Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ако реши човек да пътува с новото си гадже/жена/мъж, а има и гей-френдли круизи, също може да се окаже супер подходящо :D

 

 

Kaзваш няма къде да ти бяга ;-)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм фен на круизите и със сигурност някога ще направя един "рейс", но това ще бъде нещо в карибския район. Тази история със средиземноморските круизи почти веднага я зачертах от плановете си. Не е възможно да се разгледа за ден Рим или Барселона, например. Тези градове изискват много повече време, които моментално "вади" средиземноморските круизи от програмата. След много проучвания стигнах до извод, че карибските програми наистина си заслужават. Да не говорим, че има и тематични, като приключилият само преди две седмици "Cruise To The Edge", който е нещо като Мекка за феновете на прогресив рока по цял свят...

 

http://cruisetotheedge.com/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Kaзваш няма къде да ти бяга ;-)

Тя или той, че няма къде да бяга - няма, но пък има много други "изкушения", които се навъртат наоколо, и само дебнат подходящия момент. :)

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

 Да не говорим, че има и тематични, като приключилият само преди две седмици "Cruise To The Edge", който е нещо като Мекка за феновете на прогресив рока по цял свят...

Да, има също и за фенове на салсата и другите карибски танци. ;)

Имам познати, които ходиха и са доста доволни.

И на такива круизи съвсем не са пенсионери, а основно млади хора. :)

Но те си ходят главно за танците де... ;) и за свалките :D .

Връзка към мнение

За всекиго по нещо както се казва. Представата ми за круиз е точно както я описа CCK - с половинка. А Георги ако не е алкохолизирал съвсем до пенсия може и да му хареса тогава  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ми аз мисля , че ако някой се сети за круиз с low cost алкохол може да се засечем с Георги  :P

Шегата настрани мисля , че компанията която го направи може да разчита на поне няколко милиона руснаци , поляци , скандинавци и англичани - дават евтина пиячка и хитро ги цакат със завишени цени на други услуги - примерно 1 евро за ползване на тоалетната в бара/ресторанта ,  и жестоки глоби ако препикаваш палубата   :D

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ми аз мисля , че ако някой се сети за круиз с low cost алкохол ...

Ми ти направо имаш готов бизнесплан :D - свържи се с фонд за рискови инвестиции и действайте :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ми аз мисля , че ако някой се сети за круиз с low cost алкохол може да се засечем с Георги  :P

Шегата настрани мисля , че компанията която го направи може да разчита на поне няколко милиона руснаци , поляци , скандинавци и англичани - дават евтина пиячка и хитро ги цакат със завишени цени на други услуги - примерно 1 евро за ползване на тоалетната в бара/ресторанта ,  и жестоки глоби ако препикаваш палубата   :D

 

Ми то много от ферифотите в Балтийско море са си круизи с low cost алкохол (low спрямо този в местния магазин). Качва се човека за круиз от Стокхолм до Хелзинки, Рига и още нещо, пък никъде не слиза. Изкарва си чудесно. Същия елемент на доволство го има и по нашето черноморие. Гледах интервю с един тип - май норвежец, а той разправя страхотна страна сте, любимо, ще се връщам всяка година. А репортерката пита - какво разгледахте от страната? Той - не съм излизал от хотела, перфектно беше 5 дни :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да и аз се вдъхнових от "пиянските фериботи"

Запознах се преди време с един спиртосан естонец и  той легенди ми разправяше за фериботите от Финландия до Талин :-)

 

В един друг форум си говорихме с българско момиче - работила като певица на фериботи из Норвегия.

Та ми разказваше , че най-редовно в един момент се усещат как свирят и пеят , а в салона пълна тишина ... всичките заспали по масите , а понякога буквално под масите :-)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз и друг път съм разказвал за фериботите между Довър и Континента, които функционирах именно на този принцип. Голяма част от пасажерите бяха редовен контигент, който въобще не слизаше на брега отсреща, а просто изчакваше ферито да тръгне обратно към английския бряг. По онова време (в началото на 90-те) все още съществуваше системата "duty free" и алкохола на фериботите беше значително по-евтин отколкото в самата Англия. Баровете бяха разположени в средата на дековете и бяха затворени с ролетни решетки. Много обичах да се забавлявам като гледам насядалите англичани по бар-плотовете в очакване решетките да се отворят с грохот в мига, в който ферито се отлепи от сушата...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз мога да споделя подобни впечатление от линията Копенхаген - Осло. Скандинавците го посещават най-вече за алкохолен туризъм, особено през уикенда всички са пиани до козирката, трезвен човек не можеш да видиш, а там не пият малко. Алкохола в магазина беше евтин за тях и изнасяха с кашони от кораба.

Относно посещаването на градове, според мен това е хубав начин да разгледаш на бързо и вече ако нещо ти хареса, да се върнеш за повече.

Връзка към мнение

Да и аз се вдъхнових от "пиянските фериботи"

Запознах се преди време с един спиртосан естонец и  той легенди ми разправяше за фериботите от Финландия до Талин :-)

 

В един друг форум си говорихме с българско момиче - работила като певица на фериботи из Норвегия.

Та ми разказваше , че най-редовно в един момент се усещат как свирят и пеят , а в салона пълна тишина ... всичките заспали по масите , а понякога буквално под масите :-)

Мерси ще кажа аз за такава публика  :D

Връзка към мнение

Ами ако не си Селин Дион или Лили Иванова е борба за живот и все някъде трябва да пееш ...

Братя Аргирови , Нели Рангелова , Силвия Кацарова са само първите имена за които се сещам свирили по тези фериботи.

