Прескочи до съдържание

Нестандартни търсачки за обикновени полети


Препоръчани мнения

Моля за помощ, търся билети мулти сити, нямам точни дати, нито брой дни, мисля май, началото на юни догодина. Има ли някъде да мога да задам дестинациите и броя дни и да видя цените за целия период? Сега го правя ръчно. Намерих такъв вариант, но не е мулти сити.

Връзка към мнение
преди 5 часа, slujitel каза:

Моля за помощ, търся билети мулти сити, нямам точни дати, нито брой дни, мисля май, началото на юни догодина. Има ли някъде да мога да задам дестинациите и броя дни и да видя цените за целия период? Сега го правя ръчно. Намерих такъв вариант, но не е мулти сити.

Виж http://matrix.itasoftware.com 

 

Зъбките и бяха много притъпени в последните години, но мисля че ще свърши груба работа. Недей използва multi-city бутона, а въведи летищата, които те интересуват директно в round trip полетата. Ще ти изкара много двупосочни полети, но между тях ще има и multi-city резултати. Малко ще е проба-грешка, ако не си работила с този сайт до сега, но има много възможности за настройки. 

 

Можеш и Google Flights да ползваш, там поне с цените може да се ориентираш на месечна база. 

 

Ако напишеш кои дестинации търсиш, може да те ориентирам за стъпките. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Георги каза:

Виж http://matrix.itasoftware.com 

 

Зъбките и бяха много притъпени в последните години, но мисля че ще свърши груба работа. Недей използва multi-city бутона, а въведи летищата, които те интересуват директно в round trip полетата. Ще ти изкара много двупосочни полети, но между тях ще има и multi-city резултати. Малко ще е проба-грешка, ако не си работила с този сайт до сега, но има много възможности за настройки. 

 

Можеш и Google Flights да ползваш, там поне с цените може да се ориентираш на месечна база. 

 

Ако напишеш кои дестинации търсиш, може да те ориентирам за стъпките. 

Благодаря, търся София - Пекин, а връщане Шанхай - София. С Матрикс съм работила, но от там не мога да купя, после трябва да търся от къде е цената, която излиза. А в Гугъл няма мулти сити. Май ще трябва да ми кажеш как точно.

Връзка към мнение

Има се предвид да търсиш София - (Шанхай, Пекин) отиване и връщане, така ще хванеш и мулти-сити

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

Има се предвид да търсиш София - (Шанхай, Пекин) отиване и връщане, така ще хванеш и мулти-сити

Това го знам, но излизат заедно и пак трябва го проверявам ден по ден, явно много искам.

Връзка към мнение

От известно време задам ли малко по-сложно търсене получавам такъв отговор. Аз ли нещо бъркам или съвсем са ограничили функционалността и вече не е възможно задаване на няколко изходни летища  ? Поне така  го разбирам.  Това дори не е и толкова сложно.

IMG_20180915_164548.jpg

IMG_20180915_164252.jpg

Редактирано от stanimir
Връзка към мнение

мисля, че вече трябва да са в една държава многото точки, чел го бях някъде

много го орязаха матрикса, явно искат да се ползва Google Flights, защото оттам може да се купува и им плащат за пренасочването

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 15.09.2018 г. в 16:29, slujitel каза:

Това го знам, но излизат заедно и пак трябва го проверявам ден по ден, явно много искам.

Да, за съжаление много искаш 🙂 Търсенето на open jaw е доста нишово и трудно се натрупват статистики, които пък да позволяват сайтовете да кешират и да си спестяват част от големия нужен изчислителен ресурс. 

 

На 15.09.2018 г. в 16:51, stanimir каза:

От известно време задам ли малко по-сложно търсене получавам такъв отговор. Аз ли нещо бъркам или съвсем са ограничили функционалността и вече не е възможно задаване на няколко изходни летища  ? Поне така  го разбирам.  Това дори не е и толкова сложно.

 

Мхм. Много почнаха да я тормозят матрицата и то основно разните блогъри като я набримчат със скриптове тип маймунките на macf1an 🙂 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Имам следната питанка - освен azair (която обаче показва само нисоктарифни компании и то само за Европа, Азия и част от Африка) и kiwi, кои други търсачки имат опция да се зададе не конкретна дата на отлитане, а дълъг период от време, включително повече от месец? 

Връзка към мнение
На 9.04.2019 г. в 11:44, aleksandrina каза:

momondo ?

Да, благодаря. 
Въпреки че при момондо е само за месец  (което не е толкова фатално де, може де се превъртят лесно няколко месеца), освен това целият месец с колонките не винаги се появява, да не говоря, че не винаги (даже по-често не)  са коректни цените и като избереш съответната дата се променят. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В момента Гугъл флайтс нямат никаква конкуренция като удобство и интерфейс:  намират цени на локални версии на АК, които са неуловими за момондо, скайскенър или каяк. Цените се виждат за година напред, може на летище заминаване до добавиш 7 броя, на летище пристигане също (много яко за OJ полети). Прайс тракера на определен полет  е голямо удобство. 

 

Аз съм намерил два минуса само :

1)китайските АК не излизат много много

2) не успявам да сложа индивидуален прайс тракер на избран хотел (по подобие на избран полет).

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Skyscanner имат опция за известия ако цена на даден полет се промени. От два дена наблюдавам конкретен полет и съм си пуснал известие и днес цената се покачила, но нямам никакво известие. Дали се получава известие само при понижаване на цената или тази опция не фунционира или е като на google flight с един ден закъснение?

Връзка към мнение

Звучи ми интересно, ако намира всички транспортни връзки накуп:

 

Kiwi.com new booking options: Door2door transportation + €10 Discount Code

 

"Kiwi.com have launched the intermodal booking platform. They are now connecting flights to trains and buses — all into one itinerary. By doing this, they are getting closer to its vision of implementing door2door transportation anywhere in the world.

The itineraries to cities that don’t have an airport (so-called “non-IATA-cities”) are already being offered to the customers. Currently, you are able to find around 5000 routes with these cities. The routes are mostly holiday destinations... "

 

https://travelfree.info/kiwi-com-new-booking-options-door2door-transportation/

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , macf1an каза:

Билети търсим тук:

 

Да, само че аз не ги търся съвсем, защото съм ги намерила, но никъде не ми позволяват да ги купя... Мерси все пак...

Връзка към мнение
На 26.04.2019 г. в 11:28, Ivko каза:

Skyscanner имат опция за известия ако цена на даден полет се промени. От два дена наблюдавам конкретен полет и съм си пуснал известие и днес цената се покачила, но нямам никакво известие. Дали се получава известие само при понижаване на цената или тази опция не фунционира или е като на google flight с един ден закъснение?

Най-вероятно ще получиш известия чак когато някой друг потърси твоя полет и skyscanner си обновят базата данни. Със сигурност не следят цените на всички полети на живо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Георги каза:

Най-вероятно ще получиш известия чак когато някой друг потърси твоя полет и skyscanner си обновят базата данни. Със сигурност не следят цените на всички полети на живо. 

Ами най-интересно е че цената при тях е променена също, но известие няма.

Връзка към мнение
преди 48 минути , Ivko каза:

Ами най-интересно е че цената при тях е променена също, но известие няма.

При скайскенър няма опция за известие на определен полет , има за всички за деня ( а идват от дъжд на вятър) - много по-удобни са прайс тракерите на Каяк и Гугъл флайтс.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
  • 2 години по-късно ...

Не е точно за тук ,но да не отварям нова тема.

 

След като hacktheflight.net и spyfares.com вече отлетяха сещате ли се за друг голям агрегатор на сайтове за оферти  ? 

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.