Прескочи до съдържание

Посещение на летище София


Oshko

Коя дата е удобна за вас за посещение?  

16 магеланци са гласували

  1. 1. Коя дата е удобна за вас за посещение?

    • 10 януари
    • 17 януари
    • 24 януари
    • 31 януари


Препоръчани мнения

Не знам дали повечето от вас знаят, но от летище София организират 2 вида обиколки, едната е насочена към децата, при другата се влиза в охраняемата зона и се разглеждат разни работи. Тези обиколки бяха спрени 'временно' от няколко години и днес видях, че са ги пуснали отново.

За повече инфо:

http://www.sofia-airport.bg/pages/content.aspx?lm01=51&lm02=134

Ако има желаещи може да си спретнем и една групова магелнска обиколка на летището 'отвътре'.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Интересно :) Само не ми стана ясно посочените цени на човек ли са :O или за цялата група ;)

На цялата група според мен, защото с увеличаване на бройката се увеличава и цената, иначе щеше да е обратното. Надявам се.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако има желаещи може да си спретнем и една групова магелнска обиколка на летището 'отвътре'.

Аз съм "за" :)

На Терминал 1 му знам всички карантии до последната дупка, обаче на Терминал 2 не съм му виждал

"вътрешностите" извън достъпните публични зони и ще ми бъде интересно.

Давайте да съгласуваме дата и час. :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм "за" :)

На Терминал 1 му знам всички карантии до последната дупка, обаче на Терминал 2 не съм му виждал

"вътрешностите" извън достъпните публични зони и ще ми бъде интересно.

Давайте да съгласуваме дата и час. :)

 

Моята дипломна работа беше върху част от Т2, отделно от това бях най-последната дупка от кавала на надзора (в началото на века имаше два вида надзор, ако си спомняш) :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз съм ходил доста из охраняваните зони и на пистата съм стъпвал, ама всичко това беше преди 15-тина години и много нямам спомени, така че сега пак ще ми е интересно.

Предлагам някоя събота, нищо, че има 20% оскъпяване, може и да се съчетае с някоя сбирка, например януарската?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моята дипломна работа беше върху част от Т2, отделно от това бях най-последната дупка от кавала на надзора (в началото на века имаше два вида надзор, ако си спомняш) :)

Ето кой нАучно би могъл да ми обясни огромните празни и неизползваеми пространства на Т2...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз искам ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ;)

Пуснах им един мейл с няколко въпросчета (че на телефона работата не става) и ако рекат да ми отговорят, ще споделя инфо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бе, програмата - малко конфекция ми се струва, ама все пак е по-добре от нищо.

 

На летище София има и още интересни местенца: кулата, РВД-то и проч.

Като имам време нЕкой ден, ще пусна и видео, и още фотоси от там. Та, другари, във форума има работещи на летището, я вземете и направете още по-готина програма, а, струва ми се, тя може и да е съвсем безплатна за магеланци...

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Също съм навит за някой уикенд, ако се съберем 15-ина човека цената не е чак толкова зле. 

 

Аз ще се активизирам след нова година да видим дали може да има обиколки на Луфтханза Техник също, на който му е интересно, но не обещавам:)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да и ние ще сме поне 2-ма, най-вероятно 4, така че стваме доста, със сигурност над 16. Така цената за групата става 176лв+20%=211.20лв, ограничението е до 50 човека

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Така, успях да говоря с пичовете от летището:

- за маршрута "Летището отвътре" цените са както по-горе в коментарите предположихме - за цялата група, не на човек:

от 2 до 15 посетители - 99.00 лв.
от 16 до 50 посетители  - 176.00 лв. + 20%, ако правим обиколката събота/неделя
- когато се уточним за ден и час от летището ще проверят дали е ОК и ще ни потвърдят, но обикновено нямало проблеми.
- от съображения за сигурност искат предварително две имена, номер на лична карта и ЕГН, които по принцип искат да им пратим наведнъж за цялата група, но тъй като в нашия случай не е много удобно, помолих като уговорим датата, допълнително всеки от нас да си прати отделно личните данни на мейла им
- по време на обиколката можем да правим снимки свободно :)
Предлагам да уточним някоя дата през януари, която да е най-удобна за всички. Аз нямам изисквания за конкретна събота/неделя, но да видим другите.
Специални благодарности на Oshko за ценната информация, инициатива и организация :)
Редактирано от Яничка
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И ние сме за (2), все пак зависи от датата, по възможност да не бъде 24 януари, тогава е Сурва и има разни други фестивали (не знам на кого вече съм споменала, ние дирим де що има народни и международни сборища, да се повеселим и да щракаме, като изгазя от коледните снимки, ще започна да пиша за това).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам едно традиционно януарско ходене по Мусала и все още не знам на коя дата ще е. Ще гледам да уточня нещата възможно най-скоро :) И може да сме двама, това също ще го уточня при първа възможност. 

Връзка към мнение

Aз няма да съм в София един от уикендите на Януари, ще го съобразя с датата, която изберем, отделно има и една работна събота-24, така че предлагам 17-ти.

Казвайте...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.