Прескочи до съдържание

Време за прекачване между полети


Препоръчани мнения

преди 14 минути , funny каза:

А защо  ( в случай че има изгоден полет Франкфурт - София де)  не пробваш да слезеш във Франкфурт ? Предполагам ако скалъпиш една история че багажа ти трабва да го предадеш на роднина там преди да продължиш към Истанбул, ще ти го чекират до Франкфурт.

 

ПП . Веднъж ми се е налагало да правя този вариант и на чек-ин след разговор с младежа се договорихме и го чекира до междинното летище.

Това с багажа не знам дали е въобще възможно при такъв полет Канада-Германия-Турция,транзит сме.По скоро дали обратния вариант не може с багажа да стане.Да го чекират до София някак си,а не до Истанбул.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Branko каза:

Това с багажа не знам дали е въобще възможно при такъв полет Канада-Германия-Турция,транзит сме.По скоро дали обратния вариант не може с багажа да стане.Да го чекират до София някак си,а не до Истанбул.

Аз точно за полета Торонто-Франкфурт-Истанбул говоря.

В моя случай беше  Орландо-Франкфурт-Милано , но в после установих че от Франкфурт имах връзка за София на същия ден а в Милано трябваше нощувка и ... слязох във Франкфурт ( след мрънкането на младежа - с багажа  :) )

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , funny каза:

Аз точно за полета Торонто-Франкфурт-Истанбул говоря.

В моя случай беше  Орландо-Франкфурт-Милано , но в после установих че от Франкфурт имах връзка за София на същия ден а в Милано трябваше нощувка и ... слязох във Франкфурт ( след мрънкането на младежа - с багажа  :) )

Милано е ЕС ,Турция не, там мисля че ще е проблема.А и другото е,че билет от ФРА за СОФ с багаж цената е в пъти по висока :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като си говорите за Франкфурт, оказвам се в леко сложна ситуация следващата седмица. Имам трансфер на Франкфурт с време между полетите 45 минути. Хубавото е, че съм с един билет, и двата полета са на Lufthansa. Не възнамерявах да ползвам чекиран багаж, но може и да е по-мъдро да го пусна по самолета, с надеждата че имам по-голяма вероятност да ме изчакат.

Мнения?

 

ПП: Организацията на пътуването не зависи от мен, ама изобщо. Така че - каквото са ми купили, това е.

Връзка към мнение

Според мен така е по-голяма вероятността багажа да ти го пратят на другия ден, но не бих могъл да съм сигурен

ПП

Ако не успеят да натоварят багажа на време, няма да те чакат. А за много къси прекачвания обикновено не успяват, въпреки че нямам опит с Луфтханза точно.

Връзка към мнение
преди 58 минути , Lyubina каза:

И аз нямам, това е проблема ....

Моля виж от предната страница мой коментар за подобен случай за Виена с пристигане от Франкфурт и излитане за Варна, все с Луфтханза. Предварително получих уверение, че 40 минути само между полетите не е проблем. Така и стана, нямах и проблем с чекирания багаж, следваше ме на полетите.

P.S. По скоро проблем ще бъде физическото препускане от единия изход към другия, при огромните разстояния там. Но постижимо е.

Редактирано от roumen68
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Луфти са от доста време в този бизнес и не са "над нещата", като  АlItalia... :)

В София ще сложат таг на куфара, на който летище ФРА ще е на черен фон с бели букви. Това означава, че пасажерът има къса връзка. Товарачите слагат тези куфари в предния багажник. Във ФРА започват разтоварването с тази част и проверят колко време има до следващия полет. Според мен е много вероятно да го качат.

Винаги може да помолиш служителите на чекина в София да сложат и стикер "Къса връзка" или "Бизнес класа" - тези куфари минават с още по-голям приоритет.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ще се борим и като се прибера ще докладвам. Лошото е, че полетът ми е от Лондон през Франкфурт за София. Дано там не ни забавят с излитането. Иначе ще пребивавам във Франкфурт една нощ ;) 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако първият полет не закъснее няма да имаш никакъв проблем, на Франкфурт организацията е много добра. Дори един път ми закъсня първият полет с около 15 минути и на ръкава ме чакаха с табелка и направо слязохме на пистата и от там с автобус до следващия самолет. И багажа беше в него.

