Прескочи до съдържание

Време за прекачване между полети


Препоръчани мнения

За пореден път се заричам полети с време за прекачване по-малко от два часа да не купувам.

От Лисабон през Париж имахме 50минути между полетите.На Шарл де Гол също няма трансферна зона и тичахме половин час от Терминал 2F до 2D.На секюрити контрола естествено имаше огромна опашка.Имаше и монитори,които указваха очакваното време за преминаване на контрола-10минути.Опитах се да обясня на две негърски служителки,че ще си изтървем полета.Първата ми каза да минем в ляво,т.е. да се наредим на опашката.Втората ми погледна бординг паса и каза,че имаме достатъчно време-"все още".Върхът беше като решиха,че съм доста съмнителен и трябва да ми направят натривка на ръцете за експлозиви.Оказа се отрицателен :ninja:

Ние успяхме да се качим,но не и куфарите.Половината самолет пристигна без куфари.Бяха натоварили куфарите само на тези,които летяха само Париж-София.Всички,които бяхме с прикачване,останахме без багаж.

Връзка към мнение

Затова СеДеЖе трябва да се избягва при всяка възможност. Интересно е как летищата с немска организация могат да прехвърлят куфарите и при 30 мин трансферно време, а в Париж/Рим/Мадрид не могат и за 50... :);)

И на австрийци/немци/швейцарци им се случва да загубят някой и друг куфар, но голямата картина е важна... :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вчера успях да се прекача с 45 минути между полети на Wizz и Ryan на летище Чампино с ръчен багаж само.Купих билетите след като прочетох тук,че може да се прережда,естествено с молба до хората от летището и опашката.Човекът на летището ме заведе първи на паспортен контрол и след това бегом до проверка на багаж,където нямаше хора.Ако имаше бях готов отново да пререждам.Няма транзитна зона.

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хм, а мен ме изоставиха на Милано Малпенса преди няколко години, на връщане от Лондон, при условие че имах официално близо три часа престой. Да ме бие някой по главата, защо избрах да летя с Алиталия, а не с Бритиш на следващия ден. Италианците закъсняха още на Хийтроу и пристигнахме на Милано съответно с почти 2 часа закъснение. Аз съм ръчен багаж, но опашките на секюрити бяха грандиозни. Как ли не се молих, чудеса от храброст сътворих и на края стигам до гейта - затворен.

В крайна сметка ми връчиха някакъв ваучер, натовариха ни два автобуса хора, все изпуснали връзки и в хотел. В интерес на истината беше много луксозно преживяване, хотелът беше страхотен, вечерята и закуската - също. А еспресото - уникално! На масата за вечеря попаднах на две момченца от Женева с леко лява ориентация и такъв купон си спретнахме. Та те ми обясниха, че това е традиция за Алиталия и от тях научих лафа, че на италианците им викали "Never come back company". ;)

На сутринта, по съвсем медитерански маниер пак за малко да си изпуснем полетите, защото шофьорът на автобуса, който трябваше да ни откара на летището пиеше кафе и беше на сладка приказка с някаква девойка. :lol:  После - било по български. Ами не е.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте :)
Уж четох внимателно, но не видях някой да е споделил мнение за летище DXB в Дубай. Не познавам това летище и все още не съм си купила билетите за Истанбул - Дубай - Куала Лумпур (и обратно), тъй като се чудя коя оферта да избера - с престой от 2ч.50мин, 6ч. и 9ч.  Цените са с разлика от само 1-2€, което не е проблем. Като че ли се спирам на престоя от 6ч., но ако някой може да сподели опит, бих била благодарна. Благодаря  :)

Връзка към мнение

Здравейте :)

Уж четох внимателно, но не видях някой да е споделил мнение за летище DXB в Дубай. Не познавам това летище и все още не съм си купила билетите за Истанбул - Дубай - Куала Лумпур (и обратно), тъй като се чудя коя оферта да избера - с престой от 2ч.50мин, 6ч. и 9ч.  Цените са с разлика от само 1-2€, което не е проблем. Като че ли се спирам на престоя от 6ч., но ако някой може да сподели опит, бих била благодарна. Благодаря   :)

 

Ако са на един билет, взимай най-краткото прекачване, това от 2.50. Ако са на отделни билети, поне това от 6ч. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моля за съвет. Планирам София-Бергамо-Маракеш, и Маракеш-Бергамо-София. за отиване съм спокоен - имам едно преспиване в Бергамо или Милано. На връщане обаче, Раян каца в 11:55, а Уиз излита в 14:30. Ще успея ли, при не много точните им графици?

Връзка към мнение

Имам един въпрос за  CDG Париж, към тези които са го ползвали. Става дума за придвижване от терминал 2D до 2Е.

Колко време ориентировачно, като се има впредвид, че сме без багаж (той е чекиран до крайната точка) и напуска ли се транзитната зона, т.е. минава ли се отново граничен контрол? А също ако на фришопа София сме купили течности и се налага да излезем от транзитна зона в Париж, как ще ги качим на борда на втория самолет? Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Моля за съвет. Планирам София-Бергамо-Маракеш, и Маракеш-Бергамо-София. за отиване съм спокоен - имам едно преспиване в Бергамо или Милано. На връщане обаче, Раян каца в 11:55, а Уиз излита в 14:30. Ще успея ли, при не много точните им графици?

