Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Не оспорвам факта, че това си е победа за България ер, но се чудя на каква цена? Те имат и още една линията където нямат конкуренция а само код шер и си остава мистерия дали тези линии им носят печалби и до кога ще карат така.

Колкото до Flydubai и моите любимци от Swiss също е един голям плюс за София, но не и спрямо европейските полети.

Flydubai ще станат много интересни в момента в който почнат да летят по често до София, а 4-те седмични полета на Swiss са по-скоро са притурка към осталите полети Lufthansa и Austrian и скъпа, но много добра алтернатива за директни полети м/ду София и Цюрих. Ако говорим за полети от София до Европа тук липсата на Малев,  ЧСА  и вечерния полет на Ер Франс (а и Ер Франс ги няма изобщо зимата) си  казва своето.  Един Дъблин или Лисабон например са скъпи дестинации от  София и изобщо ако искаш да летиш от София до някъде в Европа ще трябва да платиш на Луфханза груп (Swiss, Austrian или Lufthansa), което няма как е евтино. На София и трябва една АК, която ще има два полета на ден за да могат да се хващат всички връзки през хъба на тази компания. 

 

Цената със сигурност е висока, но я знаят само счетоводителите на компанията предполагам :) Но то тяхното беше и от отчаяние. Дългогодишна златна кокошка нямаше как да я изпуснат - за България Ер Берлин - София е 1/15 от дестинациите (примерно, грубо го казвам), за easyjet е 1/250. Кой има повече да губи и кой ще се вкопчи по-сериозно в битката, а? Кой ако прекрати този маршрут може да го замести лесно с друга линия в цяла Европа/Северна Африка/Близък изток и кой трябва да си го смуче от пръстите?

 

Flydubai на мен са ми интересни предимно с допълнителните отворени опции към други дестинации - Индия, Африка и т.н. Ясно е, че са малко бутикови на тоя етап, а и сравнението с Берлин е доста неуместно от моя страна. Все пак, донякъде предпочитам да имам една компания до Судан и една до Берлин, вместо 2 до Берлин, сигурно съм изключение и гледам прекалено оптимистично  :)

 

За липсата на конкуренция е така, компаниите на Луфтханза на практика почти са монополизирали пазара и това е откакто ги няма чехите и малев. Но и двете компании не се оттеглиха от София поради политическа обстановка и кой с кой се прегръща :) Едните фалираха, а другите имат далеч по-дебели проблеми след като дори трябваше да се откажат от слотовете на Хийтроу за пари. 1-2 честоти повече на Alitalia и Air France никак няма да се отразят зле на цените по абсолютно всички европейски дестинации, ама де късмет, де...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз още нямам мейл от Еър Берлин. Колко най-късно е нормално да ме уведомят за промяната на полетите?

Аз мисля, че полетът ти ще бъде изпълнен. Ето инфо от сайта на БГ еър:

 

Eр Берлин започва да извършва код-шеър полети с България Ер

22.12.2014

От 14 януари 2015 г. „Ер Берлин” и „България Ер”, българският национален превозвач, ще предлагат код-шеър полети по избрани европейски маршрути.

„Ер Берлин” ще постави своя код на полетите на „България Ер” от Берлин, Франкфурт и Виена до София, с което въвежда непрекъснати полети за пръв път от Австрия до българската столица.

„България Ер” също така планира да приложи своя FB код на полети от мрежата от маршрути на „Ер Берлин”: в бъдеще вътрешните полети в Германия от Берлин – Тегел до Дюселдорф, Кьолн, Франкфурт и Щутгарт ще имат допълнителен полетен номер. От средата на януари директните полети на „Ер Берлин” от Берлин до Копенхаген, Стокхолм, Гьотеборг и Хелзинки също ще летят с кода на българската авиокомпания. Благодарение на новото код-шеър споразумение пътниците от София могат също да се възползват от удобни  свързващи полети по мрежата от маршрути на „Ер Берлин”, например до Чикаго, Ню Йорк и Абу Даби.

 

Стефан Нагел, старши вицепрезидент на Съюзи и сътрудничество, „Ер Берлин”,  заяви: „Радваме се да приветстваме „България Ер” като нашия 20-и код-шеър партньор. Нашите гости ще се възползват значително от увеличението на полетите и от връзките между полетите по европейски и далечни маршрути”.

Със стартирането на код-шеър полетите в средата на януари всички полети по мрежата от маршрути на „Ер Берлин” до и от България ще се извършват от „България Ер”. Пътниците, които вече са резервирали полет с „Ер Берлин” по маршрута Берлин – София, ще бъдат прехвърлени на новите код-шеър полети.

Връзка към мнение

Аз мисля, че полетът ти ще бъде изпълнен. Ето инфо от сайта на БГ еър:

За това няма спор, въпросът е кога ще бъдат така любезни да ме уведомят?

Връзка към мнение

Аз още нямам мейл от Еър Берлин. Колко най-късно е нормално да ме уведомят за промяната на полетите?

 

До две седмици преди полета. След това може да искаш компенсация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да вметна нещо, по случай, че обичаме да си плюем по България.

През 2008 година имаше 3 кораба, които правят круизи на Хавай, цената беше 500$ за 7 дни, наточих се за там, но през 2009-та, и какво се оказа, 2 от корабите вече са по други(по-доходоносни) дестинации и е останал един, цената съответно беше 1300-1500$

Всичко е в търсенето и предлагането, няма заговор срещу бедният български пътник.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Най-накрая получих мейл за промените в полетите. Изглежда интересно, явно поне първия полет ще се изпълни от тях, а втория - от България еър. Само дето писмото е написано с огромно недоглеждане - адресирано до мен, а в списъка на пътуващите е само мъжа ми. Ето това са полетите:

 

FLIGHT DATE DEP - DES FLIGHT NO.

