Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

Писаха и ми звъняха от booking рано сутринта, няма никакви проблеми да се коригира резервацията или да се анулира до 14.30 днес единствено има такса 30 евро за бърза реакция.

Редактирано от aneliya
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи, имам резервация през букинг обаче забелязах, че хотелът е блокирал сумата за първата нощувка по картата ми. Условията на резервацията позволяват безплатно анулиране до един ден преди пристигане и не изискват предварително плащане. Проблемът е, че ще съм им гост след 2 месеца и сумата не е малка. Знам, че хотелът има право да блокира суми, за да провери дали картата е валидна, но се чудя дали ще я отблокират или ще си седи така докато отида при тях. 

Връзка към мнение

Значи, имам резервация през букинг обаче забелязах, че хотелът е блокирал сумата за първата нощувка по картата ми. Условията на резервацията позволяват безплатно анулиране до един ден преди пристигане и не изискват предварително плащане. Проблемът е, че ще съм им гост след 2 месеца и сумата не е малка. Знам, че хотелът има право да блокира суми, за да провери дали картата е валидна, но се чудя дали ще я отблокират или ще си седи така докато отида при тях. 

Изчакай 2-3 дни, най-вероятно ще я отблокират, на мен ми се случи в Лондон, но може и да не го направят, всеки хотел си решава.

Връзка към мнение

но се чудя дали ще я отблокират или ще си седи така докато отида при тях. 

 

Реално е политика на дадения хотел, но по-скоро бих казал, да не се надяваш, че ще ти анулират авторизацията. Обикновено или се оставя да изтече /30 или 45 дни/ или дори да я подновят веднага след изтичане, за да са сигурни, че при no show ще си вземат парите за първата нощувка.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не знам къде да питам, но понеже е свързано донякъде с букинг, ще пиша тук.

Имам неотменяема резервация за апартамент-хотел през букинга направена с моя кредитна карта. Щях да ходя аз с други хора, но в последстие стана така, че аз няма да ходя в този хотел, а ще бъда в друг наоколо. Резервацията е на мое име и аз ще я платя. Пробвах за модифициране на резервацията, но пише, че не може безплатно. Предполагам, че ще трябва да мина през хотела да ме видят с другите хора, те сами няма как да си влязат в стаята-апартамента без мен, за което няма проблем, понеже и аз ще съм наоколо тогава.

  По-важният въпрос е, че аз реално няма да съм в хотела и не искам при евентуален проблем да ми вземат допълнителни пари от картата, варианти има много за такова нещо. Предполагам, че трябва да кажа, че аз няма да съм там и да вземат данните на картата на някой от другите гости, така ли е?

Връзка към мнение

Да, добре е като се настаняват да сменят данните на твоята кредитна карта с друга, на някой от тях. Ако вече не разполагат с такава нямаш избор.

Връзка към мнение

Не знам къде да питам, но понеже е свързано донякъде с букинг, ще пиша тук.

Имам неотменяема резервация за апартамент-хотел през букинга направена с моя кредитна карта. Щях да ходя аз с други хора, но в последстие стана така, че аз няма да ходя в този хотел, а ще бъда в друг наоколо. Резервацията е на мое име и аз ще я платя. Пробвах за модифициране на резервацията, но пише, че не може безплатно. Предполагам, че ще трябва да мина през хотела да ме видят с другите хора, те сами няма как да си влязат в стаята-апартамента без мен, за което няма проблем, понеже и аз ще съм наоколо тогава.

  По-важният въпрос е, че аз реално няма да съм в хотела и не искам при евентуален проблем да ми вземат допълнителни пари от картата, варианти има много за такова нещо. Предполагам, че трябва да кажа, че аз няма да съм там и да вземат данните на картата на някой от другите гости, така ли е?

 

Предполагам няма да има проблем да им дадеш друга карта, за тях е важното да има карта, не съм срещал условие да е задължително на името на резервацията (както например често е при коли под наем). Колкото до престоя в хотела, претой е чекин и чекаут, къде си през останалото време тях не ги вълнува, така че се мерни при регистрация и при тръгване и всичко е ок. 

 

Пак си зависи от хотела де, кой знае какви собствени изчанчени условия може да имат, които да нямат нищо общо с booking. Предполагам, ако са по-отзивчиви и на регистрация им обясниш ситуацията, ще сменят името с някой от спътниците и ще се приключи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имат, имат, просто тогава я чукнах през моята, понеже и аз бях вътре. И аз предположих, че след като е платена вече сумата, няма да има проблем да сменят данните на картите за бъдещи разходи.

Апартхотела е в Тенерифе. След като така и така няма да ме регистрират там, те сами вероятно ще поискат карта от другите, но за по-сигурно ще отидем заедно.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

  По-важният въпрос е, че аз реално няма да съм в хотела и не искам при евентуален проблем да ми вземат допълнителни пари от картата, варианти има много за такова нещо. Предполагам, че трябва да кажа, че аз няма да съм там и да вземат данните на картата на някой от другите гости, така ли е?

 

Хотелите не ги интересува кой се настанява по резервациите. Не съм срещал хотел който да държи на това, с изключение на редки случаи касаещи early booking при all inclusive хотели.

Относно кредитната карта, сумата би трябвало да бъде изтеглена веднага след като е направена резервацията, понеже е non refundable. Ако това не се случи до 4-5 дни след като си направила резервацията, това означава, че съответното място няма оторизацията от своята банка да прави безналични плащания /т.е. когато нямат физическа карта при тях/ в такъв случай се плаща при настаняване, с каквото решиш.

