Прескочи до съдържание

Самолетен билет до Порто / Лисабон


Препоръчани мнения

Търся самолетни билети за няколко приятели до Порто или Лисабон. Дати между 2-13 април 2015 или след 26 май 2015.

 

Най-ниската цена, която намерих е около 133 евро, без багаж:

 

София - Милано - 39,99 лв. - Wizzair - 26.05

 

Милано - Порто - 39.99 евро - Ryanair - 27.05

 

Порто - Дортмунд - 42,99 евро - Ryanair - 03.06

 

Дортмунд - София - 29.99 евро - Wizzair - 04.06

 

 

Мислите ли, че е добра цена? Има още доста време до тези дати, дали е по-добре да се изчака малко?

 

 

 

Връзка към мнение

 

Търся самолетни билети за няколко приятели до Порто или Лисабон. Дати между 2-13 април 2015 или след 26 май 2015.

 

Колко след 26май? :rolleyes:

 

Иначе ако става дума за комбинация с никсскотарифни, бих предложил следната схема, която съм правил, цената в случая пак излиза около 133eur

 

София (‏SOF) → Брюксел Шарлероа (‏CRL) W6 4327  

3.6.2015 г. 06:00 ч. - 07:45 ч.1 Общо вBGN59,99 lv

Brussels (Zaventem) → Lisbon T2 FR2931

Wed, 03 Jun 2015 22:05 - 23:55

1 Adult, 29.99 EUR

 

 

Porto → Frankfurt (Hahn) FR4172

Thu, 11 Jun 2015 08:45 - 12:25

1 Adult, 31.99 EUR

Франкфурт Хан (‏HHN) → София (‏SOF) W6 4338  

11.6.2015 г. 19:55 ч. - 23:20 ч.1

Общо вBGN79,99 lv

 

Какви са (поне според мен) предимствата:

1. В Португалия се каца в Лисабон, а се излита нобратно от Порто, което дава възможност за много хубава програма от сорта -

3 дни Лисабон и Синтра,

после с  рент-а-кар един двудневен трип по маршрут:

Lisbon >>> Cabo da Roca >>> Obidos >>> Nazare  >>> Batalha  >>>  Fatima >>>  Tomar >>>  Coimbra >>>  Aveiro >>> Guimaraes

с преспиване например в Коимбра и Гимараиш

и накрая 2 дни в Porto

 

Така много по-ефективно се разглеждат основните интересни места в Португалия, докато ако кацаш и излиташ от един и същ град (независимо Порто, или Лисабон) ще трябва да се пътува напред назад, което е излишна загуба на време и средства и ще могат да се видат много по-малко забележителности.

 

(същата комбинация, на същата цена, е възможна и с прибиране на 13.06, вместо на 11.06, което прави програмата още по-готина - по още един ден за Порто и за екскурзията между Лисабон и Порто, като може да се включат още Лейрия и Брага, например )

 

2. Полетите са без преспиване в междинните точки, като при това има достатъчно време между тях:

 - в  Брюксел даже има практически цял ден на разположение за разглеждане на града, като има и предимството, че вторият полет за Лисабон е от летище Завентем, което, за разлика от Шарлероа, е много по-близо до града (15-20 минути с влак)

- във Фракфурт-Хан има 7:30 часа между полетите, което би трябвало да е сравнително успокоително по отношение на евентуални закъснения..

 

Колкото до билетите - райън-ските могат да се купуват, едва ли ще паднат, а за уиз-ките може да се изчака, например до първото от традиционните 20% намаления.

 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Благодаря много за отговора! :) определено твоето предложение е по-добро. Дори не се замислих, че няма смисъл да се каца и излита от едно и също място, като целта е да се разгледат няколко града.

 

П.С. Аз цял ден загубих да търся билети и накрая никаква не съм я свършила :) Ама то, който си го може...

Редактирано от Nati
Връзка към мнение

Благодаря много за отговора! :)

;) Моля :)

Ако се спрете на нещо подобно, може да помагаме с идеи за по-подробна програма и маршрут ;) , и места за настаняване :)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Кажи например колко е престоя? Багажа задължителен ли е?

 

За май месец догодина е рано, особено като не летят около пиковите празници, държат ли сега да ги купуват билетите? Възможно е да се разместят графиците и разписанията до тогава...

