Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

преди 1 минута , Тони каза:

тая първата /доколкото виждам по картинката

Тая "първта" е всъщност втората. Резервациите се подреждат от най-новите към най-старите, а резервацията, която е отгоре е втората и се вижда, че е от август, а другата - Арт хотел - е от 5-ти - 8-ми януари. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , chandni каза:

Тая "първта" е всъщност втората. Резервациите се подреждат от най-новите към най-старите, а резервацията, която е отгоре е втората и се вижда, че е от август, а другата - Арт хотел - е от 5-ти - 8-ми януари. 

Правилно, аз не догледах. Помислих, че януарската току-що е  приключила.

И да, изтекла е година от първата и тя вече не участва. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ann каза:

Дори и да не ви дадат касов бон, искайте такъв. Имахме проблем с получаване на бонус за една резервация.

 

Да най-малко поради тази причина понеже евентуално ще чакам бонус,а и не знам до колко е възможно от самия хотел да си приберат парите и изобщо да не те маркират като гост т.с. все едно никой не е ношувал тези дни и паричките в някой джоб

Връзка към мнение

Има такава възможност, разбрах го от опит. Не знам кое натежа повече - описанието, което направих на мястото, на хоста и на разговорите, които проведохме; снимка на банковото извлечение; или малоумието на хоста да дръпне не само стойността на нощувката, но и туристическата такса. Или всичко заедно. Но разменихме доста мейли, докато убедя б@кинг, че хостът ги лъже. Не ми беше хрумвало преди, но и снимка на стаята ще правя. За всеки случай. 

Връзка към мнение

При плащане с карта пак трябва да има касов бон. Мина ми през главата мисълта дали да не създам проблеми на хоста със сигнал до местните служби във Верона - 100% съм сигурна, че не е осчетоводил транзакцията. Ама що да си губя времето и да му падам до нивото.

Връзка към мнение

Нещо не ми е ясно, не знам въпроса ми дали е за тук:

Какво означава такса за късно настаняване? Напр. един хотел в букинг най-отдолу пише "A late check-in service is provided for a fee and is subject to availability. Please let the hotel know at the time of booking by using the Special Requests box if you require this. "

Случвало ни се е вечерен полет, в хотела пристигаме към 23-23.30ч. - това ли се води късно настаняване? А може би в него хотел не е имало такса. Но сега пак ще пътуват с вечерен полет, в хотела ще са пак толкова късно, дали ще имат такса, но пък нали има денонощна рецепция?

Връзка към мнение

Има хотели, които нямат 24-часова рецепция. Изрично пише до колко часа е настаняването. Ако пристигате извън тези часове, е възможно от хотела да се съгласят да ви настанят срещу допълнително заплащане (все пак трябва да се плати на някой, който ще дойде в извънработно време).

Връзка към мнение

Но в този случай не е така- пише си денонощна рецепция, настаняване след 15ч. , ето:

На някои хотели пък пише настаняване от ... до ...примерно 10ч/22ч/-   при този не е така,а пише за такса...?

 

image.png.c2937df1a28e032c4b4ff1cab0ea9284.png

 

image.png.4dd2abdb48efda71d2df5198e14ebee1.png

 

Връзка към мнение

Имам резервация, за която пише No credit card needed. Също пише, че е възможно само плащане на място. Имам и потвърждение. Но в потвърждението пише, че ако отменя резервацията (независимо кога), ще ми бъде взета 50% от сумата.

Интересно ми е как ще стане това, след като никога не съм си запазвал картата в Букинг? Проверих няколко пъти в профила си и там кредитна карта със запазени данни няма.

Връзка към мнение

Ами просто няма как да стане. Понякога от хотела нацъкват разни опции, без да се усетят дали имат смисъл...

Да не пише нещо и за 50% депозит по банков път примерно, с малките букви?

Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

Ами просто няма как да стане. Понякога от хотела нацъкват разни опции, без да се усетят дали имат смисъл...

Да не пише нещо и за 50% депозит по банков път примерно, с малките букви?

Няма нищо за банков път

Връзка към мнение
преди 10 минути , cybersimo каза:

Няма нищо за банков път

Нищо няма да ти вземат, изпробвано, дори да имаш запаметена карта, аз имам, пак няма да ти вземат от нея. Все пак е добре да отмениш, ако няма да ползваш резервацията за да не си търсят Букинг комисионната.

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , slujitel каза:

Нищо няма да ти вземат, изпробвано, дори да имаш запаметена карта, аз имам, пак няма да ти вземат от нея. Все пак е добре да отмениш, ако няма да ползваш резервацията за да не си търсят Букинг комисионната.

