Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Ще  летя до Торонто баш по празниците. Аз и две деца еднопосочно. Най-добрите цени са на Jet около 1700Е за тримата. Притесняват ме мненията за тази авиокомпания, някой летял ли е скоро с тях? Един познат ми каза, че са като селски автобус. Полета е дълъг и с тези деца искам някакъв минимум удобства. Но цената с Луфтханза е двойна и за двата филма дето ще изгледам, не ми се дава една торба пари. 

Връзка към мнение

Не съм летял с Jet, но мисля че сама си отговаряш на въпроса.

По-евтино ще ти излезе да купиш 2 таблета, да ги наблъскаш с филми и игри и да ги дадеш на децата, отколкото да ги даваш на Луфтханза а и с техните стачки :(

Редактирано от Karik
Връзка към мнение

Дара, аз ще дам обратния съвет - не избирай най-евтината авиокомпания. Не става въпрос за филмите. Цената понякога има значение. Аз никога не бих сравнила Луфханза с Jet. С последните не съм пътувала и нямам намерение. А особено с деца - изключено. Особено трансконтинентални полети, където удобството е толкова важно. Не искам да звуча зле, затова си подбирам думите, но в тази категория най-често пътуват хора без никакви изисквания - и се държат по същия начин. Аз не бих си го причинила... Поздрави и успех!

Връзка към мнение

Дара, аз ще дам обратния съвет - не избирай най-евтината авиокомпания. Не става въпрос за филмите. Цената понякога има значение. Аз никога не бих сравнила Луфханза с Jet. С последните не съм пътувала и нямам намерение. А особено с деца - изключено. Особено трансконтинентални полети, където удобството е толкова важно. Не искам да звуча зле, затова си подбирам думите, но в тази категория най-често пътуват хора без никакви изисквания - и се държат по същия начин. Аз не бих си го причинила... Поздрави и успех!

 

Добре е все пак да има обективно сравнение, защото малко наизуст говорим в момента. Нека видим каква е разликата в цените, нека видим какви разлики в качеството се получават за повечето пари и Dara ще си прецени дали разликата си заслужава. Иначе на сляпо да отричаме по-евтиното е точно толкова неправилно, колкото и на сляпо винаги да го избираме :)

 

Особено пък, когато става въпрос за самолетни билети, където цените са много много много по-динамични спрямо качеството. Разликите между Бритиш и Луфтханза може да са минимални, но по някаква си тяхна причина разликата в цената да е няколко стотин евро.

 

П.С. Jet Airways не бяха ли тези, с които slujitel имаше големи драми с разписанието им?

Връзка към мнение

Не съм летяла с Jet Airways, но има и други авиокомпании, които летят до Торонто. Провери полските авиолинии LOT. Сигурна съм, че почти всяка авиокомпания предлага полети до Торонто. И аз не бих избрала най-евтиния билет, ако компанията ме притеснява. Според мен някой междинен вариант като цена.

Връзка към мнение

Добре е все пак да има обективно сравнение, защото малко наизуст говорим в момента. 

 

П.С. Jet Airways не бяха ли тези, с които slujitel имаше големи драми с разписанието им?

 

Същите :) И не само тя. Още една дама имаше огромни разправии с тях.

 

Защо да е наизуст, Жоре? Имам изградено мнение, което споделям. А мнението е винаги субективно. 

 

За мен Jet е символ на изключително лошо обслужване - оттам нататък не виждам какво да сравнявам, и не бих си го причинила нито на себе си, нито на деца, ако има с мен. Не бих ги сравнявала с нормална авиокомпания. Не знам какви аргументи искаш - не бих искала да цитирам една камара Интернет мнения, девойката сама си задава въпроса, защото е попаднала на достатъчно лоши ревюта... 

Връзка към мнение

Същите :) И не само тя. Още една дама имаше огромни разправии с тях.

 

Защо да е наизуст, Жоре? Имам изградено мнение, което споделям. А мнението е винаги субективно. 

 

За мен Jet е символ на изключително лошо обслужване - оттам нататък не виждам какво да сравнявам, и не бих си го причинила нито на себе си, нито на деца, ако има с мен. Не бих ги сравнявала с нормална авиокомпания. Не знам какви аргументи искаш - не бих искала да цитирам една камара Интернет мнения, девойката сама си задава въпроса, защото е попаднала на достатъчно лоши ревюта... 

 

Нека уточним дали говорим за Jetairfly или Jet Airways. Първите са тези с многото оплаквания, обидите към Ива и със закъснялото разписание, вторите са абсолютно нормална компания на пръв поглед, с нормално разпределение в самолетите и наличие на екрани на всяка седалка в машините им за дълги полети.

 

А тонове лоши ревюта има за всяка компания, абсолютно всяка!

П.С. Jet Airways не летят до Торонто, това май означава, че говорим за Jetairfly...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Jet airways, индийска компания. Полета е комбиниран с България еър през Брюксел на един билет.Всички други компании варират между 3800-4000Е. Този вариант с jet 1700-2200E .Разликата е сериозна. Цените са за тримата. Така че, разликите в качеството ме интересуват.

