Прескочи до съдържание

дневник (Полу)Околосветско пътешествие до Южните морета


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Аз пък им го върнах като си поръчах най-изчанчените яденета.

 

Много те уважавам за това :lol: Моля те после задължително снимки на изчанчените менюта!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Винаги! Имам цяла колекция, май само една бисквита не съм снимал :lol:

 

За който го интересува и има възможност: Новозеландците са прословути със стиснатостта си относно отпускане на седалки за резервация с мили. Лятото догодина имат МНОГО полети от Оукланд до тихоокеански дестинации и обратно, на който са пуснали по няколко места. Койтo има мили към Стар Алайънс - може да се порови, ползвайки сайта на http://united.com

Техните полети нямат такси за гориво при ползване на мили за резервацията.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благородно ти завиждам за пътешествието.  :)  Пожелавам ти всичко да е наред и да се насладиш на всеки един миг от това незабравимо пътуване. Попътен вятър!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...се оказа , че скоковете с парашут на Моореа почват два дни след като си тръгна оттам ...  който иска да ми съчувства какво изпускам: цък

Аз ти съчувствам за изпуснатите скокове с парашут.

 

Но лично аз ти съчувствам повече, и по-дълбоко за тази

И сега си представете как се облещих като видях, че на нито един от полетите ми наобратно (Оукланд до Сингапур и Сингапур до Лондон с А380-ката) няма място до прозореца :O :angry:  Така се бях наточил на втория етаж ...

Това са 11 и 13.5 часови полети ... мен само прозорецът ме крепи да не изперкам вътре.

липса на window seat.  Звучи ми направо ужасно  :O

Връзка към мнение

От друга страна - едни 500 евро за разходки повече :)

 

За седалките водя жестока борба. Просто е невъзможно в такива огромни самолети, които имат по ПОНЕ 9 места свободни за продажба, да не казвам много повече, има по 4-5 седалки свободни. Говорих с Луфтханзаджиите днес - казаха, че и те не вярват да са заети. Да съм говорел директно със Сингапурци, защото от тях зависи какво излиза за запазване.

Връзка към мнение

Да не би да разрешават запазване на места по-близо до датата? Не мога да си представя всички места до прозореца да са заети.

 

Разбира се, от толкова много варианти за прибирането, забравих да проверя за цената на Оукланд-Крайстчърч-Сингапур-Атина-София. Хем сутрешен полет над цяла НЗ, хем много по-малко летене, хем спестяване на Лондонските такси.. а и места до прозореца има .. ама късно. Догодина пак ще отида, да не ме е яд :)

Не можеш ли да го смениш? Обикновено наградните билети се сменят с малка такса. Предполагам е на един билет?

Връзка към мнение

Напълно е възможно да имат времево ограничение. Обадих се на българските представители и една много учтива дама ми потвърди, че съмненията за системно "скрити" места са напълно основателни.

При определено затоварване на самолета се махали от seat map-a места, предназначени за настаняване на люде, появили се директно на чекин-а. Пое ангажимент лично да провери в системата на превозвача какво реално е налично и ще ми се обади за потвърждение.

Относно смяната на билета - таксата при miles & more е 50 евра фиксирана, обаче нямаш право да сменяш маршрута. Само датата.

 

Мен, в миг на зъл гений, ме осени следното прозрение. Ако тези полети са толкова пълни ... това е почти сигурна гаранция за overbooking, а аз не бързам с прибирането .... :cool:

Направо почнах да усещам мириса на пачката с четирицифрена сума долари и меката възглавница на хотел в Оукланд при едно VDB :smoke:

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Да ама много ме съмнява А380 да е овербукнат, че и места с мили да раздават в такъв случай...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер.

И пак от любопитство, сам ли ще го правиш това пътуване?

После ще ми е доста интересно да направиш едно сравнение между Сейшели-те, Бора Бора, Кук и Фиджи.

Връзка към мнение

+ Френските антили, които твърдо ще пазят дъното на класацията от пробойни :)

 

Ще направя много сравнения, ама отсега мисля, че ще има победител (Фиджи).

Предубеден съм, признавам си, ама то е като с първата любов .. много неща ми бяха за сефте тогава, и този късмет, който извадих във всичко.. едва ли ще го догоня. Трябва да хвана да поразкажа най-накрая ..ама ми е направо свидно :)

 

Имам подозрения, че о-вите Кук ще са много близко до върха на класацията. Да си призная, колкото повече ровя - толкова по ми изглеждат симпатични. Френска Полинезия почнах да я усещам като скъпо занимание в паузата между полетите до Раротонга :rolleyes:

 

Сам пътувам.

Уви, малцина са толкова крайни ентусиасти (и могат да си го позволят времево и джобово) сред близките и познатите ми.

За булките да не говорим .. веднага получих въпроси "Ще спиш в къщичките във водата, нали? Е как не?! За какво отиваш изобщо, тогава" ...

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към мнение

+ Френските антили, които твърдо ще пазят дъното на класацията от пробойни :)

 

Ще направя много сравнения, ама отсега мисля, че ще има победител (Фиджи).

