Прескочи до съдържание

Евтини разговори от всяка точка на света


Препоръчани мнения

Емиле, разгледай това:

 

http://www.rebtel.com/en/Cheap-Calls/Bulgaria/

Както го разбирам,това не е мобилен оператор,а само арр.,т.е. пак ми трябва интернет.
Връзка към мнение

Не. Достатъчно е да имаш най-обикновен телефон. И интернет за първоначалното регистриране. Първо регистрираш към услугата ("Rebtel") своя номер. Всъщност можеш да регистрираш няколко номера - мобилни, а мисля, че и наземни. Получаваш кодове за потвърждаване на всеки от тях - с SMS или автоматичен телефонен разговор. След това въвеждаш в профила си на страницата в интернет номерата, на които искаш да звъниш - по целия свят. За всеки от тях ще получиш SMS (или позвъняване) със съответстващ локален номер и точно него трябва да набереш, за да се свържеш със съответния човек.

Например ние с жена ми говорим с три номера в Индонезия, като за всеки от тях имаме съответстващ наземен софийски номер и набираме него (софийския, с код 02). Ползваме безплатните си минути към нашите си мобилни планове и фактически плащаме за разговорите само таксата на "Rebtel". Както и при другите, тук също се плаща ДДС, така че май излиза малко по-скъпо от обявеното, но пък в годината поне 5-6 пъти има промоции с 20-30-50% намаление, и обикновено си зареждаме сметката тогава (плащаш 20 долара, получаваш 40 в сметката си, примерно). Отделно от това понякога ни пускат безплатни минути, по десетина обикновено, просто така или попълваме разни потребителски анкети.

 

Ето ти няколко реда от нашата сметка за ноември (всички разговори са оттук към Индонезия):

 

 

 

11/21/2014     Cheap  +35988XXXXXXX    Indonesia    00:02:04   ($0.12)

11/21/2014     Cheap  +35988XXXXXXX    Indonesia    00:05:10   ($0.23)
11/18/2014     Cheap  +35988XXXXXXX    Indonesia    00:30:33   ($1.15)
Връзка към мнение

В момента ме интересува връзка с близките и офиса,докато сме в Мароко.Rebtel би бил полезен,ако трябва от България да набирам стационарни и мобилни в Мароко.

Май че,пак най-изгодно в случая ще излезе предплатена карта на марокански оператор,включваща 50 минути,50 SMS-а и 500мб интернет.Безплатните минути ще използвам за връзка с хотелите и една тур агенция,с която ще ходим в пустинята.Интернета за Viber и Skype.

P.S.Предплатената карта излиза около 13 лева.

Връзка към мнение

От Мароко ще звъниш в България, какъв е проблемът? Трябва ти предплатена карта с минути.

Във връзката, дето я пуснах по-горе, цените са към България.

Връзка към мнение

На въпроса: с травелсим обаждащите ти се плащат разговор до естонски номер. Със симпатик имаш опцията и за български номер, който да пренасочва към теб, И плащат според тарифата си. Така, обаче, плащаш повече за твоите изходящи и входящи.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Иначе, напрвих доста обстоен road test на мтел спот-а и съм доволен. Както описах в темата за пътешествието си до Тихоокеания - ползвах комбинация от мтелска карта, пренасочена към симпатик (вече е възможно), и паралелно мтел спот чрез платения клиент на Bria за Андроид. Към тях забърках и симки на местни оператори, защото безжичният интернет се оказа почти неизползваем на места.

В крайна сметка спотът бачкаше както се очаква, със забележката, че е много чувствителен към слаб wifi. Ако не му хареса скоростта на мрежата - дава, че не може да се свърже. Работеше безотказно с 3G интернет на местните оператори и така го ползвах почти през цялото време.

Симпатикът също се представи прилично, с забележката, че не работи нито във Френска Полинезия, нито на островите Кук.

Не стигнах да му ползвам опцията за евтин интернет в роуминг, но според ценовата листа - на места не е много скъпо.

