Прескочи до съдържание

Скандинавия: Колкото повече-толкова по-добре


mililia

Препоръчани мнения

АнтонияАн - да ходя доста често. Тъй като писах веднъж и се изтри по моя грешка, сега набързо. Според мен Скансен, Юнибакен и Акуариа трябва да се видят. На едно място са почти. В Акуария има симулация на джунгла и е много интересно как вали дъжд и има светкавици и гръмотевици. В Скансен също има аквариум, даже по-голям, но няма симулация. А в Юнибакен трябва непременно да се качите на влакчето/лифт да ви разкажат няколко приказки, но не на български. А

Връзка към мнение

АнтонияАн, може би малкото ти дете пътува безплатно в градския транспорт, проучи въпроса, мисля че до 7г. е границата. Подхвърлям ти вариант за обиколка с велосипеди, които могат да се наемат от улицата от точка до точка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Изчетох темата от началото.  Моля, ако някой знае, да ми отговори! :) Имам следните въпроси:

1. Някой наемал ли е кола в Швеция?

2. Ако се наеме кола на летището в Малмьо, може ли с нея да се отиде в Дания?

3. Как седи въпросът с паркирането?

4. Пътуването ще си го организирам в началото на юни 2016.

Връзка към мнение

Георги Матеев по спомен беше наемал кола там.

За паркирането- плаща се на улични автомати и също трябва да следите в кой ден се мие улицата, за да не ви глобят ако сте спрели точно тогава.

Редактирано от Сю_
Връзка към мнение
Георги Матеев

Изчетох темата от началото.  Моля, ако някой знае, да ми отговори! :) Имам следните въпроси:

1. Някой наемал ли е кола в Швеция?

2. Ако се наеме кола на летището в Малмьо, може ли с нея да се отиде в Дания?

3. Как седи въпросът с паркирането?

4. Пътуването ще си го организирам в началото на юни 2016.

 

1. Аз взимах кола под наем от летището в Малмьо миналия ноември.

2. Може, няма абсолютно никакъв проблем.

3. Паркирането е скъпо. Адски скъпо. Например за 2 дни паркинг в хотела ни поискаха 40 евро и това беше сравнително евтино за там. На улицата рядко има паркинг под 5 евро на час. Като сложиш в сметката и близо 50-те евро такса за минаване на моста м/у Швеция и Дания и колата става доста скъпо удоволствие. Ако можех да върна времето назад нямаше да си планирам нещата така. Или щях да ползвам навсякъде публичен транспорт (който е безкрайно ефективен) или щях да наема кола директно от Копенхаген за да избегна поне плащането на моста.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

1. Аз взимах кола под наем от летището в Малмьо миналия ноември.

2. Може, няма абсолютно никакъв проблем.

3. Паркирането е скъпо. Адски скъпо. Например за 2 дни паркинг в хотела ни поискаха 40 евро и това беше сравнително евтино за там. На улицата рядко има паркинг под 5 евро на час. Като сложиш в сметката и близо 50-те евро такса за минаване на моста м/у Швеция и Дания и колата става доста скъпо удоволствие. Ако можех да върна времето назад нямаше да си планирам нещата така. Или щях да ползвам навсякъде публичен транспорт (който е безкрайно ефективен) или щях да наема кола директно от Копенхаген за да избегна поне плащането на моста.

Много ти благодаря. Скъпо, ама за две седмици не мога се понесе само с ръчен багаж. То , не че и за три дни не влачим куфари ама с кола си е по удобно. Ще видя как вървят наемите за колите и ще го смятам.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Идеята е да направим круиз из скандинавския архипелаг. Тръгване в 18 ч и връщане на другия ден в 15.30 ч. Някой има ли идея зимата как ще са тези круизи, в смисъл заслужават ли си и ще можем ли да видим нещо? Предполагам ще е студено да се стои на палубата, а разглеждането на всичко ще е от корабчето, няма слизане на брега.  

 

 

 

Сподели нещо за този круиз. Направихте ли го ?  Какво беше времето и какво видяхте ? Според теб дали си заслужаваше?

Сега цената е по 28 евро на посока. Спази ли се разписанието и в онова островче беше ли интересно?

Защото и аз искам да се поразходя из архипелага и се чудя какъв оптимален вариант да избера...

Връзка към мнение

Оги, за мен си заслужаваше единствено евтината нощувка на кораба. Иначе няма какво да се прави.

Шведите правят уикенд на кораба, че им е евтино, наливат се с алкохол, закупен от магазините на кораба и танцуват по дискотеките. Ние с Анджелика отидохме да спим вечерта. На другия ден зяпахме по островчетата покрай, които минаваме и толкова. На палубата духа много и трудно се издържа. Яденето, ако си го купиш е на шведска маса и има различни неща. Може и да не плащаш храна, но ако си я купуваш на място от щандовете е доста скъпо.

Аз не се впечатлих, но пък беше евтино.

Връзка към мнение

Ами и аз заради нощувката, която е по-евтина от най-евтиния хотел.Та заслужава ли си, как е спането. Иначе май няма какво да се гледа през зимата...