Въпросната личност е всестранно талантлива - фотография , кулинария и съм сигурен с много неща би могла да изкарва прехраната си. Човек от който наистина се възхищавам и току виж се окаже съфорумец , та  се разпознае :)

Връзка към мнение

В никакъв случай не я опреквам нея - момичето явно е талантливо щом е там. Просто е жалко щом веднъж си се преборил да се заниваш с това, което обичаш и ти се отдава да ти се паднат такива нещастници за публика и да не те оценят.

Връзка към мнение

Ние бяхме с Princess на един круиз на карибите, има си много предимства и недостатъци. Не беше особено скъпо 700$ на човек май беше за една седмица, алкохола не влизаше в цената и беше на цена като в Маями. Обслужването беше мнооого добро. Срешнахме и българи от персонала, тогава 2006 доста ни се изненадаха.

Бяхме и с Hurtigruten по хорвежкото крайбрежие, но те нямат претенции да са круизни кораби, а по-скоро working ships. разликата беше огромна в полза на американцитя, а и кораба беше чисто нов 110000 тона, изобщо не се усещаше движението, а на Hurtigruten, лошо ни се отрази клатенето (жалко че няма емотикон с 'блююю' сещате се :) )

Връзка към мнение

Е то с Hurtigruten има ли изобщо някаква възможност да се разгледа нещо или само от палубата ?

Аз доколкото знам това си е редовният кораб който обслужва местните по крайбрежието.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Отдавна ми се ще да направя един круиз някъде по Скандинавието, но все не набирам смелост.

Да не говорим, че миналата година в Дубровник като гледах хорицата как се редят на едни безумни опашки, за да ги извозят до кораба малко ми се отщя...

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ферибоотите не са круизни кораби!

Но

,,Хуртигрутен, http://www.hurtigruten.com/norway-voyages/?gclid=CIWRrYWJmLcCFche3godVDQA_A

 

, е нещо по средата ,то е  фирма която която съвместява ферибоотните превози с круизни по норвежкото крайбрежие . И това е най-добрия вариант за обиколка на  норвежките фиорди (казват познавачите).

 

Както има и подобни варианти за обиколка на чилииските фиорди,от подобни фирми.

;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Сериозно обмисляме един круиз за 2014. Решихме, че така или иначе в следващите ни 5 екскурзии искаме да има и един круиз, а кога е най-добре да е това? Когато са най малки децата, защото е по-удобно за с деца, отколкото да кажем Амазонка, Мачу Пикчу, Тибет, все места, на които би имало труднусти с малки деца.

Мен най-много ме влече южната част на карибите. Някой ходил ли е?

Били сме в западната част. За карибите спокойно се намират добри цени, доста по-евтино е от средиземноморието.

Връзка към мнение

Ферибоотите не са круизни кораби!

Но

,,Хуртигрутен, http://www.hurtigruten.com/norway-voyages/?gclid=CIWRrYWJmLcCFche3godVDQA_A

 

, е нещо по средата ,то е фирма която която съвместява ферибоотните превози с круизни по норвежкото крайбрежие . И това е най-добрия вариант за обиколка на норвежките фиорди (казват познавачите).

 

Както има и подобни варианти за обиколка на чилииските фиорди,от подобни фирми.

;)

Каква обиколка като спира по за час -два ? Това сигурно е най-евтиния вариант , но е малко като транссибирската железница . Може да минеш целия маршрут на север , но е колкото да си го забодеш в листчето с пътувания.Повечето хора са истински разочаровани , все пак това си е транспортен кораб за местните хора от точка А до точка Б.

По-добре по-ограничен маршрут но да се види истински.

 

Скандинавия ми е мечта от години , но за съжаление пътуването което искам ще ми струва поне колкото две пътешествия из югоизточна Азия -:)

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Хуртигрютен е бая скъпо за обикновен ферибот (на местните може и да им е евтино). Според мене няма смисъл, защото откъм морето планините са ниски и не е толкова зрелищно. А надали влиза много навътре във фиордите.

Откъм планината е по-красиво, например:

002.jpg

Geirangerfjord

 

За Oshko : може да комбинираш - круиз по Амазонка с децата например  :) .

Има едни кораби - хотели, с екскурзии наоколо. От веригата Iberostar май беше.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами там просто няма нищо евтино. Гледах когато планирах един автобус за около 170 км. на север ( Бодо до Нарвик ) билета струваше малко над 50 евро-:)

Norwegian са май единственото истински лоу кост нещо по тия ширини

На цената на две-три бири в средностистическа кръчма може да летиш от Осло до Бургас -:)

Имам пълния списък на транспорт из Норвегия и все се бях навил преди време.

Дори мислех на палатка из Лофотен .

Познавам и българи там с неквалифицирана работа , които почти не могат с доходите да си позволят да пътуват.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Аз леко се запалих по тоя амазонски круиз, даже отстъпка намерих, обаче се оказа, че не става. Не се допускат деца под 10 години.

Всъщност така е по-добре, сега не са на възраст да им остане нещо в главите.

Връзка към мнение

Гледах го аз круиза по Амазонка, но доста скъп ми се видя, на фона на морските и като че ли няма много конкуренция там , май само 2 фирми открих, но това беше преди време, може да са се променили нещата.

А децата, докато станат на 10, може и вече да не ставам за пътешествия :) , може и пари да няма, изобщо прекалено далече е в бъдещето. Иначе има и вариант на карибски круиз, който после продължава по Амазонка, явно трябва да е доста малък кораба и влиза само до Манаус, а си мисля, че интересното е след това, но пък нямат ограничения за деца.(и това е стара информация, наскоро не съм гледал)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.