Тц, тц, тц - доскоро се имах за средно-технически-грамотен човек, обаче КРАЙ, вие убихте всичко детско в мен  :rolleyes:

Като ви чета тук и все едно половината е написано на китайски :biggrin:, явно много изоставам с инфото за ITехнологиите. :unsure:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Тъй като гледах предплатените карти в Шри Ланка, ми хрумна че може би може да се направи някакъв списък на държавите и съответно най-изгодните оператори предлагащи предплатени карти към България. Примерно, както е писал Емил по-нагоре Мароко- еди кой си оператор(Xлв/мин към България). Защото сега проверих всички оператори в Шри Ланка и имат цени около 90 стотинки и нагоре към България(за разлика от всички други европейски държави, за повечето от които цените са смешни). И поглеждам последния оператор и О! чудо. Цена на минута 46 стотинки, което е по-евтино от голяма част от Европейските държави. Даже към фиксирани мрежи е 7 стотинки. Демек мога да си звъня на домашния за без пари. Сега не знам, може аз да не съм разбрал нещо, но така като гледам, това са цените. Та си мислех една такава информация за всяка държава би била доста удобна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тц, тц, тц - доскоро се имах за средно-технически-грамотен човек, обаче КРАЙ, вие убихте всичко детско в мен  :rolleyes:

Като ви чета тук и все едно половината е написано на китайски :biggrin:, явно много изоставам с инфото за ITехнологиите. :unsure:

Фичо, още по лошо е. Да беше написано на китайски да ползваш Гугъл преводач и да схванеш нещо все пак. А то това тук е като учебник по информатика за висше учебно заведение. Изобщо не разбираш за какво става дума. :lol: Поне така е при мен де.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прочетете темата внимателно и ще разберете същината.

Никой не е питал за неща, които не са му ясни и подразбирам, че всички разбират.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

С остра неприязън трябва да съобщя, че мтел са преустановили активациите на услугата спот.

Които се е регистрирал навреме - продължава да ползва същите условия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Тези карти имат ли срок на годност? Имам предвид , ако не се използват често , а 1 път в годината , ще се деактивира ли номера? Не само TravelSim, а като цяло?

Връзка към мнение

За съжаление моят случай е точно такъв - заключен телефон към Мтел, за това май май ще се ориентирам към предплатена карта на местния оператор (Du). Престоят ми е 8 дни , така че не е голяма болка за умиране. Колкото да се поддържа връзка с близките бла, бла, бла.

 

Още едно глупаво питане ми изникна за картите от типа на TravelSim. Да предположим хипотетично , че съм си закупила и инсталирала такава карта. Провеждам си разговори и изпращам смс-и стандартно по тяхната тарифа. Мога ли обаче да използвам wi-fi връзка или трябва да съм закупила дата пакет?

Връзка към мнение

Wi-fi връзката няма нищо общо с тях, тя зависи от мястото, в което се намираш.

Ако искаш да ползваш 3Г данни, докато си в роуминг. Цената зависи от типа карта ТравелСим, която си купиш.

За Дубай варира между 0.59 Евро на мегабайт, и 8 цента на мегабайт, ако си купиш пакет с данни.

Връзка към мнение

От една страна ми е кофти, че разводних темата , но си дайте сметка , че някой може да се подведе по примамливите по-евтини алтернативи. За мен беше важно да си изясня тези неща преди да пристъпя към закупуване на такава карта, защото замисълът й ми допада, но за момента очевидно съм с ограничени възможности. :(

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Поради желание на съфорумници споделям моите впечатления от използването на TravelSim. За тези естонски карти разбрах от този форум и след проучване установих , че имат доста по-добри условия от повечето подобни карти( има доста подобни варианти , но повечето са щатски и са изгодни само за дестинации, които гравитират около америките и само да разговори към САЩ) . За разговори към Европа според мен тарифите на TravelSim са доста изгодни. Между два абоната на TravelSim разговорите са по 15 цента от повечето точки по света, което в съчетание с сравнително евтини изходящи разговори и безплатни входящи си е супер. Има вариант да те търсят през Скайп, за този  който се обажда това е безплатно , а  за приемящият обаждането е на цена от 15 цента за повечето дестинации по света. Ние ползвахме картите в Тайланд, Сингапур и Хонг Конг и нямахме проблеми с връзката.

Аз поръчах двете катри със ISIC карта на колежка от офиса. По този начин е доста по изгодно ( плащаш 35 евро вместо 50 евро като в тази цена има включени 20 евро за разговори). Когато се поръчва със студентска карта се получава и елементарен телефонен апарат със слотове за две сим карти , което беше идеално , защото така или иначе ми трябваше втори апарат. Сега продължавам да си ползвам картата като през нея си провеждам служебни разговори с Италия и с Турция като цените на изходящщо повикване са около 15 цента, цена на която няма мобилен оператор  в Бълагария, който да предлага изходящ разговор до чужбина. Преди да се поръча карта трябва внимателно да се прегледа списъка със тарифи и страните и операторите , които се явяват изключение от общия тарифен план. Има дестинации , за които разговорите през тази карта са много неизгодни.