Предубеден съм, признавам си, ама то е като с първата любов .. много неща ми бяха за сефте тогава, и този късмет, който извадих във всичко.. едва ли ще го догоня. Трябва да хвана да поразкажа най-накрая ..ама ми е направо свидно :)

 

Имам подозрения, че о-вите Кук ще са много близко до върха на класацията. Да си призная, колкото повече ровя - толкова по ми изглеждат симпатични. Френска Полинезия почнах да я усещам като скъпо занимание в паузата между полетите до Раротонга :rolleyes:

 

Сам пътувам.

Уви, малцина са толкова крайни ентусиасти (и могат да си го позволят времево и джобово) сред близките и познатите ми.

За булките да не говорим .. веднага получих въпроси "Ще спиш в къщичките във водата, нали? Е как не?! За какво отиваш изобщо, тогава" ...

 

Хахахахаххааа... Уби змея с тези къщички. И аз им се точа, обаче ако само ги видя дори, берекят версин... хахаххааххахахаахааа... Аиде, разказвай де!

Връзка към мнение

+ Френските антили, които твърдо ще пазят дъното на класацията от пробойни :)

 

Ще направя много сравнения, ама отсега мисля, че ще има победител (Фиджи).

Предубеден съм, признавам си, ама то е като с първата любов .. много неща ми бяха за сефте тогава, и този късмет, който извадих във всичко.. едва ли ще го догоня. Трябва да хвана да поразкажа най-накрая ..ама ми е направо свидно :)

 

Имам подозрения, че о-вите Кук ще са много близко до върха на класацията. Да си призная, колкото повече ровя - толкова по ми изглеждат симпатични. Френска Полинезия почнах да я усещам като скъпо занимание в паузата между полетите до Раротонга :rolleyes:

 

Сам пътувам.

Уви, малцина са толкова крайни ентусиасти (и могат да си го позволят времево и джобово) сред близките и познатите ми.

За булките да не говорим .. веднага получих въпроси "Ще спиш в къщичките във водата, нали? Е как не?! За какво отиваш изобщо, тогава" ...

 

 

Наистина за какво отиваш изобщо тогава, ако няма да спиш в наколните бунгала над водата :lol:  Лукс искат, па ако ще и на Сл. Бряг да е :lol:

 

Поразкажи за Фиджи и късмета ти, имам един приятел, който почти гони @домосед по посетени държави, та той не беше впечатлен от Фиджи особено, но всеки възприема нещата по различен начин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Фиджи е доста различен по различните острови, поне от снимки, иначе аз съм бил само на един и доста малко съм видял от него. 

Връзка към мнение

Факт. Аз обиколих западната част на Виту Леву, Мамануките и малко от Ясауите и едно с едно не си приличаха. Единствените константни неща бяха красотата на природата и дружелюбието на хората, особено по-примитивните, които си живеят на племенни принципи.

 

Наистина за какво отиваш изобщо тогава, ако няма да спиш в наколните бунгала над водата :lol:  Лукс искат, па ако ще и на Сл. Бряг да е :lol:

 

Поразкажи за Фиджи и късмета ти, имам един приятел, който почти гони @домосед по посетени държави, та той не беше впечатлен от Фиджи особено, но всеки възприема нещата по различен начин.

Ти мани, ама на Айтутаки съм си харесал едно хотелче Sunny beach : :lol:

Този твой другар искрено се надявам да се прояви и тук да споделим мнения.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Факт. Аз обиколих западната част на Виту Леву, Мамануките и малко от Ясауите и едно с едно не си приличаха. Единствените константни неща бяха красотата на природата и дружелюбието на хората, особено по-примитивните, които си живеят на племенни принципи.

 

Ти мани, ама на Айтутаки съм си харесал едно хотелче Sunny beach : :lol:

Този твой другар искрено се надявам да се прояви и тук да споделим мнения.

 

А, този мой другар не се занимава с форуми, има профил на Virtual Tourist и там си пише за пътешествията. Фиджи му беше прибавка към голямо пътуване в Австралия и Нова Зеландия и си спомням, че тогава не обикаля много из островите. Преди време имаше огромен късмет - като съпруг на консула на Канада в Санкт Петербург и Варшава освен дебела пенсия (през 20-те и 30-те му години) при почти никакви разходи му даваха и някакъв алауанс 8,000 - 9,000 долара на година за пътувания по света като компенсация за това, че му се налага да живее в Източна Европа (а, той по рождение си е българин и обожава Петербург). :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Явно не е спал като се е женил... На това му се вика да си построиш комунизЪма :)

 

Намерих интересна карта на Френска Полинезия, наложена върху тази на Европа:

 

Carte_reseau_Oct_2011.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

:offtopic: 

някакъв алауанс 8,000 - 9,000 долара на година за пътувания по света като компенсация за това, че му се налага да живее в Източна Европа (а, той по рождение си е българин и обожава Петербург). :lol:

А не може ли и на нас такъв алауънс, че живеем в Източна Европа?

 

 

А иначе, относно Южните морета мъжът ми твърди, че там се ходи с еднопосочен билет, за по-евтино.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Страхотна карта. Нямах представа , че островите са на такава обширна площ.

