Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Анализът да започне сега! Заради визите ме мързи да им потърся сайта... само препратка.

 

http://www.msn.com/en-us/money/personalfinance/wow-indeed-budget-airline-launches-dollar99-flights-to-europe/ar-BBaWywI

 

WOW's fares from Washington (BWI) to Reykjavik start at $146 each way, while flights from BWI to London are currently being advertised from $195. Even if the cheapest fares sell out quickly, the (higher-priced) seats on WOW that are still available are likely to be much less expensive than flights with major airlines.

 

 

Връзка към мнение

Тези гледам, че летят с A320. През 90-те Icelandair получиха ETOPS clearance да оперират 757 за Транс- Атлантически полети и тогава бяха единствените, които го правеxа със 757 (те и в момента го правят де). Сега на WOW явно са им дали ETОPS clearance за А320.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Колко е полета - до 4-5 часа макс.сигурно е поносимо с А 320 ?

 

До Йордания летях с А320 на British, London - Amman 5 часа и половина. Учудих се, мислех че по-голям самолет ще използват, ама няма. Не е много комфортно, ама не се умира :) 

Връзка към мнение

Вчера имаше Бостън - Гетуик през Рейкявик за 100 долара и обратно за 146. В момента са по 146 в двете посоки - Март-Април догодина..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пуснах търсачка за догодина лятото от Лондон до Рейкявик. Напосоки. 90 паунда в едната посока... 

С Изиджет са по 37 до 40 и няколко паунда, а ако се вземат билетите веднага, след като се пуснат, цената ще е най-евтина.

Редактирано от slujitel
Връзка към мнение

Колко е полета - до 4-5 часа макс.сигурно е поносимо с А 320 ?

 

То не е въпроса дали самолета може да вземе разстоянието, (аз съм летял с А319 от Лос Анжелиз до Монреал, което е повече или със 737 Истанбул - Дар ес Салаам, което е 7 часа), ETOPS-a е като сертификат за до колко може да се отдалечава определен модел двумоторен самолет от най-близкото летище, иначе може да лети и доста далеч, ако по трасето има летища. Трябва да е изчислено и да се вярва, че с един работещ двигател самолета може да стигне до летище.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Aз имах предвид нивото на комфорт . Защото предполагам ще са поне едно 140 седалки и един дълъг полет би бил доста неприятен в толкова тясно пространство.

Връзка към мнение

С Изиджет са по 37 до 40 и няколко паунда, а ако се вземат билетите веднага, след като се пуснат, цената ще е най-евтина.

 

Виж сега... Аз не знам всички цени и авиокомпании, освен това никога не съм имала претенции да посочвам най-добри цени, просто цитирах това, което видях. Няма как да стъпим в обувките на различните хора. Всеки може да си прецени дали му върши работа. Иначе ако се притесняваме да споделяме информация заради аргумента дали е най-добрата, къде ще му излезе края. За едни най-добро едно, за други - друго... 

Връзка към мнение

Aз имах предвид нивото на комфорт . Защото предполагам ще са поне едно 140 седалки и един дълъг полет би бил доста неприятен в толкова тясно пространство.

 

Ами за малко пари - малко комфорт. Летял съм в бизнес класа на А320 и нивото на комфорт е точно същото, колкото и в бизнес класа на А330, има едномоторни самолети с още по-високо ниво на комфорт, не зависи от размера на самолета, в по-големите само дето има повече къде да се разходиш ;) Важното е да има ниско-бюджетни опции, било то и с ниско ниво на комфорт, та човек да има избор (имам предвид по-евтини и по-скъпи авиокомпании).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Виж сега... Аз не знам всички цени и авиокомпании, освен това никога не съм имала претенции да посочвам най-добри цени, просто цитирах това, което видях. Няма как да стъпим в обувките на различните хора. Всеки може да си прецени дали му върши работа. Иначе ако се притесняваме да споделяме информация заради аргумента дали е най-добрата, къде ще му излезе края. За едни най-добро едно, за други - друго... 

