Прескочи до съдържание

Хотел или апартамент в Рим


Maria Dobreva

Препоръчани мнения

А най-добре е да си намериш нещичко в Трастевере. Това е най-хубавия квартал в Рим и само едната река го дели от всички забележителности. Ето например това:http://www.booking.com/hotel/it/residenza-belli.bg.html?aid=357023;label=gog235jc-district-bg-it-rome_trastevere-unspec-bg-com-L%3Abg-O%3Aunk-B%3Aunk-N%3AXX-S%3Abo;sid=76b68b17b7d41b5acac97c6f43709c16;dcid=4#map_closed, или това:http://www.booking.com/hotel/it/baylon-suites.bg.html?aid=357023;label=gog235jc-district-bg-it-rome_trastevere-unspec-bg-com-L%3Abg-O%3Aunk-B%3Aunk-N%3AXX-S%3Abo;sid=76b68b17b7d41b5acac97c6f43709c16;dcid=4;checkin=2015-02-24;checkout=2015-02-28

Редактирано от eloena
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Послушах Фичо и букнах с възможност за безплатна анулация. Не ме привлече толкова цената, колкото местоположението.
Eloena, много добре изглеждат твоите предложения, ще ги обмисля. Блаодаря на всички ви!  :wub: Ако случайно попаднете на нещо неустоимо, свиркайте  :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

pamelanb, добре си направила!

Аз бих отседнала в този хотел дори само заради монахините - заради емоцията - точно в Рим, точно в такъв хотел - това е незабравимо! :)

И не заради религията! По същия начин бих отседнала в подобен хотел и на друго място, стига да е възможно.

 

Фичо ме вкара в грешни размисли...а нямам път към Рим скоро, но ... защо пък не. :P

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Фичо, в Букинга пише, че цената е със закуска? Ако си имал и ти, каква беше? 

Но като има кой да ти каже нещо от първа ръка е съвсем различно. 

Да, имах включена закуска.

Ами виж, то май по принцип в италианските хотели закуската не е кой знае какво.

В случая - има машина за еспресо, капучино, какао и пр. разновидности на топли напитки, чай, прясно мляко, имаше нещо от сорта на кроасани (пресни, не пакетирани), два вида хляб, масло, конфитюр, мед, а също и 2-3 вида от тези неща тип корнфлейкс и мюсли. 

Но сирена и колбаси не предлагат.

Ето трапезарията:

post-139-0-10747300-1420629817_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, имах включена закуска.

Ами виж, то май по принцип в италианските хотели закуската не е кой знае какво.

В случая - има машина за еспресо, капучино, какао и пр. разновидности на топли напитки, чай, прясно мляко, имаше нещо от сорта на кроасани (пресни, не пакетирани), два вида хляб, масло, конфитюр, мед, а също и 2-3 вида от тези неща тип корнфлейкс и мюсли. 

Но сирена и колбаси не предлагат.

Ето трапезарията:

attachicon.gif20141205_090309_ff.jpg

Без чай и какао сутрин не мога да "запаля". Значи това е моето място  :yes: Мога след това цял ден да изкарам само с духовна храна  :boast:

pamelanb, добре си направила!

Аз бих отседнала в този хотел дори само заради монахините - заради емоцията - точно в Рим, точно в такъв хотел - това е незабравимо! :)

И не заради религията! По същия начин бих отседнала в подобен хотел и на друго място, стига да е възможно.

 

Фичо ме вкара в грешни размисли...а нямам път към Рим скоро, но ... защо пък не. :P

Наистина ще бъде емоционално изживяване. Пък и ще имам повод да си припомня скомните познания по латински.

А път към Рим винаги ще се намери, та нали всички пътища водят натам  :wink:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Ще бъда за 4 дена в Рим в началото на февруари да ви попитам за този хотел и този сайт дали са надежни и ако имате други предложения или съвети за същата цена и местоположения ще съм ви много благодарен

 

http://www.budgetplaces.com/bg/offer/detail/?establishment_id=34501&destination_id=7&checkin=2015-02-03&checkout=2015-02-07&guests=2-2

Редактирано от don
Връзка към мнение

Като местоположение е прилично, но може да е с една-две идеи по-централно. Има и локален плюс, една от джелатериите с най-добра репутация в Рим, за която може да прочетеш тук, е доста близо до хотела ти.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

Като местоположение е прилично, но може да е с една-две идеи по-централно. Има и локален плюс, една от джелатериите с най-добра репутация в Рим, за която може да прочетеш тук, е доста близо до хотела ти.