Редактирано от Dara
Връзка към мнение

Не искам да звуча зле, затова си подбирам думите, но в тази категория най-често пътуват хора без никакви изисквания - и се държат по същия начин.

 

И с подбраните думи прозвуча доста зле - като една непохватно прикрита проява на елитаризъм, която с нищо не помогна на питащия по-горе. Дори бих предположил, че го въведе в допълнителна дилема с тази хвърчаща информация в стил "една жена ми каза, че се опарила сериозно, ама не от компютри, а от компоти..." 

 

При последния дълъг полет имах "незабравимото" преживяване да пътувам до един нахален чичко с лоши хигиенни навици (а на всичкото отгоре и екранът с филмчетата не работеше нормално) и да си кажа, последната ми утеха беше, че се возя със "сериозна авиокомпания" и че съм платил по-скъп билет от "онези прошляци без изискванията"  :)

 

С друга сериозна авиокомпания (по него време авиокомпания на годината) пък 9-часов полет с принудително междинно кацане прерасна в 15-часово сгъване във формата на седалка, последните 6 часа от които изкарани на по една бисквитка 3 на 4 сантиметра и разтъпкване на смени по тясната пътечка към тоалетната :)

 

Това, което искам да кажа, е, че неприятните преживявания по време на дълъг полет се случват най-често по нещастно стечение на обстоятелствата и дори ползвайки най-добрите авиокомпании и плащайки по-скъпата цена, съвсем не си застрахован от тях. Да кажем, че с не толкова добрите ще ти се случват по-честичко, но колкото и да се напъвам, не мога да се сетя кое може да е това незаменимо удобство в рамките на един 8-часов полет, което да си струва доплащането на 1500-2000 евро отгоре ;)

 

Поздрави! А на Дара и деца - приятен и безпроблемен полет! :)

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Meidj :) Приемам упрека и се извинявам, ако съм прозвучала зле. Все пак нека не се извинявам, че имам различно мнение от теб... Опитах да бъда максимално тактична, но нека не се лъжем, че хората сме различни, както и имаме различни прагове на поносимост - за каквото и да се отнася. Пътуването в самолет понякога може да ти съсипе и почивка, и не само.

 

Споделих лично мнение - нали това е идеята на форума? Смятам, че го направих и културно. Не адмирирам най-ниските цени за важни покупки, а за мен самолетен билет е важна покупка. Личното отношение за мен също е изключително важно, защото за мен то говори и за отношението на компанията към всяка част от бизнеса й. Всеки със своите приоритети...

 

А иначе Дара сама знае своите предпочитания и ще вземе решение. Ако го е взела предварително, но може да игнорира мненето ми. Поздрави. 

Връзка към мнение

Jet airways, индийска компания. Полета е комбиниран с България еър през Брюксел на един билет.Всички други компании варират между 3800-4000Е. Този вариант с jet 1700-2200E .Разликата е сериозна. Цените са за тримата. Така че, разликите в качеството ме интересуват.

 

Това е интересна информация .. Някои пак е издавал билети от тяхно име без гориво :)

Ще кажеш ли от кой портал са купени, моля ?

 

Оценката за качеството на конкретен полет можеш да видиш в https://www.routehappy.com

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за мненията. Разбира се, всеки си има предпочитания. Просто исках който е пътуал с тях да сподели, удобни ли са седалките, как е обслужането и храната,има ли екрани на седелките т.н.

 

Ще реша в последният момент, защото чакам канадците да ми върнат паспорта с положена виза и не се знае кога точно е това/ срока е 3 седмици/ Като нищо може да се окаже,че трябва да пътувам баш на Бъдни вечер или Коледа.

 

В тази връзка да ви питам като по-опитни. Възможно ли е да паднат цените  в последният момент  за такива неудобни дати като Бъдни вечер и Коледа? Едва ли много хора искат да пътуват точно тогава.  В момента най-евтината цена е за 27.12, от 15.12 до края на месеца гледам.

 

Да, турците що годе добри цени за някои дати.

 

Това е интересна информация .. Някои пак е издавал билети от тяхно име без гориво  :)

Ще кажеш ли от кой портал са купени, моля 

Не съм ги купила. Гледам в еSkay , но навсякъде излизат. Доколкото разбирам се води полет на България еър, но вторият се изпълнява от Jet. Малко объркано го обясних дано ме разбираш.

Редактирано от Dara
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Dara, при такава разлика дори не е и тема на дискусия, 2000 евро разлика са това :) Разбира се различните хора имат различни изисквания и колко биха платили за това, но ако наистина ти се дават толкова пари за повече комфорт, то направо отиди в бизнес класа. Цените ще са по-височки, но поне разликата в комфорта ще е осезаема. Не го слушай твоя познат, ето кабината на A330 на Jet Airways, този с който ще летиш ти. Бих казал, че е в по-горното ниво на външен вид и по-добре от старите захабени самолети на много "елитни" авиокомпании. 

