Прескочи до съдържание

Хотел или апартамент в Рим


Maria Dobreva

Препоръчани мнения

Ако някой е бил наскоро или пък не чак толкова моля да препоръча нещо конкретно в рамките до 100 евро на вечер.

Всичко добро между Термини , център до Ватикана би свършило работа.

 

Първа идея точно като за Рим артистичен, изрисуван. Със страхотна локация за 5 дни. https://www.airbnb.com/rooms/5189599?checkin=05%2F16%2F2015&checkout=05%2F21%2F2015&guests=2&s=qCwL

 

Втора идея в Трастевере и по-евтин https://www.airbnb.com/rooms/797400?checkin=05%2F16%2F2015&checkout=05%2F21%2F2015&guests=2&s=cRHw

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моя грешка - не споменах , че не са много силно с езиците и затова хотел е основната опция. Това им е първо самостоятелно пътуване в Европа и ровя за нещо максимално опростено  :)

Ако бях и аз там щеше да е лесно.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Препоръчайте ми хотели или апартаменти под наем за 3 нощувки в близост до забележителностите , бюджета ни е до 70 евро  за  двойна стая 

 

Ами зависи за кой сезон говорим, лятото предполагам, че единствено в някое копторче покрай Термини може да се намери на тази цена :) Добре ще е и да споменеш дали си пробвал изброените вече предложения, какво ти харесва и какво не в тях за да не се повтаряме. 

Връзка към мнение

Ами зависи за кой сезон говорим, лятото предполагам, че единствено в някое копторче покрай Термини може да се намери на тази цена :) Добре ще е и да споменеш дали си пробвал изброените вече предложения, какво ти харесва и какво не в тях за да не се повтаряме. 

И това не е съвсем точно.......Приятелка, живееща в Рим и работеща като туристически гид там,  ми е казвала, че август месец не се води туристически месец и цените падат.  Та зависи....

Връзка към мнение

И това не е съвсем точно.......Приятелка, живееща в Рим и работеща като туристически гид там,  ми е казвала, че август месец не се води туристически месец и цените падат.  Та зависи....

 

Да де, за това съм добавил "предполагам". Не съм в час кои са сезоните в Рим, само знам че със сигурност цените зависят от това за кой точно месец говорим :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От 5 до 8 декември

Best swites Navona, в момента има само една стая за твоите дати и е с тайна оферта на обща сума 228 евро. Вкл. закуска

 

 

П.С Стига под бюджет 70 евро да не си имал пред вид за целия период. Иначе наистина ще зле ситуацията.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Best swites Navona, в момента има само една стая за твоите дати и е с тайна оферта на обща сума 228 евро. Вкл. закуска

 

 

П.С Стига под бюджет 70 евро да не си имал пред вид за целия период. Иначе наистина ще зле ситуацията.

Излиза ми цена от над 300 евро....как се прави тази тайна оферта Редактирано от babuger
Връзка към мнение

Изриза ви цена от над 300 евро....как се прави тази тайна оферта

За тайните оферти трябва да имате регистрация. Цената на хотела обаче вече е друга, така че той отпада.

Вижте Hotel San Valentino който е в близост до Ватикана или

Hotel Dulcis In Pantheon той е в близост до Пантеона и е на супер добра цена

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да не е 288 ? ;)

Ами да ти кажа не бих си заложила главата, че не съм в грешка :P , но вчера няколко пъти гледах сумата внимателно и мисля, че беше 228 евро. Даже проверявах каква е цената за тези, който не са genius, тъй като аз съм.

Както и да е, има доста други хотели с добър рейтинг и на добро място в посочения диапазон от 70 евро, така че напълно спокойно може да се намери хотел, в близост до забележителностите.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Да, за 65-70eur по това време на годината могат да се намерят съвсем прилични неща. :)

Друг е въпросът какво трябва да значи "в близост до забележителностите", щото то и базиликата Сан Джовани ин Латерано е забележителност, и вила Боргезе e забележителност и Ватиканът е забележителност ... ;)

Връзка към мнение

Изпълнявам обещанието си:

 

http://www.booking.com/hotel/it/hotelapolloroma.bg.html?aid=368032&sid=41f4985676264f80ab040ab695af074c;dcid=4;checkin=2015-12-05;checkout=2015-12-08;dist=0;no_rooms=1;srfid=2f0809802cba3245e31c2846a46638f89a685d45X12;type=total;ucfs=1&

