Прескочи до съдържание

Москва и Санкт Петербург през август 2015


Препоръчани мнения

Най-добре кажи кой конкретно полет търсиш и ще те насочим по-точно. 

 

Ще се възползвам от любезното предложение на Георги, макар и не отправено до мен  :blush: , за да попитам следното:

 

Искам да пътувам София - Санкт Петербург  Москва - София, като съм фиксирала дати 24.08.2015 - 31.08.2015. Датите могат да варират като е задължително на 28,29,30.08 да съм в Москва. От тук знам, че е добре всичко да е на един билет и затова търся такъв, но приемам всякакви идеи. 

Планът е  - полет от София до Санкт Петербург, разглеждане няколко дни, от там с влакчето до Москва, там разглеждане и посещение на МАКС 2015 (петък, събота, неделя) и прибиране обратно.

Търсачките ми вадят и двата полета със стоп, а ми се иска поне връщането от Москва да е директно. Аерофлот ми дава такъв вариант, но билетът струва близо 450 евро. Струва ми се скъп. Orbitz например ми дава цени около 350 $, стоповете са доста дълги, но има и не чак толкова лоши варианти.  

 

Не изключвам и обратния вариант - София - Москва - Санкт Петербург - София.

 

Какви са според вас разумните цени за тези полети? Може би все още е рано за купуване от Аерофлот и след нова година цените ще паднат?

 

Дано въпросът ми е на мястото си. Ако ли не - моля да ме извините  :rolleyes:

Редактирано от pamelanb
Връзка към мнение

Ще се възползвам от любезното предложение на Георги, макар и не отправено до мен  :blush: , за да попитам следното:

 

Искам да пътувам София - Санкт Петербург  Москва - София, като съм фиксирала дати 24.08.2015 - 31.08.2015. Датите могат да варират като е задължително на 28,29,30.08 да съм в Москва. От тук знам, че е добре всичко да е на един билет и затова търся такъв, но приемам всякакви идеи. 

Планът е  - полет от София до Санкт Петербург, разглеждане няколко дни, от там с влакчето до Москва, там разглеждане и посещение на МАКС 2015 (петък, събота, неделя) и прибиране обратно.

Търсачките ми вадят и двата полета със стоп, а ми се иска поне връщането от Москва да е директно. Аерофлот ми дава такъв вариант, но билетът струва близо 450 евро. Струва ми се скъп. Orbitz например ми дава цени около 350 $, стоповете са доста дълги, но има и не чак толкова лоши варианти.  

 

Не изключвам и обратния вариант - София - Москва - Санкт Петербург - София.

 

Какви са според вас разумните цени за тези полети? Може би все още е рано за купуване от Аерофлот и след нова година цените ще паднат?

 

Дано въпросът ми е на мястото си. Ако ли не - моля да ме извините  :rolleyes:

Тази година ходих до Русия по същя начин с полети София - Рим - Санкт Петербург и след това Москва - Рим - София, а между Санкт Петербург и Москва с влака, като цените на Аерофлот ден - два преди пътуването между Санкт Петербург и Москва и тези на влака бяха едни и същи. Цената на билета беше 240 евро, като на идентична цена имаше полети и с Луфтханза и с Австрийските Авиолинии, но умишлено избрах Алиталия, тъй като на отиване останах 24 часа в Рим, а и на връщане часовете бяха доста удобни със сравнително малък престой в Рим. Аерофлот не съм ги следил, но мисля че бяха една идея по-скъпи.

 

Според мен е рано да купуваш билети за края на август догодина, още повече на цена от 450 евро ....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абсурдно рано е. Бих ти предложил изцяло да ориентираш търсенето си към чартъри от/до морето, които тепърва ще се актуализират като цени, но можеш да хвърляш едно око на http://aviobilet.com/ru/. Езикът се сменя горе, но на руски съм виждал по-добрите оферти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе с тия чартъри не виждам как може да планираш добра цена за отиване и връщане.

Освен това рядко може да се резервира доста време предварително и е ОК за Германия или UK , където няма визи , но за Русия си е доста по-сложно. Става ако си руски гражданин.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз гледах варианти за средата на юли 2015 в тази посока... като най-вече цел ми е Санкт Петербург...Най-евтино излизаше  (двупосочно) до Санкт Петербург с Австрийските авиолинии - 238 евро (през Виена), а до Москва имаше варианти двупосочно за 88 евро с UTair. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тоя билет в никакъв случай не трябва да е над 300 евро, нищо че е в пика на пиковите дни през август.

 

София - Москва - София с България Ер в момента е около 250 евро, което показва по-реалистична картина на цените, но като добавиш двупосочен до Петербург и обратно пак ще стане дебело...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И по мое време билетите на влака и полета Санкт Петербург - Москва бяха на една цена, около 70€. А полетът София - Санкт Петербург  Москва - София, беше значително по-евтин от например София - Москва - София.