Редактирано от tch
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@tch, дано е така. Опитът ми с Lufthansa е от преди повече от 10 години. Тогава нямах никакви проблеми, въпреки че и тогава изпуснах полет, заради лошото време. Да видим следващия четвъртък какво ще се случи :) 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Lyubina каза:

Да видим следващия четвъртък какво ще се случи :) 

Аз бих си взела един чифт резервни гащи в ръчния багаж и бих погледнала какво предлага Франкфурт като вечерни развлечения :biggrin:

 

Щегувам се - като е служебен полет, не би следвало да се притесняваш :) Просто планирай и двата варианта. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да докладвам: напълно постижимо е. Засякох времето между слизане от самолета до следващия гейт. Като се има предвид че използвах влакче то между гейтове В и С и след това на "секюрити" ме проверяваха допълнително, че стигнах за около половин час. Иначе извадих късмет - канселираха ми полета и ме пренасочва за по-ранен, че така че си спести нервите. Сега дреме на гейт и се чудя как да си уплътняване времето още час и половина. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам следните чуденки - достатъчни ли са 60 минути между два полета във Варшава; а 90мин. на аерогарата в Бергамо? И в двата случая са все полети на Раян. 

Благодаря :).

Връзка към мнение
преди 29 минути , Ann каза:

Имам следните чуденки - достатъчни ли са 60 минути между два полета във Варшава; а 90мин. на аерогарата в Бергамо? И в двата случая са все полети на Раян. 

 

Когато става въпрос за два отделни билети 60 минути по-скоро непремерен риск, без значение летището.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, tch каза:

Когато става въпрос за два отделни билети 60 минути по-скоро непремерен риск, без значение летището.

Моите 5 стотинки припокриват това мнение. Освен това когато иде реч за нискотарифни билети, намесени са автобуси за трансфер, а не ръкав - ерго неуправляемо трансферно време, дори да иде реч за един терминал.

Връзка към мнение

 

преди 17 часа, Ann каза:

Имам следните чуденки - достатъчни ли са 60 минути между два полета във Варшава; а 90мин. на аерогарата в Бергамо? И в двата случая са все полети на Раян. 

Благодаря :).

Освен това споменава Ryanair, а не казваш дали си с priority. Ако не си и ти вземат ръчния багаж, ще има да чакаш на лентата за багажа си.

Връзка към мнение

Здравейте  :)  Ето и моето запитване:  Купихме билетите за групата от нашето училище за пътуването по програма Еразъм+ в Литва. Билета за отиване е с полети OS 800/ OS 833, а за връщане OS 834 / OS 799.  В момента на резервацията разписанието на OS 800 беше 7:00-7:45, но 2 дни по-късно получихме мейл, че часа е променен на 8:00-8:40. В групата сме 2 учители и 2 ученици. От офиса на Austrian ни предлагат промяна на отиване - LH 1429 / LH886. Да приемем ли промяната, или да останем на варианта  OS 800/ OS 833?  

Връзка към мнение

Да разбирам ли, че на Виена имате около час престой?

Полетът е на един билет, би трябвало да ви изчакат, въпреки че там имате минаване през втора проверка за сигурност. Мен са ме чакали на виенското летище при трансферен полет.

 

Иначе полетът през Франкфурт изглежда ок. От собствения ми съвсем скорошен опит, време ще имате предостатъчно там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наскоро колеги имаха само 45 мин във  Виена и хванаха без проблем следващия самолет, хем бяха с повторни скенери и проверки.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Обмислям прекачване в Берлин Шьонефелд м/у 2 полета на Райън от София, който каца в 20:50 мин на полета им за Кьолн излитащ в 22:50ч.

Предполагам времето ще е достатъчно, но само ако полета от София не закъснее. Имате ли наблюдения дали полета от София закъснява често, защото е 3-та честота за деня и вероятността да закъснее е доста голяма нали така?

Връзка към мнение
преди 6 часа, Bozhidar1978 каза:

на летището във Виена ще имаме 70 или 75 минути.   

Моят скромен опит говори, че при това положение не би трябвало да имате проблеми.

Направете си полета удобен за вас, все пак пътувате с ученици. С прекачването няма да имате сериозни проблеми.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.