Със сигурност ще я отменя поне два-три дни предварително, ако избера някое от другите места с безплатно анулиране. Просто се бях подсигурил 

Връзка към мнение
На 1/13/2018 в 14:01, slujitel каза:

Нищо няма да ти вземат, изпробвано, дори да имаш запаметена карта, аз имам, пак няма да ти вземат от нея

Това само за резервации с безплатна анулация ли или и без безплатна анулация пак няма да вземат пари при no show? 

Връзка към мнение
преди 10 часа, chandni каза:

Това само за резервации с безплатна анулация ли или и без безплатна анулация пак няма да вземат пари при no show? 

И без безплатна анулация. От къде ще ти вземат пари, като не си дала данните от кк. 

Връзка към мнение
преди 15 минути , slujitel каза:

От къде ще ти вземат пари, като не си дала данните от кк. 

В предходното си мнение си написала за случай със запаметена карта. Без запаметена ми е ясно.

На 1/13/2018 в 14:01, slujitel каза:

Нищо няма да ти вземат, изпробвано, дори да имаш запаметена карта

 

Връзка към мнение
преди 27 минути , chandni каза:

В предходното си мнение си написала за случай със запаметена карта. Без запаметена ми е ясно.

 

Да, картата ми беше и още е запаметена, виртуална е и няма пари в нея, но ако искат да изтеглят предполагам, че щяха да я задължат. А и от банката не са ми казали за неуспешен опит, а друг път ми се обаждат. Не мога да кажа обаче, дали в моите няколко случая хостелите не са правили опит да теглят или е по принцип. Това, че съм запаметила картата в Букинг дава ли им право да я предоставят просто така на хостелите, след като пишат, че не им е нужна кк? Пък и все пак най лесно е, просто да я махнеш от профила.

Връзка към мнение
On 1/13/2018 at 1:33 PM, cybersimo said:

Имам резервация, за която пише No credit card needed. Също пише, че е възможно само плащане на място. Имам и потвърждение. Но в потвърждението пише, че ако отменя резервацията (независимо кога), ще ми бъде взета 50% от сумата.

Интересно ми е как ще стане това, след като никога не съм си запазвал картата в Букинг? Проверих няколко пъти в профила си и там кредитна карта със запазени данни няма.

Точно в същата ситуация съм и таман мислен да питам дали аз нещо изкуквам вече :). Като не съм дал никакви данни за плащане как по-точно ще ми вземат 30% преди 5ти Февруари, а след това още 20% :).

Връзка към мнение

Мисля, че тези хотели/хостели, предлагат резервация без карта чисто и просто дори нямат терминали за карти, така че и да имат информация и да искат, едва ли могат да я задължат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега имам друг казус. Резервирах хостел в Адис Абеба за първата нощ, безплатната анулация изтича 3 дни преди да пристигнем. Обаче ще се опитаме да хванем автобуса за Мекеле направо от летището. Вероятността е малка, но може да успеем. И тогава от хостела ще си дръпнат пари за нощувката, която няма да ползваме. Картата, която съм дала като съм резервирала обаче изтече и сега съм с друга карта със същия номер, друг срок на валидност и друг код. Чудя се дали ще успеят да изтеглят парите, ако все пак хванем автобуса и не се появим. Аз, разбира се ще анулирам вечерта като пристигнем, но ще е срещу сума.

Връзка към мнение
преди 19 минути , slujitel каза:

Сега имам друг казус. Резервирах хостел в Адис Абеба за първата нощ, безплатната анулация изтича 3 дни преди да пристигнем. Обаче ще се опитаме да хванем автобуса за Мекеле направо от летището. Вероятността е малка, но може да успеем. И тогава от хостела ще си дръпнат пари за нощувката, която няма да ползваме. Картата, която съм дала като съм резервирала обаче изтече и сега съм с друга карта със същия номер, друг срок на валидност и друг код. Чудя се дали ще успеят да изтеглят парите, ако все пак хванем автобуса и не се появим. Аз, разбира се ще анулирам вечерта като пристигнем, но ще е срещу сума.

Ще изтеглят парите. Банката ще оторизира транзакцията, защото реално картата е една и съща и само е подновена. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Съмнявам се да изтеглят. Те не знаят новата дата на изтичане. Как ще въведат всички данни на картата без нея? Освен ако не са блокирали вече сумата. 

Връзка към мнение

Сметката е една и съща. А и № на картата също.

Както и ако ви връщат пари на виртуална карта, те ще постъпят в сметката, към която е зачислена. Превеждали са ми. Но не са ми теглили, пу-пу!

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.