Връзка към мнение

Последно, което ми казаха е че искат престоят да е около 5 дни, защото едната двойка не може да си вземе повече отпуска. Така, че тези дати на Фичо ще бъдат променени :( На мен ми изглеждаха много добре :(

Но аз не знам дали 5 дни ще стигнат за една пълноценна разходка - примерно както Фичо беше написал: Lisbon >>> Cabo da Roca >>> Obidos >>> Nazare  >>> Batalha  >>>  Fatima >>>  Tomar >>>  Coimbra >>>  Aveiro >>> Guimaraes. То по скоро дали ще стигне за няколко от тези градове или ще е по-добре само Лисабон (или Порто) и района наоколо.

Багаж сигурно ще трябва, което допълнително ще увеличи цената.

За сега предпочитат да изчакат Wizzair да пуснат някое намаление и тогава да му мислят за точните дати. То със сигурност ще се разместят графиците и има време до април или май/юни месец. 

Връзка към мнение

Дали ще са малко пет дни... ще са малко, но това ще оставя спецовете да отговорят :) За билетите да се изчака със сигурност някое 20% намаление и то февруари-март. 

Връзка към мнение

Аз имам закупени билети по маршрута:

София - Милано с Уиз - 34.98 лв.

Милано - Лисабон с Райнер - 26,99 евро

Лисабон - Париж с Райнер - 18,99 евро . Полета е сутринта и каца на Бове. (Easy jet също имат полет, но той е вечерта и каца на Шарл де Гол).

Париж - София с Уиз. - 25,38 евро

 

Допълнително закупихме 1 бр. багаж за двата полета на Уиз от промоция. Пътуването ни ще бъде февруари, а билетите купихме още лятото. 

 

Райнер имат и вътрешен полет Лисабон - Порто. Получавах на няколко пъти имейл с промоционални цени - доколкото си спомням от порядъка 14-15 евро. 

 

Установих, че Португалия може да бъде доста бюджетна дестинация, стига човек да не е обвързан с точно определени дати и да разполага с достатъчно време.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много добри цени :) и аз видях, че е имало подобна оферта през август месец, но за жалост моите хора се сещат късно. Така, че ще се чака за новите цени, а пък кой знае, ако са достатъчно добри може и аз да литна до там  :rolleyes:

На теб приятно изкарване през февруари :)

Редактирано от Nati
Връзка към мнение

 Последно, което ми казаха е че искат престоят да е около 5 дни, защото едната двойка не може да си вземе повече отпуска. Така, че тези дати на Фичо ще бъдат променени :( На мен ми изглеждаха много добре :(

Но аз не знам дали 5 дни ще стигнат за една пълноценна разходка - примерно както Фичо беше написал: Lisbon >>> Cabo da Roca >>> Obidos >>> Nazare  >>> Batalha  >>>  Fatima >>>  Tomar >>>  Coimbra >>>  Aveiro >>> Guimaraes. То по скоро дали ще стигне за няколко от тези градове или ще е по-добре само Лисабон (или Порто) и района наоколо.

Багаж сигурно ще трябва, което допълнително ще увеличи цената.

За сега предпочитат да изчакат Wizzair да пуснат някое намаление и тогава да му мислят за точните дати. То със сигурност ще се разместят графиците и има време до април или май/юни месец. 

5 дена са малко, но ако не искате да сте много изчерпателни, стигат. Аз бях за 4 със стари хора (по-бавно всичко) и видяхме доста, но само в централната част. Обидуш, Баталя, Фатима, Томар, Синтра, Лисабон

Твоя списък малко дългичък ми се вижда, но някои неща не отнемат време, Баталя е една църква само, Кабо да Рока и там няма за какво да се седи, Фатима също, даже може да пропуснете, освен ако сте вярващи.

Ако нагласите така, че да спите там, където е само градче и не ви трябва да чакате нещо да отвори, най-добре, примерно Обидуш и Назаре. Така ще се разходите вечер/сутрин рано, после в работно време нещо друго, примерно Томар, Синтра, Баталя

Връзка към мнение

Нати, със сигурност ще литнеш. Пожелавам ти го от сърце. 

 

Между другото, такава цена постигнах и през Рим, сега за есента. Но....Рим си е самодостатъчен и според нас не бива да бъде комбиниран с никой друг  , а ние още не сме били там (срам), та така - сега Рим, а зимата Лисабон с малки забежки в Милано и Париж.

