Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка

Персонализирани етикети за куфар - 250 магелански мили

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
60 отговора на тази тема

#41 silvia_b

Публикувано 25 ноември 2016 - 18:06

Искам и аз етикети, отдавна се мъча да събера милите, но не ми се получава. За напред ще гледам всичките ми резервации да минат през сайта.

#42 Mary

Mary
  • Модератор: Турция, ОАЕ, Дестинации

Публикувано 25 ноември 2016 - 18:36

ОК, ако има интерес може би за в бъдеще ще ги направим месечна или двумесечна инициатива. Ще обява от кога до кога събираме заявки за етикети, после останалите ще чакат още 2 месеца и така...

Според мен не е лошо да има и вариант с директно плащане на определена сума.

• Фичо, Цвете, Rainy и 1 друг харесват това

„Животът е вълшебно колело!

И всеки край е някакво начало! 

#43 captain_oveur

captain_oveur

Публикувано 25 ноември 2016 - 19:29

Проблемът не е в сумата, а в количествата. За чифт етикети производителят сигурно даже няма да си включи машините. Единичните бройки и малките тиражи винаги излизат много по-скъпо, защото има подготвителни и довършителни дейности, които като обем (и себестойност, разбирай - цена) са константни. Например калиброване на принтера, настройка на цветовете - пуска се печат на пробни екземпляри и това се включва в крайната цена на продукцията. При това няма никакво значение дали след като всичко е настроено, ще пуснеш 5 етикета или 50.

Според мен решението няколко пъти в годината да се обявяват дати за събиране и изпълнение на поръчки е добро. Това може по някакъв начин да се стикова със сБирките, така че да се изпилят логистичните разходи. Или, както сега ще се случи, етикетите да се комплектоват с календарите и да се спести една куриерска такса.

P.S. Между другото, сигурен съм, даренията към форума също се конвертират в мили, само че не можах да намеря къде го пише това. Все пак помня обменния курс: 1 лев = 5 мили :)

Тоест всички, на които не им достигат мили (и аз в това число) имат решение на проблема си.

Това мнение е редактирано от captain_oveur: 25 ноември 2016 - 19:35

• Mary, Еминко, eloena и 3 други харесват това

#44 Mary

Mary
  • Модератор: Турция, ОАЕ, Дестинации

Публикувано 25 ноември 2016 - 19:56

Проблемът не е в сумата, а в количествата.

...

Моето изказване е във връзка с по-лесния начин да се сдобият с етикети всички, които желаят.

Не всички следят и събират мили, но всеки може да плати определена сума за етикети.

Чудесна е идеята да се пускат регулярно дати!

...

P.S. Между другото, сигурен съм, даренията към форума също се конвертират в мили, само че не можах да намеря къде го пише това. Все пак помня обменния курс: 1 лев = 5 мили :)

Тоест всички, на които не им достигат мили (и аз в това число) имат решение на проблема си.

Веднага помагам. В този пост. Цитирам от него:

Колко мили ще получа?

Всяко дарено евро ще ви донесе по 10 мили. При дарение от 10 евро, получавате 100 мили и т.н.

• captain_oveur харесва това

„Животът е вълшебно колело!

И всеки край е някакво начало! 

#45 Георги

Публикувано 25 ноември 2016 - 20:27

Ще го има и това, сега като имаме регистрирана фирма ,ръцете са развързани за всякакви варианти. Но ще трябва ден-два да седна и да помисля хубаво как ще излезнат сметките. При сегашни цени, ако обърнем даренията в левове излиза, че етикетите струват 50лв, което е доста. Но това е така, само ако приемеш левова равностойност на милята, което не е особено коректно. Може би ще минем към някаква деноминация или нещо подобно с въвеждане на левова равностойност на артикулите, като сегашните мили със сигурност ще имат предимство при конвертирането от бъдещите. 

Проблемът не е в сумата, а в количествата. За чифт етикети производителят сигурно даже няма да си включи машините. Единичните бройки и малките тиражи винаги излизат много по-скъпо, защото има подготвителни и довършителни дейности, които като обем (и себестойност, разбирай - цена) са константни. Например калиброване на принтера, настройка на цветовете - пуска се печат на пробни екземпляри и това се включва в крайната цена на продукцията. При това няма никакво значение дали след като всичко е настроено, ще пуснеш 5 етикета или 50.

Според мен решението няколко пъти в годината да се обявяват дати за събиране и изпълнение на поръчки е добро. Това може по някакъв начин да се стикова със сБирките, така че да се изпилят логистичните разходи. Или, както сега ще се случи, етикетите да се комплектоват с календарите и да се спести една куриерска такса.

Прав си, търпяха ме до един момент с малките ми поръчки, ама по едно време:

Моля имайте предвид, че при поръчки на количества до 10 бр., цената е с 60% по-висока. Новите цени влизат в сила от следващата ви поръчка.

Не ги виня, със сигурност цялата занимавка по нашата много специална поръчка не си е заслужавала. Допълнителен проблем, е че трябва да прекося София (обикновено в баш трафика) за да взема етикетите, а после да минавам и през куриера. И така, съжалявам за битовизмите, но този механизъм просто е на доизживяване. Едно е да се разкарваш веднъж за 20 карти например, друго е пет пъти за по 4. 

