Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Зимата дойде и си мисля за Нова година, т.е. за края на текущата :)

В главата ми постоянно се въртят мераци за пътуване, давам си сметка колко много изкушения има по света, колко много не съм видяла...

По този повод си рекох, че бих могла да споделя тук каква е личната ми динамика в опознаване на непознатото. Тази година повторих и потретих или почетвъртих някои дестинации - голяма част от тях свързани с работата ми, други - с краткосрочни пътешествия: Гърция, Австрия, Литва, Полша, Чехия, Турция, Албания, Черна гора, Хърватия, Италия, Швейцария...

Новите открития за тази година бяха:

 

Иран

Малта

 

Дано до края на годината се случи и някое друго надникване из нови земи.

Пожелавам ви от сърце да постигнете мечтите си!

Бихте ли споделили вашите открития за 2014 година?

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Извън повтарящите се от минали години Германия, Италия и Холандия, единственото ми откритие тази година беше Малта. Това от географска гледна точка. Иначе, с чисто сърце добавям към откритията и Сицилия, която май само географски е в Италия...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Дано до края на годината се случи и някое друго надникване из нови земи.

 

До края на година остава един дежурен Лондон, ама той е като пътуване до Пловдив за мен...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кое ли ще е миткалото на годината с 1/ най-много посетени държави и с 2/ най-много новопосетени държави? Може да му спретнем и специална награда :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Кое ли ще е миткалото на годината с 1/ най-много посетени държави и с 2/ най-много новопосетени държави? Може да му спретнем и специална награда :)

 

А да бе, не стига, че се е разпорил от пътуване, ами и награда. Само наказания за такива.  B)

  • Харесвам 22
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Еййй, не се класирам, посетих нови градове, но не и нови държави. Догодина обаче, в сметките ми влизат поне 3 нови, 2 от които вече са със самолетни билети и хотел, та са сигурни. Говоря за Португалия/покрай круиз на Канарите/, Австрия/Виена ше посетя/, предвидила съм и Лондон за майските празници, и за октомври Азия-Япония или Тайланд. В спор сме с мъжо кое да е.Аз искам Тай, той иска цивилизация Япония.ще видим. Живи и здрави най-важното.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз имам ангажименти - семейство, деца, работа, но все пак беше изключително добра година и откъм пътешествия. Броенето на държави не ми харесва особено като мерило за посетени интересни места, защото в една държава могат да се посетят много интересни места. От друга страна могат да се "опаткат" една дузина "лесни" държави и да се вдига бройката. Както и да е, все пак по въпроса:

Ако смятаме държавите посетени през календарната 2014 г. - от 8 посетени държави, 5 са нови за мен:

Република Южна Африка, Замбия, Зимбабве, Ботсуана, Танзания.

 

Ако броим година назад от днешна дата от 16 посетени държави, 10 са нови за мен:

Към горните прибавям Кения, Аржентина, Уругвай, Чили и Бразилия.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Беше добра година за мен, особено като бройки, благодарение основно на един круиз.

Я да видим..

НОВИ:

Белгия

Люксембург

Кипър

Барбадос

Пуерто Рико(САЩ)

Сейнт Китс

Сен Мартен/Синт Мартен(не е ясно как се броят, едната част от острова е френска, другата холандска, но статутът/степента на независимост се различава)

Санта Лусия

Сейнт Томас(Американски Вирджински острови)

Сан Марино

Монако

Швейцария

Лихтенщайн

 

Повторени:

САЩ

Сърбия

Хърватия

Словения

Италия

Австрия

Германия

Франция

 

И ако имам малко късмет ще добавя и Исландия

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Тази година по отношение новопосетени страни при мен е пълен провал.  Направих едно Кабо Верде и то си й остана за цялата година. Разбира се мога да включа и Португалия с една нощ из Лисабон, но определено за мен това си беше крайно незадоволително посещение. За сметка на това направих един куп повторения. Три пътувания до Италия и до края на годината ме чакат още две.

Откритието за мен беше Неаполитанското и Амалфийско крайбрежие, както и Калабрия.

