Прескочи до съдържание

Въпрос относно Booking.com


Lindt

Препоръчани мнения

Ще се престраша да задам тъп въпрос, не ми се е случвало скоро  :blush:

Харесах си апартамент за Лефкада през септември и сега всички други ми се струват неприемливи. 

Апартаментът обаче е един, а информацията за него оскъдна. Не мога да разбера дали е с 1 или 2 бани и тоалетни(което е изключително и неописуемо значимо!!), не мога да намеря контакт на собственика и да попитам него. От booking изобщо не проявяват интерес към този казус и не ми отговарят. 

Та всъщност освен да се оплаквам, ми се иска да попитам колко време се предполага да чакам отговот от booking? Възможно ли е да получа такъв? Има ли някакъв начин да намеря контакт на собственика? Някой има ли идеи? Знаете ли какво е spa bath? И въобще как да разбирам описанието(става дума за апартамента за 6 човека, ние сме 4ма и не ми се спи на диван без баня)?

http://www.booking.com/hotel/gr/argo-maisonettes-and-suites.html?tab=1&origin=hp&error_url=%2Fhotel%2Fgr%2Fargo-maisonettes-and-suites.en-gb.html%3Faid%3D304142%3Bsid%3Db3e7eebefb4f15bddd9d67e7852f6627%3Bdcid%3D1%3B&do_availability_check=on&aid=304142&dcid=1〈=en-gb&sid=b3e7eebefb4f15bddd9d67e7852f6627&b_should_track_hp_hotel_to_sr_redirect_on_date_change=1&checkin_monthday=16&checkin_year_month=2014-9&checkout_monthday=22&checkout_year_month=2014-9#availability

 

Благодаря предварително!

П.П. Много се тревожа от вероятността да го запазят, докато мисля, изобщо няма да съм щастлива от такова развитие.

Връзка към мнение

Не си резервирала и затова нямаш контакт със собственика. Резервирай нещо, което можеш да откажеш и ще получиш на мейла си, в потвърждението, мейл и телефон за контакт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А на въпроса колко време да чакаш отговор от тях - явно е различно. Последно ги попитах кога ще оправят местоположението на картата на един хотел (но имах вече резервация), отговориха ми след няколко дни по мейла (въпроса зададох през сайта) с обещание да оправят нещата възможно най-бързо, а наистина ги оправиха чак седмица по-късно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаш Free cancellation, буквай и после разпитвай. Но аз не виждам нищо да намеква за две бани. Spa bath е вероятно джакузи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Имаш Free cancellation, буквай и после разпитвай. Но аз не виждам нищо да намеква за две бани. Spa bath е вероятно джакузи.

 И аз не виждам доказателства, но пък каква е логиката да направиш апартамент за 6 човека с 1 баня ? А и ако има 2 спални, които са равностойни като размер и обзавеждане, защо само едната да е с баня?

А и съм оптимист  :rolleyes:

П.П. Резервирах, питах.. сега стискайте палци  :lol:

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

Не знам дали  първата или втората стая но ако е втората при мен вече дава че е наета ( дано ти да си наемателя) Само че като чета тук-там май е с една баня :( Дано не съм прочел или разбрал добре и да греша

Връзка към мнение

Предполагам, че банята е обща за двете стаи. То иначе няма много смисъл да го продават като едно, а по-скоро като две стаи

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Какво толкова  ? Шестима души ще измислите как да се редувате за седмица ...

Четирима сме :) И по двойки. Не е последният апартамент на света, за да се уча тепърва да се обличам, за да отида до баня/тоалетна. Много ги харесвам другите двама, но не сме ходили за толкова време заедно някъде.Определено не ми се иска хигиенните ми навици да стават повод за драма на почивка. А се е случвало да трябва да се оправдавам, че държа да се изкъпя и това коства малко приятелства. 

Та като цена е сходно с това да си вземем 2 двойни стаи. Просто моята лакомия за общо пространство ме тласка към апартаменти. И този е с най-хубавите на вид легла. 

 

П.П. Да, Костас, аз си го резервирах, сега ще чакам Тодорис да се наспи и да ми отговори  :unsure:

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

Четирима сме :)

 

П.П. Да, Костас, аз си го резервирах, сега ще чакам Тодорис да се наспи и да ми отговори  :unsure:

От booking реакция да чакаш е като от умрял писмо  :)

Хайде Тодорис да се събужда, че няма време  :lol:

 

Намерих че пише: Decorated with earthy tones, it offers 2 separate bedrooms, a LED 32'' TV and a kitchenette за Two-Bedroom Apartment - Split Level with Sea View  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ти много се впечатляваш за елементарни работи...

Изключително си прав в преценката си. Не съм планирала почивка последните години. Тя просто си става. За тази имам месец и половина и мисля за глупости като удобни легла, защото няма да заспивам от умора след цял ден обиколки.

А и държа на отношенията си с тези хора и ги харесвам енергични и позитивни. Не да ме гледат кисело, заради нещо елементарно. Самият остров е великолепен, от 5 години се чудя с кого ще е най-перфектно да го посетя  :wub: Трябваше да обичат да спират на всяко красиво място, да са приятна компания в таверна, да не са много капризни и да обичат Гърция колкото мен. 