Според мен, ако пътуваш с Аерофлот София - Санкт Петербург  Москва - София, при първия полет прекачването ще бъде със сигурност в МОсква и там ще изгубиш целия ден.. Аз предпочитам малките летища за прехвърляне :) .

Колкото до цената повече от 300 евро не е оправдано.

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бях много навит точно на  София - Санкт Петербург  Москва - София тази година и близо месец следих цените , но за септември.

През август тоест само месец п-рано се намираха полети на Jat за около 180-200 евро с прекачване в Белград та наистина е неоправдано толкова предварителено да се прави резервация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз миналият юни за Белите нощи направих 2 дължини Москва-Пити-Москва с влак. Имаше и сгодни самолетни билети, но избрах нощни влакове и определено не съжалявам. Преживяването беше страхотно, спестих си две хотелски нощувки и не си губих грам време през деня, т.като влаковете тръгват към 22:00 и заранта към 06:00 пристигат. Самолетният билет София-Милано-Москва-Париж-София беше 198 евро.

Редактирано от naTpuoT
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

naTpuoT на каква цена пътува с нощните влакове? Намирам цени от 104 $ за място в спално купе - еднопосочно (за втора класа 4 места в купе).

5 дни в Санкт Петербург (по ден за Петерхоф, Ермитажа и Царское село и два дни за всичко останало) и 2-3 дни в Москва (най-вече Кремъл + Третяковската галерия) дали са достатъчни :)?

Самолетни билети от София до Санкт Петербург и от Москва до София намирам за около 300$ за юли месец (с дълъг първи стоп във Виена т.е. с нощувка). Струва ми се добре като цена... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@woman_in_white, сега си разцъках мейлите от лани: 2 (tickets) Moscow - SANKT-PETERBURG - Moscow= 121.34 EUR,  поръчани през trainsrussia.comТова обаче са билети 3-та класа, като леглата в купе пак са две двойни. Иначе за посочените от теб дни в двата града ми се струва, че съвсем спокойно ще видиш най-важното.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

naTpuoT благодаря ти за отговора. Ще погледна и сайта който ми даваш :). Аз гледах в този сайт

 

за билети за влака: https://www.russiantrains.com/en/trains/order . Намерих и други сайтове за продажби на билети, но за юли те все още не предлагат. Имаш ли представа дали се покачват цените за влаковете или са постоянни (фиксирани), за да знам кога да ги купувам?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

5 дни в Санкт Петербург (по ден за Петерхоф, Ермитажа и Царское село и два дни за всичко останало) и 2-3 дни в Москва (най-вече Кремъл + Третяковската галерия) дали са достатъчни :)?

Моето разпределение на дните беше 4 на 4, за което малко съжалявам. За Санкт Петербург си трябват 5 дни :) . Москва-зависи от интересите, но повече от 3 дни не бих отделила.

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

http://rzd.ru - това е официалния сайт на руските железници, като от руската версия може да се купуват билети два месеца предварително (май беше необходима регистрация). :)  Цените мисля, че се покачват, но разликите са минимални. Аз си купих билет за Сапсан-а предния ден от машина на гарата в Санкт Петербург и цената беше около 70 евро. За нощните влакове нищо не мога да кажа, иначе и аз бях 5 дни в Санкт Петербург и 3 в Москва и мисля, че така е по-добре да се разпредели времето. Определено Санкт Петербург си заслужава много повече ...  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Намирам отиване и връщане от 219 евро с Ер Берлин (и от 250 евро с др компании) от френската версия на Момондо. 

Не знам дали линкът ще се отвори. http://www.momondo.fr/flightsearch/?Search=true&TripType=4&SegNo=2&SO0=SOF&SD0=LED&SDP0=24-08-2015&SO1=MOW&SD1=SOF&SDP1=30-08-2015&AD=1&TK=ECO&NA=false#Search=true&TripType=4&SegNo=2&SO0=SOF&SD0=LED&SDP0=24-08-2015&SO1=MOW&SD1=SOF&SDP1=30-08-2015&AD=1&TK=ECO&NA=false

Не намирам изгодно директни, дано да съм бил полезен 
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много благодаря на всички за съветите и коментарите!  :) Радвам се, че има и други, които плануват такова пътуване. Woman in white ме е изпреварила с някои от въпросите - за влаковете, да необходимите за разглеждане дни и се радвам, че и тях ще можем да коментираме. 

 

Аз бях много навит точно на  София - Санкт Петербург  Москва - София тази година и близо месец следих цените , но за септември.