 

Този ми е фаворита

http://www.booking.com/hotel/it/italia-roma.bg.html?aid=368032&sid=41f4985676264f80ab040ab695af074c;dcid=4;checkin=2015-12-05;checkout=2015-12-08;dist=0;no_rooms=1;srfid=2f0809802cba3245e31c2846a46638f89a685d45X21;type=total;ucfs=1&

 

http://www.booking.com/hotel/it/dulcis-in-pantheon.bg.html?aid=368032&sid=41f4985676264f80ab040ab695af074c;dcid=4;checkin=2015-12-05;checkout=2015-12-08;dist=0;no_rooms=1;srfid=2f0809802cba3245e31c2846a46638f89a685d45X24;type=total;ucfs=1&

 

http://www.booking.com/hotel/it/deseo-home.bg.html?aid=368032&sid=41f4985676264f80ab040ab695af074c;dcid=4;checkin=2015-12-05;checkout=2015-12-08;dist=0;no_rooms=1;srfid=2f0809802cba3245e31c2846a46638f89a685d45X26;type=total;ucfs=1&

 

http://www.booking.com/hotel/it/locanda-colosseo.bg.html?aid=368032&sid=41f4985676264f80ab040ab695af074c;dcid=4;checkin=2015-12-05;checkout=2015-12-08;dist=0;no_rooms=1;srfid=2f0809802cba3245e31c2846a46638f89a685d45X31;type=total;ucfs=1&

 

http://www.booking.com/hotel/it/hoteladasroma.bg.html?aid=368032&sid=41f4985676264f80ab040ab695af074c;dcid=4;checkin=2015-12-05;checkout=2015-12-08;dist=0;map=1;no_rooms=1;srfid=2f0809802cba3245e31c2846a46638f89a685d45X36;type=total;ucfs=1map_closed

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте , бих искала да помоля и аз за помощ в избора на хотел или апартамент в Рим . Пътуваме в средата на март , двама , 6 нощувки .Като цяло хем ми се иска да сме близо до основните забележителности ,хем и да можем да усетим типичната италианска атмосфера .Искани се да има и в близост добри италиански заведения ,но пак от типично италианските ,а не от тези типично туристически .Също в стаята ми се иска да има разни условия като кът за сядане ,маса , евентуално тераса ,може би сме повече за апартамент . Освен това ще летим с Райън Ер и полетът ни за навръщане е доста ранен .Поради тези особеносто в изискванията ни доста се колебая за мястото ,където да резервирам.
П.П. много бих искала да се вместим в до 75Е на нощ .

 

Благодаря !

Връзка към мнение

Наистина е най-добре да търсите апартамент, за да се изпълнят изискванията. Погледнах информативно в airbnb и е напълно възможно да се вместите в бюджета. Най-добре е да влезете в сайта и да потърсите. Изборът на апартамент е въпрос на лично предпочитание в голяма степен. Когато бяхме за първи път, спахме в Трастевере. Интересен и живописен квартал. За ранно тръгване обаче не става. Втория път спах в района на Ватикана и също ми хареса. Предполагам, че шатълът ви тръгва от Термини, така че трябва да видите как са връзките до там.

Връзка към мнение

Да взема и аз да се включа в темата. Малко мисия невъзможна, ама да пробвам.

Търся приличен хотел за три нощувки по оста Термини - Навона, средата на Март, с възможност за канселиране (2-3дни). Представям си бюджет 50-60EUR на нощ.

 

Ако някой има нещо конкретно!  :)

 

Само да допълня, единственото ми условие е чиста стая и чиста баня. Не ми дреме за асансьори, шум от улица, лъскави парапети, както и за намусен персонал. Така или иначе влизаме само за едно спане късно вечер!

Редактирано от Georgi_G
Връзка към мнение

Да ви се оплача на какво попаднах. Резервирах от booking, прилична стая със собствен санитарен възел (в района на Термини), на снимките изглежда достатъчно просторна, с две отделни легла (две девойки бяхме, няма как на едно двойно). Оказа се, че това е стая от многостаен апартамент с обща кухня. Кухнята е плюс, към който винаги се стремя, но този път се оказа минус. Не че е лошо, но две девойки сами в апартамент с непознати мъже, които до среднощ пиха и си говориха в кухнята, не беше приятно. Може би ако бях с мъжа ми, нямаше да се чувствам така.

