Прескочи до съдържание

Хотел или апартамент в Рим


Maria Dobreva

Препоръчани мнения

Предстои ми пътуване до Рим на 21.11.- за 5 нощувки, с приятели. Бихте ли ми препоръчали къде да се настаня - каква локация е най-добрата за избор на хотел или апартамент. Бих се радвала ако споделите и конкретен хотел или апартамент, който ви е впечатлил с добрата си цена, перфектната локация, стил и удобство. Благодаря ви, предварително!

Връзка към мнение

Преди няколко месеца спахме в чуден апартамент до Колозеума и останахме много доволни. Хол, спалня и кухня, току що ремонтиран, по моему е за 4 души. Ако проявяваш интерес - заповядай

https://www.facebook.com/homeholidayrome

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Помагах на приятелка да резервира хотел... Спряхме се на този http://www.rentalinrome.com/trevifountainapartments/palermoapartment

Днес се чух с нея и потвърди, че апартаментът е страхотен и на чудесно място.

В сайта има голям избор на апартаменти. Може да погледнеш и други :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предстои ми пътуване до Рим на 21.11.- за 5 нощувки, с приятели. Бихте ли ми препоръчали къде да се настаня - каква локация е най-добрата за избор на хотел или апартамент. Бих се радвала ако споделите и конкретен хотел или апартамент, който ви е впечатлил с добрата си цена, перфектната локация, стил и удобство. Благодаря ви, предварително!

 

Колко приятели и колко сте си близки? :) Ако сте повече от 3-4 апартамент под наем е общо взето най-добрата опция. Някакъв ориентировъчен бюджет също не е зле да споделиш. 

Връзка към мнение

Колко приятели и колко сте си близки? :) Ако сте повече от 3-4 апартамент под наем е общо взето най-добрата опция. Някакъв ориентировъчен бюджет също не е зле да споделиш. 

четирима сме - две двойки - ако е апартамент е добре да бъде с две бани :) За бюджета - може би до 100 евро на вечер ще бъде супер.

Връзка към мнение

Апартамент в центъра :) За този период до 100 евро ще има достатъчно. Останалото е въпрос на личен вкус. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен, при бюджет до 100 евро на двойка, не си заслужава да се бутате в апартамент. За тази цена могат да се намерят две двойни стаи с включена закуска в приличен хотел на комуникативно място...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хотел или апартамент - това е въпрос на личен избор. И аз, подобно на др. Дюк, съм почитател на хотелите. Винаги има кой да ти оправи леглото и да ти поднесе закуска, а в туризма закуската е нещо много важно. Гладен турист е равно на лош турист. Незакусил турист от мъжки пол може да съсипе програмата на женски турист. :lol:

 

Хубаво е, че икономическата криза удари хотелските цени на Ботуша и ги направи доста примамливи.

 

Аз нощувам в "Леонарди хотели" (не съм им рекламен агент, не получавам пари от веригата), та ако ти допаднат цени, хотели, местоположение, виж им офертата за 3 или повече нощувки в посоченото от теб време:

 

http://www.leonardihotels.com/en/reservations/?date_in=2014-11-21&date_out=2014-11-26&price_group=32

 

Ciao!

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Аз бях август в един затворен комплекс. Серендипити се казва. На 5 минути пеша е от Рома Термини и съответно толкова от метро. Всъщност комплекса представлява 4 големи стари кооперации свързани във формата на правоъгълник и по средата има вътрешен двор. Като казвам стари, не си представяй порутени, а стар стил строителство. На въпросното място има и други места за настаняване с обща рецепция. Даже нас ни настаниха в някакво друго, а в Серендипити ни беше самата резервация. Трябва да кажа, че стаята ни беше повече от перфектна. Като в 4* хотел. Закуска имаше включена, но беше в кафене извън комплекса. на 4-5 минути. Закуската не беше кой знае какво, но и цената не беше висока, така че се преживява, а и наблизо има много места където може да се закуси в автентични кафенета. Ние като пристигнахме в Рим, седнахме в такова и жената, която го държеше беше много готина и обстановката също. Та за мястото недостатъка му е, че не е баш в центъра, но гарата е много близо и метро, а от там разбира се започва центъра. На мен пък точно това ми хареса, че е супер близо до центъра, но ги няма тълпите и все едно си в друг град. Хем спокойно, хем всичко ти е на една ръка разстояние. А и двора е много голям и самия комплекс е готин. Спахме и на още едно място, ама по-добре да не го казвам, че тогава трябваше да сме близо до гарата за влак в 6 сутринта и пристигнахме вечерта в 10. Та търсихме най-евтиното и най-близо до гарата  :lol: .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бях август в един затворен комплекс. Серендипити се казва. На 5 минути пеша е от Рома Термини и съответно толкова от метро. Всъщност комплекса представлява 4 големи стари кооперации свързани във формата на правоъгълник и по средата има вътрешен двор. Като казвам стари, не си представяй порутени, а стар стил строителство. На въпросното място има и други места за настаняване с обща рецепция. Даже нас ни настаниха в някакво друго, а в Серендипити ни беше самата резервация. Трябва да кажа, че стаята ни беше повече от перфектна. Като в 4* хотел.

