Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка

Игра: Познай откъде е тази снимка

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
4982 отговора на тази тема

#1 Георги

Публикувано 17 октомври 2014 - 22:32

Една тема във форума за "Добре Дошли" ми подсказа, че може да си направим една игра. Даден човек пуска снимка, като целта на останалите е да познаят къде е направена снимката. Позналият трябва да е следващия, който трябва да пуска снимка и така. Ако не желае може да номинира някой да пусне вместо него.

Добре е снимките да не са мега популярни, да не се цакаме кой първи ще познае Айфеловата кула :) Супер бонус ще е, ако мястото има интересна и любопитна история. Постарайте се задачката да е сложна. Ако някоя снимка е прекалено трудна и не можем да я разгадаем автора ще пуска жокери, например ако снимка е останала без отговор за 2 дни.

Ако няма нова снимка от спечелилия до два дни, всеки има право да пусне загадка. Ако няма отговор и жокер от пусналия загадката до два дни, я правим невалидна.

Започвам аз. Къде е правена снимката и кое е любопитното за това място? Отговор от рода на границата между Белгия и Холандия не се приема :) Подсказка: отговора може да се намери из темите в този форум.

Прикачен файл  P1090203-2.jpg   142,59KB   6 Брой сваляния

П.С. Предполагам google images може много лесно да разшифрова повечето загадки, но е пожелателно да го избягваме, да не си разваляме кефа. 

Това мнение е редактирано от Георги: 22 октомври 2014 - 9:57

• Sara, edbloom, noshtna_ptica и 6 други харесват това

#2 cck

Публикувано 17 октомври 2014 - 22:38

Baarle-Hertog кафенето във Фландрия? То и снимката е показателна - там е границата.

• charlotte, Desi75, taniast_bg и 4 други харесват това

#3 Георги

Публикувано 17 октомври 2014 - 23:39

Baarle-Hertog кафенето във Фландрия? То и снимката е показателна - там е границата.

Важното беше да засилим варела по склона, айде ти гониш :)

Ето и поста, където писах за това място преди време: тук

#4 cck

Публикувано 18 октомври 2014 - 10:57

Ето като за Красен :)

В кой град (Северна Гърция) се намира тази църква?

Прикачен файл  IMG_3739.JPG   60,39KB   3 Брой сваляния

И оглед на района:

Прикачен файл  IMG_3740.JPG   52,37KB   2 Брой сваляния

Интересната история е във връзка с това, че наблизо е роден известен в древността грък, оказал съществено влияние във философията и науката изобщо.

• Фичо, krasen_denev, Asterisk и 1 друг харесват това

#5 tonik

Публикувано 18 октомври 2014 - 12:57

Градът е Олимпиада. Намира се в близост до древната Стагира, където е роден Аристотел. :)

• cck, Valle и Krum4ov харесват това

#6 krasen_denev

Публикувано 18 октомври 2014 - 13:36

Ето като за Красен :)

В кой град (Северна Гърция) се намира тази църква?

Аз се радвам,че въпроса е зададен по този начин,но трудно бих отговорил?!?Не съм посещавал тези места......но с жокера който си дал и моя отговор щеше да е като на  tonik. :) 

• cck харесва това

#7 cck

Публикувано 18 октомври 2014 - 15:46

Градът е Олимпиада. Намира се в близост до древната Стагира, където е роден Аристотел. :)

Съвсем точно. Църквата Св. Николай в Олимпия.

Ти си на ход за фотокуиза :)

#8 tonik

Публикувано 18 октомври 2014 - 15:54

Благодаря на cck. През 2010 посетих Стагира и бях много впечатлен от гледката към морето, именно по това я познах. :)

Ето и моята снимка/загадка (мисля че ще е лесна за справяне).

Имало едно време един могъщ римски император. Когато решил да се пенсионира той се оттеглил в римската провинция и си построил дворец за чудо и приказ. Дори когато в един момент при него дошли емисари от Рим, за да го молят да се върне на трона, той ги отрязал с думите "Как очаквате да се върна в Рим!? Вижте каква каква хубава цветна градина имам тук!"

