Прескочи до съдържание

дневник (Полу)Околосветско пътешествие до Южните морета


Препоръчани мнения

map.gif

 

20 дена. 52000 километра. Тръгвам след седмица.

 

Очаквайте подробности :)

  • Харесвам 36
Връзка към мнение

attachicon.gifmap.gif

 

20 дена. 52000 километра. Тръгвам след седмица.

 

Очаквайте подробности :)

 

 

Това е пътешествие - убиец.

 

AKL - PPT на каква цена успя да го намериш? :)

 

Предполагам, че за м-у островите във Френска Полинезия си взел някой от пакетите на Air Tahiti...

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Това е една от мечтите ми! Ще чакам с нетърпение разкази и снимки. Предполагам, че от Таити ще обикаляш. Как ще пътуваш до Таити и после до островите? С кораб ли ще ги обикаляш или  самолети? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оукланд-Папеете е на 459 NZD с Куантас. Има и по-евтини ама ми е сложен графика и трябва с еднопосочни да действам.

 

Между островите във Френска Полинезия и Кук - със самолет. Има си като карта за въздушен транспорт 411 Евро Bora Bora pass, а на О-вите Кук си купуваш билети директно.

 

Тепърва ще резервирам спанетата :) По цели нощи говоря с тия от Таити, че там онлайн резервациите са само на скъпите хотели.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Оукланд-Папеете е на 459 NZD с Куантас. Има и по-евтини ама ми е сложен графика и трябва с еднопосочни да действам.

 

Между островите във Френска Полинезия и Кук - със самолет. Има си като карта за въздушен транспорт 411 Евро Bora Bora pass, а на О-вите Кук си купуваш билети директно.

 

Тепърва ще резервирам спанетата :) По цели нощи говоря с тия от Таити, че там онлайн резервациите са само на скъпите хотели.

 

Това е супер! Спанетата не са лесна работа, предполагам, че си разучил всичко, но все пак за всеки случай малко линкове, които съм ги ровил преди време (те са евтини и едва ли ще има свободни места за след 20 дни де, но нищо не пречи да ти ги постна, може пък случайно нещо да ти свърши работа):

 

http://www.boraborafishingparadiselodge.com/#Accueil_.A

 

 

http://www.sunsethilllodge.com/bungjardin1ang.html

 

 

http://www.booking.com/hotel/pf/temanuata.en-us.html?sid=69fab84c2c121090d9ef130141c85890;dcid=4;checkin=2014-09-13;checkout=2014-09-14;ucfs=1;srfid=b35aaf9838b2631222d3e7ed1f689eb327e16480X1;highlight_room=

 

 

https://www.facebook.com/boraboracamping

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хлъц !

Само ще цитирам думите на Ланс Линк Тайния агент към Мата Космата : "Какви неща умеят да правят хората" ;)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

А, ето нещо готино, което ще следя с интерес. Надявам се да пуснеш малко снимки като се върнеш. А и по-подробно инфо за цени на билети, настаняване. Ще е ценно, все пак малко хора ходят по тези места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

20 дена. 52000 километра. Тръгвам след седмица.

 

Очаквайте подробности :)

Ихааааа, браво! :clapping:(Дължината на екватора е около 40 000, нали така ... ;) )

 

Ами чакаме подробности ;) - както логистично-организационни, така и описателно-пътеписни, в движение! :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодарности за връзките. Реално ще съм на всеки остров по 2 дни. До Бора Бора трябваше за ден, с кораб от Райатеа или Хуахин, ама са го спрели, та трябваше да скоча на по-скъпия air pass.

 

И аз бих го правил 1-3 години, ама само толкова отпуска и пари имам :)

 

Да видим дали ще ми понесе толкова път ..

Най-големият проблем е, че подсъзнателно го превръщам постоянно в баш околосветско пътешествие. Дай тука 1 ден да седя, дай там - 2 .. и т.н. Ама в крайна сметка (а и с оглед полетите) ще се отбия само в Шанхай да ме разведат малко за 10 часа, а на връщане - в Атина за под ден.

Малко ме е яд за Оукланд, че пропадна спането там, ама не мога да се доверя на Уизеър да ме докарат навреме в Милано на 6ти сутринта, а други ранни връзки няма.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Благодарности за връзките. Реално ще съм на всеки остров по 2 дни. До Бора Бора трябваше за ден, с кораб от Райатеа или Хуахин, ама са го спрели, та трябваше да скоча на по-скъпия air pass.

 

И аз бих го правил 1-3 години, ама само толкова отпуска и пари имам :)

 

Да видим дали ще ми понесе толкова път ..

