Прескочи до съдържание

Няколко часа в Бергамо, дайте идеи?


Георги

Препоръчани мнения

Аз ползвах Бергамо карт и съм супер доволна - освен транспорта, ти дава възможност да влизаш безплатно на интересни места.

Купих я от автогарата, която се намира срещу гарата. Може да се купи и от други места: от информацията на летището и от офиса за билети на Аутострадале на летището.

 

http://www.bergamocard.it/en

Връзка към мнение

Тук става въпрос,че полета на УИЗ пристига рано сутринта и всичко е затворено. С хора не можеш да общуваш, а само с автомати (и дано работят)

Връзка към мнение

Тук става въпрос,че полета на УИЗ пристига рано сутринта и всичко е затворено. С хора не можеш да общуваш, а само с автомати (и дано работят)

 

По тоя въпрос гледайте да имате 5 евро кеш (за предпочитане стара банкнота, че на мен автомата не поиска да ми чете новата) или още по-добре на монети. В краен случай туристическото бюро отваря в 8, така че ще има 1 час кибик на летището :)

Връзка към мнение

 така че ще има 1 час кибик на летището :)

А даже не е и цял час, щото по разписание самолетът каца в 7.15 - докато слезеш..., да се огледаш...., да пиеш едно италианско еспресо или капучино и ... станало 8  ;) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мен в случая часа не ме притеснява, защото ще дойдем от Сицилия и самолетът на Раян каца в Бергамо ок. 10,30ч. сутринта.

Благодаря ви. Значи ще си вземем този билет за 5Е.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Бепгамо не ми хареса.

Може би след Сицилия, нищо не ме грабна.

Да, чисто е, подредено и мн. елегантни хора по улиците, но не ми хареса.

Яд ме е, че полетът на Уиз не се насва като часове с този на Раян и само си загубихме 1 нощувка в Бергамо.Вместо да си стоим в Сицилия.

След Милано Бергамо може би най-много ме разочарова от местата, на които съм била в Италия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бепгамо не ми хареса.

Може би след Сицилия, нищо не ме грабна.

Да, чисто е, подредено и мн. елегантни хора по улиците, но не ми хареса.

Яд ме е, че полетът на Уиз не се насва като часове с този на Раян и само си загубихме 1 нощувка в Бергамо.Вместо да си стоим в Сицилия.

След Милано Бергамо може би най-много ме разочарова от местата, на които съм била в Италия.

 

Това си е направо изненада.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По-скоро въпрос на вкус, лични предпочитания, предварителни очаквания и настройка..., такива неща ;)

 

Бергамо не ми хареса.

 

А къде се разходихте и какво видяхте в Бергамо?
Отидохте ли до замъка Рока, минахте ли през Пиаца Векия, влезнахте в църквата Санта Мария Маджоре? Качихте ли се до Сан Виджилио? :rolleyes:
 

Връзка към мнение

По-скоро въпрос на вкус, лични предпочитания, предварителни очаквания и настройка..., такива неща ;)

 

 

А къде се разходихте и какво видяхте в Бергамо?

Отидохте ли до замъка Рока, минахте ли през Пиаца Векия, влезнахте в църквата Санта Мария Маджоре? Качихте ли се до Сан Виджилио? :rolleyes:

 

Влезанахме, отидохме до тия места.

Но просто може би имах повече очаквания. Четох и много тук във форума.

Не казвам, че е грозно или нещо такова. Но като че ли очаквах повече. Разбира се, аз си казвам личното мнение. Не оспорвам ничие.

А и може би защото беше след впечатленията ми от Сицилия, а там наистина много, много ми хареса. :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

И за да поддържаме актуална темата - да препоръчам още един ресторант в Бергамо -  La Bruschetta - приятна и уютна обстановка, отлично обслужване, хубава храна и прилични (като за тази част на Италия) цени. :)
Намира се на централно място в Долния град, близо да главната улица, на стотина метра от Порта Нуова.
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен горе ми е любим  Да Франко. Особено равиолите им в бергамски стил, ужасно ги обичам. Оная вечер го посетих отново, понякога се усещам като ми  хареса нещо много как не давам шанс на останалите.

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187830-d1452370-Reviews-Da_Franco_Ristorante_Pizzeria-Bergamo_Province_of_Bergamo_Lombardy.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Никой не каза дали е ходил в мол-а срещу летището? :) Предполагам има някакъв пешеходен достъп до него от летището, защото от пред минава магистрала? 

