Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 3 часа, svetlif каза:

За танзания по-добре с турските авио линии, ние летяхме за 330Е с храна и напитки и филми, като гледам с Флай Дубай, няма нищо освен багаж. Аз за март гледам за Малдивите 329Е и се чудя дали да купувам. Няма опция за промяна поне на име, няма храна, няма филми, но пък ми се струеа добра цена.

Turkish отдавна нямат цени по 330 Е за където и да било в Танзания. Била е промо оферта за нова дестинация, най-вероятно Занзибар.

Връзка към мнение
преди 5 часа, svetlif каза:

като гледам с Флай Дубай, няма нищо освен багаж.

 

Да явно са си променили политиката за по-ниски цени знам ли :) последно като летях с тях имаше обилно ядене в цената на билета в икономи

Връзка към мнение
преди 14 часа, FlyTraveler каза:

Turkish отдавна нямат цени по 330 Е за където и да било в Танзания. Била е промо оферта за нова дестинация, най-вероятно Занзибар.

Ние летяхме,февруари с тях до Занзибар, от там с ферито :) Но поне имаше храна, вода, освен това при престоя в истанбул имаше и ваучер за храна от зоната за хранене по избор. 

Връзка към мнение

Здравейте,

Още от преди година наблюдавам един бъг в системата - често изписва енда цена, а като цъкнеш, изписва друга. Когато добавиш полета на обратно, цената се коригира до реалната. Въпросът обаче е, че за еднопосочни полети ми показва двойни цени. При двупосочни ми показва същите, но когато избера полет за връщане, цената се коригира. При еднопосочен обаче няма къде да цъкна и цената си стои двойна на тази, която ми дава при двупосочен. За полети, които ми ги показва в долари разликата е много по-малка, но и валута не можеш да избираш. Не можеш и да букнеш няколко полета на веднъж.

Някой има ли решение за това?

Поздрави.

Редактирано от thumper
Връзка към мнение
преди 10 часа, thumper каза:

Здравейте,

Още от преди година наблюдавам един бъг в системата - често изписва енда цена, а като цъкнеш, изписва друга. 

 

Да така е и аз това съм го установил освен ако не избереш фиксирани дати на полета.Нямам на идея от какво е това и дали е само през България?!

Връзка към мнение
преди 10 часа, thumper каза:

Здравейте,

Още от преди година наблюдавам един бъг в системата - често изписва енда цена, а като цъкнеш, изписва друга. Когато добавиш полета на обратно, цената се коригира до реалната. Въпросът обаче е, че за еднопосочни полети ми показва двойни цени. При двупосочни ми показва същите, но когато избера полет за връщане, цената се коригира. При еднопосочен обаче няма къде да цъкна и цената си стои двойна на тази, която ми дава при двупосочен. За полети, които ми ги показва в долари разликата е много по-малка, но и валута не можеш да избираш. Не можеш и да букнеш няколко полета на веднъж.

Някой има ли решение за това?

Поздрави.

Това е защото билетите се предлагат в зависимост от дължината на престоя ти при двупосочен билет. В общия случай, когато избереш по-широк диапазон, тогава цените падат, малко като в нормалните компании, въпреки че те твърдят, че са лоу кост.

По същия начин, не съвсем като лоу кост, продават еднопосочни билети по-скъпо, отколкото ако ги комбинираш с връщане.

Не е бъг, по-скоро е особеност на резервационната им система.

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

Това е защото билетите се предлагат в зависимост от дължината на престоя ти при двупосочен билет. В общия случай, когато избереш по-широк диапазон, тогава цените падат, малко като в нормалните компании, въпреки че те твърдят, че са лоу кост.

По същия начин, не съвсем като лоу кост, продават еднопосочни билети по-скъпо, отколкото ако ги комбинираш с връщане.

Не е бъг, по-скоро е особеност на резервационната им система.

 

Благодаря за отговора, това обяснява всичко. Лошото е че нямат и multiple destinations, а идеята ми беше да кацна на едно летище и да се върна от друго. Така не само ще платя по-скъпи билети (в единия случай двойни), а и таксата за резервация ще платя два пъти.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

На авиошоуто в Дубай са показали салона на новите 737 МАХ за flydubai.  Машините ще имат fully-flat beds в бизнес класата. Ето  и малко снимки:

image.png.56b8b3c710de51daf0e68e49a356bb1e.png

 

image.png.5e223d4aa014e84ea44bf5cd7ab287f1.png

 

image.png.1b99b00c678fa1c66d5d8a291cbc5a6e.png

 

image.png.43a72212d4e721fe8661eddbc35966fe.png

 

image.png.62bc4f06b0df31d119b9bb94ec7ac3a4.png

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

имам две резервации за полети до Катманду.В едната резервация сме трима човека и е платена с моята кредитна карта.Доколкото разбрах няма да имаме проблем, защото сме в една резервация.Втората резервация е за една приятелка, която се включи впоследствие.Тя е платена отново от мен, но с дебитна карта.Мислите ли ,че ще имаме проблеми?В условията за плащане, които ни изпратиха е посочено, че само с кредитна карта не може да се плаща на трето лице.

 

A credit card can't be used to pay on behalf of someone else travelling to or from Bangladesh, Ethiopia, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Sudan and South Sudan.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,някой има ли представа защо календара на сайта на flydubai за месеците след март не се зарежда? Търся полети за април,но не излизат никакви цени.

Връзка към мнение
На 5.12.2017 г. в 16:46, pavelbs каза:

Здравейте,

 

имам две резервации за полети до Катманду.В едната резервация сме трима човека и е платена с моята кредитна карта.Доколкото разбрах няма да имаме проблем, защото сме в една резервация.Втората резервация е за една приятелка, която се включи впоследствие.Тя е платена отново от мен, но с дебитна карта.Мислите ли ,че ще имаме проблеми?В условията за плащане, които ни изпратиха е посочено, че само с кредитна карта не може да се плаща на трето лице.

