Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Е,сега пък ви се стори трудна загадката?!? :)

 

Давам няколко жокера за да върна интереса ви :

 

-снимката е правена в средновековен град:

-кулата е на църква а не на замък:

-на площад близо до църквата,веднъж седмично се прави пазар на който се продава от пиле-мляко:

-паметника е колона висока 5,5 метра изобразяваща сцени от местният фолклор и построена в чест на местен музикант:

 

П.П.За сега толкова. Успех!!!

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Без жокера - Olomouc?

(защото, за да използвам жокера - ще трябва да проверявам  в Интернет)

Редактирано от Childish
Връзка към мнение

Без жокера - Olomouc?

(защото, за да използвам жокера - ще трябва да проверявам  в Интернет)

За съжаление, не позна.А относно жокерите....написах ги по този начин,защото съм абсолютно сигурен,че голяма част от магеланци са посещавали площада,виждали са църквата а и сигурно са виждали и колоната.Ще изчакам известно време и ще пусна още жокери.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Случайно да е Гент, цъкквата "Свети Якоб" :blush:

Случайно е точно "Свети Якоб"  :yahoo:

 

Църквата "Свети Якоб" е построена през далечната 1120 година на мястото на по-стара църква изгоряла до основи.Тя е защитено архитектурно наследство.Намира се близо до Vrlldagmarkt-"Петъчен площад",който е емблематично място,свързано с историята на града.

 

Благодаря за отговора-ти си на ход.........?!?

 

П.П.От снимките ти публикувани в раздел"Галерия" се вижда отлично. ;)  ;)  ;)

направо неслучайно позна :)

Видя ли,че не съм пуснал снимка тип,"пътека в Хималаите". :)

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Красене :) , не го приемай лично бре, по принцип говорех ;)

Всичко е о.к.,майтап да става. :lol:  :lol:  :lol:

Само,че виж колко много жокера дадох,а можех да ви тормозя още?!?Следващият път!!! ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

само да кажа, че са темата "Катедрали " си рових снимките вчера и точно тази църква гледах :) иначе посмъртно нямаше да се сетя :)

 

Ето я и моята загадка B)

 

68001_4054197866460_293785227_n.jpg?oh=7

Връзка към мнение

Остров Локрум?

 

 

знаех си , че бързо ще го познаете :) Снимката е от така нареченото "Мъртво езеро", което всъщност е водоем получил се след голямо земетресение , което е пукнало скалата и морето е пробило в острова :)

Връзка към мнение

Аз имам снимки от там, ама отгоре ;)

Аз предлагам фотос на едно интересно място за забавление на местните, намиращо се в центъра на голям европейски град:

post-470-0-10297400-1414164529_thumb.jpg

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малииииииииииииии, тотално се комплексирах, кьораво местенце не познах, даже не съм ги и чувала някои :blink:  Обаче играта е страхотна, аз ще оглавя отбора на кибиците  :lol:

Връзка към мнение

Йеп. Мостът се казва Altenbergsteg и е посртоен през 1834г., а местните много  се кефят да скачат:

А и също така е известен маршрут за бягане.Мисля,че освен за сухопътна връзка между два населени района е и рънинг/джогинг алея и то целогодишно(за разлика от лятното му предназначение за развлечение). :)  ;)  :)

Връзка към мнение

Към krasen_denev и Фичо. Искате ли някой от вас да е шеф на темата, да следи за правилата, евентуално може да брои точки за всеки познат верен отговор и т.н.? :)

Връзка към мнение

Малииииииииииииии, тотално се комплексирах, кьораво местенце не познах, даже не съм ги и чувала някои :blink:  Обаче играта е страхотна, аз ще оглавя отбора на кибиците  :lol:

Спокойно, и аз нищо не познавам :lol:  Но пък много им се кефя на останалите :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Така като гледам бих изказал предположение за Барселона :rolleyes:


Към krasen_denev и Фичо. Искате ли някой от вас да е шеф на темата, да следи за правилата, евентуално може да брои точки за всеки познат верен отговор и т.н.? :)

Благодаря :) , но аз лично нямам възможност да следя форума редовно. :rolleyes:

Връзка към мнение

Така като гледам бих изказал предположение за Барселона :rolleyes:

 

Да, снимката е правена в Барселона. Това е една от по-непопулярните сгради на Гауди (може би, защото е в една странична от потока туристи улица). Нарича се къща Калвет (Casa Calvet). През 1900 година именно за нея, на Гауди е присъдена награда за най-добрата сграда на Барселона от Общината на Барселона. На партерния етаж сега има ресторант :)

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Добре, ако приемем че почти съм познал (защото посочих само града,  не знаех, че сградата е творение на Гауди) да пускам следващата загадка, предполагам въобще няма да ви затрудни - една нощна предколедна снимка на вашето внимание ;-)

 

post-139-0-12632800-1414263989_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мадрид... това е градът, който посещавам почти всяка година... Това е сградата на Banco de España като се продължи надолу по Кайе де Алкала се стига до фонтанът на Сибелес. Прекрасна снимка :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.