба.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 8 минути , Mamas каза:

Може би въпросът ми ще се стори лаишки, но как стоят нещата с визите когато се слиза на пристанище, за което за БГ граждани се иска виза?

 

Мамас, зависи. За някои пристанища крузините пасажери имат изключение и не се искат визи (например Ямайка, Виетнам, Камбоджа, до колкото знам), за други (Русия) също не се иска, но е необходимо да си купиш бордова екскурзия. За ТРЕТИ - САЩ, визата си е на общо основание. Когато се качваш от първо пристанище, вече е друго, иска си се виза, което е нормално, на летището не знаят на круиз ли си, или на почивка. Общо взето, проверяваш за всеки конкретен случай. А, за Куба, ако ти е междинно пристанище, ти продават визата на кораба. 

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 4 минути , luba_rizova каза:

Ами най- ми е любопитно за представленията, он лайн може да се резервира само за Пиксели, и нищо друго не пише. Претоварено ли е в театъра? Необлодимо ли е от първия ден да се ориентирам и да резервирам всички представления? И, другото, за ресторантите те, къде препоръчваш да се хапва? На Хармони оф дъ сийс ходихме понякога и на бюфета вечер, беше изключителен - омари, телешки медальони, китайско, корейско, индийско, европейско... Общо взето яденето на бюфета беше по - впечатляващо от това в ресторантите. Тук как е? Аз предпочитам да съм на ресторант, ама... Кога друг път ще видя омари на Блок маса :):):)

Люба, не съм ходил на нито едно от представленията. Повечето време на борда всъщност си изкарвах в пушалните на 5-та и 14-та палуби и така бях доволен от нещата.

Ходех и изключително само в ресторанта на палуба 14 -  Windjammer, който е бюфет. Да, прилична храна, макар че преобладаваше китайската кухня, тъй като корабът бе на 95% пълен с китайци :)

В задната част на този ресторант има хубава открита част с гледка към кърмата на кораба, жалко че я открих чак в предпоследния ден - много приятно място е. На снимката по долу.

DSC01723.jpg.0aebac12b4d395f0005992318ed0e41d.jpg

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

@roumen68, понеже съм загледала за догодина нещо като твоя маршрут, ще споделиш ли за визите. Тайландската? Имаше ли нужда или от тук я извади? Други визи? 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
43 minutes ago, Mamas said:

Може би въпросът ми ще се стори лаишки, но как стоят нещата с визите когато се слиза на пристанище, за което за БГ граждани се иска виза?

 

Към отговора на @luba_rizova ще добавя, че с круиз повечето пъти не само няма нужда от виза за страни с визов режим, а няма дори и паспортна проверка. Човек просто си показва круизната карта и без проблем го пускат да влиза и излиза в дадена държава колкото си иска докато кораба е на пристанището. Това много улеснява формалностите и позволява по оптимално да се използва краткото време. Разбира се винаги е добре да се чекне маршрута, защото винаги е възможно да има изключения от това правило. В практиките на различните държави спрямо круизните пасажери също има различни нюанси. Някои просто ги пускат, други слагат печат в паспорта без да присъствието на пасажера, трети разрешават посещение само с организирана екскурзия и т.н.

Като цяло може да се каже, че в болшинството от държавите в света достъпа на круизни пасажери до брега е изключително улеснен спрямо нормалната процедура.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 1 минута , luba_rizova каза:

@roumen68, понеже съм загледала за догодина нещо като твоя маршрут, ще споделиш ли за визите. Тайландската? Имаше ли нужда или от тук я извади? Други визи? 

 

@luba_rizova, отново добро решение! :)

За Тайланд виза трябва предварително, защото в Пукет например няма граничен пункт, от който да си платиш и да си извадиш визата. Точно по тази причина в деня преди тръгването за пътешествието направих екстремно ходене до София за да си изкарам виза от Почетното консулство на Кралство Тайланд. Струва 50 лв, 2 - 3 снимки и попълнена молба с приложено описание за пътуването, включващо посещаването на Тайланд. Молбата можеш да я изтеглиш от сайта на консулството.

Както вече писах на Мамас, от Royal Caribbean по телефона ме бяха уверили, че ще ме качат на борда без виза и някой от туристическата агенция на кораба щял да ми извади виза от мое име, срещу заплащане. Но това само по телефона, без нищо черно на бяло, достраша ме че няма да ме качат, затова газ и до Сф за виза :)

Всъщност на паспортния контрол при качването на кораба, лелката там специално и строго проверява дали имам тайландска виза и не знам какво щеше да стане ако нямах и разчитах от кораба да ми изкарват.

За Малайзия и Сингапур - без визи до 90 дни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз имам интерес към круизите, в мамата чета периодично темата , но до сега не сме пътували с кораб. Интересуват ме определени дестинации специално за круиз , но си чакам изгодни цени за период, който ни е удобен.

 

@luba_rizova ,   Би ли разказалa за круиза ви в Балтийско море ?

