Прескочи до съдържание

Уверение: Скоро няма да ни трябват визи за Канада


Препоръчани мнения

преди 7 часа, DenitsaS каза:

От мен един малко хипотетичен въпрос - бихте ли си купили билет преди 1-ви декември и без намерение да кандидатствате за visitor visa, която така или иначе ще отпадне? Според вас трябва ли да се изчака датата, за да може отпадането на санкциите вече да е факт или предвид това, че са спазили отпадането на другото ограничение през май и сега няма да има забавяне? Знам, че не може да има категоричен отговор, но ми е интересно да чуя и друго мнение, защото цените на билетите вървят само нагоре. 

Ако в плановете ти е да вадиш американска виза, може би това е вариант да го направиш сега. Мисля, че хората с валидни щатски визи вече могат да се възползват от безвизовия режим, а пък цената на иначе скъпата виза ще се неутрализира от по-приличната цена на самолетния билет спрямо тоя, който би купила в последния момент. 

 

Просто малко алтернативна посока на мислене :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги каза:

Просто малко алтернативна посока на мислене :)

Интересно предложение, но това май ще отнеме повече време отколкото канадската виза. Но не се бях сетила, ще помисля.

 

преди 2 часа, Dian каза:

От Атина също има добри цени с Луфтханза.

Благодаря, ще погледна и от там.

Връзка към мнение
Георги Матеев

От Дъблин до Канада редовно излизат оферти за по 200-250 евро. Ние взехме точно такива билети - най-малкото защото Ирландия винаги е много приятен бонус. Вярвам, че на 1 декември визите ще отпаднат, както е по план. В краен случай американската ми виза ще влезне в употреба.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 18 часа, neuromancer каза:

Според мен няма 100% сигурност, че визите ще отпаднат, но предвид уверенията, би могла да искаш анулиране на билета, ако не отпаднат... За краен случай една застраховка...

Отпадането на визите е 100% сигурно, защото то се изтъргува срещу споразумението за свободна търговия между ЕС и Канада СЕТА.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 14 часа, Фил каза:

Чакаме "furder info" през ноември 

 

image.png.042acf3b8591ecda21b3c6d918890ac6.png

Това което се очаква електронно да се се иска предварително разрешение за влизане в Канада. В САЩ всички чужденци, които влизат безвизово трябва да искат предрително електронно одобрение. Проверяват ти данните и отговорите на един въпросник и ако всичко е ок за минути получаваш разрешението. Ако има някакъв проблем с данните или отговорите, те пращат на интервю за нормална виза. Проблем за САЩ е например отговор, че последните 5 години си посещавал Иран и т.н.

Канада също има някаква система за предварително електронно одобрение на пътуващите безвизово цък

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря отново на всички за отговорите, аз днес говорих и с канадския визов център тук и се ориентирах как да действам. 

Връзка към мнение

eTA имаше гратисен период (можеше да се кандидатсва за еТА на летището на пристигане в Канада), но наскоро този период изтече. Вече трябва да имате еТА преди да се качите на самолета за Канада. Струва 7 канадски долaра.

Към момента български граждани, които имат валидна виза за САЩ или са имали виза за Канада в последните 10 години, могат да пристигнат в странта по въздух само с еТА.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , DenitsaS каза:

Благодаря отново на всички за отговорите, аз днес говорих и с канадския визов център тук и се ориентирах как да действам. 

Имай предвид, че те са ненужни посредници, напълно излишно е да минаваш през тях. 

 

Интересно ми е какво ти казаха? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз им се обадих основно, за да разбера какъв е периодът за издаване на visitor visa - казаха ми, че независимо дали ще мина с всички документи на хартиен носител през тях или ще кандидатствам онлайн, паспортът така или иначе се праща до посолството в Румъния чрез тях, но и в двата случая не отнема повече от седмица. По принцип жената на телефона се опита да ме убеди, че е по-добре да си подам заявлението при тях, а не онлайн, защото се правели много грешки и после можело да ти откажат, ако нещо не е попълнено както трябва. Също така ми каза, че очакват около 15-и ноември да бъде публикувана официална информация за санкциите, които трябва да отпаднат. С една дума ще изчакам до тогава и ще видя дали ще подам документи за посетителска виза или направо за eta. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 2017-10-30 в 4:37, DenitsaS каза:

От мен един малко хипотетичен въпрос - бихте ли си купили билет преди 1-ви декември и без намерение да кандидатствате за visitor visa, която така или иначе ще отпадне? Според вас трябва ли да се изчака датата, за да може отпадането на санкциите вече да е факт или предвид това, че са спазили отпадането на другото ограничение през май и сега няма да има забавяне? Знам, че не може да има категоричен отговор, но ми е интересно да чуя и друго мнение, защото цените на билетите вървят само нагоре. 