КОЛКОТО ЗА АЛКОХОЛА, НАДАЛИ Е ПО-ЕВТИН ОТ БЪЛГАРИЯ....

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение

Тези билети за Малмьо през зимата още ги има по 10 евро и аз мислех да се възползвам, но като видях цените на хотелите, направо ми настръхнаха косите и се отказах. И то през зимата - колко ще струват лятото нямам представа.

Би ли споделила за цените на нощувките, защото това ми е най-интересно в случая и е нещото, което ме отказа засега...

В Копенхаген спах в квартира от AirBnB за 20 евро на вечер, а има и тия http://danhostelcopenhagencity.dk/en, които също имат добри промоции

Връзка към мнение

Ами и аз заради нощувката, която е по-евтина от най-евтиния хотел.Та заслужава ли си, как е спането. Иначе май няма какво да се гледа през зимата...

КОЛКОТО ЗА АЛКОХОЛА, НАДАЛИ Е ПО-ЕВТИН ОТ БЪЛГАРИЯ....

Спи се много добре, няма проблем с това.Каютите са с легла на два етажа и баня.

Алкохолът е скъп за нас, но шведите се качват на борда с празни куфари и там ги напълват с алкохол.За първи път виждах такова нещо. Мисля, че и вечерта се напиват много, но ние не стояхме да ги гледаме.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Сега ги гледам круизите и регулярните рейсове. Ми, като взима нормална каюта, да е със спалня, а не на два етажа, като взема вечеря и закуска за двама Стокхолм-Хелзинки и обратно ми излиза около 500 евро. Още не съм гледала цените на хотелите - това са практически две нощувки в нормална каюта, / все едно двойна стая/ и  4 закуски+4 вечери на бюфет.

Как ви се струва на фона на цените там?

Връзка към мнение

В уравнението за скъпо или поносимо като цена, мен ме обърква маршрута Стокхолм-Хелзинки, защото нямам представа каква част от бюджета би заело ако не си на круиз.

 

Хотелите, които резервирам в Стокхолм обикновено са около 100-те евро за двойна стая, радвам се ако ги намеря за по-малко, но е рядко. 3 звезди, с много богата закуска, на пресечка от главната търговска улица, но на 15-тина минути пеш от стария град. Вечер, готова храна за вкъщи 4-6 човека обикновено е към 80- 120 евро (пица, суши или хамбургери), ако е на ресторант- подобни цени, за по-специален ресторант много повече нагоре. В този ред на мисли 500 евро за твоя круиз някак ми звучи нормално, колкото и стряскащо много да ми изглежда, обърнато в лева :)

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В уравнението за скъпо или поносимо като цена, мен ме обърква маршрута Стокхолм-Хелзинки, защото нямам представа каква част от бюджета би заело ако не си на круиз.

 

Хотелите, които резервирам в Стокхолм обикновено са около 100-те евро за двойна стая, радвам се ако ги намеря за по-малко, но е рядко. 3 звезди, с много богата закуска, на пресечка от главната търговска улица, но на 15-тина минути пеш от стария град. Вечер, готова храна за вкъщи 4-6 човека обикновено е към 80- 120 евро (пица, суши или хамбургери), ако е на ресторант- подобни цени, за по-специален ресторант много повече нагоре. В този ред на мисли 500 евро за твоя круиз някак ми звучи нормално, колкото и стряскащо много да ми изглежда, обърнато в лева :)

Сю, много ти благодаря! Съгласно твоите цени си излиза нормално, защото са две нощувки, храна за двата дни + транспорт насам - натам. То може и по-евтино , с каюта под трюма, легла на 2 етеже, ама не се виждам покатерена на високо. ;)

А дали би могла, моля,  да дадеш линкове към хотели, в които си била и знаеш, че са на централно  място и са хубави?  Ще ми спестиш много ровене и четене.

Връзка към мнение

Аз избирам хотелите в район, в който съм близо до апартамента на роднините и са както казах отдалечени на 15-тина минути пеш от забележителностите. Но за мен не е е непоносимо разстояние така или иначе, длъжна съм да обясня :)

 

Обикновено избирам Tegnerlunden - уютни стаи, страхотна закуска на панорамен етаж.

Сега по нова година нямаше места  в него и спахме в Lilla Rådmannen. Стаите бяха по-големи, всяка е декорирана различно, рецепцията не е денонощна, но не беше проблем. Закуската също е достатъчно богата, но в леко по-тясно пространство.

 

И двата са на минута-две от Drottninggatan - главната търговска улица, по която просто се спускаш, стъпвайки по цитати на Стриндберг и стигаш до кралския дворец.

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз избирам хотелите в район, в който съм близо до апартамента на роднините и са както казах отдалечени на 15-тина минути пеш от забележителностите. Но за мен не е е непоносимо разстояние така или иначе, длъжна съм да обясня :)

 

Обикновено избирам Tegnerlunden - уютни стаи, страхотна закуска на панорамен етаж.

