Прескочи до съдържание

Самолетен билет Шотландия-София


Препоръчани мнения

Магеланци, как най-разумно да придвижа голямото дете от Шотландия до София на 10.08 /минус ден-два/ и да го върна обратно там на 21 -22.08. Еднакво е удобно и от Глазгоу и от Единбург. Нямам представа от тази дестинация, но ми се налага да добия, че ще се пътува често натам.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Без да претендирам за изчерпателност, но познати от района на Единбург обикновено си разбиват маршрута на 2 (Edi или Gla до Лондон и Лондон - София). Обикновено така им излиза най-евтино, но с уговорката, че летят low cost и нямат много багаж. 

Определено не е най-удобния вариант за дете.

 

Хвърлих бърз поглед с easy jet излиза около 260 евро в двете посоки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-евтино (~280 eur), от посочените летища, е с чартърите на Томас Кук и Томсон. Обаче:

 

- кацат Бургас/Варна

- нямат за точно тези дати

Примерно:

scotbul2.jpg

 

Малко по-скъпо, но в датите:

scotbul.jpg

 

Пак е до морето. Не знам коя е компанията.

 

Алтернатива е, както те посъветваха, път до големите летища и оттам лоу-кост.

 

Друг вариант е Единбург-(Истанбул)-София и обратно, с Турците. Около 360 Евро.

 

Друг вариант е да гониш два отделни еднопосочни от изброените.

 

Edit: Кажи колко е дете детето. Някои имат отстъпки за пубери :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да и аз такива цени изкарах от Азуона. 270 - 300 евро с много условности.

Виж колегата Макфлан показа една много читава търсачка - http://airixo.com/en/flights/scotland/sofia-SOF/august/2014/8-10-days  разцъкай

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Почти съм сигурен, че да стигне юнака до Лондон по някакъв начин и от там с някоя от другите десетки опции ще му е най-евтино.  Дано Мрън види темата, тя май има опит по линията. Прекачвания с лоу кост през август много рядко ще са евтини, особено ако има и куфар в уравнението. 

 

С Megabus Единбург - Лондон почва от 20 паунда и се пътува 9-10 часа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Провери какви са и възможностите през Брюксел. Аз бях в Шотландия в края на май и билета в двете посоки беше 130 евро брюкселските аволинии /нормална авиокомпания, 20 кг багаж, но без ядене/. От София до Брюксел с Уиз Еър може да се намерят много евтини билети. Иначе от Лондон има и нощен влак до Единбург и гарата е в центъра.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тази дестинация и на мен ми е "тръпка", та ме втриса и в момента.

 

За натоварените месеци (декември-януари и май-юни) хич не е по-евтино през Лондон и не знам вече колко по-рано трябва да се търсят и купуват билети.

Връзка към мнение

280-300 евро за август ли? Че аз съм на коледна вълна.

Ако е за август, не чакай,няма да паднат.

Или направи опит да търсиш след 22 часа и преди 06 сутринта - попадала съм и съм купувала билети в 04 ч. сутринта, които в нормално време бяха с 200 лв по-скъпи.

Връзка към мнение

Мдам, чак сега виждам темата. Погледнах: най-евтино за момента е с Wizz от Лутън, но влакът до там е скъп (140 паунда е отиване и връщане). Може и със самолет до там (Easyjet): гледам пак излиза толкова, ако не и малко по-евтино. По принцип Wizz е по-удобно, защото имат късен полет (21:50) и все някак човек се добира до Лондон. На Easyjet полетът е рано сутрин: трябва да се спи в Лондон. Може и от Манчестър, но са скъпи за периода, който търсиш (иначе има директен влак от летището до Единбург).

 

С традиционните авиокомпании: KLM/ Air France: виж особено ранните полети от Единбург (6:00 и 6:30), но са скъпи ако не купиш билет по рано. Lufthansa имат добри оферти, особено ако му се сменят 2 полета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Не съм експерт по билетите както много други тук, но да дам мнение, може да е от полза.

Най-евтино твърдо е с автобус - има много оферти, и вечерен полет с Уизеър. Само че Единбург - Лондон с автобус е утрепия - ако не e гевезе и не полудee съответно... Пътувала съм го с влак, супер удобно, проверих цените - между 100 и 120 паунда са. В такъв случай много други опции със самолети са валидни. 

Поздрави сърдечни и успех.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Има и някакви луксозни автобуси по линията: http://www.megabusgold.com/

 

Вървят нощем, вътре си има легло, интернет, като спален вагон. Стигат за около 8 часа и при търсене не са много по-скъпи от стандартния автобус, 30-ина паунда. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
10/08/14

 

EDINBURGH LONDON (Victoria Coach Station) 08:00 - 17:20 -> 9h 20m, 38 pounds

 

or


 

Departs 05:45 Edinburgh , Edinburgh Bus Station, Arrives 15:30 London , Victoria Coach Station, 9hrs 45mins, 26 pounds

 


 

WIZZ 

Sunday

10 Aug  21:50 → 02:50 -> £89.99

 

Грубо толкова е и на връщане (+20 за Уиз) -> тотал: okolo 250 паунда. 

 

 


Връзка към мнение

Сърдечни благодарности! Направо взимам този билет. Цяла нощ сънувам търсачки на самолетни билети... А младежът ще е студент от септември там и ще трябва често да се пътува по маршрута.

Връзка към мнение

Сърдечни благодарности! Направо взимам този билет. Цяла нощ сънувам търсачки на самолетни билети... А младежът ще е студент от септември там и ще трябва често да се пътува по маршрута.

 

http://uk.megabus.com/JourneyResults.aspx?originCode=34&destinationCode=56&outboundDepartureDate=10%2f08%2f2014&inboundDepartureDate=22%2f09%2f2014&passengerCount=1&transportType=-1&concessionCount=0&nusCount=0&outboundWheelchairSeated=0&outboundOtherDisabilityCount=0&inboundWheelchairSeated=0&inboundOtherDisabilityCount=0&outboundPcaCount=0&inboundPcaCount=0&promotionCode=&withReturn=1

 

http://coach.nationalexpress.com/nxbooking/journey-list

 

Wizzair go znaesh... Uspeh!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Megabus отнема дълго време; влакът е само 5 часа. Проверих по-горе за датите: към 140 паунда. С късния полет на Wizz не е най-добрата комбинация да се взема автобус, но вие си знаете.

Връзка към мнение

Megabus отнема дълго време; влакът е само 5 часа. Проверих по-горе за датите: към 140 паунда. С късния полет на Wizz не е най-добрата комбинация да се взема автобус, но вие си знаете.

 

Още гледам, не съм взела. Намерих от Единбург през Истанбул 292 лири двупосочен. Как е като цена? На мен ми се струва много, но като гледам комбинациите, пак е около тая цена.

Връзка към мнение

Аз намирам за 475 EUR с Turkish. Прекачванията са доста удобни (с около 1ч престой в Истанбул).

 

edit: Има и по-евтини оферти с турците, около 370 EUR, но задължително имат нощувка в Истанбул на връщане.

Редактирано от Alenn
Връзка към мнение

Аз намирам за 475 EUR с Turkish. Прекачванията са доста удобни (с около 1ч престой в Истанбул).

 

edit: Има и по-евтини оферти с турците, около 370 EUR, но задължително имат нощувка в Истанбул на връщане.

Да, да. Голям престой има, ще виси на летището, няма начин.

Връзка към мнение

300 лири двупосочен при така зададени параметри е много добра цена. Аз лично не бих нощувала на летището, обаче а бих взела влак ако цената е подобна.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.