Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка

Хумор

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
1766 отговора на тази тема

#1721 Емика

Публикувано 11 януари 2017 - 17:10

Съчинение

– А сега, деца, да прегледаме домашните работи. Кой ще каже какво имахме за домашно упражнение по роден език?

Преподавателят Пеев бе пристигнал тази сутрин в необикновено добро настроение. Около него игриво се долавяше интригуващият аромат на „Ятаган”. Учителят се усмихна и загледа с любов второкласниците си.

– Иванчо.

– За домашно упражнение трябваше да направим свободно съчинение за есента, по примерни теми: „Есен в парка”, „На пазара”, „Гроздобер”...

– Точно така. Ти коя тема си избра, Иванчо?

– Аз си избрах за пазара.

– Хайде, прочети на другарчетата си съчинението.

Иванчо направи една твърде екстрена физиономия, като да му бяха възложили да влезе в кофа с лепило, но все пак започна четенето си.

„Есен е. Тази неделна сутрин пазарът е радостно оживен. Аз и татко отидохме на пазар с голяма чанта. Майка каза да купим тиква, за да я опечем в нашата ел-печка. Аз и татко намерихме тиква и татко попита продавача колко струва. Продавачът каза, че струва 30 стотинки килото. Тогава татко му каза: „Ти да не си спал на течение бе! За 30 стотинки аз ще си купя едно кило свински уши, дето ще ги ям два дни!” Тогава продавачът каза на татко, че ако иска, може и магарешки уши да яде, то си е негова работа. А татко отговори на продавача, че акъл от чукундури не иска и ще яде каквото си ще. Продавачът пък каза, че бабата на татко е чукундур...”

Учителят Пеев се бе загледал през прозореца към двора, където колежката Добрева, по анцуг, занимаваше учениците си по физическо възпитание. Но беше привлечен от внезапното оживление в класа.

– „... а татко отговори, че баба му е завършила колеж, а той, продавачът, да ходи да се абонира за списание „Овча мисъл”, за да си чете на село. Тогава продавачът каза...”

– Иванчо, престани!

Пеев грабна тетрадката и безгласно прочете останалото.

– Ти родители нямаш ли, за да поглеждат отвреме навреме какво пишеш! Още днес ще направиш ново съчинение и утре ще ми го покажеш, подписано от баща ти!

Иванчо, разбира се, имаше родители. Той се обърна към баща си, като пряко ангажирана в случая страна.

– Аз на мястото на другаря Пеев щях да ти завъртя и двойка! – ревна ангажираната страна. – Така ли се прави съчинение! То затова е съчинение – да го съчиниш...

– Ама нали всичко си беше така, както съм го писал! – плачливо възнегодува Иванчо. – Ти нали каза на продавача, че е чукундур...

– Аз му казах, защото си заслужаваше! Но щом се прави съчинение, всичко се предава по-художествено... Хайде, вземай химикалката и пиши. Как беше започнал онова...

Иванчо повтори първите изречения от злополучната си творба.

– Дотук става. Значи, отишли сме при продавача. Пиши сега...”Татко се отправи към продавача, усмихна се и каза: „Добър ден, другарю! Колко струват тиквите?” А продавачът отговори: „Десет стотинки, приятелю, колкото да не е без пари...”

Тук бащата тъй или иначе не се въздържа да процеди:

– Да го уловиш такъв, заедно с тиквите му, че на тиквеник да го направиш...

– Не чух последното.

– Когато ти кажа, тогава ще пишеш! Пиши сега... „Ей, че то кажи-речи без пари! – възкликна татко. – за десет стотинки малкият ще има да яде цял ден! Едно кило свински уши, дето няма нищо в тях, струват 90 стотинки...”

– Нали бяха 30 стотинки?

– Не се отвличай, когато ти диктувам! – кресна бащата и по навик пак промърмори под носа си: – Да не седна сега да ям свински уши, та да знам колко струват...

И продължи: „ Тогава продавачът каза на татко да купува и свински крачета, хубава пача ставало. От дума на дума татко и продавачът станаха приятели...”

– Да му бях наложил тази тиква на главата аз на него...

– Пак не чух!

– „... станаха приятели и продавачът сподели, че много обичал да играе шах. Тогава татко каза на чичкото, че е добре да се абонира за списание „Шахматна мисъл”. После ние купихме тиквата, казахме довиждане на продавача и си отидохме. Тиквата излезе чудесна, всички ядохме...”

– Това ли е?

– Това е. И друг път да знаеш как се прави съчинение.