Връзка към мнение

Има. Тръгваш посока на паркинга за колите под наем, вървиш едно 300метра  и ще видиш подлез, през него преминаваш и излизаш на отсрещното движение, там има пешеходна пътека.

Доста  е голям, веднъж нямахме какво да правим и прекарахме там 3 часа. Има доста места за хранене вътре, та е по-добър избор от летището ако ще убиваш 2-3 часа. Предвиди 15 минути в посока пеша.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

След около седмица заминаваме за Бергамо и макар, че имахме много идеи къде, какво и как, в крайна сметка решихме да спим в Бергамо, а в един от дните да отскочим до Варена и Беладижо.  :rolleyes: Сега само се моля да не вали дъжд, хаха. 

Връзка към мнение

След около седмица заминаваме за Бергамо и макар, че имахме много идеи къде, какво и как, в крайна сметка решихме да спим в Бергамо, а в един от дните да отскочим до Варена и Беладижо.  :rolleyes: Сега само се моля да не вали дъжд, хаха. 

 

Гери, Беладжио е мястото...Варена следващият път. 

Редактирано от Plovdivian
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте!

Надявам се на помощ, виждам, че има много информирани пътешественици....

Планирам да пътуваме за 3-4 дни през октомври до Бергамо. Кацаме преди обед. Плановете ми са да се настаним в Бергамо, защото по това, което прочетох е по-романтично място от Милано. Първия ден да разгледаме Милано, втория Беладжо, третия Верона и четвъртия рано обратно.

Въпросът ми е... дали транспортът от Бергамо до изброените места е удобен? Дали е по-добър изборът да нощуваме в Бергамо? Дали бихме спечелили повече време и средства, ако резервирам хотел в Милано?

Всяка информация би ми била от помощ.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Не знам как е транспорта до Беладжо, иначе до Милано и Верона е лесно и удобно с влак. В Бергамо нощувките ще да са по-евтини, отколкото в Милано

Връзка към мнение

Дали мога да платя билети за влак онлайн? Също и за обществен транспорт в Бергамо? Ако може и повече подробности за пътуването до Верона... 

Благодаря предварително!  :)

Връзка към мнение

Дали мога да платя билети за влак онлайн? Също и за обществен транспорт в Бергамо? Ако може и повече подробности за пътуването до Верона... 

Благодаря предварително!  :)

 

Сайта за онлайн билетите е този: http://www.trenitalia.com/tcom-enМоже да е малко странен по италиански, ако изгърми нещо не се учудвай :) Експертите тук може да кажат дали има смисъл от по-ранна резервация. Ето тук имаше една тема, в която дискутирахме италианските влакове: 

 

http://magelanci.com/topic/2138-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-9-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE-%D1%81-trenitalia/

 

Относно обществения транспорт в Бергамо, до колкото си спомням билетите бяха на часове и зони. Купуват се от машинки по спирките. Малко информация: http://www.atb.bergamo.it/eng/Default.aspx?SEZ=2&PAG=126

 

Сега чета по-подробно плана ти и не знам дали е добре да се базирате в Бергамо, като всъщност нито един ден не сте там :) Аз лично с кеф бих заменил деня в Милано за ден в Бергамо, но то това и на място може да го решите. Притеснява ме, и че много набързо се опитвате да покриете много места, което е често срещан синдром, де :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пътуване от Бергамо до Верона е възможно, но с прикачване. Прави се през Бреша или Тревильо ( ако правилно си спомням името).Ако искате преки връзки до изброените места, по-добре се базирате в Милано.

Връзка към мнение

В Милано има Експо, което е до средата на октомври мисля, което автоматично вдига цената на нощувките там - имам преки наблюдения.

Цената на билета от Бергамо(поне от летището) до Милано е 5евро еднопосочен билет, 9Евро отиване и връщане

Пътуването е около 40мин

Личното ми мнение че в Милано няма кой знае какво да се прави, освен ако не си за шопинг там, но пък и намаленията вече свършиха. :)

В другите градове не съм бил, но в бергамо съм, макар и само за 1ден.

Цената на билетите купени онлайн не е много по различна от тази купена на гарат примерно, а пък жп транспорта за разлика от тук е доста по развит

Връзка към мнение

Аз малко не съм съгласна с Радо. В Милано определено има какво да се види, макар че е съвсем различно от Бергамо /както вече и камъните знаят, че ми е любимо/. Но наистина по-добре е да се разпределят нощувките евентуално две в Милано и единият ден да е за Верона и една за Бергамо. Така ще е много по-лесно и бързо с транспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.