Прескочи до съдържание

Здравна застраховка при пътуване в чужбина (извън ЕС)


Препоръчани мнения

Ами проверих тъкмо че здравната ми застраховка, която сключих преди да дойда в Гамбия важи само за Гамбия и ако ми се случи нещо (недай Боже) в Сенегал не само че ще си платя като поп лечението в частните клиники ( френският Institut Pasteur имат клон там), ами и няма и да ме репатрират. Та бих искал да попитам за съвет, кажете някоя евтина, но качествена туристическа застраховка, която да покрива репатриране и ако може да се слючи онлайн още по-добре. Питам, защото позната хвана малария и с наближаващото ми ходене там, ако ме удари криза искам да съм подготвен. Благодаря.

 

И по-общо, сключвате ли туристически застраховки извън тези за анулиран или изпуснат полет?

Връзка към мнение

Виж тук http://magelanci.com/links/category/14-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B8/

Аз съм ползвал WorldNomads, защото другите не работят с бразилски жители. 

Връзка към мнение

Калояне, не знам дали ще ти послужи моята информация, но не пречи да ти я дам. Това си е туристическа застраховка - не само здравна. Наскоро я сключих поради предстоящи пътувания точно overseas. Компанията ми беше извадена след пуснато пазарно проучване. 

 

http://www.coverwise.co.uk/

 

В полицата ми пише следното: Our policies are provided by AXA Insurance UK plc part of the AXA Group, one of the world’s largest insurers, and all medical assistance and claims services are operated by AXA Assistance Services who are available 24 hours a day 365 days a year. 

 

Annual Multi Trip Insurance; Total Amount Paid: £34.12

 

N.B. - Това може би ще те вълнува - Under annual multi trip policies there is no cover for trips over 31 days.

• Any trip that has already begun when you purchase this insurance will not be covered, except where this policy 
replaces or you renew an existing annual multi trip policy which fell due for renewal during the trip.
 
Такива компании има много, разбира се. Просто реших да ти оставя информацията. Ако ще ти свърши работа, ще ти пратя още детайли. Поздрави :)
Връзка към мнение

@neuromancer ти е дал линк, аз също ползвам WorldNomads (по-високата им опция, която няма лимит за медицински разходи, както и покрива някои по-авантюристични активности), не е само медициска, има и за канселиране на пътуване и разни други неща. До момента не ми се е налагало да им ползвам услугите, та не знам как работят при нужда.

 

Когато съм на отдалечени от градове места в Африка, отгоре на тази застраховка си вземам и emergency airlift evacuation ако се предлага такава. Не дай Боже да се случи нещо, докато се обадят на застраховката, докато получат одобрение... а така само се диктува по телефона един номер на полица и специален самолет с медицински екип излита. Сега за Танзания ще си взема Flying Doctors, базирани в Найроби, Кения. На теб това последното едва ли ще ти трябва, освен ако не се отдалечаваш много от градове.

 

Само заради спорта - тук съм снимал Beechcraft Super King Air B200 на Flying Doctors на летище Уилсън в Найроби (там им е базата). Не знам дали има някакъв еквивалент на тях в Западна Африка, тези в Найроби покриват Кения, Танзания и Уганда май.

 

post-794-0-35191300-1408665202_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Калояне, не знам дали ще ти послужи моята информация, но не пречи да ти я дам. Това си е туристическа застраховка - не само здравна. Наскоро я сключих поради предстоящи пътувания точно overseas. Компанията ми беше извадена след пуснато пазарно проучване. 

 

http://www.coverwise.co.uk/

 

В полицата ми пише следното: Our policies are provided by AXA Insurance UK plc part of the AXA Group, one of the world’s largest insurers, and all medical assistance and claims services are operated by AXA Assistance Services who are available 24 hours a day 365 days a year. 

 

Annual Multi Trip Insurance; Total Amount Paid: £34.12

 

N.B. - Това може би ще те вълнува - Under annual multi trip policies there is no cover for trips over 31 days.

• Any trip that has already begun when you purchase this insurance will not be covered, except where this policy 
replaces or you renew an existing annual multi trip policy which fell due for renewal during the trip.
 
Такива компании има много, разбира се. Просто реших да ти оставя информацията. Ако ще ти свърши работа, ще ти пратя още детайли. Поздрави :)

 

Rainy, мисля, че тази и подобни застраховки са само за жители на Великобритания. Може да ме поправиш, ако греша :) Избора за живеещи в България е доста по-ограничен. 