Сега по нова година нямаше места  в него и спахме в Lilla Rådmannen. Стаите бяха по-големи, всяка е декорирана различно, рецепцията не е денонощна, но не беше проблем. Закуската също е достатъчно богата, но в леко по-тясно пространство.

 

И двата са на минута-две от Drottninggatan - главната търговска улица, по която просто се спускаш, стъпвайки по цитати на Стриндберг и стигаш до кралския дворец.

Гледам, че тези два хотела са в Norrmalm , а аз се колебая между Gamla Stan - Sodermalm. Разстоянията големи ли са?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Gamla Stan = Стария град. 15-тина минути пеш до него от хотелите. По принцип след цял ден разходки и обиколки малко тегаво идва прибирането пеш от Sodermalm например. Не знам какъв е прагът ви на издръжливост :) Решението би било или метро до T-Centralen или кратки почивки с посядане в някое кафене. Ние обикновено правим второто :)

Връзка към мнение

Сега ги гледам круизите и регулярните рейсове. Ми, като взима нормална каюта, да е със спалня, а не на два етажа, като взема вечеря и закуска за двама Стокхолм-Хелзинки и обратно ми излиза около 500 евро. Още не съм гледала цените на хотелите - това са практически две нощувки в нормална каюта, / все едно двойна стая/ и  4 закуски+4 вечери на бюфет.

Как ви се струва на фона на цените там?

 

Не съм сигурен какво си проверявала като компании. По този маршрут съм пътувал със Silja Line.

Сега погледнах двупосочния Стокхолм - Хелзинки за два произволни дни през май е 222 евро с обикновена вътрешна кабина на Silja Symphony.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм сигурен какво си проверявала като компании. По този маршрут съм пътувал със Silja Line.

Сега погледнах двупосочния Стокхолм - Хелзинки за два произволни дни през май е 222 евро с обикновена вътрешна кабина на Silja Symphony.

Viking line гледам, сск.Ама добавям каюта с прозорец, спалня и за двата дни закуски и вечери на бюфет.

Че не мога се покатери на втория етаж, нали съм на 102 годинки:))))

Аааа,сск, видях ги тези.:(((По моите поръчки излизат даже повече.:((Само с каютите, без манджата, го докараха до 434.Ама говорим за 10 август.Тогава сигурно е най - скъпото им време.

Най - простата кабина е 147, без нищо друго.Вечери и закуски за двама -още 100 и ей ти ги 250 на посока.

Да не би да бъркам нещо?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Viking line гледам, сск.Ама добавям каюта с прозорец, спалня и за двата дни закуски и вечери на бюфет.

Че не мога се покатери на втория етаж, нали съм на 102 годинки :))))

Аааа,сск, видях ги тези. :(((По моите поръчки излизат даже повече. :((Само с каютите, без манджата, го докараха до 434.Ама говорим за 10 август.Тогава сигурно е най - скъпото им време.

Най - простата кабина е 147, без нищо друго.Вечери и закуски за двама -още 100 и ей ти ги 250 на посока.

Да не би да бъркам нещо?

 

Не бъркаш. Сметката е за каюта без прозорец и една нощувка :)

Аз ги ползвах във вариант за фери за двама и автомобил през нощта и на сутринта в Хелзинки, т.е. една нощ. Реших, че не ми трябва прозорец. Също така вечерята си беше в Стокхолм, не съм резервирал на борда. Е посетихме бара. Отделно има магазини (нали е пиянски ферибоот) и така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли мнение, кое е най - интересно в Хелзинки и наоколо освен Суоменлина?

Без зоологически градини и аквариуми.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Всъщност в Хелзинки има някои доста интересни неща - сради в стил ар нуво, много забавни сладкарнички с неочаквани сладкиши. Само из марината, около пристанището, да се разхождаш има много неща - яхти, пазар, ядене, шарения, може да се разходите с лодка. Нагоре по главната улица организират много хенънинки, концерти, има и интересни магазини. Ходила съм няколко пъти в Хелзинки: първият път ми се стори скучен, след това започваш да откриваш ненатрапчивото му очарование. Катедралата ми харесва много повече от вън, отколкото отвътре /няма нищо+опашки да влезеш+магазинчетата наоколо са много скъпи/. Руската църква ми е изключително подтискаща отвън и отвътре.   

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всъщност в Хелзинки има някои доста интересни неща - сради в стил ар нуво, много забавни сладкарнички с неочаквани сладкиши. Само из марината, около пристанището, да се разхождаш има много неща - яхти, пазар, ядене, шарения, може да се разходите с лодка. Нагоре по главната улица организират много хенънинки, концерти, има и интересни магазини. Ходила съм няколко пъти в Хелзинки: първият път ми се стори скучен, след това започваш да откриваш ненатрапчивото му очарование. Катедралата ми харесва много повече от вън, отколкото отвътре /няма нищо+опашки да влезеш+магазинчетата наоколо са много скъпи/. Руската църква ми е изключително подтискаща отвън и отвътре.   

Благодаря ти! :)Ние ще сме през август и се надявам да ги има тези събития по Главната.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.