 

Никой не може да ти гарантира. Лично за мен 2 часа и половина са долната граница и то без куфар, за където и да било. Ако имам и куфар да пречекирам по-малко от 3 часа не бих заложил. Ама различни хора, различни представи. Раян са от по-точните авиокомпании, нито летището в Маракеш, нито това в Бергамо е супер натоварено че да очакваш забавяния по тази линия, полета от Маракеш явно е първи за деня, не би трябвало да има атмосферни проблеми по това време - това са все фактори, които играят в твоя полза...но риск винаги има. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, открих темата късно, но все пак разчитам на вашите съвети. Имам билети за Дубай с qatar през Доха. Обаче на отиване престоят е само 50мин., а на връщане 1час и 20мин, букнати и платени. Като гледам дискусиите това въобще постижимо ли е или да звъня на катарзите с молби за промяна някаква но каква по-точно? Досега през Доха не съм минавала.

Връзка към мнение

Ако полвтите са на един билет няма нужда да се шашкаш излишно, компанията знае колко време е необходимо за прекачването, а при закъснение пак ще ви превозят със следващия полет.

Връзка към мнение

Най-голямата тъпотия е, че на отиване, въпреки че те извозват с автобус от самолета, пак трябва да минаваш през контрола. Понякога има зверска опашка, но при малко време за трансфер (то и в билета го пише) се обаждаш на персонала и минаваш с предимство. Иначе стюардеси са ми казвали, че често другият самолет изчаква при закъснения. На връщане обикновено е голям самолет с ръкав и не се минава контрола пак.

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към мнение

Имам един въпрос за  CDG Париж, към тези които са го ползвали. Става дума за придвижване от терминал 2D до 2Е.

Колко време ориентировачно, като се има впредвид, че сме без багаж (той е чекиран до крайната точка) и напуска ли се транзитната зона, т.е. минава ли се отново граничен контрол? А също ако на фришопа София сме купили течности и се налага да излезем от транзитна зона в Париж, как ще ги качим на борда на втория самолет? Благодаря предварително.

Мен също точно това придвижване ме интересува и ще чакам някой да отговори. /Имам 1 час и 35 минути престой между двата полета/

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам казус: Няколко полета с Катар. Всичките с около час  време за прехвърляне. Дали е постижимо, като единия полет е на дъщеря ми, пътуваща  за първи път сама. Всичко това ми е на дневен ред, защото днес майка ми остана на летище Доха, въпреки наличието на асистанс, времето за прехвърляне  беше 45 минути. Дали са  й хотел и ваучери за храна и ще я качат утре в 14,30 за София.

Да сменям ли полети се чудя?

Връзка към мнение

Принципно трябва да си ок, авиокомпанията трябва да се погрижи при проблеми. Ако наистина държиш да не се случва, ще трябва да промениш билета, като си платиш таксата за промяна.

Връзка към мнение

Не е проблемът в грижата от страна на компанията. Майка ми е настанена в хотел и са я нахранили. Проблемът е, че са ни продали билет като трансферът е 45 минути, значи  трябва да е възможен. За да сме сигурни поръчахме асистенция - инвалиден стол, уви не са успели да я качат. Не знам подробности все още, защото сестра ми държи връзка, но предполагам, че са я взели късно от пристигащия полет. Утре вечер ще разбера, като я посрещна на връх рождения й ден. 

Връзка към мнение

Ами той по принцип е възможен, но никога не е 100% сигурно. Ако има закъснение, чака се стол...

Доколкото разбирам, въпроса беше какво да правиш с дъщеря ти, която има около час. Аз бих казал да не правиш нищо, и най-вероятно всичко ще е наред. Ако не е, компанията се погрижва. А ако много държиш да имаш 100% сигурност, че няма да има закъснение, и няма да се налага компанията да се погрижи, ще трябва да промениш билета (и да видиш как е разписанието, че от България полета е един на ден).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Болшинството от авиокомпании не чакат повече от 10-20 минути за трансферен пътник, ако става дума за дълъг полет. При кратките полети чакането е максимум 5-10 минути. Ако поради някакви причина пътникът не пристигне самолетът заминава без него и авиокомпанията гарантира единствено, че ще поеме хотела, храната и пререзервирането за следващия полет. Авиокомпаниите така си правят сметка за трансфера на пътници, че в 90-95% от случаите да няма проблем.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мен също точно това придвижване ме интересува и ще чакам някой да отговори. /Имам 1 час и 35 минути престой между двата полета/

Това ще ти свърши ли работа? http://easycdg.com/airport-guide/travel-between-terminals-move-around-paris-cdg-airport/on-foot-terminal-2/

Редактирано от pamelanb
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! 

Надявам се някой тук да може да ме ориентира с информация за прекачване в Рим /Фиумичино/. Полетът ми е от София До Милано /Малпенса/ с AlItalia. Прекачването е в Рим /Фиумичино/, но имам само час и двадесет минути между пристигането ми на трети терминал и излитането от първи за Милано. Достатъчно ли е това време да се придвижа между терминалите, ще минавам ли някакви проверки, как става връзката между терминалите - автобус, пеша...?

Много ще съм благодарна, ако някой има опит и информация да сподели!

Връзка към мнение

Здравейте! 

Надявам се някой тук да може да ме ориентира с информация за прекачване в Рим /Фиумичино/. Полетът ми е от София До Милано /Малпенса/ с AlItalia. Прекачването е в Рим /Фиумичино/, но имам само час и двадесет минути между пристигането ми на трети терминал и излитането от първи за Милано. Достатъчно ли е това време да се придвижа между терминалите, ще минавам ли някакви проверки, как става връзката между терминалите - автобус, пеша...?

Много ще съм благодарна, ако някой има опит и информация да сподели!

 

Достатъчно е времето. В Рим прекачвах преди година и ми е малко мътно дали имаше допълнителна проверка на ръчния багаж, май имаше...иначе паспорта със сигурност ще го проверят, след като влизаш в Шенген. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.