Прескочи до съдържание

Малко помощ за маршрут - Филипини, Виетнам, Камбоджа, Тайланд


strelec72

Препоръчани мнения

Здравейте МАГЕЛАНЦИ!!! Ще ви бъда много благодарна, ако ми ударите едно рамо и ми спестите многото часове ровене в чуждоезиковитв форуми при оформянето на третия пореден Азиатски маршрут  ( май там ми е хвърлен пъпа и докато не я обърна цялата АЗИЯ, мира няма да имам ). Имам закупени билети СОФИЯ-БАНКОК -СОФИЯ за перод от 2 месеца . Този път си мисля да се "тагнем" ;)  от Филипините,Виетнам ,Камбоджа и може би Лаос. Идеята ми на първо четене е следната ; 

Банкок -2 дни за аклиматизация

Банкок- Манила --- нещо интересно в Манила което да не пропусна ?

Манила -Пуерто принцеса - освен Подземната река  какво  друго ?

Пуерто принцеса-Ел Нидо - колко дни са достатъчни за Ел Нидо?

Сега е момента с първата голяма чуденка - към Боракай или към  Cebu i Bohol ( общо за Филипини предвиждам 2 седмици + - 2-3 дни ) дайте съвети 

Манила- Ханой - Виетнам ще го караме от север на юг, струва ли си да се ходи на Сапа и Ха лонг  в началото на февруари. Имам няколко набелязани места във  Виетнам но ще ми е интересно да чуя и вашите предложения, искам природа ....много природа..... и автентичен бит и култура . Завършвам във Сайгон ---колко дни са достатъчни за самия град ?  От Сайгон до Пном Пен по Меконг за 2 дни , и пак въпрос за дните в Пном Пен. От там с автобус до Суануквили и остров Фукуок -- някакви отзиви за тези местенца

 За сега съм го докарала до тук  и се чудя на къде да продължа като много ми се иска последните 10 дни да си ги излежа на Пукет и от там към родината.....  Хайде давайте акъл и предложения :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей и добре дошла....

Ама дай малко поред. Коя си ти и за какво се бориш?...

Къде си била досега, какъв опит имаш?

Ние тук сме приятели, а не бюро информация.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравей и добре дошла....

Ама дай малко поред. Коя си ти и за какво се бориш?...

Къде си била досега, какъв опит имаш?

Ние тук сме приятели, а не бюро информация.

Добре заварили, преди няколко часа си направих регистрация в този чудесен сайт ,инъче до сега само си влизах да си чета кой,къде,кога ,как ........и днес така  и попаднах точно на твоя пост за филипините и за да не го спамя реших да се регистрирам и да влезна в Семейството на  Магелан и да питам ,питам,питам...... За мен- Жена,руса :) ,любопитна ,нетърпелива,обожаваща да пътува ..... Пътувала съм...за едни много,за други малко...Винаги организирам сама ,никога и никъде не съм ходила  с група и агенция ....Сега ще си довърша профила и ще стане ясно къде съм била до сега.....

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Добре заварили, преди няколко часа си направих регистрация в този чудесен сайт ,инъче до сега само си влизах да си чета кой,къде,кога ,как ........и днес така  и попаднах точно на твоя пост за филипините и за да не го спамя реших да се регистрирам и да влезна в Семейството на  Магелан и да питам ,питам,питам...... За мен- Жена,руса :) ,любопитна ,нетърпелива,обожаваща да пътува ..... Пътувала съм...за едни много,за други малко...Винаги организирам сама ,никога и никъде не съм ходила  с група и агенция ....Сега ще си довърша профила и ще стане ясно къде съм била до сега.....

Харесва ми. така се праВИ.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре дошла!

И на мен ми предстои(надявам се)обиколчица из Азия в частта с Филипините, ще следя с интерес. Иначе за съвети, за съжаление съм бил само в Тайланд и Камбоджа от твоите планове, като в Камбоджа съм видял само Ангкор, което като че ли не ти в плановете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре дошла!