Връзка към мнение

5 дена са малко, но ако не искате да сте много изчерпателни, стигат. Аз бях за 4 със стари хора (по-бавно всичко) и видяхме доста, но само в централната част. Обидуш, Баталя, Фатима, Томар, Синтра, Лисабон

Твоя списък малко дългичък ми се вижда, но някои неща не отнемат време, Баталя е една църква само, Кабо да Рока и там няма за какво да се седи, Фатима също, даже може да пропуснете, освен ако сте вярващи.

Ако нагласите така, че да спите там, където е само градче и не ви трябва да чакате нещо да отвори, най-добре, примерно Обидуш и Назаре. Така ще се разходите вечер/сутрин рано, после в работно време нещо друго, примерно Томар, Синтра, Баталя

Да, може би ще бъде нещо такова. Въпреки, че аз лично съм била в Италия така - спи се в един град, после се пътува до друг и се спи в трети.... и накрая ми дойде в повече - много неща, а пък малко време и ставаш на луд :) въпреки, че ако няма какво толкова да се види - значи няма и да е проблем. Но ще видим какво ще се организира този път в Португалия. Запазвам си правото да питам за повече подробности, когато всичко е почти измислено :)

 

Нати, със сигурност ще литнеш. Пожелавам ти го от сърце. 

 

Между другото, такава цена постигнах и през Рим, сега за есента. Но....Рим си е самодостатъчен и според нас не бива да бъде комбиниран с никой друг  , а ние още не сме били там (срам), та така - сега Рим, а зимата Лисабон с малки забежки в Милано и Париж.

Цената ще бъде прегледана и през Рим, когато Wizzair пуснат намаленията. А що се отнася за ходенето в Рим - трябва да го направиш на всяка цена, само не прави моята грешка и да отидеш през лятото - жегата си е доста :)

Редактирано от Nati
Връзка към мнение

В Рим сме от 15 ноември. Зимата за мен е сезонът, жега не понасям, лятото изпадам в летаргия и чак октомври месец идва моето време, та докъм април. Луда работа.

Та по темата: Днес имам имейл от Райнер за промоционални билети от и до Лисабон и Порто, закупени до 11 октомври. Имаше полети от Брюксел, Мадрид и др. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Рим сме от 15 ноември. Зимата за мен е сезонът, жега не понасям, лятото изпадам в летаргия и чак октомври месец идва моето време, та докъм април. Луда работа.

Та по темата: Днес имам имейл от Райнер за промоционални билети от и до Лисабон и Порто, закупени до 11 октомври. Имаше полети от Брюксел, Мадрид и др. 

 

На тези промоции като цяло им нямай много вяра, те редовно са в промоция и винаги си намират уж повод за специалните цени :) Миналата седмица може да има промоция за 10 евро, тази да са 30 и пак да пише, че е промоция :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Я виж дали няма да ви устрои нещо такова:

 

post-883-0-11679100-1413850248_thumb.png

 

...че то с добавянето на багажите, преспиванията на междинните летища, трансфери и пр., цената може да излезе и по-висока.

Подобни цени има и след 26-ти май.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за идеята, ще го предложа като вариант на мойте познати, а пък да видим какво ще решат. То малко скъпо излиза, но пък има багаж и няма нужда от преспиване.

Връзка към мнение

Принципно, Португалия е скъпа дестинация, тъй като нямаме директни полети оттук, което ще рече минимум четири полета. Вярно, нискотарифните, при успешно натъкмяване на полетите може да излязат и една идея по-евтини, но за да станат такива, първо си направете сметка с какъв багаж ще пътувате, ще се налага ли голям престой някъде, евентуален трансфер летище - град, свързан с допълнителни разходи, освен тези за билетите по трансфера, умора след дългия престой и т.н. Проста сметка е - добавете всички тези разходи и вижте какво ще излезе. Е, ако имате повече време от въпросните пет дни, с които разполагате, стоповърите можеше да се приемат и като бонус за разглеждане на междинните градове, но вие нямате такова. Да не говорим, че нямате защита при евентуална промяна или анулиране на някой от полетите, докато при споменатия по-горе полет с AF, всичко е на един билет и тези притеснения отпадат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.