Може би наистина ще оставим заявките веднъж месечно или нещо такова, в зависимост от интереса. 

• Niceday, captain_oveur, Сосче! и 3 други харесват това

#46 iliana_t

Публикувано 27 ноември 2016 - 16:38

Супер, събрах си миличките бързо, лесно и удобно! :P Сега къде трябва да пусна данните за етикетите?

Жоре, дай ориентир къде се намира фирмата за изработка - квартал, улица нещо? Толкова народ сме от София, все на някой ще му е в близост. А и какво по-хубаво от това да си помагаме. Не мисля, че е кой знае каква философия, пък и на теб ще ти падне един товар от плещите. Ако направим поръчките да са на всяко тримесечие, тъкмо няма да се ходи много често.

Само предложение - не претендирам да е най-доброто.  :)

• Сосче! харесва това

#47 Георги

Публикувано 27 ноември 2016 - 17:24

Супер, събрах си миличките бързо, лесно и удобно! :P Сега къде трябва да пусна данните за етикетите?

Жоре, дай ориентир къде се намира фирмата за изработка - квартал, улица нещо? Толкова народ сме от София, все на някой ще му е в близост. А и какво по-хубаво от това да си помагаме. Не мисля, че е кой знае каква философия, пък и на теб ще ти падне един товар от плещите. Ако направим поръчките да са на всяко тримесечие, тъкмо няма да се ходи много често.

Само предложение - не претендирам да е най-доброто.  :)

Аз ще ти пиша за данните :)

Няма проблем, аз ще си го върша, прекалено сложно ще стане друг човек да ходи, да плаща, пък да се търсим после и т.н. 

#48 Duke

Публикувано 05 януари 2017 - 13:51

Ако правилно се ориентирам, имам право на два етикета с включена доставка. В този смисъл, правя заявка или там както се нарича...

"All over the world in eighty days
Head in a blur of information
What kind of a man could live this way
I do what I can
I do OK"

#49 Branko

Публикувано 05 януари 2017 - 14:04

И аз правя заявка :)

#50 Георги

Публикувано 05 януари 2017 - 14:13

Ако правилно се ориентирам, имам право на два етикета с включена доставка. В този смисъл, правя заявка или там както се нарича...

И аз правя заявка :)

Ех, защо не избързахте с един ден :)

Следващата поръчка ще видим да е към края на януари, дано се съберат повече хора. 

А за поръчката ще ми трябват име (на латиница), имейл и телефон. Това е информацията, необходима за етикетите. Като се съберат още 5-6 човека ще ви пиша. 

Това мнение е редактирано от Георги: 05 януари 2017 - 14:14

• Branko харесва това

#51 kreo

Публикувано 05 януари 2017 - 15:06

За да задействаме по-бързо поръчката се включвам и аз. :)

Спомням си, че на предходен етап се обсъждаше някаква друга форма на етикетите със закрита информация, но не успях да проследя дискусията до край. Ако има такава опция бих я предпочела. Ако не  - директно правя заявка.

#52 Георги

Публикувано 05 януари 2017 - 15:16

За да задействаме по-бързо поръчката се включвам и аз. :)

Спомням си, че на предходен етап се обсъждаше някаква друга форма на етикетите със закрита информация, но не успях да проследя дискусията до край. Ако има такава опция бих я предпочела. Ако не  - директно правя заявка.

Няма я другата опция за сега :)

#53 kreo

Публикувано 05 януари 2017 - 18:29

Заявката остава. После ще поръчам и от другите

#54 Angelika

Публикувано 06 януари 2017 - 14:51

И аз искам етикети..4 парчета

#55 Roje

Публикувано 06 януари 2017 - 15:50

Етикетите са страхотни :)

Пробвахме ги за Нова година. 

Всички на летището ги гледаха със завист :)

• iliana_t харесва това

#56 Duke

Публикувано 06 януари 2017 - 16:14

Етикетите са страхотни :)

Пробвахме ги за Нова година. 

Всички на летището ги гледаха със завист :)

А с какво ги закачи за куфарите?

I do what I can
I do OK"

#57 Rainy

Публикувано 06 януари 2017 - 16:15

А с какво ги закачи за куфарите?

Има много елегантна метална закачалка (тип винтче и болтче) - ако мога аз да отговоря :) И аз много си обичам етикетите... 

• Branko харесва това

#58 Duke

Публикувано 06 януари 2017 - 16:17

Има много елегантна метална закачалка (тип винтче и болтче) - ако мога аз да отговоря :) И аз много си обичам етикетите... 

И тя върви в комплект с етикетите, така ли?

• Polina харесва това
I do what I can
I do OK"

#59 Rainy

Публикувано 06 януари 2017 - 16:30

И тя върви в комплект с етикетите, така ли?

Да. 

Ако използвам снимката на друг магеланец -> 

Прикачен файл  Untitled.png   359,64KB   0 Брой сваляния

• Duke и captain_oveur харесват това

#60 Branko

Публикувано 06 януари 2017 - 16:30

Да.

Или болтче и гайка май :)
  • Rainy харесва това

4 потребители четат тази тема

0 потребители, 4 гости, 0 анонимни