И на мен ми предстои(надявам се)обиколчица из Азия в частта с Филипините, ще следя с интерес. Иначе за съвети, за съжаление съм бил само в Тайланд и Камбоджа от твоите планове, като в Камбоджа съм видял само Ангкор, което като че ли не ти в плановете.

Тайланд съм го обърнала с малки изключения,  Сием Рип  и Анкор ги видях миналата година  ......

Връзка към мнение

Банкок- Манила --- нещо интересно в Манила което да не пропусна ?

Манила -Пуерто принцеса - освен Подземната река  какво  друго ?

Пуерто принцеса-Ел Нидо - колко дни са достатъчни за Ел Нидо?

Сега е момента с първата голяма чуденка - към Боракай или към  Cebu i Bohol ( общо за Филипини предвиждам 2 седмици + - 2-3 дни ) дайте съвети

 

15 дни ще ти стигнат за всичко изброено без да се налага да избираш между тях.

Манила - два дни максимум . Там ще разгледаш Стария град- Интрамурос и ако ти е интересно новата част на града - Макати.

CEBU - един ден и бягай далеч от този смотан град . Може да пробваш популярното гмуркане с акули на острова.

За Bohol също може и един ден дори като day trip от Cebu - при интерес мога да ти кажа кой е най-удачният начин за сам човек.

Borakay е леш и разложение . За един ден ще го разгледаш целия и вече от теб зависи колко дни ти се иска да мързелуваш излежавайки се на шезлонга  :)

Има разходка с лодка , гмуркане , кайт сърф и подобни активности.

 

 

П.С. Виж в съседната тема програмата на ruwenzogy и може да си набележиш още нещо интересно из Филипините.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Самолет Seoul – Manila 19,35 – 22,40 хотел - Манила

26.11 (сряда) - разглеждане Манила – цитаделата Intramures, San Augustin Church,

Fort Santiago , Rizal Shrine & Park, Cathedral,

Casa Manila, Univercity of St.Thomas хотел - Манила

27.11 (четвъртък) автобус до Урданета и посещение на лечителката Естер Браво

Връщане в Манила хотел – Манила

28.11 (петък) – Самостоятелно посещение на Taal Volcano хотел - Манила

29.11 (събота) – Организирано посещение кратера на вулкана Пинатубо

Нощен автобус до Бенауе

30.11 (неделя) – Разглеждане оризовите тераси в Benaue,Batad,Bangaan хотел-Benaue

01.12 (понеделник) Придвижване до Сагада – трек Echo Valley (Hangging Coffins) &

Mt.Kittepan (sunset) хотел – Сагада

02.12 (вторник) До обяд посещение на Bomod – ok Falls

Следобяд автобус Sagada – Baguio (6h) хотел – Baguio

03.12 (сряда) Сутринта автобус Baguio – Vigan Разглеждане красивия колониален

град Виган хотел – Виган

04.12 (четвъртък) Рано сутринта автобус до Laoag (2h), разглеждане околностите с

такси (2ч) и автобус до Pasudpud (2h), обиколка околностите на Pasudpud с

такси (4ч) и връщане в Laoag (2h). Всичко – 12 часа (от 6.00 до 18.30 )

Вечерта самолет Лаоаг – Манила 20,40 – 22,00 ч. хотел – Манила

05.12 (петък) - самолет Manila – Dumaguete 7,00 – 8,15 h. Разглеждане града и

околностите – Twin Lakes NP,Casaroro Falls,Dauin Beach хотел – Dumaguete

06.12 (събота) – Посещение на Ослоб за наблюдение на китови акули + водопад

Следобяд ферибот Dumaguete – Tagbilaran 15-17h. хотел – Tagbilaran

07.12 (неделя) - Ескурзионен тур на остров Бохол + Алона Бийч хотел – Tagbilaran

08.12 (понеделник) – Ферибот Tagbilaran – Cebu 7,05 – 9,05 / 9,20 – 11,10 h.