– Ами заключение?

– Да... Пиши: „Хубави тикви ражда родната земя.”

• danimarkova, captain_oveur, georgiev и 12 други харесват това

"С мед ли ще си мажеш филиите или с кондензирано мляко? И с двете!" А. А. Милн

#1722 T.E.Lawrence

T.E.Lawrence

Daydreamer

• 1310 мнения

Публикувано 11 януари 2017 - 21:27

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Поради големия студ днес, известен ексхибиционист не разтваряше шлифера си, а само описваше какво има отдолу.

Това мнение е редактирано от T.E.Lawrence: 11 януари 2017 - 21:28

• danimarkova, Duke, Niceday и 19 други харесват това

Всички хора мечтаят, но не по еднакъв начин. Онези, които мечтаят през нощта в прашните недра на своите умове, се събуждат през деня, за да разберат, че това е било суета. Но мечтателите на деня са опасни хора, защото те могат да действат в съня си с отворени очи и да го направят възможен.

#1723 Костов

Публикувано 11 януари 2017 - 21:39

Руснак звъни на приятел в Якутск:

- Как сте?

- Ами добре.

- Студено ли е при вас?

- Е, знаеш как е в Якутск. Студено си е.

- В момента колко е? Минус50, минус 60?

- Ти пък, минус 50 минус 10 е.

- Стига бе, по новините казаха, че е минус 50!?!

- Чакай сега, ти за навън ли говориш?

• Sara, Niceday, Еmilia и 13 други харесват това

For my part, I travel not to go anywhere, but to go. I travel for travel's sake. The great affair is to move.

#1724 Двуцветко

Публикувано 12 януари 2017 - 7:36

Trump Donald - http://trumpdonald.org
  • captain_oveur, Вероника, AlexandraKo и 9 други харесват това

Двуцветко беше турист - първият, видян някога на Диска. Турист, според Ринсуинд, означаваше идиот."
Цветът на магията", Тери Пратчет ~

#1725 Фичо

Публикувано 12 януари 2017 - 12:12

Прикачен файл  register_n.jpg   46,25KB   0 Брой сваляния

• akair, Еmilia, Hayasko и 8 други харесват това
Hit the road Jack!

#1726 Емика

Публикувано 12 януари 2017 - 13:25

Trump Donald - http://trumpdonald.org

хахахаха, как му се вее перчема :lol:  :good:  :good:

• bori и AlexandraKo харесват това

"С мед ли ще си мажеш филиите или с кондензирано мляко? И с двете!" А. А. Милн

#1727 bbozhanov

bbozhanov

.

• 4 мнения

Публикувано 12 януари 2017 - 15:10

Българска работа...

Прикачени файлове

• akair, AlexandraKo, Мари Николова и 3 други харесват това

#1728 Фичо

Публикувано 12 януари 2017 - 15:28

Слънце грее, дъжд вали, ЯМКС   :biggrin:

Това мнение е редактирано от Фичо: 12 януари 2017 - 15:28

• Zaro, Двуцветко, Dreed и 1 друг харесват това
Hit the road Jack!

#1729 bad kid

Публикувано 12 януари 2017 - 16:26

• Двуцветко и iliana_t харесват това

#1730 Diant

Публикувано 12 януари 2017 - 17:31

Българска работа...

Мерил прочете и отговори :-)

#1731 Polina

Публикувано 13 януари 2017 - 16:44

От нета:

Прикачен файл  Prosto muj.jpg   85,98KB   0 Брой сваляния

Хубав уикенд да имате! :) 

• danimarkova, Sara, Duke и 8 други харесват това

Slow walk is good, but slow drink is better..

#1732 FlyTraveler

Публикувано 14 януари 2017 - 9:59

Оказва се, че израза "Да ти стрОшат к@ра" не е съвсем безпочвен:

http://www.novini.bg...бурен-секс.html

50-годишен мъж от Сандански е приет по спешност за оперативно лечение в урология на благоевградската болница, след като получил фрактура на пениса по време на бурен секс. Нелепият инцидент станал завчера. Мъжът въпреки ужасната болка запазил самообладание, но от срам и страх от случилото се тръгнал от Сандански с личен автомобил и потърсил лекарска помощ в Благоевград, съобщава struma.bg. След преглед е установено, че се касае за сериозно нараняване на половия член, тестисите му били също силно болезнени и отекли.