Моят съвет е директно да пишеш на хотела - ти реално не променяш резервацията, т.е. те ще си вземат съответната сума, просто ще бъда от друга карта. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото сумата все още не е изтеглена. На условията им пишеше, че могат да изтеглят сумата във всеки един момент след резервирането. Първия ден ми бяха взели 1евро за проба само. Предполагам, че няма да изтеглят парите до края, след като прочетох мнението на Karik.

Интересно ми е, как ще ми вземат парите, ако не се появя там, все пак е non refundable, нали трябва да са сигурни, че ще си вземат парите?

Не разбрах защо да пиша на хотела? Ако не изтеглят парите, реално аз трябва да платя така или иначе, а и ще съм през 3 хотела.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Няма значение, в хотела винаги взимат карта за плащане на допълнителни неща, ако не са взели парите дотогава ще вземат от тази карта

Връзка към мнение

Отдавна се чудя и не разбирам, но съм сигурна, че тук ще намеря отговор...

Резервирала съм апартамент, а за резервацията не се изисква кредитна карта. Условията са - безплатна анулация до 7 дни преди нощувката, след това - вземат цената на 1 нощувка. Не че имам намерение да анулирам, но как пък ще вземат пари без карта? Това грешка ли е?

Връзка към мнение

Може и да е грешка, може и да искат банков превод примерно. Тук из Бразилия често искат депозит с банков превод, а в booking.com пише, че не се изисква кредитна карта. Ама трябва да си пише за депозита някъде.

Връзка към мнение

Не, никакъв депозит не искат. Апартаментът е в Белгия, но съм ползвала и апартамент в Италия със същите условия, т.е. това не е инцидентен случай. Дали пък да не пиша на Букинг? И дали такава резервация е достатъчно надеждна?

 

Погледнах пак офертата. С дребния шрифт пише: Управата ще се свърже с Вас след извършване на резервацията и ще предостави указания за банков превод или повече информация за плащането (в брой) при настаняване.

Резервацията съм я направила преди повече от месец, но до момента никой не се е свързвал с мен, а нощувките са след 2 седмици.

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към мнение

А ти имаш ли си профил в Букинга? Защото аз си имам профил, там имам регистрирана една кредитна карта и тя си стои като гаранция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен не ми е приятно да ми се месят в авоарите и не мисля да ползвам хотели, които искат карти, гаранции и други подобни!
До сега успявам, а и нямам кредитна карта.

Връзка към мнение

А ти имаш ли си профил в Букинга? Защото аз си имам профил, там имам регистрирана една кредитна карта и тя си стои като гаранция.

И аз имам профил, но не съм регистрирала карта. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз имам профил, но не съм регистрирала карта. 

И аз така.

 

Днес имам отговор от Букинг:

Уважаема ХХХХХХХХХХ,

Благодарим ви, че избрахте Booking.com.

Пишем ви във връзка с вашата резервация ХХХХХХХ в Apartment Berg, с настаняване на 2015-03-23, и напускане на 2015-03-24.

Вие сте избрали един хотел който не иска нито предплащане нито плащане с кредитна карта. Резервацията е валидна и се заплаща на място.

Моля, не се колебайте да се свържете с нас, в случай че имате допълнителни въпроси.

 

Въпреки това се притеснявам заради текста с дребния шрифт, който постнах по-горе. Моля ви за мнение, пускам и линк към апартамента: 

http://www.booking.com/hotel/be/apartment-berg.bg.html?aid=376395;label=bookings-naam-XdSf49HzTflXIONktjPBMQS35843438418%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2607%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=934a202875d74cb6f2c3f9acb7cc8af9;dcid=4;ucfs=1;group_adults=4;group_children=0;req_adults=4;req_children=0;checkin=2015-03-13;interval=1

Връзка към мнение

Пишете на самия хотел, а не на Букинг....че има такъв текст в резервацията, а нямате обаждане от тяхна страна за депозит...че искате да сте сигурни в настаняването си когато пристигнете и т.н. Смятам, че щом до сега нямате предявени условия, няма и да получите. Но поне със сигурност ще ви отговорят, а можете за собствено успокоение да си разпечатате кореспонденцията.

 

За последните почивни дни имах такава резервация (в България) през Букинг и звънях по тел. да попитам за банкова сметка и условия за депозит защото от хотела не ни потърсиха. Отговориха, че това е стандартен запис,  но от хотела не искали  депозит. Незнам това колко е добре за тях, но нито беше някой нов и неизвестен хотел, нито липсваха туристи в него.

 

Вероятно имате същата ситуация.

Редактирано от Zara
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, ще пиша и на апартамента.

При мен различното е, че този апартамент от съвсем скоро е в Букинг - може и да е някакво недоразумение...

Но пък ако поиска пари по негова сметка - тогава .... не знам ...

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте

Бих желал малко помощ от хората правили резервации в Бразилия и по-специално в Рио.

Днес доста рових за апартаменти по крайбрежието и почти навсякъде е с предплащане или ако е отложено плащането искат банков превод, а като знам какви са разходите за превод нещо не ми харесва. Идва ми на ума, че ако откажа резервацията при връщане на сумата пак има банкови разходи, а има доста хубави апартаменти за средата на май. И така проблемчета разни...

Връзка към мнение

Ами това е обичайна практика в по-малките и по-забутани хотелчета да искат депозит с банков превод, ако са частни лица пък съвсем, те не приемат карти. Тук повечето туристи са бразилци и не им пречи.

Бих предложил да пишеш на хотела, че си от чужбина и превода струва много, може да ти направят резервация без депозит или с Пейпал примерно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.