 

World Nomads не са евтина и това е кажи речи главния им недостатък. Иначе имат добро покритие, цялостно управление на застраховката онлайн, добра окомплектован продукт, а и доста положителни ревюта. Зависи и какво се разбира под скъпа де, застраховките като цяло са евтини според мен, спрямо спокойствието което предлагат. 

Връзка към мнение

Сега се порових в Номадите и не ми стана много ясно с асистанс ли е тази застраховка, или си плащаш всичко, пък те ти възстановяват разходите? Защото на някои места пише, че веднага след връщане да се представят разходите, пък те, ако ги одобрят, ги възстановяват.. Или не съм дочела? :blink: Налагало ли се е на някого да ползва направена вече застраховка? Визирам по-скъпия вариант, другият покрива доста по- малко неща.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Сега се порових в Номадите и не ми стана много ясно с асистанс ли е тази застраховка, или си плащаш всичко, пък те ти възстановяват разходите? Защото на някои места пише, че веднага след връщане да се представят разходите, пък те, ако ги одобрят, ги възстановяват.. Или не съм дочела? :blink: Налагало ли се е на някого да ползва направена вече застраховка? Визирам по-скъпия вариант, другият покрива доста по- малко неща.

 

Като цяло е с асистанс. Но ако се случи да отидеш в някое селце, където застраховката няма обхват и работещи с фирмата застраховател доктори, тогава си плащаш и после възстановяват. Но за всички по-сериозни и скъпи неща, като хоспитализиране, транспорт и т.н. си е с асистанс.

Връзка към мнение

Rainy, мисля, че тази и подобни застраховки са само за жители на Великобритания. Може да ме поправиш, ако греша :) Избора за живеещи в България е доста по-ограничен. 

 

World Nomads не са евтина и това е кажи речи главния им недостатък. Иначе имат добро покритие, цялостно управление на застраховката онлайн, добра окомплектован продукт, а и доста положителни ревюта. Зависи и какво се разбира под скъпа де, застраховките като цяло са евтини според мен, спрямо спокойствието което предлагат. 

 

Жоре, наистина не знам - затова и започнах с уговорка, както и не знам постоянното местоживеене на Калоян - като му чета мотаенето по белия свят с години ;) Затова цитирах шапката - AXA Group, така че да ги огледа, ако му харесват услугите. Изумително е какви неща научаваме в разговорите тук :)

 

P.S. Застраховките са изумително евтини - за спокойствието, което предлагат. Да не дава Господ да ги ползваш само... Виж, застраховките да караш кола тук са умопомрачаващо скъпи, но това го казах само като асоциация, направи се че не си чул този офтопик ;) 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Да, проверих, само за жители на Великобритания е :)

 

Тук може би да го направим и това уточнение, че е говорено за него друг път и е важно. Всички тези световни застраховки може да покриват почти всички държави, но абсолютно никога не покриват държавата, в която живеете. Ако ви се случи нещо ще преценят дали да ви лекуват на място или просто да ви транспортират обратно вкъщи, където се предполага че имате нормално здравно осигуряване. Така че внимателно като пишете от коя държава сте по време на регистрацията, че в падащите менюта България е баш до Буркина Фасо :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега проверих номадите, искат 28€ за една седмица. Не е толкова скъпо, но не е и евтино, с френската ми застраховка плащам 40€ на месец, но нямат за по-малко понеже е експат-ска а не туристическа. Впрочем, от чисто любопитство, никое българско дружество ли не предлага подобен род застраховки на по-народни цени?

Връзка към мнение

Сега проверих номадите, искат 28€ за една седмица. Не е толкова скъпо, но не е и евтино, с френската ми застраховка плащам 40€ на месец, но нямат за по-малко понеже е експат-ска а не туристическа. Впрочем, от чисто любопитство, никое българско дружество ли не предлага подобен род застраховки на по-народни цени?

Аааа, има, има. Булстрад - с асистанс, за 10 000 евро за 10 дни беше  6,6о евро до 65 години.  Над 65 години е повече. ама таз забележка теб не те касае ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

На много места по света за 10, 000 евро и "пингвин" няма да ти направят, да не говорим за не дай Боже, сериозни ситуации с аварийно евакуиране, престои в болница и пр. Взема се застраховка от милион евро нагоре (доколко биха ги платили е отделен въпрос), но 10,000 са изключително малко по подразбиране.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Worldnomads, код HIHOSTELS още работи и дава 10% отстъпка. Worldnomads имат $100 самоучастие, Escapade май нямат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Впрочем, от чисто любопитство, никое българско дружество ли не предлага подобен род застраховки на по-народни цени?