Най-големият проблем е, че подсъзнателно го превръщам постоянно в баш околосветско пътешествие. Дай тука 1 ден да седя, дай там - 2 .. и т.н. Ама в крайна сметка (а и с оглед полетите) ще се отбия само в Шанхай да ме разведат малко за 10 часа, а на връщане - в Атина за под ден.

Малко ме е яд за Оукланд, че пропадна спането там, ама не мога да се доверя на Уизеър да ме докарат навреме в Милано на 6ти сутринта, а други ранни връзки няма.

 

Недей сега да изпадаш в тотално краен максимализъм, планът ти е 6+!

 

Когато имаш време и като сметнеш за уместно поствай програмата ден по ден с авиокомпаниите, които изпълняват полетите, е ако може и сайтовете от които си купил билетите :) :)

 

Ще следя тази тема с огромен интерес, за пръв път публикувани планове на някого във форума ме развълнуваха :) :) :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Т.като много от вас (може би) ги интересуват цени на полети и т.н. - София - Нова Зеландия - София го плащам с 140000 мили + ~920 лв.

По принцип, за тази дестинация са 100000 + ~700лв ама ми отмъкнаха евтиния обратен полет през Шанхай, та сега трябва да летя със Сингапурците в някаква гадна А380ка до Лондон.. :)

Останалите 40000 са за бизнес класа до Милано на 7ми, през Франкфурт. Ако имаше икономични седалки, щях да ги направя на един полет, ама няма как.

 

Оукланд - Папеете на 9ти, Папеете - Раротонга на 18ти, Раротонга - Оукланд на 23ти го гледам през новозеланския Каяк на 3 еднопосочни отсечки. Излиза около 1400 NZD като се купят от сайтовете. Можеше и по-евтино, ама не и толкова скоро преди датите.

 

Полетите във Фр. Полинезия ще ми ги включат в пакетната програма, която се надявам да резервирам скоро. Иначе са 411 Евро от Air Tahiti.

 

Полетите на о-вите Кук, директно от airraro.com, са 400 NZD.

 

Един съвет, научен в процеса на търсене. За този район винаги ползвайте новозеландските версии на сайтовете.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Т.като много от вас (може би) ги интересуват цени на полети и т.н. - София - Нова Зеландия - София го плащам с 140000 мили + ~920 лв.

По принцип, за тази дестинация са 100000 + ~700лв ама ми отмъкнаха евтиния обратен полет през Шанхай, та сега трябва да летя със Сингапурците в някаква гадна А380ка до Лондон.. :)

Останалите 40000 са за бизнес класа до Милано на 7ми, през Франкфурт. Ако имаше икономични седалки, щях да ги направя на един полет, ама няма как.

 

Оукланд - Папеете на 9ти, Папеете - Раротонга на 18ти, Раротонга - Оукланд на 23ти го гледам през новозеланския Каяк на 3 еднопосочни отсечки. Излиза около 1400 NZD като се купят от сайтовете. Можеше и по-евтино, ама не и толкова скоро преди датите.

 

Полетите във Фр. Полинезия ще ми ги включат в пакетната програма, която се надявам да резервирам скоро. Иначе са 411 Евро от Air Tahiti.

 

Полетите на о-вите Кук, директно от airraro.com, са 400 NZD.

 

Един съвет, научен в процеса на търсене. За този район винаги ползвайте новозеландските версии на сайтовете.

 

Аха, значи до Нова Зеландия правиш София - Франкфурт - Милано - Шанхай - Оукланд, а навръщане Оукланд - Сингапур - Лондон - София? С коя / кои авиолинии вземаш тези полети с мили?

 

Qantas от Оакланд до Папеете и обратно (през о-вите Кук) ги гледаш на новозенладския каяк, но отъкъде ги купи? Предполагам, че полетите се изпълняват от Air New Zealand, това с Qantas някакъв трик с цените ли е?

 

Би било много интересно на всички ако можеш да споделиш повече и за пакетната програма с включени "подскоци" м-у островите във Френска Полинезия.

 

П. П. Сега видях, че от Оакланд до Папеете полета  на Qantas се изпълнява от Air Tahiti Nui.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сегa то верно, че и aз не съм от големите фотогрaфи въвфорумa, aмa моля те човек, вземи поне еднa сaпунеркa зa този воaяж. Че по спомени кaкто беше писaл няколко пъти из темите, с мп3-кa колкото и дa е мощнa, нямa дa излезе кой знaе кaкво. A ще е интересно дa се рaзглеждaт снимките ти от тези екзотики, включени в пътувaнето ти :)

 

Честито, и бон воaяж, кaкто се кaзвa! :crazypilot:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Уаууууу!!! Ти уби рибата :O :O :O

 

Ето какво е да си млад и да ги умееш нещата! Аз след такъв трип ще съм мъртъв :blush:

 

п.с. Ако пуснеш една подробна програма с маршрутите по дни, часове и авиокомпании, ще ни ощастливиш и ние да посъпреживеем това щуро пътешествие с теб :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз съм впечатлена. Може ли един въпрос, дано не сметнеш, че е неудобен. Колко горе долу смяташ, че ще ти излезе, с полети, с всичко, бих искала да зная колко пари трябва да приготвя, ако искам нещо подобно.