Също и който е ходил на Норвежки фиорди :mail:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, silvia_b каза:

Аз имам интерес към круизите, в мамата чета периодично темата , но до сега не сме пътували с кораб. Интересуват ме определени дестинации специално за круиз , но си чакам изгодни цени за период, който ни е удобен.

 

@luba_rizova ,   Би ли разказалa за круиза ви в Балтийско море ?

Също и който е ходил на Норвежки фиорди :mail:

Аз съм ходила и на двата :). Това са ми Коста круизите. Ами в мамата съм разказвала (тук май по-малко). Круиза беше Стокхолм два дни, круизното пристанище е много лесно достъпно с рейс от центъра. За съжаление, в деня, в който отидохме, рейсове те бяха спряни, защото имаше... Маратон, нещо, което ни се случва, където и да отидем, и в Гранада канара, и в Куба, и във Виена, където и когато идем, все има маратон, та ходихме до порта пеш, около 2 км е, ама с багаж и не беше яко. за Стокхолм има писано много, разглежда се спокойно и е много красив, бяхме и в Талин, достъпа от круизното пристанище е пеш, близо е до стария град, който е изключително красив, също както са и естонките :) :), Хелзинки, също бяхме пеш от круизния терминал, а самото Хелзинки мен поне с нищо не ни впечатли, И Санкт Петербург два дни. Бяхме купили двудневна корабна екскурзия, която включваше всичко по- интересно - Ермитажа, Екатеринбург, Петерхоф градините, църквата, разходка по Нева, ядене, естествено в руски ресторанти, няма как. Бях много доволна, видях много. Това, което не ми хареса е, че заради отговорността, която явно носи екскурзовода за над, не ни остави да дишаме. Абе и две минути не можахме ей така да се отдалечим от групата или да ни даде време за нас си. Тя беше много серт. Иначе, не млъкна два дни. Направо толкова много информация ни даде, чеее все едно ще ставаме специалисти по история. Самия град е изключителен, дворците, църквите, атмосферата. Самата екскурзия струваше около 180 Евро На човек за двата дни, като се има предвид къде и колко видяхме и колко обиколихме, и че не даваме пари за виза, заслужава си. Може да не се вземе екскурзия  от кораба, а да се резервира през интернет, излиза малко по-евтино, пращат ти документа, с който да минеш граничните власти. Не е съвсем проформа, проверяват си хората, стават опашки на слизане и качване, за това горещо препоръчвам корабна екскурзия там вместо друг начин. 

За фиордите - ние бяхме комбинация фиорди и викинги :), бяхме в Берген - хареса ни, но времето беше отврат и направо ни скапа прекарването, Гейрангер - изключителен фиорд, уникална красота, като почна да навлиза във фиорда кораба, се качихме на палубата, мъж ми беше без яке, щот уж за малко. Е, два часа само се въртяхме отляво и отдясно на борда, отворили уста и се карахме кой да слезе да му вземе якето. Е, никой не се жертва, толкова не искахме да изпуснем и секунда. Той после се разболя, ама това е друга тема. Бяхме юли, между другото. В самия Гейрангер има някакви вероятни за неща за правене, ние се катерейхмв по една пътечка нагоре, ходихме до една ферма, ходихме и до едни водопади. Видяхме и спасяване с хеликоптер, та беше пълна картинката. Кристиансенд същи беше едната спирка, уникален град със Страхотна атмосфера, някак лежерен, там явно е морска дестинация, времето беше прекрасно, та имаше и много плажуващи. Има и хубаво рибно пристанище и рибен базар, Стара част също. Страхотен град. АРХУС също беше спирка, приятен, но без харизмата на Кристиансенд, там ходихме в ботаническата градина, беше интересна, има и такъв град като от старите ленти, но решихме да не влизаме, хората са много любезни, понеже е столица на културата 2018 имаше много доброволци, които даваха карти, черпеха със сладки, хляб, даваха и формация къде и как да отидеш и какво да правиш. Другите спирки бяха Варнемюнде - Рощок, има влакове непрекъснати от единия до другия град. Чакахме си я Германия като топъл хляб, защото ами бешв ни омръзнало от космически цени в скандинавието. Та ядохме, каквото видим. Рекламират пристанището Берлин, но не е, доста е далеч от Берлин и няма смисъл да се ходи до там. Иначе е удобно за начална точка за качване на круиз фиорди, смятам. Евтино се стига от България, а в Германия е лесна ориентацията. Е, ходихме на плаж,  цопнахме си краката и в морето тамзбеше фраш с хора, но морето е студено. Иначе пясъка е хубав. Попаднахме и На Някаква политическа презентация, та намазахме и топло ядене. Е, не ни питаха ще гласуваме ли за човека, та да речем не сме се възползвали. Копенхаген беше нашето начално и крайно пристанище, но за там има много писано. До круизния порт има специален удобен евтин рейс. 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Люба,тази година къде ще ходите?Ние мината пропуснахме,но тази неееееееееееееееееееееееееееее. Имаме два круиза досега ,пътуваме всяка година,но на круиз най ми харесва!