 

http://www.airliners.net/photo/Jet-Airways/Airbus-A330-202/2041597/L/

 

http://www.airliners.net/photo/Jet-Airways/Airbus-A330-202/1833958/L/

 

http://www.airliners.net/photo/Jet-Airways/Airbus-A330-202/1212559/L/

 

Ето я и кабината на Луфтханза в същия самолет:

 

http://www.airliners.net/photo/Lufthansa/Airbus-A330-343/1598883/L/

 

http://www.airliners.net/photo/Lufthansa/Airbus-A330-343/1569665/L/

 

Виждаш ли нещо, което да заслужава 2000 евро повече? Според seatguru мястото между седалките, което е основен фактор за комфорта е дори малко по-голямо при Jet Airways. 

 

Сега, нека да видим и дали наистина са 2000 евро разлика :) Ето това е ориентировъчната цена в края на декември на еднопосочен полет, предполагам такива резултати си намирала и ти, при това положение Jet Airways наистина изглеждат като единствения избор. 

 

2014-12-06_01-43-47.png

 

 

 

Трика тук е да търсиш двупосочен полет, с връщане доста напред във времето, което нямаш намерение да ползваш. При дълги полети често двупосочния е по-евтин от еднопосочния. Ето цени на двупосочни полети пак за същия период, сложил съм фиктивно връщане около март месец. 

 

2014-12-06_01-47-58.png

 

 

Хоп, Turkish изведнъж изскачат с цена много подобна на тази на Jet. А за Turkish като авиокомпания в последно време лоша дума не съм чул! Дори прехвалените германци са конкурентни. 

 

Всъщност, като вземеш визата свиркай, възможно е най-евтиния подходящ билет да е съвсем друг след седмица-две. И не ползвай esky, ще те одрусат 40 евро повече на билет, за тримата това са 120 евро без да получавате нищо повече спрямо нормалните сайтове. Практиките им за привличане на клиенти също са доста съмнителни, трябва да се избягват на принципна основа. Само кажи кой билет си харесала и ще ти помогнем къде да го резервираш. 

 

И не, като цяло, няма шанс да паднат цените с някакви магически last minute-и. Т.е. винаги има шанс, но е по-голям да се вдигнат. Като проимаш виза в джоба, ела и пиши. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мерси Георги за изчерпателната информация. Дори разликата да се окаже 500-600Е пак са си пари. Наистина, не виждам кой знае какви разлики по снимките.. Двупосочният също ще е добър вариант. Ще пиша като съм готова с визата. Благодаря.

 

 

Току що получих инфо за Jet от първа ръка. Точно този маршрут са пътували преди 2 седмици. Всичко е било ок. Единствените особености са, че пътниците били основно индийци, и храната е индийска :rolleyes:

Редактирано от Dara
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси Георги за изчерпателната информация. Дори разликата да се окаже 500-600Е пак са си пари. Наистина, не виждам кой знае какви разлики по снимките.. Двупосочният също ще е добър вариант. Ще пиша като съм готова с визата. Благодаря.

 

 

Току що получих инфо за Jet от първа ръка. Точно този маршрут са пътували преди 2 седмици. Всичко е било ок. Единствените особености са, че пътниците били основно индийци, и храната е индийска :rolleyes:

 

Това, което ме притеснява при Jet Airways е, че гледам полета ми го дава 26 часа. Вероятно чакането в Брюксел е доста дълго. А този на Turkish е 14, което е доста по-приемливо. Но да не слагаме каруцата пред коня, като дойде визата ще видим. 

Връзка към мнение

Здрасти!

 

Преди две години летях с България Еър и Jet Airways - индийската компания, от София до Торонто и обратно. Мога да кажа само хубави неща за компанията. Беше най-удобният самолет, с който съм пътувала някога, а съм летяла доста през океана. Преди 2 години двата полета бяха свързани и бяха казали, че няма проблем с евентуално закъснение на единия. Часовете също бяха много удобни с минимални престои на летището в Брюксел. Ние останахме изключително доволни от компанията и обслужването в самолета. Дано да съм била полезна.

 

В София туристическите агенции хабер си нямаха за възможната такава комбинация полети до Торонто. Билет най-добре беше да се купи директно от Bulgaria Air. Да допълня още, че купихме билетите месец януари за пътуване през май. Излезнаха по 650 евро на човек двупосочно.

Редактирано от achieva
Връзка към мнение

Благодаря achieva. Значи няма какво да се плаша толкова. И сега са свързани полетите. Георги, аз гледах за сутрешен полет в 6 и престоят е около 2 часа. Има и други часове,не съм се заглеждала в престоя.Но наистина, да не слагам каруцата пред коня.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Привет. С 2 годишно закъснение да кажа, че Jet airways са си ОК. Още си имат този маршрут и дават едни от най-добрите цени. Единствено, че е голяма блъсканица при бординга, не зачитат никакви предимства, ама тва да им е кусура. Отивам да търся, къде да си задам въпроса за предстоящ полет

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.