Разглеждане Себу - Basilica Santo Nino, Magellan's Cross, Fort San Pedro,

Taoist Temple, Yap Sandiego House,Cebu Heritage Mon. хотел – Cebu

09.12 (вторник) Сутринта Mactan Shrine и самолет Cebu – Coron 11,10 – 12,50 h.

Следобяд Coron Sunset Viewpoint & Hot Springs хотел - Coron

10.12 (сряда) – Basuanga Archipelago – Tour A хотел -Coron

11.12 (четвъртък) - Basuanga Archipelago - Tour B хотел - Coron

12.12 (петък) Банка (лодка ) Корон – Ел Нидо ( 8 часа) хотел - Ел Нидо

13.12 (събота) – Bacuit Archipelago – Tour A+B, Corong Corong Beach хотел - El Nido

14.12 (неделя) – Bacuit Archipelago – Tour C + Beach хотел -El Nido

15.12 (понеделник) Рано сутринта бусче до Сабанг (6ч). следобяд посещение на

подземната река Пуерто Принцеса и други забележителности около

Сабанг – конопи тур, трек в джунглата... хотел – Сабанг

  1. (вторник) Сутринта автобус до Пуерто Принцеса

самолет П.Принцеса – Манила 9.30 – 10,55

самолет Manila – Seoul 14,55 – 19,55 h,. хотел - Сеул

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По частта, която съм посетил аз, гледайки че разполагаш с време, т.е. по-лежерно. Та моята част хваща в Ханой и завършва в Пном Пен. 

 

До Сапа не стигнах, Хейлонг може би няма да е перфектен през февруари. Но го гледай по следния начин, Хейлонг и Сапа в лошо време пак ще са по-добре от колкото без Хейлонг и Сапа :) Освен, ако не замисляш още едно посещение в региона според мен отиди. А и ако не вали и видимостта е добра, предполагам с малко повече студ и вятър ще сте екстра. Бонус е, че няма да е много натоварено и ще има по-малко тълпи. 

 

Хой Ан, не знам дали ти е в плановете, но там стария град е доста запазен и автентичен. Историята си я спомням бегло, преди е било много важно пристанище, но след някакво събитие функциите се поемат от близкия Да Нанг. Та в Хой Ан са запазени доста неща от предишното величие. Естествено, има доста туристи в града и ужасно много магазини за шиене на костюми. От местата, които съм посетил във Виетнам, това най-много влиза в графа автентичност. Ако успеете точно около пълнолуние да сте там, всеки месец се гасят всички светлини в стария град и се живее като в едно време. Пускат се и свещички по реката. 

 

 

За Сайгон за 2 дни сте ОК. Айде три, тъй като имате повечко време. Музеите от войната, да усетите мелето и блъсканицата и толкова :) За Пном Пен мисля, че ден и половина са ОК. Няма природа там, града е от развиващите се азиатски. Ако ви е интересна историята покрай Червените Кхмери, има запазени доста натуралистични обекти - училището, което по времето е било затвор за мъчения, както и Killing Fields, където доста от загиналите са зарязвани. Казвам зарязвани, защото погребани е доста силна дума. Не са за всеки такива изживявания. 

 

Останалото време защо не го направите в Лаос? Не съм бил там, но това бих направил на ваше място. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Присъединявам се към Жоро, за Сайгон 2-3 дни е достатъчно. Ако имате желание и музея на самия Хо Ши Мин - има интересни соц.течения в изобразителното изкуство, като картини от копчета или кабели :)

И аз на твое място за толкова време бих отскочил от Тайланд/Виетнам до Лаос.

 

@Oshko - ти кога замисляш тези Филипини?

