Прескочи до съдържание

ПРОБЛЕМ с booking


Еmilia

Препоръчани мнения

Магеланци, помагайте!

Резервирах хотел в Гърция за лятото на добра цена (30) евро на нощ. Няколко часа по-късно ми звъняха от буукинг, за да ми кажат, че имало грешка в цената и ако може да анулирам и ми писали мейл. В мейла пише, че редовната цена на стаята е 50 евро, а по погрешка са я пуснали на 30, но за мен ще ми я дадят ва 40.

Дотук добре, но 40 е над бюджета ми, а стаята е хубава и не е честно да ми я отказват. Какво да правя?

Да не говорим, че я резервирах през линковете тук и сега ми отиде етикетчето за багаж :(

Връзка към мнение

Искай отстъпка за друга резервация, на мен ми предлагаха като една от опциите при подобен проблем. Другите опции бяха връщане на парите или избор от три други добри места от подобен клас и локация.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искай отстъпка за друга резервация, на мен ми предлагаха като една от опциите при подобен проблем. Другите опции бяха връщане на парите или избор от три други добри места от подобен клас и локация.

Как да я поискам? В мейл?

Връзка към мнение

Звънни им те ще ти кажат какво да правиш.00800 119 4467 или +44 20 3684 7925

Като се има в предвид,че е събота ще върнат отговор поне в понеделник ,вечерта на мейла.

Редактирано от palioto
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вече се оливат. Разбирам да си я резервирала за 10 цента, ма 30 евро при нормална 50 си е в рамките на промоции, особено като говорим за толкова ранно резервиране. Ако 40 ти е над бюджета, то не ти остава нищо друго освен да ги натиснеш малко. Пишеш, че си си запазила стаята на тази цена, на тази цена си сключила споразумение с тях и държиш това да е цената на резервацията ти. Ей това мисля, е точната ЕУ директива за целта: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/PDF/?uri=CELEX:32005L0029&from=en

 

Те естествено ще се позоват на техните terms and conditions, които им позволяват да отменят цена, когато има очевидна грешка, но в случая при разлика от 30 до 50, хич не е толкова очевидна. 

 

В крайна сметка може да се стигне да ти кажат да ги съдиш и ще си прецениш дали ти се занимава, най-вероятно не, но със сигурност ги понатисни първо. Много предпочитат ти да я анулираш, а не те, при положение че имат техническата възможност да го направят. Но второто ги поставя в много уязвима ситуация, ако подадеш оплакване към съответните институции. Стига да ти се занимава. 

 

Няма да избягат етикетите :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Добре, писах им. Казах, че 30 евро е тавана на бюджета ми и офертата им е неприемлива за мен. Ако могат да предложат подобна стая (голямо студио или апартамент с климатик, интернет и паркинг) на брега на морето между Нея Потидея и Елия Никити, ще е добре.

 

Не ми се иска да натискам хотела, защото - знаете, могат да ми направят почивката черна.

За септември 2014 бях резервирала стая пак със сгрешена цена, но никой гък не каза - хотелиера си преглътна загубата и точка: спахме за 27 евро на нощ, а всички останали в същата къща плащаха по 40.

Връзка към мнение

Имам отговор. Пишат, че ще говорят с хотела да спазят оригиналната цена. Ако хотелът не потвърди, ще се постараят да ми предложат алтернативно място за настаняване и да ми приспаднат допълнителните разходи (предполагам над цената от 30 евро на нощ).

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Този буукинг :shout:

Имам нов мейл, в който ми пишат, че цената е такава и точка. Ако не съм съгласна с нея, да им пиша и те ще анулират резервацията без наказания?! Какви наказания, тя е с безплатна анулация, егати. Предлагат ми едно студио във Вурвуру, което дори не е на морския бряг, а и дори не е там, където съм им писала, че искам да бъда. Имам чувството, че изобщо не четат какво сме си писали преди. Да не говорим, че в мейлите им я няма хронологията на предишните (това винаги ме е дразнело - показва лоша култура на електронна комуникация или пък е нарочно).