а този сайт надежден ли е?

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Ще бъда за 4 дена в Рим в началото на февруари да ви попитам за този хотел и този сайт дали са надежни и ако имате други предложения или съвети за същата цена и местоположения ще съм ви много благодарен

 

http://www.budgetplaces.com/bg/offer/detail/?establishment_id=34501&destination_id=7&checkin=2015-02-03&checkout=2015-02-07&guests=2-2

 

Местоположението ли е водещо или цената? Питам, защото мястото е малко в страни и може да се намери и по-добро, освен ако нямаш нещо конкретно предвид в района.

Връзка към мнение

Местоположението ли е водещо или цената? Питам, защото мястото е малко в страни и може да се намери и по-добро, освен ако нямаш нещо конкретно предвид в района.

цената да е подобна и местоположението също

Връзка към мнение

а този сайт надежден ли е?

 

Нямам представа за сайта. Виж тази тема http://magelanci.com/topic/1536-пътуване-до-рим-бюджетни-хотели-и-съвети/

Връзка към мнение

а този сайт надежден ли е?

 

За първи път го чувам, хич не ми харесва превода с google translate. Опитват се да ловят маймуни с трици. Най-вероятно всичко ще е наред, но ако ти трябва подръжка сигурно ще се вкараш във филм. Поне обикновено са такива случаите. Според мен намери си го същия хотел някъде на друго място, от големите сайтове, едва ли ще е на по-различна цена. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Вече сме в Casa Santa Sofia. Абсолютно задоволи очакванията ми. Чисто, спокойно и топло е. На няма и 5 минути от Колизеума. На 10-15 от Термини (пешеходно разстояние) Пристигнахме към 15:30 ч. и вече почти обходихме района. Бих препоръчала мястото на всеки, който предпочита да се придвижва пеш. Фичо, още веднъж ти благодаря, че ме насочи!

Исках да кача някоя и друга снимка, но не ми се получава през телефона.

Само монахините никакви ги няма, но и утре е ден...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

.....Фичо, още веднъж ти благодаря, че ме насочи!

...

Моля, моля :), дано останете доволни.

И хубаво изкарване във Вечния град!

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Имам задача да намеря хотел за датите 16-21 май ( пет нощувки ) , а моите местенца са разпродадени .

Прегледах  препоръчаните места  в темата , но или няма наличност  или са доста над бюджета..

 

Ако някой е бил наскоро или пък не чак толкова моля да препоръча нещо конкретно в рамките до 100 евро на вечер.

Всичко добро между Термини , център до Ватикана би свършило работа.

Връзка към мнение

Имам задача да намеря хотел за датите 16-21 май ( пет нощувки ) , а моите местенца са разпродадени .

А би ли споделил кои са "твоите местенца" ;) , че аз имам два стопоувъра юни месец и съответно трябва да си осигуря нощувките.

Връзка към мнение

Това е чудесно, обаче 160eur на вечер няма как да не ме замислят  :rolleyes:

Айде ако бях с някоя хубавица - да му отпусна края :biggrin: , обаче в случая пътувам сам и се оглеждам за нещо по-скромно и икономично ;)

Връзка към мнение

Де да беше в левове ;) :

 

post-139-0-44942900-1430046701_thumb.jpg

ще им дам аз 160 евро  да не съм ходил на меден месец

знам ли те, може да си ходил на романтична седмица :P

Връзка към мнение

Явно , а и тогава беше пак някаква много тънка цена , щото излезе съвсем малко Термини. Стаята е малка , но е чисто , модерно и локацията наистина е страхотна.

 

За сам човек обаче и 80 евро не си струват и то щом основно ще е да прекачваш.

160 евро и да имаше места за май месец няма да пратя моите хора там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

През януари бях в командировка и спахме тук: http://www.booking.com/hotel/it/tiglobus.html?aid=368032

 

Опс, оправих датите и видях истината за цената - не влиза в изискванията...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.