Връзка към мнение

Да, Лаос е доста неудобен в твоя случай. Масовият случай е влизане през северен Виетнам в Лаос към Виентиян, но това пак изисква скъп самолетен билет до Камбоджа или загуба на 3 дни при пътуване с автобус. Тази година аз и bronco загубихме един ден само да се доберем от Виентиян до Луанг Прабанг  - ЛП (реално Луанг Прабанг се счита нещо като автентична топ атракция за туризъм на Лаос, там има изящна храмова архитектура и природа с джунгли, водопади..). Ние ходихме до водопада Kuang Si , където таксата за влизане е 20 000 kips. Пътят Виентян -  ЛП не е в добро състояние и много криволичи заради планинския релеф. За мен Лаос бе безразлична от гледна точка на атракции държава (всичко може да го видиш и в Тайланд), но интересна заради невинната простодушие (и даже простоватост) на местните. За разлика от НДР Лаос, комунистически Виетнам си е див капитализъм отвсякъде и се подготви  вътрешно за големи разправии и пазарене. В Лаос комерсиализмът не е навлязъл толкова рязко  - лично мнение на база лични впечатления. 

 

За да стигнем до Камбоджа от Луанг Прабанг взехме скъпия полет (210 щатски долара) до Сием Реап (Рип) с лаоските аеролинии (дето им се разби един самолет през есента на 2013 г. до град Паксе). Рискувахме. Алтернативата бе загуба на около 3 дни блъскане по пътищата, за което нямахме време. Между Камбоджа и Лаос погледни Виетнамските аеролинии с начална/крайна точка Ханой, които правят stop - over в Лаос. Колкото и да изглежда странно, могат да ти докарат едно 50 щ.д. по-евтин полет.

 

Пном Пен - 2 дни. За самия град  - 1 ден ще ти е предостатъчен.

 

post-167-0-32468800-1414113600_thumb.jpg

 

На следващия си вземи тук - тук за да видиш "топ атракциите"  на града, които са наследство от ерата на геноцида на Червените кхмери - т.нар. "Killing fields" (полетата на смъртта) при Choeung Ek Genocide Center (вход USD 3). Той се намира малко извън града, около крайните квартали на Пном Пен. Другият подобен обект е училището, превърнато в център за разпити (с основен метод на разпит жестоки изтезания и убийства) на политическите противници вътре в самия град, недалеч от центъра ... (не помня цената!). Навсякъде е хубаво да имаш въображение.              

 

В допълнение, камбоджанската армия предлага възможността да стреляш с автомат или гранатомет на техен полигон  - това последното не съм го правил и не знам какви бяха цените за тези новобрански преживявания. Мемориала при "полетата на смъртта" и училището за изтезания се правят в 1 ден, като тук - туците си знаят работата (по подобие на Ангор Ват).

 

Важно: реално гледаш черепи и други останки от жертвите, а аудио тура се опитва да те пренесе в onowa otminalo време така, че да си представш ужасяващите сцени от тези трагични събития. Снимки на жертви и палачи, уреди за мъчения и ... много черепи. Прецени си дали това е за теб.

 

post-167-0-59254100-1414113407_thumb.jpg

 

В Пном Пен спахме в Eighty8 hostel за 14,5 лв. на човек за нощ.

 

За Филипините - аз ще ходя там в последната седмица на януари' 2015. Единствената ми цел са плажовете и туровете при Ел Нидо + евентуално Корон. Между Корон и Ел Нидо (или обратно) принципно има лодки (банг(к)и), но осъществяването на конкретния рейс Корон (всъщност остров Бусуанга) до Ел Нидо (или обратно) зависи много силно от вълнението на морето и техниеската изправност на морските съдове. В ТрипАдвайзъра има описани случаи на провалени трансфери между двете дестинации заради гореописаните причини в определени лоши дни. Отделно за този трансфер си отдели 1 пълен ден лашкане в морето и риска да ти е зле от морската болест. Изобщо си е малко мазохизъм,но това е ако искаш съчетание Ел Нидо-Корон.