Ха, вчера ми изникна някакъв твой албум във фейсбук на стената и достъп до всички други :yahoo:  . Ще си разглеждам Чили и Аржентина днес, защото определено се ориентирам по-лесно със снимки, а не по имена на места и летища. Благодаря!   

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Ето уебсайта им: http://www.apartmentsargo.gr/english.htm

Има повечко подробности и снимки.

Много благодаря за отделеното време! Но мисля, че това са Argo апартаментите. В букинг бяха отделни предложения за Argo апартаменти и Argo мезонети. Не проверих дали съвпадат като адрес, за да си мисля, че са на един собственик. Но снимките на къщата са еднакви.

Добре, оставам си оптимист и ще чакам отговор. 

 

П.П. Има само една баня и тоалетна :( . 

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

П.П. Има само една баня и тоалетна :( . 

А защо непременно трябва да имате общо пространство? Вземете си две студия в една къща и ползвайте масата на двора, онази - с барбекюто. Пак ще сте заедно, но всеки ще си има собствената баня, собствената спалня и т.н.

 

ПП. И аз не обичам да деля баня/тоалетна... За спалня да не говорим. Има само няколко човека на света, които бих изтърпяла да спят в стаята ми - всичките са ми роднини, без един, който пък ми е съпруг  :lol: 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

http://www.holidayislands.com/skopelos/villas/argo/

Тука доста ясно са описани и мезонетите и вилите-има бани и на двата етажа.Така че,действай бързо,не се чуди!

Вярно,може и с Free cancelation-но 30евро са си 30евро.Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.holidayislands.com/skopelos/villas/argo/

Тука доста ясно са описани и мезонетите и вилите-има бани и на двата етажа.Така че,действай бързо,не се чуди!

Вярно,може и с Free cancelation-но 30евро са си 30евро.Успех!

Чакай, аз си мислех, че Скопелос и Лефкада са на различни места?

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Чакай, аз си мислех, че Скопелос и Лефкада са на различни места?

Различни са, и двата са хубави острови обаче ;) . При все това, това предложение не е на първата страница на google, така че Емо явно наистина е искал да ми помогне. 

П.П. О, даже съдържа информация, добре че е Тони  :blush:

П.П.2 ох, май трябва да гледам, преди да пиша.

 

Все пак апартаментът се оказа с една баня и тоалетна и няма да свърши работа. Отговориха ми. Не знам защо търсих на общо пространство. Всъщност градината ще е достатъчна, за да изпия едно кафе или рецина извън леглото си. Обичам да си имам местенце за 1 час мотаене сутрин, тъй като така или иначе ставаме преди другите. А и вечер си отбелязвам края на деня с нещо за пиене, дори да се прибера от бар. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бас ловя, че имаш и различни ритуали при ставане, лягане, къпане и т.н. Не се шегувам, стана ми интересно. Обичам подобни истории. Открехни още малко вратата, ако тази молба не прозвучи крайно недискретно... ;)

Връзка към мнение

Бас ловя, че имаш и различни ритуали при ставане, лягане, къпане и т.н. Не се шегувам, стана ми интересно. Обичам подобни истории. Открехни още малко вратата, ако тази молба не прозвучи крайно недискретно... ;)

И аз не съм дискретна, но за жалост нямам с какво да те зарадвам. Ще пробвам все пак. Отличавам се само с упорството си да се къпя сутрин и да слушам от 50 човека в офиса 2-3 пъти седмично как ще хвана менингит с тая мокра коса. Което е придобило опасни размери, защото пряката ми ръководителка поиска номера на майка ми, за да я помоли да се грижи за мен. Което е странно, защото по-здраво дете мама не смята, че може да има, не живеем заедно и съм на 28. 

А, един път ми сравниха  желанието да се къпя след цял ден ходене с навик да заспивам на телевизор, тоест в планина не може да се къпеш и да гледаш телевизия. И 10 човека ме гледаха сърдито и невярващо, че давам 2 лв за душ в хижа Вихрен вместо така спокойно да си ги дам за бира тези свещени 2 лв и после да си легна в палатката кирлива.

Та в общи линии не смятам къпането си за проблем или странност, но винаги се оказва такова като си споделя личното пространство.  

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не знам дали тук му е мястото, но и аз имам въпрос за Букинг...

 

Имам резервирани 2 стаи с моята кр. карта, но засега не са блокирали нищо.

Може ли на място аз да си платя с моята, а приятелите - с тяхната кредитна карта?

Връзка към мнение

Не знам дали тук му е мястото, но и аз имам въпрос за Букинг...

 

Имам резервирани 2 стаи с моята кр. карта, но засега не са блокирали нищо.

Може ли на място аз да си платя с моята, а приятелите - с тяхната кредитна карта?

А какво пише в самата резервация за начина на плащане? Има места, в които не приемат плащане с карти, а само в брой.

Редактирано от Nine
Връзка към мнение

Това там на място,или изпрати имейл до хотела и ги попитай. Всеки хотел е индивидуален, тук няма да можеш да получиш точен отговор.Ако пише в условията, че приемат само в брой, ще трябва да го имате в предвид.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.