На снимката виждате това, което в останало от двореца на императора(удобно вградено в по-късни постройки). Кой е градът, който днес приютява миналата слава и величие на императорския дворец? 

Прикачен файл  PICT0114.JPG   165,44KB   2 Брой сваляния

• Фичо, nomad11, krasen_denev и 1 друг харесват това

#9 neuromancer

Публикувано 18 октомври 2014 - 15:57

Сплит, Диоклециановия дворец?

• tonik, Фичо, Еминко и 1 друг харесват това

#10 tonik

Публикувано 18 октомври 2014 - 16:05

Да, точно той е! :) Лично аз имам слабост към източното Адриатическо крайбрежие и особено хърватската му част. 

neuromancer, ти си на ход! ;)

• vicky_uz харесва това

#11 neuromancer

Публикувано 18 октомври 2014 - 16:19

Прикачен файл  Photo06_6.jpg   274,89KB   2 Брой сваляния

Този прозорец се счита за типичен представител на стил в архитектурата, който е възникнал като прослава на морската мощ на една нация, по времето на Великите географски открития. Виждат се въжета, котви, секстанти и прочее мореплавателски атрибути.

Та къде се намира прозореца?

• Asterisk и Elena Dicheva харесват това

#12 Фичо

Публикувано 18 октомври 2014 - 16:56

Хубав въпрос :)

Страната е Португалия, градът - Томар, твърдина на португалските рицари-тамплиери, а детайлът е от крепостта, изградена за защита от маврите и превърната в манастир на Ордена на Христа, който всъщност е продължение на Ордена на Тамплиерите, след като са подгонени от  римските понтифекси с обвинения в ерес.

Архитектурният стил пък е характерният за страната и богат на орнаменти Мануелин (португалска късна готика), като най-известни представители на този стил са кулата Белем и манастирът Жеронимуш в Лисабон.

Крепостта/манастирът в Томар, обаче в различните периоди е дострояван и затова там в различните крила се наблюдават и други архитектурни стилове - романски и ренесанс.

Това мнение е редактирано от Фичо: 18 октомври 2014 - 17:23

Hit the road Jack!

#13 neuromancer

Публикувано 18 октомври 2014 - 17:49

Точно! Браво

Давай ти

#14 Георги

Публикувано 19 октомври 2014 - 9:49

То на Фичо въпроси за архитектура му падат на волето, бях почти сигурен, че той ще отговори :)

#15 Ushakal

Публикувано 19 октомври 2014 - 10:26

Много интересна тема.  Така наречения "езотеричен замък". В Европа е. Един форумец го има на аватара си.Прикачен файл  P1000206.JPG   310,91KB   16 Брой сваляния

• Мира, Дима Jordan и Elena Dicheva харесват това

#16 mu_ry

Публикувано 19 октомври 2014 - 10:36

не го знам къде е тоя замък, но е чуден :) ще чакам с нетърпение отговора, за да си го пинна в картата с мечтани посещения :lol:

• Дима Jordan харесва това

#17 Георги

Публикувано 21 октомври 2014 - 20:46

Фичо, айде бе, не оставяй темата да замре :)

#18 Фичо

Публикувано 21 октомври 2014 - 21:58

Еми не го знам този замък къде е...
Hit the road Jack!

#19 tonik

Публикувано 21 октомври 2014 - 22:05

Фичо, мисля, че Георги, а и останалите, очакваме ти да пуснеш снимка-загадка. Все пак ти отговори правилно на загадката на neuromancer!

• Polina харесва това

#20 Георги

Публикувано 21 октомври 2014 - 22:10

Да, Ushakal може да почака малко :) 

• Polina харесва това

5 потребители четат тази тема

2 потребители, 3 гости, 0 анонимни

Bore, master_of_germs