Запазвам си я за да имам още нещо за което да мечтая ... търся и аз подходящата жена :)

Кой кого ще води ще уточняваме в движение .

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

 

:offtopic:

някакъв алауанс 8,000 - 9,000 долара на година за пътувания по света като компенсация за това, че му се налага да живее в Източна Европа (а, той по рождение си е българин и обожава Петербург). :lol:

 

А не може ли и на нас такъв алауънс, че живеем в Източна Европа?

/ На даскала ни по френски в гимназията преподаването тук му се водеше заместител на задължителната  (за онези времена и там) военна служба.

Нещо от сорта  - 2 години да се занимава с идиотчета като нас компенсира 1 година военна служба :biggrin:

Извинявам се за офтопика /

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Преговорите навлязоха във финалната си фаза, но май ядосах агента с безподобното си пазарене и си легна да спи :) .

Не стига, че съм му дал конкретен маршрут и имена на пансиони, ами и иска да си слага горница.. не е познал :lol:

Да си е договорил по-голяма отсъпка като иска пари да изкарва.

 

Графикът вече е ясен:

07.09 - София - Мюнхен с Lufthansa. Отъркване в кожените кресла на бизнес ложата за късмет.

07.09 - Мюнхен - Милано с Lufthansa. Тичане да си хвана самальота.

07.09 - Милано - Шанхай с Air China. Разходка в Шанхай 5-6 часа.

08.09 - Шанхай - Оукланд с Air New Zealand. Разходка в Оукланд 5-6 часа.

09.09 - Оукланд - Папеете с Qantas. Пристигане на 8ми ;) Не е ясно къде ще го спя. Клоня към един апартамент от airbnb.com.

09.09 - Папете - Моореа с Air Tahiti. Волна програма 3 дена. Очертава се да нямам вай-фай в колибката Pension Motu Iti

12.09 - Моореа - Хуахин с Air Tahiti. Напред-назад 2 дена. Придремване в Pension Fare Maeva.

14.09 - Хуахин - Раятеа с Air Tahiti. Нагоре-надолу 2 дена. Почивка в Pension Raiatea Bellevue

16.09 - Раятеа - Бора Бора с Air Tahiti. Снимки за Фейсбук 2 дена, да се пукат душманине. Отмора в Pension Bora Bora Ecolodge Anau.

18.09 - Бора  Бора - Папеете с Air Tahiti. Стискане на палци да си хвана връзката за Раротонга, че е веднъж седмично.

 

18.09 - Папеете - Раротонга с Air Tahiti. Гледане на залез и още снимки за Фейсбук. Може и за вас да щракна няколко. 2 дена айляк. Спане - неясно, ама евтино.

20.09 - Раротонга - Айтутаки с Air Rarotonga. Пак гледане на залез, този път от самолета. Тайна програма. Настаняване - неясно, ама още по-евтино.

23.09 - Айтутаки - Раротонга с Air Rarotonga.  5-6 часа разходки и рекапитулация на спомените.

 

23.09 - Раротонга - Оукланд с Air New Zealand. Скок в бъдещето :) Подремване в летището или пък не .. зависи колко пари са ми останали :)

24.09 - Оукланд - Сингапур с Singapore Airlines. Тичане да си хвана връзката.

25.09 - Сингапур - Лондон с Singapore Airlines. Спринтиране да си хвана връзката.

25.09 - Лондон - Атина с Aegean. Разплуване на rooftop бара на хотел Президент на по сокче, че пари йок

26.09 - Атина - София с Aegean. Първа фаза на тежка пост-приключенска депресия.

 

Иначе, запазването на билети с Air Rarotonga е лесно, но доста съмнително мероприятие. Само като им чета условия

RESERVATIONS NOT GUARANTEED If you have a confirmed reservation, we will do our best to ensure you have a seat on the flight requested but we are unable to guarantee you that seat whatever the “confirmed reservation” or other status of your booking. We reserve the right to cancel any flight at any time although we will do our best to give you reasonable notice of any cancellation. Where we cancel a scheduled service before you are accepted at check-in and issued with a boarding pass, we will not be responsible for any expenses incurred by you as a result of that cancellation

 

Да не говорим, че нито дават PNR, а някакво цифрено кодче, нито пращат е-майл за резервацията след 1 час....

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Да не цитирам, че голям поста. На мен ми звучи прекрасно плана! Няма размотаване и тън-мън, само по същество и  само топ преживявания. Аз наричам такъв тип план "Гол след гол" (футболни, разбира се) т. е. не се гледа цял мач за да видиш 2-3 гола, ами гледаш само голове през цялото време :) :)

 

Хайде успех и снимките за Фейсбук да ги видим и ние, а не само душманите.

 

А пост-приключенската депресия се лекува с нови планове, ама едва ли имаш нужда някой друг да ти го казва това.

 

П. П. Ако спазя правилото си да организирам и платя по-следващото си пътешествие преди да направя следващото, няма да мога да си променя плановете в посока Полинезия, ако обаче си се върнал преди да съм платил следващите билети, може снимковият мат'рЯл и разказа да са ме отклонили от Африка :) :) :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.