Прескочи до съдържание

Още един самолет на Malaysia падна


Kaloyan89

Препоръчани мнения

Tова е превода от google translate нямам време да кирилизирам текста на работа... Следва продължение!


"Боинг 777 падна близо до руската граница според източник на авиационната индустрия.

Не е ясно какво е причинило полет MH17 да се срине или ако е имало някакви смъртни случаи.

Според Интерфакс самолетът е летял от Амстердам до Куала Лумпур.

Информационната агенция твърди, че пътнически самолет на Малайзия Airlines беше свален от руските власти, но че все още предстои да бъде потвърдено."


http://www.express.co.uk/news/world/489495/Malaysia-passenger-plane-MH17-crashes
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, нашите също реагираха:

 

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1297698

 

Надали има връзка от гледна точка на местоположение, но все пак:

 

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1297576

Връзка към мнение

Ужас.. :resent: .Говори се за "свален" самолет. И защо пак на горките Малайзийци...толкова ги харесвах! Дали в тази връзка и flightradar-а е "долу" също....!?

Връзка към мнение

Мнооого кофти! 3-ти 777 за по-малко от година, 2-ри без оцелели, 2-ри на Malaysia... Много съмнително всичко... Дали не е постановка за да топнат руснаците, че са им малко другите санкции?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

http://avherald.com/h?article=47770f9d&opt=0 :(

flightradar24 и flightaware не отлепят ...

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Моля фокусирайте се само върху фактите. Изглежда, че от самото начало инцидента се използва за политическа пропаганда и от двете страни, така да не вървим в тази посока, за да не заключваме темата. Мерси. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В туитър циркулират няколко снимки на доста големи парчета от фюзелажа.

Anderson Cooper преди малко сподели, че на този етап се смята, че самолета се е разпаднал във въздуха.

Връзка към мнение

Полетите от Западна Европа посока Азия си минават над Русия , но място за политика не трябва да има до изясняване на истината . Помним истерията около полският самолет.

Щом е паднал на украинска територия ще имат възможност лесно да проверят какво има записано в черните кутии.

Връзка към мнение

Последните слухове из туитър са за "инцидент на борда" преди падането. Да видим...

Връзка към мнение

Няма. Тук дават на живо от катастрофата: http://lifenews.ru/watch-live

В туитър пълно със снимки на трупове ..

 

Edit: тия направо се оляха с това видео .. поне паспортите да не бяха давали ...

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не следя световните медии , но мисля че трябва да се работи и в насока връзка между двата инцидента с малазийците.

Не ги знам имат ли някакви вътрешни конфликти със сепаратисти и прочие ?

Връзка към мнение

Надеждата този път е , че при положение да става дума за гибелта на близо 200 холандски граждани истината ще бъде намерена на всяка цена ...не са някакви си "китайци" ;)

Връзка към мнение

Надеждата този път е , че при положение да става дума за гибелта на близо 200 холандски граждани истината ще бъде намерена на всяка цена ...не са някакви си "китайци" ;)

 

Амстердам е много, ама много централно летище за малайзийците, една от бъдещите дестинации на А380, ако не се лъжа. Основен превозвач са по т.нар. kangaroo route между Европа и Австралия. Така, че на борда може да са всякакви, аз поне не видях да са били 200 холандци. Освен това едва ли някой е претупал предишното разследване, защото са били някакви си китайци... 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

На този етап според CNN говорят за около 24 американци, 4 французи, много граждани на Китай и в общи линии всички споделят, че има граждани на много държава. Разбира се, информацията все още не е достверна, понеже все още не е разкрит манифеста, като в момента се уведомяват семействата.

 

Според едно видео, което обаче е снимано от много далеч и не се вижда какво точно става, но се вижда огромен взрив в далечината. Ако приемем, че това е самолета или част от него, със сигурност твърдят, че говорим за крило пълно с гориво или целия самолет. Факт е, че преди самия взрив, не се вижда димяща следа.

 

Мир на праха на загиналите!

Редактирано от Karik
Връзка към мнение
Георги Матеев

Изглежда брутално...

 

Не знам за вас, но аз определено ще избягвам малайзийските авиолинии в обозримо бъдеще.

Връзка към мнение

Не можем да знаем дали е свален самолета или е претърпял авария, въпреки, че мястото и момента... Даже и преди да излязат "конкретни" данни, може да се разсъждава в-у две неща:

1. Кой би имал полза от това (мотив)?

2. Евентуално ако е сваляне, какво може да свали самолет от 10,000 + метра височина и кой разполага с такава техника. Портативни ракети от типа на "Стрела 2" и "Игла" нямат този обсег. Нужен е минимум "Бук" ЗРК, за C 200 и С 300 е детска игра. Даже и за стари ЗРК-та от типа на "Двина" и "Волхов" да се свали 777 от 10,000 м е все едно да се уцели голям хладилник с пушка от 3 метра (отделен въпрос, че такива отдавна няма на въоражение, поне аз така си мисля). Може да е свален и от друг самолет. При стрелба от друг самолет или от всеки от ЗРК-тата, които съм изброил горе, няма начин това да не е засечено на радари и от спътници, въпроса е как и в каква насока ще се манипулират данните.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.