 

 

На много места по света за 10, 000 евро и "пингвин" няма да ти направят, да не говорим за не дай Боже, сериозни ситуации с аварийно евакуиране, престои в болница и пр. Взема се застраховка от милион евро нагоре (доколко биха ги платили е отделен въпрос), но 10,000 са изключително малко по подразбиране.

 

Кажи речи всички български застрахователи предлагат, но повечето са точно в лимитите от 10 - 15 000 евро и както Флай е написал, в случаите когато застраховката наистина трябва да помогне това е крайно недостатъчно. Май в предишните теми, които обсъждахме някой беше споменал, че има и българска застраховка с по-висок лимит, но вече ми е бледо и не помня. 

Връзка към мнение

Повечето български застрахователи предлагат подобни застраховки със съдействието на Eurocross Assistance. Аз лично съм сключвал с покритие 75хил. евро, срещу 15 лв. за седмица, за пътуване в цял свят, с изключение на Турция, Канада и САЩ.

Редактирано от батко Биси
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега погледнах онлайн калкулатора да не бъркам, защото коментара ти ме стресна леко :) Ползвал съм ЗАД Виктория, даже за 5 дни е 12.96 лв.

Връзка към мнение

Всъщност доста грамотно направен калкулатор: http://victoria-insbg.com/bg/?load=Calculator::TravelAbroad

Не съм се зачитал в полицата им, но поне основните неща са налице. При все, че 75 000 пак твърдя, че може да са малко като лимит. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Дайте, моля съвет: за 24 дни в Южна Корея и Япония дали да направя застраховка в Номадите? И какво означава това, че имало 100 $ самоучастие?

Връзка към мнение

Най-общо казано самоучастие от 100 долара означава, че разходите до тази сума си ги поемаш ти, а застраховката ще покрие разходите над тази сума.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Дайте, моля съвет: за 24 дни в Южна Корея и Япония дали да направя застраховка в Номадите? И какво означава това, че имало 100 $ самоучастие?

 

$100 самоучастие е, че при инцидент си поемаш първите $100. Т.е. за по-слабички неща от рода на главобол, настинка и т.н. няма да ти помогнат. Ако това те притеснява съветвам те да погледнеш полиците на world escapade: http://www.worldescapade.com/en/ Покритието е подобно наномадското, цените някой път са по-високи, друг път по-ниски. 

 

Колкото за дали си заслужава... за жалост (или радост!) май няма човек тук, който да му се е налагало да търси пари от номадите. Генерално ревютата по нета са, че са ок, но това си идва с по-скъпичка цена. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Worldnomads, код HIHOSTELS още работи и дава 10% отстъпка. Worldnomads имат $100 самоучастие, Escapade май нямат.

Благодаря ти, още работи кодчето :)

Връзка към мнение

$100 самоучастие е, че при инцидент си поемаш първите $100. Т.е. за по-слабички неща от рода на главобол, настинка и т.н. няма да ти помогнат. Ако това те притеснява съветвам те да погледнеш полиците на world escapade: http://www.worldescapade.com/en/ Покритието е подобно наномадското, цените някой път са по-високи, друг път по-ниски. 

 

Колкото за дали си заслужава... за жалост (или радост!) май няма човек тук, който да му се е налагало да търси пари от номадите. Генерално ревютата по нета са, че са ок, но това си идва с по-скъпичка цена. 

Погледнах ги и тези, намирам до тук няколко разлики:

1. При http://www.worldescapade.com/en/ може от дата до дата, докато при номадите е на седмици. И на мен от четвъртата седмица ми трябват два дни, но я плащам цялата. Ако платя за три седмици, цената ми е по-ниска, но пък, има два дни непокрити, от които единият е в пътуването.

2. При тези http://www.worldescapade.com/en/ за различната възраст цената е различна, при номадите - еднакво.

3. При номадите покритията са по- големи, а раликата в цената, която ще плащам  не е много голяма.

Като цяло номадите като че ли ми харесват повече, ама кой знае? :blink:

Моля, да се намеси Fly и да внесе яснота :punish:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

1. При http://www.worldescapade.com/en/ може от дата до дата, докато при номадите е на седмици. И на мен от четвъртата седмица ми трябват два дни, но я плащам цялата. Ако платя за три седмици, цената ми е по-ниска, но пък, има два дни непокрити, от които единият е в пътуването.

Можеш да си я удължаваш по време на пътуването, т.е. първо 3 седмици и после добавяш 2 дена. Не знам как излизат цените, вероятно е по-добре отколкото 4 седмици. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.