Прескочи до съдържание

Най-ужасното място на което си бил?


Препоръчани мнения

 

Съчувствам ти! Няма по-отвратителен град от Атина, който аз да съм посетил в живота си. Там се ходи само за концерт (моят случай) или по работа (твоят случай). Изкачване с фуникуляра на хълма Ликавитос привечер открива красива гледка към Акропол и града. Разглеждане на Акропол, все пак няма как да минеш без това и Монастираки и с това приключва обиколката. Бъди внимателна в центъра около Омония, веднага ще разбереш защо...

Разбирам за какво говориш, но се надявам да отрия нещо интересно за себе си. 

 

Иначе най-ужасните места на, които съм била са Лос Анджелис -  мрачно, грозно, негативно и прехвалено място, пълно с бездомни и тъжни хора. На "алеята на славата" виетнамци продават касетки и кАстфони, а около ЖП и автогарата има огромни гета, пълни с наркомани и престъпници. Мислих да оставам 3 дни, но след първата нощувка и всички негативни впечатления, реших да се махам и да отида в Санта Барбара. Изпуснах автобуса, за който имах билет, бягах до ЖП гарата и се качих на влака, който се развали 40 мин. след като тръгна. Машиниста обясни, че трябва да се върнем до ЛА, за да се смени нещо по мотрисата. Ужас! Едвам се махнах от ужасното място, не исках да се връщам отново там, при вампирите :) След това си хванах такси с няколко човека, с които се запознах във влака и така... Едвам се махнах от там...   

 

Другото място, което ми направи много неприятно впечатление е Прага. Няма да обяснявам защо, подробности може да прочетете тук - http://www.sunshine.bg/julta-praga

post-979-0-47383600-1406532650_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За ЛА съм съгласен, никога не бих дал пари за там, ходил съм 7-8 пъти по работа само. Другите два града, за които не бих дал пари за посещение са Атина, Гърция и Неапол, Италия. Не, че няма какво да се види и в двата, но след първите 3-4 посещения и разглеждане на основните забележителности около тях, не съм си правил труда изобщо да излизам из града.

 

Прага си има нейните особености (известна комлексираност на обслужващия персонал по заведенията), но като цяло на мен пък страшно много ми харесва.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още един глас против ЛА.

Бях освиркана, когато споделих тези впечатления и приятелите ми дълго време не вярваха.

Добре че имах доказателствен материал в снимки.

В същото време само на 20  до 60 км в радиус десетки прекрасни градчета. Като пример първи - Олд Пасадена с невероятната ботаническа градина и цялостно излъчване :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно Атина-не бих я определил като най-ужасното място,където съм бил,но определено не ми е от фаворитите.

След като прочетох статията ти видях Прага в друга светлина.Бил съм там като ученик и преди три години.Тогава-говоря за втория път-не ми направи впечатление този проблем с наркоманите,макар че съм от малък град и тези неща ни впечатляват.Сега като чета се радвам,че не съм ги забелязал и съм останал с добро впечатление от града.В друга тема във форума бях писал за чейндж бюрата в Прага по това време,които работят с курс под и над лимита и т.н.Нещо като в България преди години.

Връзка към мнение

Тук ми се струва е добре да се разграничат малко нещата. Има градове, които отблъскват с описаните от Адриана чести гледки в Прага. Голямата концентрация на наркомани и просяци в центъра винаги прави впечатление и съм съгласен, че може да се превърне в причина за недолюбване на определено населено място. От друга страна има градове, които са скучни поради съвсем различни причини. Споменатият Лос Анджелис спада към тази категория. Не бих казал, че този конгломерат може да бъде определен като свърталище на просяци и наркомани. По-скоро това е място за живеене и правене на бизнес във филмовата индустрия, макар че това последното се променя ежеминутно от началото на кризата. Има и градове, които пък са прекалено стерилни и оставят чувство за липса на собствен стил и дух, което отново може да доведе до разочарование. Трудно е да бъдат съчетани всички елементи, които правят един град приветлив за болшинство от посетителите. Цялата история е по-скоро въпрос на лично възприятие, често и моментно състояние...

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Георги Матеев

Милано, Италия - според мен един от най-сивите и безлични градове в Европа. Едно Дуомо не оправя работата. Никога не бих се върнал обратно там доброволно.