Ако можеш публикувай линк или адрес за този комплекс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нека Мария уточни, но мисля че става въпрос за бюджет от 100 евро на вечер за всички, което изключва хубавите хотели на прилични места, но пък според мен може да се намери доста читаво апартаментче. Двете бани може малко да прехвърлят изискването, както и може да няма две спални, а едната двойка да спи във всекидневната например, ако ще е в центъра, но нека Мария доуточни :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако наистина става дума за общ бюджет от 100 евро на вечер за четирима, тогава съм напълно съгласен, че апартамент е по-добрата опция, да не кажа единствена в много отношения...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз мога да предложа един сайт, който ползвахме ние http://www.acaciabiancahouse.it/, където собственичката Патриция, предлага апартаменти с различно местоположение на добри цени. За пример ние ползвахме две спални, всяка от които с баня и общ хол с обзаведен кухненски кът, като във всяка от стаите имаше спалня и с по едно допълнително легло за по едно дете. Цената беше 110 евро общо за шестимата за една вечер, което бе много добро решение, в предвид факта, че е близо до Термини, квартала е добър-студенти и артисти и с лесен достъп до централната част /предупреждавам, че сме големи пешеходци/.

Надявам се да съм била от полза!

Редактирано от dikrasteva
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички! Много сте мили и отзивчиви. :) Предложенията, които споделяте са много интересни и атрактивни.

Във връзка със запитването на Георги - по отношение на бюджета - би било добре до 100-120 Евро за четиримата.  :)

Връзка към мнение

Ако можеш публикувай линк или адрес за този комплекс.

http://www.booking.com/hotel/it/serendipity.bg.html?aid=368032

Ами по принцип като се цъкне на картата и се зумне малко повече излизат и другите места за настаняване. Мисля че едното е Палма ин, другите не ги помня. Рецепцията примерно за всичките е в сграда C, а според това в кои сгради са стаите се казват по различен начин. Сега попрегледах ревютата. Оплакванията са главно, заради слаб нет, но на нас ни беше перфектен, така че не мога да потвърдя или отрека. Другото за закуската, че била далеч, а не на самото място, но както казах за тези пари толкова. Ако няма свободни места за дадена дата в едното може да се провери някое от другите места на същия адрес. Иначе видях че цената е около 88лв за двойна стая, така че по принцип се включва в бюджета. И още нещо. Имаше нещо като кухненски бокс с маси и столчета. Но само минавахме покрай него към стаята, така че не знам как е. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За момента, този апартамент провокира силно интереса ми.

 

http://www.rentalinrome.com/piazzanavona/tordinonaapartment?bts=true

 

Ще погледна още малко и ще резервирам.

 

Благодаря на всички! :) 

Връзка към мнение

На мен ей това ми хареса, пасва ти точно в бюджета: https://www.airbnb.com/rooms/309014?checkin=11%2F21%2F2014&checkout=11%2F26%2F2014&guests=4&s=tVAW

 

Не съм специалист по разположението на Рим, но си мисля че Пиаца Навона е добро място. Само ще трябва да се лишиш от втората баня, но получаваш супер апартамент на добра локация. 