 

A credit card can't be used to pay on behalf of someone else travelling to or from Bangladesh, Ethiopia, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Sudan and South Sudan.

Не би трябвало но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО искат да видят картата. Носете пластиката дори и да е изтекла или СНИМКА и от двете страни. 

Направо ми вдигнаха кръвното. Добре че шефа на банката ми е познат и ми прати снимки, а и картата все още не беше унищожена. 

ПРАВЕТЕ СНИМКИ! ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 12/01/2018 в 13:05, stefanrusev каза:

Не би трябвало но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО искат да видят картата. Носете пластиката дори и да е изтекла или СНИМКА и от двете страни. 

Направо ми вдигнаха кръвното. Добре че шефа на банката ми е познат и ми прати снимки, а и картата все още не беше унищожена. 

ПРАВЕТЕ СНИМКИ! ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ

 Благодаря.Аз съм запазил пластиката.Отделно съм я наснимал.Свързах се с тях във Фейсбук и на мейла.И на двете места много бързо ми отговориха, че няма да имам проблеми.Даже били добавили съобщение, което да излезе на чек ини да не ми я искат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, pavelbs каза:

 Благодаря.Аз съм запазил пластиката.Отделно съм я наснимал.Свързах се с тях във Фейсбук и на мейла.И на двете места много бързо ми отговориха, че няма да имам проблеми.Даже били добавили съобщение, което да излезе на чек ини да не ми я искат.

Проблемът дойде от обслужващата бг фирма - "такива са ни инструкции. плащайте нови билети."

 

Поздравления че си се сетил!

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 5.12.2017 г. в 16:46, pavelbs каза:

Здравейте,

 

имам две резервации за полети до Катманду.В едната резервация сме трима човека и е платена с моята кредитна карта.Доколкото разбрах няма да имаме проблем, защото сме в една резервация.Втората резервация е за една приятелка, която се включи впоследствие.Тя е платена отново от мен, но с дебитна карта.Мислите ли ,че ще имаме проблеми?В условията за плащане, които ни изпратиха е посочено, че само с кредитна карта не може да се плаща на трето лице.

 

A credit card can't be used to pay on behalf of someone else travelling to or from Bangladesh, Ethiopia, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Sudan and South Sudan.

Миналата година имах четири полета с тях и никъде не са искали да показвам пластиката, макар че и моята беше изтекла и носех продупчена пластиката. Спомням си , че тогава и аз се обаждах и питах и ми казаха, че дори само копие ще бъде достатъчно , ако някой я поиска при check in. След като имаш в себе си картата, няма да имаш проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 1/11/2018 в 15:03, moli84 каза:

Здравейте,някой има ли представа защо календара на сайта на flydubai за месеците след март не се зарежда? Търся полети за април,но не излизат никакви цени.

В отговор на този въпрос и като допълнителна информация от първа ръка:

 

Имам купени полети до Малдиви през септември 2018г.

От известно време нито през сайта на авиокомпанията, нито през търсачки излизат техни полети до там след края на март 2018г.

При преглед в профила ми в сайта им билетите си седяха - до днес. Днес ми излезе съобщение, че полетите са отменени и ако искам информация, да им звъня на телефона в Дубай.

Обадих се и ми обясниха, че полетите на flydubai до Мале, Бангкок и Акра вече ще се изпълняват от Emirates и продадените вече билети по тези дестинации ще бъдат преместени на полети на Emirates. Допълниха, че ако клиентът пожелае, може да се направи безплатна отмяна на билета и възстановяване на цялата платена сума под формата на ваучер или, забележете, кеш - обратно по кредитната карта, с която е направено плащането.

Явно сливането с Emirates вече е започнало ефективно.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

В допълнение на горното, аз вече получих имейл за избор на пътуване с Emirates или отказ от полета Дубай-Мале. Нищо не се споменава за полета София-Дубай обаче.

Силно се надявам, че ще имат полет за същите дати (Март месец). И другото неясно е, в цената на билета нямаше включена храна, а до колкото знаем Emirates имат включена дори в Икономичната класа, та дали ще трябва да я доплащам и резервирам предварително още не съм наясно.

Връзка към мнение

при търсене София-Мавриций, дава първия полет до Дубай на флай дубай,а втория пише че се изпълнява от Емирейтс, вероятно и за Малдиви ще стане нещо подобно,дано няма сериозни корекции в цената.

Редактирано от moli84
Връзка към мнение
Преди 1 час, svetlif каза:

И другото неясно е, в цената на билета нямаше включена храна, а до колкото знаем Emirates имат включена дори в Икономичната класа, та дали ще трябва да я доплащам и резервирам предварително още не съм наясно.

Не знам дали има някаква промяна, но аз преди година имах 4 полета с тях (София-Дубай-Банкок) и във всички имаше безплатна храна, дори доста повече от "стандартни" авиокомпании, а билета беше на промоционална (най-ниска) цена.

Връзка към мнение
преди 19 минути , Alenn каза:

Не знам дали има някаква промяна, но аз преди година имах 4 полета с тях (София-Дубай-Банкок) и във всички имаше безплатна храна, дори доста повече от "стандартни" авиокомпании, а билета беше на промоционална (най-ниска) цена.

Има промяна за съжаление не към добро :) но явно поне от Дубай до Мале няма да летим с тях. Да видим само какво ще предложат. Аз не бързам до Март месец има време. Изпратих им имейл според инструкциите в този, които получих пък да видим.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.