Прескочи до съдържание

На някой ходи ли му се до ...


Двуцветко

Препоръчани мнения

Двуцветко

... Луната?!

 

 

Не знаех в коя секция на форума да пиша, защото в Дестинации липсва този континент и за това го сложих в Общи приказки :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да ти кажа, мен освен на Луната и на Сатурн ми се ходи ( заради пръстените). Та като стана въпрос за такива пътешествия виждам от профила ти че си "бил" в Света на Диска. Да те питам - Няма ли да правиш гилдия на пътешествениците там? ;):lol:

Връзка към мнение

Не знам ама като прочетох  , как  Сара Брайтман вади 52 млн. долара за полет в Космоса  повярвах , че от многото  пари вярно имат смисъл  :P

 

П.С. Възхищавам се на музиката която прави , на мечтите и на възможността да ги осъществи  !

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Двуцветко
Публикувано: (редактирано)

Не бе, сериозно :)

Нали е пълнолуние днес и се загледах през прозореца и за първи път почуствах Луната като евентуална следваща дестинация, а не нещо недостижимо ..

Пръстените на Сатурн са все още малко извън обсега ми :)

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Знаеш ли, Двуцветко, реално едва ли ще имаме възможност да посетим Луната или Сатурн, но това не ни пречи да мечтаем да ги посетим. Защото Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Двуцветко
Публикувано: (редактирано)

... Защото Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му :)

Съгласен, ама като гледам с каква скорост се развиват нещата този век може би след 20 години ше е някакво скъпо удоволствие, а не някаква мечта.

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз искам до Луната, както се казва в един филм, заради гледката към Земята :) Инак искам и на Марс, ако основат колония, ама няма да доживея. 

Връзка към мнение

Като заговорихте за Луната, нека напомня прозрението на най-известния портиер в шоубизнеса, което той прави през далечната 1973 г.:

 

"There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark..."

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

О, един от тези космически полети ми е в списъка. Сигурно не като на Сара, ми лоу кост вариантите за по 200 000 :) Лошото е, че не са ми в бюджета, а поне до 2030 не виждам цените да паднат, търсенето от сега е голямо, а само 2 фирми имат инвестиции в областта. Но няма лошо, до 2030 така и така имам предостатъчно неща да обиколя тук на земята :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

... Луната?!

Не знам кога и дали ще можем да посетим Луната, но засега можем да я съзерцаваме и снимаме, а се оказва, че точно днес е много подходяща дата за целта :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

До Луната не ми се ходи. Но се сетих какво каза Yanni на концерта си в София - как, като погледнеш земята от космоса, не виждаш границите на държавите и всички изглеждаме ЕДНО цяло...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам ама като прочетох  , как  Сара Брайтман вади 52 млн. долара за полет в Космоса  повярвах , че от многото  пари вярно имат смисъл  :P

 

П.С. Възхищавам се на музиката която прави , на мечтите и на възможността да ги осъществи  !

Само за половината на тези пари такива билки ще и набера от Тибет, (или от Петрич), че ако желае цял живот може да се чувства в безтегловност, в паралелна вселена.....

 

Иначе, да е жива и здрава, да преследва мечтите си. Лично аз все още имам прекалено много дестинации на тази планета, които не съм посетила, за да мечтая за космоса. БЕДНА ми е фантастиката за там. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За половината на 52 млн, долара сигурно лично Ево Моралес ще ми праща кока за рожденния ден :)

Нейното си е истински Космос , тия с по 200 хил, долара си е малко измишльотина като стриптийза - зяпаш ама не може да пипаш :)

Още повече , че с оглед последните събития не се знае дали не са си хвърлили парите на вятъра.

С 200 хил. долара мисля , че бих могъл да обиколя света .

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да не ви развалям раздумката, ама оня ден Virgin Galactic претърпяха сериозна спънка .. малко се поохладиха страстите на мераклийте :(

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Аз пък си мисля, че туристическите полети в Космоса в обозримо бъдеще и на нормални цени могат да бъдат реалност много по-бързо, отколкото си мислим. Само за справка преди около 20 години нямаше мобилни телефони, интернет и т.н. Технологиите напредват с огромни темпове, да не говорим, че всеки момент очаквам да стане ясно, че е открит алтернативен евтин източник на гориво, който ще реши в голяма степен проблема с тези полети.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, от една страна наистина технологиите много бурно се развиват, но това важи предимно за информационните технологии.

От друга страна обаче, ракетните двигатели, например, са си почти същите като тези, с които Аполо летя до Луната.

Връзка към мнение

:offtopic:

 

да не говорим, че всеки момент очаквам да стане ясно, че е открит алтернативен евтин източник на гориво, който ще реши в голяма степен проблема с тези полети.

А аз мисля, че отдавна е открит такъв източник. Но нарочно го крият, за да се контролират световни политически и икономически процеси. Горивото в съвременния свят е огромно по значимост и сила оръжие ;) В чиито ръце се намират тези източници, на практика те управляват света. Примери колкото щеш. Само виж каква част от международните конфликти през последните десетилетия са избухнали заради залежи на петрол и природен газ.

Същото е и с двигатели, за чиято работа не е нужно гориво от познатия в момента вид. На нивото, на което е развита технологичната мисъл в наши дни, съм убеден че такива двигатели съществуват. Но не са "удобни" за масово въвеждане, защото "големите сили" ще изгубят контрола и господстващите си позиции върху останалите

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

:offtopic:

 

А аз мисля, че отдавна е открит такъв източник. Но нарочно го крият, за да се контролират световни политически и икономически процеси. Горивото в съвременния свят е огромно по значимост и сила оръжие ;) В чиито ръце се намират тези източници, на практика те управляват света. Примери колкото щеш. Само виж каква част от международните конфликти през последните десетилетия са избухнали заради залежи на петрол и природен газ.

Същото е и с двигатели, за чиято работа не е нужно гориво от познатия в момента вид. На нивото, на което е развита технологичната мисъл в наши дни, съм убеден че такива двигатели съществуват. Но не са "удобни" за масово въвеждане, защото "големите сили" ще изгубят контрола и господстващите си позиции върху останалите

Абсолютно същото мисля и аз, само че реших да не го пиша, за да не създавам предпоставки за отклоняване от темата ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

:offtopic:

 

А аз мисля, че отдавна е открит такъв източник. Но нарочно го крият, за да се контролират световни политически и икономически процеси. Горивото в съвременния свят е огромно по значимост и сила оръжие ;) В чиито ръце се намират тези източници, на практика те управляват света. Примери колкото щеш. Само виж каква част от международните конфликти през последните десетилетия са избухнали заради залежи на петрол и природен газ.

Същото е и с двигатели, за чиято работа не е нужно гориво от познатия в момента вид. На нивото, на което е развита технологичната мисъл в наши дни, съм убеден че такива двигатели съществуват. Но не са "удобни" за масово въвеждане, защото "големите сили" ще изгубят контрола и господстващите си позиции върху останалите

Точно сега (вместо да си пиша дипломната) чета една книга по темата. Разказва се подробно как от Н. Тесла насам един куп народ е открил далеч по-евтини и мощни енергиини източници, но... накратко информацията потъва в дън земя заради различни лобита. :)

 

Ако започнем да разсъждаваме по въпроса, е по-добре да отворим нова тема. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Една невероятна снимка на Земята изгрявайки на Луната :)

 

http://lroc.sese.asu.edu/posts/895

 

Уникалната снимка на Земята на фона на лунния хоризонт е получена на 12 октомври 2015 с помощта на космическия апарат на НАСА "Lunar Reconnaissance Orbiter".

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.