Редактирано от Valley
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 ако искаш съчетание Ел Нидо-Корон.

Eл Нидо и Корон не си ли приличат много?

@Oshko - ти кога замисляш тези Филипини?

За сега планът е края на Май, началото на Юни, пада се малко shoulder season/low season, но като се замисля, моите пътувания са предимно извън идеалния сезон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Eл Нидо и Корон не си ли приличат много?

За сега планът е края на Май, началото на Юни, пада се малко shoulder season/low season, но като се замисля, моите пътувания са предимно извън идеалния сезон.

 

Moже да се каже, че си и приличат, но това според мен е най-доброто от Филипините.

В ниския сезон и цените са по-ниски, но не знам дали си заслужава, и то с малки деца.

Връзка към мнение

Да, Лаос е доста неудобен в твоя случай. Масовият случай е влизане през северен Виетнам в Лаос към Виентиян, но това пак изисква скъп самолетен билет до Камбоджа или загуба на 3 дни при пътуване с автобус. Тази година аз и bronco загубихме един ден само да се доберем от Виентиян до Луанг Прабанг  - ЛП (реално Луанг Прабанг се счита нещо като автентична топ атракция за туризъм на Лаос, там има изящна храмова архитектура и природа с джунгли, водопади..). Ние ходихме до водопада Kuang Si , където таксата за влизане е 20 000 kips. Пътят Виентян -  ЛП не е в добро състояние и много криволичи заради планинския релеф. За мен Лаос бе безразлична от гледна точка на атракции държава (всичко може да го видиш и в Тайланд), но интересна заради невинната простодушие (и даже простоватост) на местните. За разлика от НДР Лаос, комунистически Виетнам си е див капитализъм отвсякъде и се подготви  вътрешно за големи разправии и пазарене. В Лаос комерсиализмът не е навлязъл толкова рязко  - лично мнение на база лични впечатления. 

 

За да стигнем до Камбоджа от Луанг Прабанг взехме скъпия полет (210 щатски долара) до Сием Реап (Рип) с лаоските аеролинии (дето им се разби един самолет през есента на 2013 г. до град Паксе). Рискувахме. Алтернативата бе загуба на около 3 дни блъскане по пътищата, за което нямахме време. Между Камбоджа и Лаос погледни Виетнамските аеролинии с начална/крайна точка Ханой, които правят stop - over в Лаос. Колкото и да изглежда странно, могат да ти докарат едно 50 щ.д. по-евтин полет.

 

Пном Пен - 2 дни. За самия град  - 1 ден ще ти е предостатъчен.

 

attachicon.gifIMG_3441.JPG

 

На следващия си вземи тук - тук за да видиш "топ атракциите"  на града, които са наследство от ерата на геноцида на Червените кхмери - т.нар. "Killing fields" (полетата на смъртта) при Choeung Ek Genocide Center (вход USD 3). Той се намира малко извън града, около крайните квартали на Пном Пен. Другият подобен обект е училището, превърнато в център за разпити (с основен метод на разпит жестоки изтезания и убийства) на политическите противници вътре в самия град, недалеч от центъра ... (не помня цената!). Навсякъде е хубаво да имаш въображение.              

 

В допълнение, камбоджанската армия предлага възможността да стреляш с автомат или гранатомет на техен полигон  - това последното не съм го правил и не знам какви бяха цените за тези новобрански преживявания. Мемориала при "полетата на смъртта" и училището за изтезания се правят в 1 ден, като тук - туците си знаят работата (по подобие на Ангор Ват).

 

Важно: реално гледаш черепи и други останки от жертвите, а аудио тура се опитва да те пренесе в onowa otminalo време така, че да си представш ужасяващите сцени от тези трагични събития. Снимки на жертви и палачи, уреди за мъчения и ... много черепи. Прецени си дали това е за теб.

 

attachicon.gifIMG_3413.JPG

 

В Пном Пен спахме в Eighty8 hostel за 14,5 лв. на човек за нощ.