Връзка към мнение

Аха, значи до Нова Зеландия правиш София - Франкфурт - Милано - Шанхай - Оукланд, а навръщане Оукланд - Сингапур - Лондон - София? С коя / кои авиолинии вземаш тези полети с мили?

 

Qantas от Оакланд до Папеете и обратно (през о-вите Кук) ги гледаш на новозенладския каяк, но отъкъде ги купи? Предполагам, че полетите се изпълняват от Air New Zealand, това с Qantas някакъв трик с цените ли е?

 

Би било много интересно на всички ако можеш да споделиш повече и за пакетната програма с включени "подскоци" м-у островите във Френска Полинезия.

 

П. П. Сега видях, че от Оакланд до Папеете полета  на Qantas се изпълнява от Air Tahiti Nui.

 

Има си отделни полети на Новозеландците и на Куантас. Всичко ще пазарувам директно от авиокомпаниите, че не ми се занимава с агенции ако стане фал.

На връщане от Лондон минавам през Атина и после София, за по-евтино :)

 

Пакетната програма я има описана тук. Фиксирана цена, важи за по едно посещение на остров. Дефакто само Маупити ще пропусна, защото продадоха билетите сутринта, а трябва да направя маршрута така, че от последния остров да има поне 2 ранни полета до Папеете.. защото изпусна ли връзката за Раротонга, която е веднъж седмично с витлов самолет, горя брутално.

 

Сегa то верно, че и aз не съм от големите фотогрaфи въвфорумa, aмa моля те човек, вземи поне еднa сaпунеркa зa този воaяж. Че по спомени кaкто беше писaл няколко пъти из темите, с мп3-кa колкото и дa е мощнa, нямa дa излезе кой знaе кaкво. A ще е интересно дa се рaзглеждaт снимките ти от тези екзотики, включени в пътувaнето ти :)

 

Честито, и бон воaяж, кaкто се кaзвa! :crazypilot:

МП3-то е в бокса и ако не го оправят - ще се наложи да купувам нещо спешно за камера, интернет и GPS.

 

Уаууууу!!! Ти уби рибата :O :O :O

 

Ето какво е да си млад и да ги умееш нещата! Аз след такъв трип ще съм мъртъв :blush:

 

п.с. Ако пуснеш една подробна програма с маршрутите по дни, часове и авиокомпании, ще ни ощастливиш и ние да посъпреживеем това щуро пътешествие с теб :)

 

Ще, само да се финализира маршута, че още текат преговори :)

 

И аз съм впечатлена. Може ли един въпрос, дано не сметнеш, че е неудобен. Колко горе долу смяташ, че ще ти излезе, с полети, с всичко, бих искала да зная колко пари трябва да приготвя, ако искам нещо подобно.

 

Ами билетите видя колко струват, спането ще огранича до 100 евро на ден с закуска, като дори това ми е много.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Разбира се, почнаха и дребните спънки. Наред с това, че ми отмъкнаха последното място за полета от Маупити и сега няма да мога да стигна дотам изобщо (а е включен в цената на air-pass-a), се оказа , че скоковете с парашут на Моореа почват два дни след като си тръгна оттам ...  който иска да ми съчувства какво изпускам: цък

 

И сега си представете как се облещих като видях, че на нито един от полетите ми наобратно (Оукланд до Сингапур и Сингапур до Лондон с А380-ката) няма място до прозореца :O:angry:  Така се бях наточил на втория етаж ...

Това са 11 и 13.5 часови полети ... мен само прозорецът ме крепи да не изперкам вътре.

Аз пък им го върнах като си поръчах най-изчанчените яденета.

 

Разбира се, от толкова много варианти за прибирането, забравих да проверя за цената на Оукланд-Крайстчърч-Сингапур-Атина-София. Хем сутрешен полет над цяла НЗ, хем много по-малко летене, хем спестяване на Лондонските такси.. а и места до прозореца има .. ама късно. Догодина пак ще отида, да не ме е яд :)

 

Допълнително знание, събрано в процеса: страницата на Саудитците дава детайлна разбивка на доплатените пари към билет купен с мили.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.