Редактирано от galvass
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не съм сигурен, че мястото е тук, тъй като става въпрос по-скоро за сравнително евтин мобилен интернет, но все пак предплатената сим карта, на която ще ви обърна внимание предлага и относително евтини разговори до България от някои страни. Става въпрос за предплатената карта на британския оператор Three (http://www.three.co.uk/). Във връзка с предстоящото отпадане на роуминга в ЕС от около година този оператор въведе програма "Feel At Home", която предполага в някои страни клиентите на оператора да могат да използват включените в плановете си минути и интернет по същия начин, както във Великобритания. Списъкът на включените страни постоянно се разширява и в момента включва 18 страни, като не всички са от ЕС. Страните към момента са: Австралия, Австрия, Дания, Финландия, Франция, Хонг Конг, Индонезия, Израел, Италия, Макао, Нова Зеландия, Норвегия, Ирландия, Испания, Шри Ланка, Швеция, Швейцария и САЩ. В тези страни можете да ползвате неограничено мобилен интернет срещу GBP 0.50 на ден или срещу GBP 5 да си купите 500 MB интернет, които трябва да се използват в рамките на 30 дни.  

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не съм сигурен, че мястото е тук, тъй като става въпрос по-скоро за сравнително евтин мобилен интернет, но все пак предплатената сим карта, на която ще ви обърна внимание предлага и относително евтини разговори до България от някои страни. Става въпрос за предплатената карта на британския оператор Three (http://www.three.co.uk/). Във връзка с предстоящото отпадане на роуминга в ЕС от около година този оператор въведе програма "Feel At Home", която предполага в някои страни клиентите на оператора да могат да използват включените в плановете си минути и интернет по същия начин, както във Великобритания. Списъкът на включените страни постоянно се разширява и в момента включва 18 страни, като не всички са от ЕС. Страните към момента са: Австралия, Австрия, Дания, Финландия, Франция, Хонг Конг, Индонезия, Израел, Италия, Макао, Нова Зеландия, Норвегия, Ирландия, Испания, Шри Ланка, Швеция, Швейцария и САЩ. В тези страни можете да ползвате неограничено мобилен интернет срещу GBP 0.50 на ден или срещу GBP 5 да си купите 500 MB интернет, които трябва да се използват в рамките на 30 дни.  

 

Това звучи супер на хартия. Какви са изискванията да се извади карта и има ли валидност, може ли да се зарежда онлайн? Така човек може да си купи карта като иде за ден-два в Лондон и после да си я ползва с месеци по света...

Връзка към мнение

Вероятно има някаква валидност, въпреки че аз имах предплатена карта на Върджин, която изкара без презареждане и никаква употреба към 8-9 години и я деактивираха съвсем скоро.

Иначе на сайта пише, че може да се презарежда с кредитна карта.

Връзка към мнение

Това звучи супер на хартия. Какви са изискванията да се извади карта и има ли валидност, може ли да се зарежда онлайн? Така човек може да си купи карта като иде за ден-два в Лондон и после да си я ползва с месеци по света...

В UK няма никакви изисквания за предплатените карти. Могат да се купят онлайн в www.amazon.co.uk или в www.ebay.co.uk. Дори са безплатни или струват до GBP 1-2. След като се зареди с ваучер кредитът не изтича никога. Проблем може да има със зареждането, тъй като  my3.co.uk приема плащане само от кредитни карти, издадени на хора с адрес в UK, но не е проблем да се зареди в UK, като се купи ваучер от многобройните магазинчета. А може и да се купи направо заредена с 10 или 20 паунда например. Освен това при всяко зареждане дава бонус 150 МБ интернет валидни 1 месец. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

За късметлиите, които все още имат Мтел Спот:

отскоро портът в настройките е променен на 5070

Връзка към мнение

За късметлиите, които все още имат Мтел Спот:

отскоро портът в настройките е променен на 5070

Да не би МТел да не я предлагат вече тази услуга за активиране?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.