„Мъжкият полов член няма кост, но също може да се счупи при силна ерекция, когато се прегъне или притисне силно. Изведнъж се чува изхрущяване /изпукване/ и силна нетърпима болка като забиване в кост”, поясниха медиците. Опасното в такива случаи е, че от болката пострадалият може да колабира. Статистиката сочи, че такива наранявания са рядкост. В столичния институт „Пирогов“ постъпват мъже от региона не повече от веднъж годишно. Преди година такъв случай имаше и с 36-годишен от Гоце Делчев. Тази контузия е опасна и изисква бърза и адекватна лекарска намеса. Възстановителният период е около 3 месеца.

Това мнение е редактирано от FlyTraveler: 14 януари 2017 - 10:00

• AlexandraKo харесва това

Галерия снимки (в момента се допълват някои албуми)

Travel blog

#1733 bay_kolio

Публикувано 14 януари 2017 - 13:19

Е това сега смешно ли е. По скоро в рубриката "завист" трябва да стои.
  • FlyTraveler и AlexandraKo харесват това

Личните мераци са на kolio.eu </|\> Бизнес интересите на fitzona.com

#1734 Diant

Публикувано 14 януари 2017 - 18:17

Строители от различни страни се хвалели един на друг. Французинът казал:
– Ние в понеделник в осем сутринта почваме да строим фабрика за самолети. В четвъртък преди обяд, първият самолет вече лети към Вашингтон!
Американецът казал:
– Ние пък, в понеделник в осем сутринта почваме да строим фабрика за танкове. В сряда следобед, първия танк вече води бойни действия в Ирак!
Българинът подхвърлил небрежно:
– А пък ние, в десет сутринта в понеделник, почнахме да строим един винпром и в десет и половина, вече всички бяхме пияни…

• Костов, Zaro, Вероника и 3 други харесват това

#1735 Topfly

Topfly

....

• 2576 мнения

Публикувано 15 януари 2017 - 14:40

giphy.gif

• Еmilia, Zaro, Ivanpopov19944 и 4 други харесват това

Животът- това не са дните, които са изминали, а дните, които сме запомнили...Пътешествениците живеят най-дълго, защото те имат най-много спомени!

#1736 Topfly

Topfly

....

• 2576 мнения

Публикувано 15 януари 2017 - 23:15

FZBbHkU.jpg

• tonik, домосед, Rumiana и 2 други харесват това

Животът- това не са дните, които са изминали, а дните, които сме запомнили...Пътешествениците живеят най-дълго, защото те имат най-много спомени!

#1737 vencide

Публикувано 16 януари 2017 - 11:55

giphy.gif

• Еmilia, Фичо, домосед и 3 други харесват това

#1738 georgiev

Публикувано 16 януари 2017 - 14:04

Годишнина от сватбата. На вратата се звъни и момче поднася голям букет рози на жената:
- Доставка, госпожо, подпишете тук... Жената намръщено отговаря, подписвайки:
- Да, и сега мъжът ми ще очаква цяла седмица да съм с вдигнати крака...
- А защо не пробвате с ваза, госпожо?

Жена пробва различни шапки в магазина. Накрая казва на продавачката:
- Ще взема тази, какво ви дължа?
- Нищо, Вие дойдохте с нея.

Срещат се двама цигани:
- Здрасти, Манго! Какво правиш?
- Черпим наред! Син ми са роди!
- Честито! Как са казва?
- Людовик!
- Що?
- Щото е четиринайсети!

Маскиран мъж с пистолет нахлува в градски автобус:
- Стой! Ръцете горе! Давайте всички пари и ценности!
- К'ви пари, бе чедо!? Т'ва е автобус! - фъфли някаква бабичка.
- Мамка му! От'де да знам бе! Отвън пише "Райфайзен Банк"!

Това мнение е редактирано от georgiev: 16 януари 2017 - 14:13

• Sara, Еmilia, Двуцветко и 9 други харесват това

#1739 Diant

Публикувано 16 януари 2017 - 16:49

На вратата се звъни. Собственикът отваря, а отвън няма никой. Пуска домофона и пита:
- Кой е?
- Майсторът съм, за дограмата.
- А ... ?! Ами то дойде вече един, даже работи вече човекът.
- Абе същият съм бе, ама паднах...

• Sara, Еmilia, Hayasko и 8 други харесват това

#1740 naTpuoT

Публикувано 16 януари 2017 - 21:34

Първите 15 дни на януари са характерни с това, че децата имат повече пари от родителите си.

• Sara, akair, Костов и 10 други харесват това
Love the life you live,
live the life you love!

1 потребители четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни