Прескочи до съдържание

Списък с размерите на разрешения кабинен багаж на различни авиокомпании


Препоръчани мнения

Не съм сигурен дали е споменаван някъде по темите, но ето един сайт с размерите и теглото на разрешения кабинен багаж на различни авиокомпании
 

cabinmax

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Благодаря много! Тъкмо днес търсех за размера на ръчния багаж на Бъргария еър, но в сайта им не

открих нищо. Много ми беше полезна тази информация.

Връзка към мнение

РЪЧЕН/КАБИНЕН БАГАЖ – 1брой – до10 kг.

Размери- до 55 x 40 x 20 cм., с максимален сбор от трите измерения до115 cм.  

 

Източник: https://www.air.bg/bg/baggage

:)

Връзка към мнение

Не съм сигурен дали е споневан някъде по темите, но ето един сайт с размерите и теглото на разрешения кабинен багаж на различни авиокомпании

 

cabinmax

И забележете класацията се води от ...

Wizz Air - Small Cabin Bag 42 х 32 х 25 см

Редактирано от vlady
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Добре бе, да му .... е*а, преди около 4-5 години, си купих малко куфарче - специално за да минава за ръчен . Сега установявам, че на Wizz вече не им влиза тоя размер. Обема на моя куфар е по-малък, но размерите са 45х35х20, а на тях им влизало 42x32x25 - какво да ги правя сега? Какво съветвате - да пробвам да мина с моя куфар, или да търся друг ?

Връзка към мнение

широчината в случая май е най-проблемна; при 3 см. повече куфара ако е твърд може въобще да не влезе в коша на Wizz; най-безопасно е да се разходиш до летището с куфара и да пробваш, а не да чакаш самия полет за да разбереш; иначе за ръчен багаж при Wizz най-удобно е да имаш подходяща раница според мен

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лично аз не бих рискувала, въпреки че е възможно да мине съвсем безпроблемно. Спазвам определените лимити за размерите на багажа, когато пътувам с нискотарифни компании и въпреки това почти винаги Уиз искат да го вкарам в клетката. Също така съм забелязала, че има хора които минават с по-голям от разрешения багаж.

Ако куфера е с меки страни и не го пълниш вероятно ще може да се вмести в размерите, но си е риск.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре бе, да му .... е*а, преди около 4-5 години, си купих малко куфарче - специално за да минава за ръчен . Сега установявам, че на Wizz вече не им влиза тоя размер. Обема на моя куфар е по-малък, но размерите са 45х35х20, а на тях им влизало 42x32x25 - какво да ги правя сега? Какво съветвате - да пробвам да мина с моя куфар, или да търся друг ?

 

Ако е с колелца и те са причината да е по-голям от позволените - вероятността да те накарат да доплатиш е голяма. Това се случи на един пътник пред мен преди около 2мес.

Както казва logist13 по-добрият вариянт е да си вземеш една раница. Поне ще ти е мирна главата :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

май нещата вървят към раница. Дали има смисъл да им звъня на "еротичната" линия да питам?

 

Ако имаш илишни 0,96лв на минута - давай!

Връзка към мнение

май нещата вървят към раница. Дали има смисъл да им звъня на "еротичната" линия да питам?

Аз пътувам с раница - мачкам я според случая  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Какво да ги питаш, дали следят дали багажа отговаря на размерите? Ясно че следят, като има вероятност да ти се размине, ама само вероятност.

Ако имаш път към летището, пробвай дали куфара влиза в клетката, с накланяне, посмачкване.... Ако не влиза, ясно.

 

Между другото на всички компании размерите са различни, че и ги намаляват с времето. Та да вземеш нещо твърдо с точно определени размери си е временно решение. Най-добре раница, или плащаш за багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами те няма да седнат да смятат - ако влиза в клетката става, ако не влиза - не става

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не винаги те карат да слагаш багажа в клетката - ако е очевидно по-малък, например. Но ако е граничен - задължително. 

 

Но няма как да разчиташ на случайности. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз за Wizz air имам една пътна чанта, (или се води сак?) от "Естил". Попитах в магазина продавачката за ръчен багаж-Уиз и тя ми я предложи. На нея имаше картонче на което бяха изброени всички по-популярни авиокомпании и обяснение, че е съобразена с изискванията им за салонен багаж. Никога не ми се е е налагало да я пъхам в нещото за мерене на куфъри. Чантата е пътувала поне 50 пъти и не е мръднала.

Иначе, за Бритиш, салонен багаж. Една приятелка има куфър на колелца, колелцата срърчат. Тя звъннала да попита проблем ли е за Бритиш еър. и оператора и казал, че за такива неща не се заяждат, ако не е нагло голяма чантата.

Връзка към мнение

Добре, един такъв въпрос - разрешения ръчен багаж на катарците е 50 x 37 x 25 см. Имаме една раница, която е с гръб 51см. Kатарците имат ли такъв контейнер за мерене на нашето летище? Идеята ми е да пробваме и ако не става да я наврем в багажа за чекиране, пък потърпевшия ще ползва нещо по-малко за ръчен. 

Връзка към мнение

Всички имат клетки за мерене, но само нискотарифните проверяват усилено. Катарците не съм ги ползвал, но мисля, че вероятността да ви проверяват размерите на багажа е много малка.

Връзка към мнение

На нашето летище, както и на други всъщност никога дори не са ми поглаждали багажа катарците. Така че абсолютно нямаш грижи, абсурд е да издребняват точно те.

Връзка към мнение

Чета и в tripadvisor - общото мнение е, че не се втеляват хич за размерите, чат-пат мерели теглото при пълни полети. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всички имат клетки за мерене ...

На летище София Air Berlin нямат клетка, специално съм питала служителка на check-in, къде мога да си премеря багажа, тя го погледна с "преценяващ" поглед и каза: "Добре е, става". Но след смяна в Берлин пътуването ми продължаваше с презокеански полет пак с Air Berlin и се притеснявах, че ако там се наложи да го слагам в мерителна клетка и "не става", вече нямам куфар, в който да прехвърля нещо (куфарът е чекиран до последно летище). Е, минах без проблем, все пак това си беше само трансфер и не съм излизала в залата за check-in, но си останах с въпроса, защо точните и планирани германци нямат мерителна клетка в София. Това беше преди 2 години, може вече да имат клетка, не съм обърнала внимание.

Връзка към мнение

А след последното ми пътуване с УИЗЗ се чудех - има ли всъщност куфарчета (на колелца) с такива странни размери като техните изисквания за ръчен салонен багаж?

Връзка към мнение

А след последното ми пътуване с УИЗЗ се чудех - има ли всъщност куфарчета (на колелца) с такива странни размери като техните изисквания за ръчен салонен багаж?

 

Има, не много, но има. Дискутирахме ги в друга тема: http://magelanci.com/topic/759-t%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B4-%D0%BA%D1%83%D1%84%D0%B0%D1%80-%D1%81-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B0-%D0%B2-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.