 

Предложението ми е само шаблон, избора е огромен, включително и с по 2 бани, но не на толкова добро място. Поразцъкай и си избери нещо по вкус, включително обстановка и атмосфера.  Забелязвам, че около Ватикана има много евтини предложения, не знам дали е добър район. Ако не си чувала за Airbnb, може да погледнеш част от моя наръчник, който е в процес на писане и дано успея да завърша до  края на месеца изцяло :)

 

http://magelanci.com/topic/2286-airbnb-%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BD/

 

Ако нямаш акаунт там може да се регистрираш през този линк, ще ти даде 20€ намаление за първа регистрация: www.airbnb.com/c/gpenin?s=8

 

Кажи ако имаш по-конкретни въпроси. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Предстои ми Рим в края на февруари.  :yahoo: Не съм ходила отдавна и затова бих искала ви помоля за мнение относно тези хотели и местоположението им: 

http://www.booking.com/hotel/it/hiberiahotelrome.bg.html?aid=368032&sid=6686947b8a556e00c60de7d3952a3cf9;dcid=1;checkin=2015-02-24;checkout=2015-02-28;ucfs=1;pr=90,200;pr_cur_code=BGN;srfid=19619e47f273e6b6b7a20d3b990afd44ae4bd2b1X6;highlight_room=8058402;spdest=cc/-126693;spdist=0.4 В този цената за 4 нощувки е 465 лева за двойна стая със закуска. 

Другото, което гледам е http://www.booking.com/hotel/it/contilia.bg.html?aid=368032;sid=6686947b8a556e00c60de7d3952a3cf9;dcid=1;checkin=2015-02-24;checkout=2015-02-28 - цена 393 лв. без закуска

И нещо от другата страна на реката - http://www.booking.com/hotel/it/san-valentino-roma.bg.html?aid=368032;sid=6686947b8a556e00c60de7d3952a3cf9;dcid=1;checkin=2015-02-24;checkout=2015-02-28 - тук цената е 472 лева

Ще съм благодарна за други предложения. Предпочитам централно и оживено място, за да имаме възможност за разходки до късно. Колкото по-малко метро и автобуси толкова по-добре. Бюджет за хотела - максимум 200-250 евро за 4 нощувки

:thankyou:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предстои ми Рим в края на февруари.  :yahoo: Не съм ходила отдавна и затова бих искала ви помоля за мнение относно тези хотели и местоположението им: 

:thankyou:

 

Вече са ти посочили мнения за избраните от теб варианти, но аз бих ти предложил още една опция - хотелът, където спах преди месец - Casa Santa Sofia. Локацията е добра, имаш спирка на метрото на 3мин. пеша (Cavour), а гара Термини е на 1 спирка от там. На 10-15 мин. пеш са ти Колизеума или Санта Мария Маджоре, например. В околните улички има страшно много ресторантчета, тратории, остерии, джелатерии, пица на парче и пр., някои от които работят и до много късно, а някои и денонощно. Хотелчето се намира на едно малко площадче - Пиаца де ла Мадона дей Монти, където се събират млади хора. Цената също е доста добра, включена е закуска.

 

Освен другото, аз се почуствах и малко като във филм на Луи дьо Финес ;) , защото ...хотелът всъщност е нещо като пансион към католическата църква, до която е залепен,  и на рецепцията и в салона за хранене те посрещат монахини :)

 

Все пак, ако търсиш някакъв лукс, случаят не е точно такъв, защото обзавеждането е скромно и леко спартанско, но пък всичко е чистичко и подреденичко. , Може би друг недостатък е, че стените между стаите май не са много дебели и ако някой говори високо в съседната стая, може да се чува.

 

post-139-0-60964800-1420614396_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Багодаря Ви!

И на мен първият хотел ми допадна най-много, но Фичовото предложение въобще не е за пренебрегване.  Бях попаднала на тази Casa и се бях замислила, но не помня защо не я сложих сред тези, за които Ви попитах. Но като има кой да ти каже нещо от първа ръка е съвсем различно. 
Фичо, в Букинга пише, че цената е със закуска? Ако си имал и ти, каква беше? 

Връзка към мнение

Предстои ми Рим в края на февруари.  :yahoo: Не съм ходила отдавна и затова бих искала ви помоля за мнение относно тези хотели и местоположението им: 

 

Номер 1 като разположение е най-добре. Номер 3 е един от най-елитните жилищни квартали на Рим - Прати, но пък е малко отдалечен от забележителностите. Като цяло кварталът Монти (номер 1) е оптимален - недалеч от гарата, както и до много от забележителностите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.