Какво толкова написах, просто мислех, че се търси добра цена, иначе и аз не съм от хората във форума, които намират страхотните оферти.

Редактирано от slujitel
Връзка към мнение

Добре е да се появи втора компания с еднопосочни билети през Атлантика, след Norwegian. Wow явно ще се опитат да направят нещо като тях, само че още по-базово с прекачване, а не с директни полети. Мен лично ми харесва, прекачване в Исландия винаги е бонус!

 

Не знам дали все още е така, но преди масово ползваха самолети на българската Air Via...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам дали все още е така, но преди масово ползваха самолети на българската Air Via...

И тази година имат поне един на мокър лизинг. Една позната се знае с пилота, от нея го разбрах  ;)

Може и друг/и да има, ама тя не разбира много... Аз случайно разбрах и за този.

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Благодарение на таблицата, която случайно погледнах. WOW имат днес РД. Кодът е WOWBDAY .Въвежда се още в началото при задаването на дати и цените излизат с намалението. Доколкото разбирам, че е на италиански, резервацията трябва да се направи днес и да е за дати между 5.06.2017 и 5.03.2018
Screenshot_20170601-063421.thumb.png.8c97e121749f5a2d58a877499d4e90f4.png

Редактирано от Алекс
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 59 минути , Фил каза:

Европа - Щатите - Европа от 118€

А провери ли дали са останали ..

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Вчера WOW обявиха сериозно разширение на мрежата си в САЩ с 4 нови дестинации в Midwest - Detroit, Cleveland, Cincinnati & St. Louis. Макар и повечето да са в ръст белта и да са частично "fly over territory", не бързайте да ги отписвате - всяко от тези градчета има какво да покаже (напр. Кливланд има музей на рока и баскетболния отбор, LeBron James), а някои са нелоша отправна точка към по-популярните дестинации в САЩ - от Кливланд има полети на Фронтиър до Сиатъл. Детройт е хъб на Делта с множество полети до всевъзможни дестинации.

http://www.prnewswire.com/news-releases/wow-air-expands-across-us-offering-four-new-midwest-destinations-300508233.html

Пак от пролетта и Icelandair пуска полети до Кливланд.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

WOW Stopover in ICELAND

BREAK THE ICE! #wowstopover

Visit Iceland at no additional airfare with the WOW Stopover option. STOP in the name of WOW and take a glacier break, a geyser break, a volcano break, or just a coffee break in one of Reykjavik‘s many cafés and say HÆ to the locals. Book your cheap flight now and plan your stopover in Iceland.

https://wowair.co.uk/flights/wow-stopover/

 

 

По чужди форуми гледам, че хората си купуват билети за отиване и връщане от Европа до САЩ за около  200 долара. Това обаче важи само за пътуващите с малък ръчен багаж.

 

ENS-02.max-800x800.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Включвам се с едно интересно откритие за ценообразуването на WOW Air. Днес трябваше много бързо да взема едни билети с фиксирани дати за лятото до/от САЩ и  ударих на камък със схемите през edreams и останалите, защото явно името ми е влязло много надълбоко в черния им списък и всички карти не минават - виртуални, физически и т.н. Понеже не ми се занимаваше много, просто чекнах отново сайта на компанията, но този път случайно минах през американската версия и ми излезе цена в долари с около 20 евро на посока под тази в германската и над 30 евро под тази в английската. За трима човека накрая си се събират 120 евро по-ниска цена за двупосочни. Та, за тях пробвайте направо през американската версия в долари :-) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 5 месеца по-късно ...

Icelandair искат да купят  WOW. Решението все още не е гласувано от акционерите. Ако стане, WOW ще остане като отделен бранд в семейството на компанията-майка:

https://globenewswire.com/news-release/2018/11/05/1644890/0/en/Icelandair-Group-acquires-Wow-air.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.