Прескочи до съдържание

refund.me - компенсация и резултат


Препоръчани мнения

Георги Матеев
Съжалявам, че се бавя с разказа за Северна Корея, но времето ми е доста ограничено преди заминаването за САЩ другата седмица. Ще опитам максимално скоро да напиша продължението.

 

Нарушавам мълчанието с една изключително добра новина. Мотивиран от macf1an (много почерпки му се събраха вече) миналия месец пуснах чрез http://www.refund.me жалба за закъснялото ни с 24 часа пристигане в Пекин. Не пречеше да пробвам, нали?

 

Тази сутрин в мейла ми имаше много приятна изненада:

 

post-1175-0-39263100-1416300937_thumb.jpg

 

Случаят е разрешен в моя полза и вече съм по-богат с близо 500 евро.

 

Та, директивата определено работи. 1:0 срещу Qatar Airways :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 34
Връзка към мнение

АЛИЛУЯ! :) Как само се надявам скоро да пусна и аз своя скрийншот ...

Не се страхувайте/срамувайте, хора, борете се за всяка стотинка, която ви се полага.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 11
Връзка към мнение
Георги Матеев

АЛИЛУЯ! :) Как само се надявам скоро да пусна и аз своя скрийншот ...

Не се страхувайте/срамувайте, хора, борете се за всяка стотинка, която ви се полага.

 

Признавам, че имах известни морални задръжки... Най-вече заради готиното отношение на катарците към нас, а и защото все пак получихме безплатна еднодневна екскурзия в Доха.

 

НО както показа скорошния случай с отменените от ebookers индийски билети на практика всеки би те прецакал когато може, и то без да му мигне окото.

 

Никаква прошка вече :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Абе морални задръжки... най-добре ще е в един хубав ден такива услуги да изчезнат, като процедурата е изчистена и ясна. Refund.me просто се хранят от сложната в момента процедура, аз го виждам като загуба от 107 евро, а не печалба от 500 :)

 

Но това ще е в един идеален свят. Ако хич не му се занимава на човек са добра опция, и особено за по-малки компенсации може би не си заслужава главобола сам да се оправяш. Със сигурност по-добре така, от колкото да махнеш с ръка и да не се занимаваш хич. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Абе морални задръжки... най-добре ще е в един хубав ден такива услуги да изчезнат, като процедурата е изчистена и ясна. Refund.me просто се хранят от сложната в момента процедура, аз го виждам като загуба от 107 евро, а не печалба от 500 :)

 

Но това ще е в един идеален свят. Ако хич не му се занимава на човек са добра опция, и особено за по-малки компенсации може би не си заслужава главобола сам да се оправяш. Със сигурност по-добре така, от колкото да махнеш с ръка и да не се занимаваш хич. 

 

Хайде да не си насилваме късмета чак толкова :) Хората, които биха тръгнали да се разправят директно с авиокомпаниите, сигурно са под 1%. И аз определено не влизам в този процент.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Признавам, че имах известни морални задръжки... 

 

И аз имах, докато не усетих, че ситуацията е win-win и за двете страни. След като Air France ми платиха компенсация в спорна за правото ми да претендирам ситуация, им станах още по-лоялен клиент.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

След като Air France ми платиха компенсация в спорна за правото ми да претендирам ситуация, им станах още по-лоялен клиент.

 

Това си е инвестиция  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А  може ли инфо какви точно документи ти поискаха от http://www.refund.me  ?

Комуникацията само онлайн ли стана или разговаряхте и по телефона ?

Връзка към мнение
Георги Матеев

А  може ли инфо какви точно документи ти поискаха от http://www.refund.me  ?

Комуникацията само онлайн ли стана или разговаряхте и по телефона ?

 

Всичко стана само и единствено онлайн. Искаха пълни данни за електронния билет, описание на точната ситуация (кой полет колко е закъснял и после какво/кога си изпуснал) + някакъв вид доказателство за закъснението, като в случая им пратих ваучера за хотелско настаняване в Доха, който ми дадоха Qatar Airways.

 

Просто в такава ситуация трябва да се пази всяка бележчица и документче.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В коя точно тема описваше ситуацията , че да си я бодна във фаворити и да я прегледам пак подробно преди следващото дълго пътуване ?

Аха в Северна Корея разбира се  :lol:

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Да споделя моят опит. Опит е силно казано, но реших да тествам сайта пробно.

Въведох всичко - авиокомпания, дестинации, номера на полетите, дати, часове, както се изисква стъпка по стъпка от менюто - много лесно и ясно е всичко.

Да уточня, че става за въпрос за полет със закъснение, но който НЕ покрива условията (както казах, исках само да тествам как работи системата).

Полетът излетя действително с над 3 часа закъснение, но кацна само с 2:40 ч. закъснение. След като попълних всички данни, системата автоматично изведе въпросният полет, и закъснението (2:42 ч. според тях), което ме накара да заключа, че разполагат с data base на всички? полети, изпълнявани от европейски авиокомпании. Или поне на тези за определен период време назад. Моят случай се отнасяше за полет преди 3 месеца. И автоматично се появи отговор, че за съжаление моят случай не покрива условията на регламент 261., което и на мен самият ми беше ясно поначало.