 

За Филипините - аз ще ходя там в последната седмица на януари' 2015. Единствената ми цел са плажовете и туровете при Ел Нидо + евентуално Корон. Между Корон и Ел Нидо (или обратно) принципно има лодки (банг(к)и), но осъществяването на конкретния рейс Корон (всъщност остров Бусуанга) до Ел Нидо (или обратно) зависи много силно от вълнението на морето и техниеската изправност на морските съдове. В ТрипАдвайзъра има описани случаи на провалени трансфери между двете дестинации заради гореописаните причини в определени лоши дни. Отделно за този трансфер си отдели 1 пълен ден лашкане в морето и риска да ти е зле от морската болест. Изобщо си е малко мазохизъм,но това е ако искаш съчетание Ел Нидо-Корон.

И ние сме там по същото време

Редактирано от strelec72
Връзка към мнение

 Ще проверя и ще кажа ;)

 

От прочетенето, Ел Нидо по аналогия се явява нещо като Тайланд от филма Плажът (с Леонардо ди Каприо). т.е. района  Пукет- Краби в Тайланд, докато Корон е уж аналогичен с пейзажите от Джурасик парк.

 

Наскоро имеше повдигната тема за Палау - от прегледаните материали Корон за мен дава представа какво да се очаква Палуау. Острови с езерца на тях, обградени с прирачна джунгла, съдържащи ендемични животински видове заради различната соленост на водата в тях. Корон за мен е по - скоро Палау. Обстановката би трябвало да наподомява малко horror movie, уж ...

 

Иначе карстовия релеф в целия регион прави трудно сравнението между отделните страни/области като природни пейзажи, съчетаващи море и скали както е в Тайланд, Филипини, Виетнам и Малайзия.

Eл Нидо и Корон не си ли приличат много?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в тунелите Ку Чи, ама до Хо Ши Мин. Определено беше интересно. Всъщност по пътя за делтата на Меконг, се отбихме и до там. Историята им е интересна, а и влизането в тях (или по- скоро- пропълзяването) е преживяване. Лично аз- препоръчвам. Отделно, ако имате желание- има полигон за стрелба, вкл. и гранатомет.

Като стана дума за делтата на Меконг- абсолютно автентично беше отсядането ни в една къща около Mỹ Tho. Спокойствие, природа, колела под наем и обикаляне наоколо и запознаване с неподправения спокоен живот на местните (които по времето, когато ние бяхме там, не виждаха често "бели"), залеза над реката, а рано на другата сутрин отплавахме с една пирога към плаващите пазари- уникално. За съжаление, не се сещам за името на гестхауса, но при желание ще се "впрегна", за да го изнамеря:)

Хо Ши Мин- според мен, мах 2-3 дни- интересни са пазарите.

Хой Ан- абсолютно любимо градче. Има автентичност, въпреки тълпите от туристи, а и може да си вземете едно моторче и да отидете до крайбрежието, където може и да сте единствените чужденци на километричната плажна ивица. 

В Халонг по това време на годината няма да е особено приятно (от климатична гледна точка), но определено бих рискувала и бих отишла да го обиколя (категорично подкрепям Георги- по добре в лошо време и без перфектна видимост, отколкото да пропускаш). За Сапа- същото. 

Редактирано от vesi
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте, това е първото ми мнение в този форум. Надявам се да не звучи малко от главата за краката, но мога да помогна за индокитайската част. Прекарах последните две зими в Камбоджа и пообиколих из региона.

 

До Ханой бих ти препоръчал Tam Coc, наричат го Ха Лонг бей на оризовите полета. Може да се направи за един ден от Ханой. Сапа е малко далечко и ако нямаш време - един ден Ха лонг бей и един Tam Coc може би е по-добър вариант.

 

Хой Ан в среден Виетнам не е за изпускане. 