До отпадането на визите има само един месец. Аз бих изчакала и бих купила билет декември и нататък. 

 

Канада няма да избяга, нещата не са сега или никога :). 

 

Само не разбрах защо обмисляш да вадиш виза сега? Според мен е напълно ненужно, имайки предвид, че за да подготвиш всички документи, ще ти отнеме поне месец, и визите ще отпаднат до тогава. Пътуването ти така или иначе ще е другата година предполагам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, DenitsaS каза:

Паспортът така или иначе се праща до посолството в Румъния чрез тях, но и в двата случая не отнема повече от седмица. По принцип жената на телефона се опита да ме убеди, че е по-добре да си подам заявлението при тях, а не онлайн, защото се правели много грешки и после можело да ти откажат, ако нещо не е попълнено както трябва.

Паспортът може и да се прати директно до посолството в Букурещ с куриер, с приложен формуляр, че разрешаваш на куриерската фирма да вземе паспорта ти. Ние така правим. Не сме имали проблеми.

 

Разбира се, че така ще ти каже, за да ти вземе 200 лв отгоре, само за да ти препрати документите до Букурещ.

 

Не че има значение вече, но онлайн подаването е супер лесно и бързо, на следващия ден ти искат паспорта, след 5-6 дена е при теб. Излишно губене на време и пари е този визов център :) 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 30 минути , Травеолани каза:

Излишно губене на време и пари е този визов център :) 

 

 

Абсолютно.И поне за разлика от руския визов център - канадският не е задължителен :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 8 часа, DenitsaS каза:

Аз им се обадих основно, за да разбера ...

 

официална информация за санкциите

...

 

Благодарности за информацията :smile3: , само не разбрах за какви "санкции" става дума ... :unsure:

Връзка към мнение
преди 10 часа, Фил каза:

Благодарности за информацията :smile3: , само не разбрах за какви "санкции" става дума ... :unsure:

За така наречените "restrictions" става въпрос, моя грешка, не са санкции, а ограничения.

 

преди 13 часа, Травеолани каза:

за да подготвиш всички документи, ще ти отнеме поне месец, и визите ще отпаднат до тогава.

Аз доколкото разбрах от списъка с документи не всички от тях са задължителни, пише "as many as you can provide". Съответно си правех сметка за доста по-кратки срокове да си набавя всичко, в това число и билета.

 

преди 13 часа, Травеолани каза:

Разбира се, че така ще ти каже, за да ти вземе 200 лв отгоре, само за да ти препрати документите до Букурещ. Не че има значение вече, но онлайн подаването е супер лесно и бързо, на следващия ден ти искат паспорта, след 5-6 дена е при теб. Излишно губене на време и пари е този визов център

Ако подавам за виза и аз ще го направя онлайн, а самия паспорт ще видя как ще го пратя - през визовия център ще струва 120 лв, вие коя куриерска фирма сте използвали?

Редактирано от DenitsaS
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, DenitsaS каза:

вие коя куриерска фирма сте използвали?

Цената на Speedy до Румъния е като до България, така че ползвай тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, DenitsaS каза:

Ако подавам за виза и аз ще го направя онлайн, а самия паспорт ще видя как ще го пратя - през визовия център ще струва 120 лв, вие коя куриерска фирма сте използвали?

Спийди и Еконт. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Малък ъпдейт от мен по темата: от визовия център ми бяха казали, че след 15-и ще има потвърждение за отпадането на визите и се оказа, че са качили информацията още вчера:

 

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/news/2017/11/important_informationforbulgarianandromaniancitizenstravellingto.html?_ga=2.18140537.1360950144.1510780675-520515318.1508882001

  • Харесвам 10
  • Браво 5
Връзка към мнение

Супер! :smile3:
Доколкото виждам, обаче, продължава да стои формулировката  "intends to" , но това, надявам се,  вероятно е някакво бюрократично презастраховане.
Само дано наш'те главуняци не свършат някоя глупост междувременно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

С оглед на предстоящото след няколко дни отпадане на визите за Канада с удоволствие заключвам темата като неактуална (три години по-късно...) :)

Процедурите за eTA (Electronic Travel Autorisation), сухопътните и морските граници ще разчепкваме в тази нова тема

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.