 

 

Еха! Поздравления!
Интересно дали ще успеят да преборят България ер или Уизз ер. :)

След като са авиокомпании на страни от ЕС, значи би трябвало да могат. Пак според информацията на сайта, имат 98% успеваемост. А ако не успеят, не ти взимат никаква такса. Тоест нищо не губиш, ако пробваш. Но поне знаеш, че си проверил и още един вариант ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Имам питане за случаи точно с тези две компании.

 

Преди време полета ми с Уиз от Форли до София беше отменен заради мъгла.Събраха ни всички пътници,дадоха ни да си изберем между няколко полета в различни дни от Рим,Форли или Венеция.Настаниха ни в хотел за същата вечер и ни обещаха въстановяване на разходите свързани с нощувки и транспорт до съответното летище(което и изпълниха).Но... обясниха ни, че за да ни покрият тези разходи трябва да подпишем документ с който се отказваме да търсим ползи по съдебен ред от тях.Така представиха нещата,че или едното или другото,не може и двете.Нямаше човек,който да не подпише.

 

Доколкото разбирам от горния случай обаче освен ,че са длъжни да ти заплатят настаняване,транспорт и т.н.,имаш право и на компенсация.

Смятате ли ,че това важи и в моя случай?Това се случи преди  години,питам само за да се образовам за в бъдеще.

 

А другият случай е от лятото. Полета е с Б.А.  София-Бургас в понеделник 10:30.В събота вечерта ми се обаждат,че полета се отлага за 16:50,честно казано не помня причината.Аз ядосано ги заплаших ,че ще  търся компенсация(така и нищо не направих,човек като отива на почивка,гледа да не си хаби нервите).Питах дали имат по ранен полет,имаха в 15:50,летях с него.

По примера на Wilks пробно въведох данни в сайта,но  поискаха документи, а аз пазя само електронните билета за отменения и за използвания полет.Не мога да докажа ,че съм летяла.

 

Как мислите,има ли някакъв шанс да получа обещетение?

Връзка към мнение

Доколкото разбирам от горния случай обаче освен ,че са длъжни да ти заплатят настаняване,транспорт и т.н.,имаш право и на компенсация.

Смятате ли ,че това важи и в моя случай?Това се случи преди  години,питам само за да се образовам за в бъдеще.

Това първото си е чиста отмяна заради метеорологични условия, не дължат парична компенсация.

 

За второто, някаква бордна карта ако намериш, няма да има проблем. Т.като са те настанили на сходен полет, може да попаднат в зоната за намалените компенсации. Разгледай директивата какво казва в този случай, както и условията за превоз на БА.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам питане за случаи точно с тези две компании.

 

Преди време полета ми с Уиз от Форли до София беше отменен заради мъгла.Събраха ни всички пътници,дадоха ни да си изберем между няколко полета в различни дни от Рим,Форли или Венеция.Настаниха ни в хотел за същата вечер и ни обещаха въстановяване на разходите свързани с нощувки и транспорт до съответното летище(което и изпълниха).Но... обясниха ни, че за да ни покрият тези разходи трябва да подпишем документ с който се отказваме да търсим ползи по съдебен ред от тях.Така представиха нещата,че или едното или другото,не може и двете.Нямаше човек,който да не подпише.

 

Доколкото разбирам от горния случай обаче освен ,че са длъжни да ти заплатят настаняване,транспорт и т.н.,имаш право и на компенсация.

Смятате ли ,че това важи и в моя случай?Това се случи преди  години,питам само за да се образовам за в бъдеще.

 

А другият случай е от лятото. Полета е с Б.А.  София-Бургас в понеделник 10:30.В събота вечерта ми се обаждат,че полета се отлага за 16:50,честно казано не помня причината.Аз ядосано ги заплаших ,че ще  търся компенсация(така и нищо не направих,човек като отива на почивка,гледа да не си хаби нервите).Питах дали имат по ранен полет,имаха в 15:50,летях с него.

По примера на Wilks пробно въведох данни в сайта,но  поискаха документи, а аз пазя само електронните билета за отменения и за използвания полет.Не мога да докажа ,че съм летяла.

 

Как мислите,има ли някакъв шанс да получа обещетение?

  

Когато аз си попълвах данните (попълвах искане за обезщетение аналогично на Георги Матеев, тъй като пътувахме заедно) и стигнах до момента да прикача доказателство, аз прикачих електронния ми билет в пдф формат. Накрая ми потвърдиха, че имам добър шанс за успех, изпратиха ми на мейл писмо, което подписах и им изпратих обратно, с което писмо ги упълномощих да действат от мое име. Т.е. аз никъде не съм им предоставял бординг карта и мисля, че няма да има нужда. Най-вероятно те ще си коментират и потвърдят с катарците, че аз наистина съм летял.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По примера на Wilks пробно въведох данни в сайта,но  поискаха документи, а аз пазя само електронните билета за отменения и за използвания полет.Не мога да докажа ,че съм летяла.