 

Сайгон е готино място за парти, но откъм забележителности и автентичност и половин ден му е много. Ку Чи тунелите и делтата на Меконг са интересно преживяване за един ден трип от Сайгон.

 

До Пном Пен по реката е леко беузмно, загуба на време със стари кораби. По-добре с автобус (13$ луксозните) и ще имаш време за Хой Ан или още някой ден покрай Ханой.

 

Самият Пном Пен два дни макс.

 

Има редовни автобуси до Сихануквил, но пейзажът не може да се сравнява с тайландските острови. Може би големите плюсове са по-малкото хора и по-ниските цени.

 

Аз бих отишъл пак до Сием Рип, има много интересни малко по-отдалечени места от основните храмове. Храмът Бенг Малей - почти не ходят хора там, защото си иска един ден, но си заслужава, водопадът Пном Кулен и по-близкото до Сием Рип - разходка с лодка из мангрова гора.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Някой ходил ли е на тунелите Ку Чи до Пном Пен ?

Грешката е моя,да се чете не Пном Пен а Хо Ши Мин........ама така е като пиша преди да съм  си изпила кафето, сега го поправих

Редактирано от strelec72
Връзка към мнение

За тунелите стана ясно, половин ден, интересно е, заслужава си. Аз даже го включвам този половин ден в общо двата, които отделям за Хо Ши Мин/Сайгон :)

 

Колкото до транспорта до Лаос, фиксиран ли ти е маршрута? Защото може на отиване да го направиш Тайланд - Лаос - Виетнам - Филипини...нещо такова. 

 

Нека да отворя пак още една скоба за туровете във Виетнам, като например тези по делтата на Меконг, както и тунелите. Ползвайте само https://www.thesinhtourist.vn/ което е новото (ново, ново, вече не толкова ново) име на Sinh Cafe. Необходимо им беше ново име, защото масово из цял Виетнам има тяхни ментета. От офиси, до брошури, дипляни и всичко. На практика, ако не знаеш къде да ги търсиш почти сигурно може да те прилъжат от ментата и там вече няма гаранция, че преживяването ще е ок. В най-добрия случай просто ще ви продадат същия тур с надценка. 

 

T.E.Lawrence, добре дошъл/а :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колкото до транспорта до Лаос, фиксиран ли ти е маршрута? Защото може на отиване да го направиш Тайланд - Лаос - Виетнам - Филипини...нещо такова.

 

В случай, че решиш да го направиш както Георги е предложил. Освен Лаоските авиолинии, с които Valley/Bronco са пътували имаш и вариант с  Lao Central Airlines от Бангкок до Виентян/Луанг Прабанг. Ще летят и до Пном Пен, а някои от международните полети се изпълняват от новите граждански СУ-та (Sukhoi Superjet 100).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За тунелите стана ясно, половин ден, интересно е, заслужава си. Аз даже го включвам този половин ден в общо двата, които отделям за Хо Ши Мин/Сайгон :)

 

Колкото до транспорта до Лаос, фиксиран ли ти е маршрута? Защото може на отиване да го направиш Тайланд - Лаос - Виетнам - Филипини...нещо такова. 

 

Нека да отворя пак още една скоба за туровете във Виетнам, като например тези по делтата на Меконг, както и тунелите. Ползвайте само https://www.thesinhtourist.vn/ което е новото (ново, ново, вече не толкова ново) име на Sinh Cafe. Необходимо им беше ново име, защото масово из цял Виетнам има тяхни ментета. От офиси, до брошури, дипляни и всичко. На практика, ако не знаеш къде да ги търсиш почти сигурно може да те прилъжат от ментата и там вече няма гаранция, че преживяването ще е ок. В най-добрия случай просто ще ви продадат същия тур с надценка. 

 

T.E.Lawrence, добре дошъл/а :)

Георги,    мерси за идеята,мисля че е добър вариант така   да ги врътнем,нещо се бях сбъгясала първо да ходим до Филипините .

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.