Sofia - Berlin - Tegel 28.05.2015 19:35 - 20:45 AB8287,Z         Operated by Air Berlin

Berlin - Tegel - Sofia 03.06.2015 09:35 - 12:50 AB4980,Z         Operated by FB



 

Връзка към мнение

Най-накрая получих мейл за промените в полетите. Изглежда интересно, явно поне първия полет ще се изпълни от тях, а втория - от България еър. Само дето писмото е написано с огромно недоглеждане - адресирано до мен, а в списъка на пътуващите е само мъжа ми. Ето това са полетите:

 

FLIGHT DATE DEP - DES FLIGHT NO.

 

Sofia - Berlin - Tegel 28.05.2015 19:35 - 20:45 AB8287,Z         Operated by Air Berlin

 

Berlin - Tegel - Sofia 03.06.2015 09:35 - 12:50 AB4980,Z         Operated by FB

 

 

 

 

Да ти имам притесненията.Аз за три полета с AB през май имам поне 20 и-мейла с промени.Вече изхабих един топ хартия да ги разпечатвам.Понякога ми ги сменят с по 10минути през ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ти имам притесненията.Аз за три полета с AB през май имам поне 20 и-мейла с промени.Вече изхабих един топ хартия да ги разпечатвам.Понякога ми ги сменят с по 10минути през ден.

Сърце юнашко не трае, написах им мейл, за да попитам защо ми пращат потвърждение с вечерен полет на отиване, като той няма да се състои според техния и на Бг еър сайт и, ако може, да ме оставят за следобеден полет, дори и с прекачване. Така де, планирах да ходя на работа въпросния ден :) Да видим дали ще мине.

Връзка към мнение

Имам отговор:

 

Dear Mrs ...,

Thank you for your e-mail.

Regarding this situation, if the change it's not suitable for you, please contact our colleagues from the Service Center (numbers below) in order to request a refund or a rebooking.
My colleagues will be more than happy to assist you.

If you have any further questions or queries, please feel free to contact our team at any time.

Kind regards

Ms. D.-E. Aliu
Service Team airberlin group

Air Berlin PLC & Co. Luftverkehrs KG
Saatwinkler Damm 42-43
D-13627 Berlin
Germany

airberlin group | member of oneworld®

...
България/Bulgaria: 02 491 75 06  (local / long distance call charges apply,charges from mobile phones may vary)

...

Утре ще им се обадя, да видим какво ще измислят.

Връзка към мнение

Sofia - Berlin - Tegel 28.05.2015 19:35 - 20:45 AB8287,Z         Operated by Air Berlin

 

 

 

 

                           

 

 

Защо да не състои този полет? Напълно реален е, но с прекачване на FRA. Първи полет FB, а прекачването с АB. :) .

 

Toва трябва да е, но нещо са объркали горе. :lol:

 

16:00 Sofia, SOF 17:30 Frankfurt, FRA AB4984 fb.png

19:30 Frankfurt, FRA 20:40 Berlin-Tegel, TXL AB6596 ab.png

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И моите всиски полети с АВ по София - Тегел, ги смениха. И близките и летните.

 

 

Имам отговор:

 

Утре ще им се обадя, да видим какво ще измислят.

Ще измислят ;) Много са креативни тези дни. :)
Аз днес им се обаждах, и ми изпълниха всички желания за промени. Направо се почувствах като в приказката за Рибаря и златната рибка. Добре че беше само по телефона, иначе не се знае докъде щях да стигна с желанията :D

 

Customer service-a им е похвален!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Защо да не състои този полет? Напълно реален е, но с прекачване на FRA. Първи полет FB, а прекачването с АB. :) .

 

Toва трябва да е, но нещо са объркали горе. :lol:

 

16:00 Sofia, SOF 17:30 Frankfurt, FRA AB4984 fb.png

19:30 Frankfurt, FRA 20:40 Berlin-Tegel, TXL AB6596 ab.png

Точно втория искам. Ще видим какво ще кажат по телефона днес.

Връзка към мнение

По телефона казаха, че нямат информация, че вечерния полет няма да го има. Казах, че засега всичко е наред и си пожелахме приятен ден. Явно ще се звъни и по-нататък, като ми изпратят новата промяна.

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Във всичко това виждам само положителни неща. Добра новина. Берлин е доста търсена дестинация или поне такива са моите впечатления, добър ход. :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Във всичко това виждам само положителни неща. Добра новина. Берлин е доста търсена дестинация или поне такива са моите впечатления, добър ход. :)

Само дано намалят малко цените, че в момента полетите до Берлин излизат по-скъпи от тези до Лондон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само дано намалят малко цените, че в момента полетите до Берлин излизат по-скъпи от тези до Лондон.

Защото до Лондон има 4 авиокомпании, които предлагат по 5-6 полета на ден..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Еднопосочно за 115лв от април на техните полети - без багаж, кИбапче и чипс. ТИМ   шитка  минимум на 145 лв.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Защото до Лондон има 4 авиокомпании, които предлагат по 5-6 полета на ден..

Именно. Идеята ми е, че като са две, очаквам малко по-голяма конкуренция, че само с единствен полет на България Еър е тегаво. Всичко е по-добре от монопол. Жалко, че Easy спряха техните полети, иначе съм сто процента сигурен, че цените щяха да са по 80 кинта посоката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.