 

Всъщност, я си въведи номера на билета и фамилното име в http://www.saudiairlines.com/portal/saudiairlines/Welcome?completesite=true -> Manage Booking

Ако на отсечките пише FLOWN, може да се ползва като доказателство.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Зачетох се в Директивата и в правата на пътниците на България Ер:

 

В съответствие с Регламент 261/2004 закъснение има ако полетът следва да се изпълни по- късно от обявеното разписание с 2 часа- за полети до 1500км- има закъснение.

 

Съгласно Решението на Европейския съд от 19 ноември 2009 г. и от 23 октомври 2012 г. Вие имате право на компенсация в случай, че пристигате в крайния пункт от маршрута по билета Ви със закъснение повече от 3 часа, освен ако въздушният превозвач може да докаже, че това закъснение е причинено от извънредни обстоятелства.-те май винаги доказват това :)

macflan,може би не написах компанията ясно.Аз пътувах с България Ер, а линка е към Saudiairlines.

Връзка към мнение

изпратиха ми на мейл писмо, което подписах и им изпратих обратно, с което писмо ги упълномощих да действат от мое име.

Това с електронен подпис или ръчно ?

Ако на ръка сканираш и пращаш по мейл или как ?

Мари Николова няма значение с кого си летяла. Просто сайта на саудитците вади инфо което другите не предоставят свободно:)

 

Сайтът на Saudia е един от големите удари на macf1an в този форум и страшно полезен инструмент !!!

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Въведох необходимите данни,но ми дава:

Generic Error

The error below occured

  • E-Ticket Display request failed. (9817)        

 

Мерси за съветите и разясненията!Може би,ще пробвам пак на refund.me.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Това с електронен подпис или ръчно ?

Ако на ръка сканираш и пращаш по мейл или как ?

 

Електронен подпис е достатъчен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това с електронен подпис или ръчно ?

Ако на ръка сканираш и пращаш по мейл или как ?

Мари Николова няма значение с кого си летяла. Просто сайта на саудитците вади инфо което другите не предоставят свободно :)

 

Сайтът на Saudia е един от големите удари на macf1an в този форум и страшно полезен инструмент !!!

Изпратиха ми писмо в пдф формат, подписва се ръчно с химикалка, сканира се и се праща обратно на мейл. Отговориха след 10 минути, че всичко е ок, дадоха ми линк, на който да следя как вървят нещата. Ето и въпросния мейл:

 

Dear Customer,

 

Thank you very much for forwarding your signed Power of Attorney.

 

This is what will happen next:

 

We will contact the airline and request to receive your compensation within two weeks.

 

We will contact you via e-mail as soon as we receive the payment and will ask for your bank details. We will transfer your compensation minus our commission and VAT once we receive your bank details. After the transaction, your bank details will be deleted.

 

If the airline does not pay your compensation within two weeks, our attorneys will take legal action provided that success is promising.

 

You do not need to worry about any further costs if legal action is taken as refund.me takes over the trial's risks for you!

 

Remember: we strictly follow "no win...no fee"!

 

Sit back and relax: refund.me will do the work for you!

 

As of now, the average processing time for a claim in our system is 168 days after receiving the signed PoA. Please note that the average is taken over ALL claims in our system, including those that need court proceedings.

 

You can check your claim's status anytime online with your PIN, which you will receive in a separate email.

 

Please appreciate that we put all our energy towards the enforcement of your compensation and can therefore answer further status questions only after your claim has become overdue, i.e. is older than the average number of processing days.

 

We are looking forward to working for you! We will inform you about your claim's success by email as soon as we receive assurance.

 

 

Best wishes,

Team refund.me

 

Само не ми стана ясно защо ще ми трият банковата сметка :) Нека да я пазят, може пак да им се наложи да ми пращат пари :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Зачетох се в Директивата и в правата на пътниците на България Ер:

 

В съответствие с Регламент 261/2004 закъснение има ако полетът следва да се изпълни по- късно от обявеното разписание с 2 часа- за полети до 1500км- има закъснение.

 

Съгласно Решението на Европейския съд от 19 ноември 2009 г. и от 23 октомври 2012 г. Вие имате право на компенсация в случай, че пристигате в крайния пункт от маршрута по билета Ви със закъснение повече от 3 часа, освен ако въздушният превозвач може да докаже, че това закъснение е причинено от извънредни обстоятелства.-те май винаги доказват това :)

macflan,може би не написах компанията ясно.Аз пътувах с България Ер, а линка е към Saudiairlines.

 

По описанието ти не си със закъснял, а с отменен полет. Чети тази секция :)

stenk ти е обяснил за предимствата на сайта :)

За да го ползваш трябва да въведеш номера на електронния билет (дълго число), а не късия код на резеевацията.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Изпратиха ми писмо в пдф формат, подписва се ръчно с химикалка, сканира се и се праща обратно на мейл. 

 

Аз подписах документа електронно (тоест сложих изображение на подписа си). Не съм го разпечатвал и после сканирал. Нямаше проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз подписах документа електронно (тоест сложих изображение на подписа си). Не съм го разпечатвал и после сканирал. Нямаше проблем.

Явно и двата варианта работят. Важен е крайния резултат ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.