Връзка към мнение
преди 1 час, radi777 каза:

Люба,тази година къде ще ходите?Ние мината пропуснахме,но тази неееееееееееееееееееееееееееее. Имаме два круиза досега ,пътуваме всяка година,но на круиз най ми харесва!

Австралия и НЗ сега и лятото Средиземно море ОТНОВо заради кораба (Sea view). Искахме на най- новия близнак на Хармони - Симфони, но цената ме отказа. А и той е същия като Хармони оф дъ сийс. А сийвю (близнак на сийсайд, но сийсайд го правиха и пуснаха специално за американския пазар на Кариби те) е с обратната концепция на оазис клас. Оазис клас корабите са с феноменалния сентрал парк вътре, отгоре е открито и наистина си мислиш, че не си на кораб. А сийсайд/сийвю са с огромна променада към морето. Та така. Ще пусна снимки, но в другата тема, че това тук не е правилното място. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Както обещах в другата тема, ето малко снимки от Хармони оф дъ сийс, най-големият понастоящем кораб в света. Със Сентрал парк, аквапарк, луна парк, зип лайн, голф, баскетболно игрище, ледена пързалка. 

DSC06309.JPG

DSC06344.JPG

 

WP_20160918_012.jpg

WP_20160918_13_45_40_Rich.jpg

WP_20160918_15_04_04_Rich.jpg

WP_20160918_15_43_41_Rich.jpg

WP_20160918_15_45_48_Rich.jpg

WP_20160918_048.jpg

WP_20160924_011.jpg

WP_20160924_11_25_38_Rich.jpg

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 14
  • Шок 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте и от мен! Не знам дали това е точната тема, но искам да споделя и моя опит, може да е полезен на някой магеланец. Никога не съм се качвал на круизен кораб, но преди две години ми попадна статия за лектори на круизни кораби и това, че се търсят и историци. Реших да се пробвам и аз и си пуснах CV-то в 2-3 агенции, които набират за подобна работа. Отговориха ми от Компас Спийкърс. На сайта им пише, че търсят експерти, които могат да говорят за изкуство, кино, здраве, музика, наука, театър, международни отношения, както и специалисти по определени дестинации с теми по история, история на изкуството, геология, гоеграфия, океанография и т.н. Поискаха ми запис от лекция 40 минути продължителност. Пратих им, след това ми направиха скайп интервю, дадоха ми примерни корабни маршрути и поискаха да им предложа адекватни теми за лекции с кратко резюме. И това направих, писаха ми, че ме одобряват и до там, никакви конкретни оферти. Казах им също, че съм свободен само през лятото. Тази година, обаче, сюрприз, свързаха се с мен и ми предложиха да се кача на кораба Silver Muse от 5 до 19 август за две кръгчета, един седемдневен средиземноморски и един средиземноморско-адриатически круиз.


Ето това са маршрутите
•    Voyage 6821, 5-12 август, 7-днвен западно-средиземноморски круиз отfrom Барселона до Чивитавекия, с посещение на Кан, Монте Карло, Ливорно и Бастия https://www.silversea.com/destinations/mediterranean-cruise/barcelona-to-civitavecchia-6821.html 
 
•    Voyage 6822, 12-19 август, 7-днвен средиземноморско-адриатически круиз от Чивитавекия до Венеция, с посещение на Соренто, Корфу, Котор, Сплит и Ровинь https://www.silversea.com/destinations/mediterranean-cruise/civitavecchia-to-venice-6822.html

 

Както може да видите, корабът изглежда супер и цените са солени, едва ли някога бих дал подобни суми за такива кратки пътувания. Условията са следните - трябва да подготвя по 3 лекции по 45 минути за всяка седмица или 6 лекции и да платя по 100 щатски долара на ден или 1400 долара общо за двата круиза. Срещу това мога да ползвам кораба като турист и да си доведа 1 придружител. Осигуряват каюта с личен иконом, всичко включено в цената, без нужда да се плащат никакви бакшиши дори. Платиха ми и самолетни билети Мадрид-Барселона и Венеция-Мадрид, но на придружителя не плащат самолетните билети. И така излиза, че двама души могат да пътуват в разгара на летния сезон за по 50 долара на ден ол инклузив! Единственото негативно е, че заради алкохолния ол-инклузив не допускат хора до 21 години. Както може да се досетите, аз се навих доста бързо. Ще пиша отзиви след 19 август.

Някой магеланец спец по круизите да има мнение за компанията Silversea и корабът им Silver Muse?
Какво мислите за идеята като цяло - лектор на кораб за 1-2-3 седмици?
Някой знае ли други агенции или корабни компании, които предлагат по-добри условия?
Ясно е, че известните личности не плащат, а дори и на тях плащат да изнасят лекции и речи на кораби, но аз не съм в тази категория.


Какво ли не измислям за да пътувам.😀

  • Харесвам 10
  • Браво 11
Връзка към мнение

Това е по-скоро за темата "Искам да се похваля"   Малко ми прилича на бизнесите  , където плащаш някаква сума за да те включат в каталог - "1000  най-изявени  личности в Света за годината"  и подобни. 

Редактирано от stanimir
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.