През август тоест само месец п-рано се намираха полети на Jat за около 180-200 евро с прекачване в Белград та наистина е неоправдано толкова предварителено да се прави резервация.

 

Stenk, гледах сайта на Jat, но с мултисити не ми дава възможност София - Санкт Петербург Москва - София. Може София - Москва и после от Санкт Петербург до някъде другаде, но не и до София. Може връщането да е Москва-София, но пък няма София - Санкт Петерург. Много странна работа за мен, но това е защото навярно нещо ми убягва...  :unsure:

 

Владо, Брани, Патриот, за колко време ви издадоха визите? Някакви  затруднения имахте ли?

 

П.С. Видях темата за визите...Все по-интересно започва да ми става това пътуване  :lol:

Редактирано от pamelanb
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами странно наистина. Аз гледах през август и почти бях купил билетите , но се отказах в последния момент.

Връзка към мнение

Ами ние ги направихме, чрез познати от МОсква и покана от тях. Но си спомням, че хотелите при резервацията предлагаха изготвянето на някакъв документ, нужен за визата(естествено срещу някаква такса). Мойта виза беше точно за периода на поканата. Трябваше и някаква здравна застраховка, изискаваха го в консулството. Единственото,което беше, че ми взеха паспорта и го задържаха през целия период, докато изготвят визата, както и оригиналът на здравната застраховка, който не ми го върнаха, аз не си бях направила копие. Отношението е като в соц времето :( .

При мен интересното беше, че си правих визата в Хамбург и като видяха бг-ски паспорт, ми говореха на руски през цялото време, аз ги питам на немски, те отговарят на руски... :angry: Ама като документите са изрядни, не се заяждат много. 

Визата съм я правила 2010, така че дано останалите ти помогнат с по-актуална информация.

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами ние ги направихме, чрез познати от МОсква и покана от тях. 

 

И аз ще бъда с покана, което ме кара да мисля, че трябва да кандидатствам за частна виза, а не за туристическа.

В сайта на посолството пише следното:

 

За оформяне на частна виза е  необходимо да представите в консулския отдел следните документи:

 

Паспорт

Ксерокопие на паспорта

Една снимка

Попълнена визова анкета https://visa.kdmid.ru

Оригинална покана на бланка на ФМС на Русия. Това последното как го получихте? По пощата ли ви го изпратиха? 

 

Уф, тук вече не сме за тази тема....

Връзка към мнение

Ние бяхме с туристически визи, като визите ги извади агенция в София, занимаща се с това  :)  Ако те интересува коя е, на лични ще ти кажа. Цената им не беше висока и прецених, че за минималното спестяване, което ще се получи, не си залужава да си губя времето и да ходя до посолството в работно време. Дадох им само паспорт и сумата за услугата и те ми върнаха паспорта с виза (нито са ми искали резервации в хотел, нито самолетни билети, искат само застраховка, като може и през тях, може и от друго място - както прецениш). Иначе трябва покана, хотелите в които бях и в Санкт Петербург и в Моксва можеха да изпратят покани срещу такса - 20-30 лв. на човек, та сметнах, че като платя на двата хотела и като си платя цената за самата виза, разликата е минилана спрямо това, което искаха от агенцията, но не се занимавам с кореспонденция с хотели, ходене до посолството, попълване на формуляри .... :)  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз ще бъда с покана, което ме кара да мисля, че трябва да кандидатствам за частна виза, а не за туристическа.

В сайта на посолството пише следното:

 

За оформяне на частна виза е  необходимо да представите в консулския отдел следните документи:

 

Паспорт

Ксерокопие на паспорта

Една снимка

Попълнена визова анкета https://visa.kdmid.ru

Оригинална покана на бланка на ФМС на Русия. Това последното как го получихте? По пощата ли ви го изпратиха? 

 

Уф, тук вече не сме за тази тема....

Даже май по email, сканирани ги получих. Само ако е покана си заслужава сам да се занимаваш, иначе си плащаш на агенция и не губиш време, горе долу е същото дали от хотела ще ти направят документа или агенция. 

 

PS. Поинтересувай се за застраховката, майка ми си прави визата в БГ и никъде не пишеше, че и трябва. НАкарах я да се обади и да пита, и казаха, че  трябва задължително. Тя си направи само за времето, за което имахме резервации, а визата беше за по-дълго, накараха я да я удължи...

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз процедирах като БраниВ - дадох на агенция паспорта си с някаква приемлива сума (колкото струваше тур. виза +  ~20-тина лева за услугата) и след 7-10 дни ми се обадих да отида да си я взема. Схемата им е , че имат някакви партньорски агенции в Русия, които им изпращат поканите. Съответно тази партьорска агенция е записана и на визата в паспорта ти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.