 

Брюксел, Белгия - безумно скучно място, прекарах там 1 седмица и накрая исках да си прережа вените.

 

Париж, Франция - супер мръсотия и дразнещо надути хора. Веднъж ако си разгледал всичко основно там не виждам за какво да се връщаш повече, освен по работа.

 

Сега като се замисля - и в Атина не изгарям от желание да ходя пак. Мисля, че минусите са доста повече от плюсовете.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

На мен Брюксел ми харесва, да не говорим за Париж, който ми е супер любим. Явно сме устроени да не забелязваме или да не обръщаме внимание на някои неща, ако много обичаме даден град или просто да ги възприемаме като "част от пейзажа".

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

 Не бих казал, че този конгломерат може да бъде определен като свърталище на просяци и наркомани.

 

Баш така си беше. Десетки просяци налягали по тротоарите един до друг и полицията се опитва да ги *премести*.

Малка лъскава част и огромно премръсно пространство. 

 

..п.с.  защо имам чувството, че тази тема я разнищвахме вече?!

Връзка към мнение

Обичам Париж, обичам и Брюксел през лятото и двата града ми харесват. В Европа най-ужасното място на което съм бил е Рамблас в Барселона вечер. Мръсотия, пияни и шумни хора, тълпи и лудница. Акостират те нелегалнитърговци като в Африка. Джебчии.

 

Най-най- ужасното място, на което съм бил е автогарата в Антананариво, Мадагаскар. Кал, мръсотия, мизерия, лудница (много повече от Рамблас), отвсякъде те дърпат хора да ти продадат нещо, да просят, да те заведат при шофьор, дори не и за твоята дестинация, да ти носят багажа. Агресивни и пияни. Летището в Дакар има подобна слава, ще ви кажа през септември като кацна там дали е изместило Антананариво.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Другото място, което ми направи много неприятно впечатление е Прага.

 

На мен също. Въпреки, че градът е много красив, все още води класацията ми за неприятни места.

Връзка към мнение

Нямам най-ужасно място, на което съм бил. Абстрахирам се от негативните страни и се стремя да оценя най-достойните части на един град (ако ги има). Всеки един град има по-непривлекателни кътчета, без изключение.

 

За Атина центърът на града, особено Омония с хероиновите наркомани  :O и бит-пазара, който се води площад, Монастираки, е меко казано неприятен. Затова може да е изненада на непосетилите града ниските цени на хотелите/хостелите в района. А Пирея, археологическия музей или квартала Плака са другата страна на монетата, заслужават да бъдат позитивно оценени. Така че е индивидуално и много зависи какво виждаме от едно място, как го виждаме и с какво време разполагаме. В другите европейски столици центърът е каймакът.

 

Ако човек е в емоционална дупка и негативно настроен може да мърмори как миришат каналите на Венеция (нещо, което никога не съм усещал от няколкото ми посещения), а не колко нереално приказно красива е Венеция ;)

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Ако човек е в емоционална дупка и негативно настроен може да мърмори как миришат каналите на Венеция (нещо, което никога не съм усещал от няколкото ми посещения), а не колко нереално приказно красива е Венеция ;).

 

Единствените хора, които са ми казвали така, са тези, които никога не са били там. От завист ли и аз не знам, но това е един от най-големите митове за Венеция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Единствените хора, които са ми казвали така, са тези, които никога не са били там. От завист ли и аз не знам, но това е един от най-големите митове за Венеция.

О, аз го чувам и от посетили града. Даже единият великолепен екземпляр го взех с мен в Барселона и си направих извод, че нищо никъде не му харесва, мотивът му за пътуване е неизвестен дори при най-съвестно търсене на интересите му от моя стана и че ме е страх да пиша в придружители на път, защото от клавиатурата ми ще излезе нещо ужасно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Единствените хора, които са ми казвали така, са тези, които никога не са били там. От завист ли и аз не знам, но това е един от най-големите митове за Венеция.

Бил съм - миришеше на канал. Не казвам, че винаги мирише на канал.

 

По темата: Най-ужасното място за мен беше Виена. Най-ужасно от местата, които съм посетил (а те не са много). Просто на онзи етап не ми харесаха доста неща (а имаше високи очаквания). Имаше и странични дразнители.