Хотелът се казва Ines Downtown B&b, но явно собственикът държи още два такива апартамента - IncantoRomano и още един, чието име не знам, но пък е маркиран в гугъл мапс като Инес (а Инес не е точно там).

Написах му отрицателно ревю, но може би трябваше да съм още по-критична в ревюто.

Редактирано от Еmilia
Връзка към мнение

Мога да предложа хотела, в който отсядах две години подред. Харесва ми местоположението му - близо до гара Термини, но в същото време на много тиха и спокойна улица. Това е хотелът.

 http://www.booking.com/hotel/it/andreotti.html?aid=368032;label=operasoft-dial-343349;sid=c09a87dc5ef8eddd32596755fe065c9b

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Търся приличен хотел за три нощувки по оста Термини - Навона, средата на Март, с възможност за канселиране (2-3дни). Представям си бюджет 50-60EUR на нощ.

 

Ако някой има нещо конкретно! :)

 

Само да допълня, единственото ми условие е чиста стая и чиста баня. Не ми дреме за асансьори, шум от улица, лъскави парапети, както и за намусен персонал. Така или иначе влизаме само за едно спане късно вечер!

Casa per Ferie Santa Sofia - това е твоето място. :) Нашите изисквания бяха идентични и мястото ни допадна. Бяхме там през ноември месец за 3 нощувки. Чиста стая, чиста баня, че даже и лека закуска имаше. На 5 мин пеша от пиаца Венеция и Колизеума, на 15 мин пеша от Термини. Перфектна локация! Беше шумно до късно през нощта, тъй като пред хотела има малко площадче, на което свирят и пеят. Ама това е Италия все пак ;)

 

Виж през makemytrip каква цена ще намериш. По-изгодно беше от букинг.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте , бих искала да помоля и аз за помощ в избора на хотел или апартамент в Рим . Пътуваме в средата на март , двама , 6 нощувки .Като цяло хем ми се иска да сме близо до основните забележителности ,хем и да можем да усетим типичната италианска атмосфера .Искани се да има и в близост добри италиански заведения ,но пак от типично италианските ,а не от тези типично туристически .Също в стаята ми се иска да има разни условия като кът за сядане ,маса , евентуално тераса ,може би сме повече за апартамент . Освен това ще летим с Райън Ер и полетът ни за навръщане е доста ранен .Поради тези особеносто в изискванията ни доста се колебая за мястото ,където да резервирам.

П.П. много бих искала да се вместим в до 75Е на нощ .

 

Благодаря !

Според мен най-хубавото място за отсядане в Рим е около Пиаца Навона. От там си близо до почти всички забележителности , а вечерно време има наблизо хубави заведения . Първият път, когато ходих в Рим , бяхме в района на Пирамидата, който район не препоръчвам. Вярно , близо е до Колизеума, но вечерно време се движат всякакви съмнителни субекти. В района на Навона вечер можеш да видиш предимно местни и е супер спокойно.

Виж хотел Genio и RR apartments в близост до пиаца Навона -първия и Кампо Дел Фиори-другите . Препоръчвам и двете. Последните имат няколко апартамента и бяха със супер местоположение. И двете места ги резервирах през MMT.

А за въпроса за ранния полет, ако се интересуваш мога да дам телефона на едно такси, което ние наехме. До летище Чампино цената е твърда - 30евро ,а колата е нещо като Ван-ние бяхме 7 човека. Цената е еднаква независимо от пътниците. За повече хора излиза по - малко от автобуса и те взима от адреса директно, не се налага ходене до Термини. Човека дойде по-рано дори и стигна до летището за около 15 мин. по някакъв кратък маршрут. Информацията е от преди седмица.

Ако имаш интерес пиши на лични.

Редактирано от liliya
Връзка към мнение

Благодаря за съветите .
Загледах едно студио много близо до спирка Manzoni .Имате ли впечатление от района ? В описанието на студиото , големи суперлативи ,но дали е наистина така :)

Връзка към мнение

 

Здравейте, Магеланци! Колебая се дали през април или май да посетя Рим самоорганизирано. Намирам много полезна информация тук, но все пак ще се радвам да ме посъветвате. Обмислям 3 нощувки/ примерно от 19 до. 22.05./ , ще бъдем трима/ две жени и един мъж/, бихте ли препоръчали хотел или апартамент/ кое е по - добре да избера ,предложения...., и дали Трастевере е най- удобен, предпочитаме да не ползваме транспорт / доколкото е възможно, разбира се....

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.