Не постигнах плана си и не посетих нито една от предварително планираните страни. Нищо, живот и здраве догодина.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Нови държави:

Малта

Йордания

Индия

Монако

на 20 Декември се надявам да кацна в Индонезия...

 

Нови градове:

Уелс  (Англия, ама да де...)

Майорка (Испания, ама не съвсем)

Тенерифе (пак Испания, ама хептен не съвсем)

Барселона

Сантандер (тази Испания...)

Ница (и околните градчета по Ривиерата)

 

Так держать, а догодина още повече! :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Аз имам една нова посетена държава - Мексико, и един новопосетен щат в САЩ - Орегон. Също така бях отново в Холандия и България :).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз попътувах доволно през 2014, макар че и още ми се искаше.

 

Новопосетени:

Китай
Северна Корея
Катар
Израел
Йордания
Хонг Конг
Япония

Финландия
 

Повторени:

Индонезия
Обединени Арабски Емирства
Италия
Чехия
Украйна
Германия
Франция
Швейцария
Гърция
 

Оставащи до края на 2014:

Исландия (новопосетена)
Дания (новопосетена)

САЩ (повторение)

 

2015 ще е още по-приключенска - засега се очертава да посетя 19 нови държави на 4 континента. Още отсега нямам търпение за всяко едно пътуване.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 13
Връзка към мнение
Георги Матеев

При мен, както всяка година е малко, но от сърце - Австралия и Нова Зеландия. :)

 

Ама пък какви снимки извади... :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ехеее та вие сте се скъсали да обикаляте...... :)  Браво на всички ви!!!

За нова държава - Мароко

За нови градове - Милано, и сега ноември следва Болоня и Флоренция

Повторих с- Виена

 

Очаквам да видя 2015 в каква посока ще ме отнесе....

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ама пък какви снимки извади... :)

Е, благодаря.  :)  Надявам се и следващата дестинация да има условия за фотография.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оставащи до края на 2014:

Исландия (новопосетена)

Дания (новопосетена)

САЩ (повторение)

 

2015 ще е още по-приключенска - засега се очертава да посетя 19 нови държави на 4 континента. Още отсега нямам търпение за всяко едно пътуване.

Кога заминаваше за Исландия?

С тия темпове, като за 2015 особено, имай предвид, че те, държавите са крайно число и свършват...и да искаш , няма повече :lol:

Е, благодаря.  :)  Надявам се и следващата дестинация да има условия за фотография.

Ще има, ще има.

То ако няма условия за фотография, не би я избрала предполагам.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

При мен две нови държави - Чехия и Словакия. Вече се броят за две :).

И няколко нови градове и селца в съседна Гърция - Солун, Паралия Катерини, Вергина,

както и приказните манастири Метеора.

Малко, но важното е че все пак има.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Моите нови държави през 2014 г. бяха:

Кипър

Обединени арабски емирства

Полша

Белгия

Хонг Конг

Макао

Тайван

 

Повторения на вече посетените - Испания, Турция и Австрия, а ми предстои и Италия :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Георги Матеев

Кога заминаваше за Исландия?

С тия темпове, като за 2015 особено, имай предвид, че те, държавите са крайно число и свършват...и да искаш , няма повече :lol:

 

Другият понеделник... Разминаваме се за малко с тебе :)

 

Те държавите може и да са крайно число, ама пък толкова много територии и места има... Все ще има къде да се ходи :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След тези дълги списъци - как да не получи човек комплекси, че пътува прекалено малко :) ???

Тази година моите нови държави са:

ОАЕ

Швеция

Дания

До края на годината ми предстоят Германия и Чехия.

 

Повторение имам само на Гърция.

 

Дай боже другата година повече :) !

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не ми пасват такива класации, защото нямам за цел да посещавам нови държави, а нови места.

В този смисъл може и да съм ходила "сто" пъти в Италия, но това за мен са били "сто държави".

 

За всяка календарна година си имам собствен план за чужбина: една екскурзия и една почивка минимум по 10 дни. План преизпълнен.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Италия

  :blush: Направо че е срам да го напиша но това е. В плановете ми беше и Турция за следващия месец но нещата се пообъркаха и екскурзията се провали. Ама живи и здрави да сме. Таз година една - догодина две :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.