Връзка към мнение
Пантелей пътник

 

 
 

Разбирам за какво говориш, но се надявам да отрия нещо интересно за себе си. 

 

Иначе най-ужасните места на, които съм била са Лос Анджелис -  мрачно, грозно, негативно и прехвалено място, пълно с бездомни и тъжни хора. На "алеята на славата" виетнамци продават касетки и кАстфони, а около ЖП и автогарата има огромни гета, пълни с наркомани и престъпници. Мислих да оставам 3 дни, но след първата нощувка и всички негативни впечатления, реших да се махам и да отида в Санта Барбара. Изпуснах автобуса, за който имах билет, бягах до ЖП гарата и се качих на влака, който се развали 40 мин. след като тръгна. Машиниста обясни, че трябва да се върнем до ЛА, за да се смени нещо по мотрисата. Ужас! Едвам се махнах от ужасното място, не исках да се връщам отново там, при вампирите :) След това си хванах такси с няколко човека, с които се запознах във влака и така... Едвам се махнах от там...   

 

Другото място, което ми направи много неприятно впечатление е Прага. Няма да обяснявам защо, подробности може да прочетете тук - http://www.sunshine.bg/julta-praga

Стига бе, на 12.08. , живот и здраве, пътувам за Прага..силно се надявам да си дойда с други спомени и впечатления..

 

Иначе по темата- не бих казала, че съм била на ужасно място..или поне не се сещам такова, което така да определя...Може би пък е въпрос и на човек и гледна точка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Aз харесвам Прага , но пък за последно съм бил в края на 2007-ма.

 Омразно не , но най-безличното място което съм виждал е Скопие (преди новите грандомански проекти) и за много хора ще е е ерес , но намирам Любляна за скучна почти колкото македонската столица. Иначе харесвам много Словения със селцата , природата , но столицата им е ...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Интересна тема, с още по интересно заглавие. Като се замисля -  ами то всички тия "ужасни" неща ( наркомани, просяци, надути хора и др. ) ги има и в градовете които живеем и въпреки всичко ние живеем там и ги харесваме. Може би когато отидем някъде  имаме прекалено големи очаквания, мислим че, всичко там е по мед и масло, но в един момент се оказва че и там е като тук и оставаме разочаровани. Разбира се че има и градове които и на мен не ми харесват. Такъв град е Лайпциг - ами не ми хареса и това е. Но да кажа че е бил ужасен? Не.  Така че всеки един град си има своите красиви и своите грозни страни и нека всички ние се насладим на хубавото и забравим по бързо лошото :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

А бе зависи човек с каква нагласа тръгва. 

 

Ако целта ти е да търсиш кусури, всяко място може да бъде куцо. Ако искаш да прекараш добре - няма скучно място.  

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Мисля от сутринта и не се сещам за ужасно за мен място в чужбина. От известните градове навсякъде, където съм била винаги съм намирала нещо. И в Атина ми хареса. Вярно преди десетина години. Навсякъде има просяци, наркомани, мръсотия. Но има история, все някоя красива сграда, интересни хора, местна кухня. Единствено се сетих, че не ми беше приятно като пътувах с кола през определени места в Турция, но чак омразно не. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Навсякъде има просяци, наркомани, мръсотия.

 

E не е навсякъде :) Има много места по света дето тия неща поне не се набиват грубо на очи.

 

Ето например колко чистичко и спретнато си подържат японските бездомници :

 

post-140-0-21811200-1406549430_thumb.jpg

Редактирано от stenk
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

 Омразно не , но най-безличното място което съм виждал е Скопие (преди новите грандомански проекти) и за много хора ще е е ерес , но намирам Любляна за скучна почти колкото македонската столица. Иначе харесвам много Словения със селцата , природата , но столицата им е ...

Напълно споделям отношението на stenk към Скопие. Като цяло, Македония е единствената държава, в която не искам да се връщам. 

Милано също го намирам за безинтересен град, но пък е отправна точка за езерата :)

Първоначално бях много стресирана от мръсотията и външните тоалетни по улиците на Амстердам, но по-късно по стечение на обстоятелствата пак се озовах там и ми беше приятно.

Ужасно място засега нямам и се надявам да не попадам на такова. -_-

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.