Писах им, че вероятно причината да ми предлагат различни неща във всеки нов мейл е, че майчиният език на  персонала им не е английски. Писах също, че не разбирам защо изглежда все едно не четат предните ми мейли. Та, ако може да ми се обадят по телефона, но да си говорим на български и да се разберем окончателно.

 

Много ме разочароваха. Явно е, че когато ми пише грък, звучи твърдо - това са условията и точка. Когато ми пише друг (италианец, например), звучи меко и любезно, с търсене на взаимно изгодно решение. Явно ни мислят за глупаци.

Връзка към мнение

Реагират бързо от буукинг.

Обади ми се момиче, говорещо български. Обясни ми, че те не могат да натискат хотела - казал е тази цена и това е.

Тъй като имам друга резервация за същото време, която слава Богу не бях отменила, ще си я ползвам нея, но поисках от буукинг да ми компенсират разликата между двете цени, т.е. да ми намалят цената с 25 евро, но подчертах - не за сметка на хотела, а за сметка на буукинг, на тяхната комисионна. Момичето обеща да провери.

И много бързо получих отговор по мейла, че ще ми върнат тези пари, но едва когато се върна от почивката и им изпратя фактура за парите.

 

Има ли уловка? Думата фактура ли е уловката (частните къщи, каквато е тази, не дават фактури)? Или това, че ще ми върнат парите като ваучер, а не в брой или в картата ми? Или това, че трябва да изпращам фактурата незнайно къде, незнайно с какво (писмо с DHL извън страната струва повече от парите, които ще ми върнат).

Редактирано от Nine
Връзка към мнение

Според мен можеш да я изпратиш сканирана по имейл, и едва ли ще ти откажат фактура от хотела. Ако я изпратиш с писмо, ще останеш без нея и няма да ти остане нищо после като доказателство.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лошото е, че хотелът не е хотел, а частна къща, която работи с буукинг. До момента никой никога (от почивките ми в Гърция) не ми е давал каквото и да било доказателство, че съм била там и че съм платила.

Връзка към мнение

Лошото е, че хотелът не е хотел, а частна къща, която работи с буукинг. До момента никой никога (от почивките ми в Гърция) не ми е давал каквото и да било доказателство, че съм била там и че съм платила.

 

От тяхна гледна точка искат документ, че наистина си била там. Това с цел да не ти върнат пари, а ти после да откажеш и другата резервация и така.

Връзка към мнение

От тяхна гледна точка искат документ, че наистина си била там. Това с цел да не ти върнат пари, а ти после да откажеш и другата резервация и така.

Това не го разбрах? Според теб искат да ме прекарат?

Връзка към мнение

Аха, стоплих :lol:

 

Писах им с три въпроса:

- каква да е тази фактура

- може ли да им я пратя по мейл

- как ще ми върнат парите - по картата или като ваучер

Връзка към мнение

Ще ти върнат парите, не се притеснявай.

Ние имахме казус в Италия- запазих 2 стаи в къща във Флоренция. В последния момент обаче стопанката се обадила на букинг да каже, че не може да ни настани, защото стаята се наводнила. Те ми писали писмо, но кой да прочете по път. Разбрахме за проблема в 8 вечерта, като отидохме да се настаняваме. Тогава от букинг по телефона ми предложиха да ми намерят хотел на сходна цена, само трябва да го резервирам през линк, който ми изпратят, за да ме рефънднат после. Предложиха ми четворна стая, а аз им казах, че предната резервация беше за 2 двойни- излизаха по-скъпо в този хотел, но след проверка ми пратиха нов линк за 2те двойни стаи и потвърждение, че ще ми върнат разликата. Само трябваше да платим, после не си спомянм дали им пращахме фактурата - то по-скоро беше едно листче от хотела, че сме били настанени. След няколко имейла в продължение на месец след връщането ни, преведоха сумата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Букинг за изтрещели напълно! :lol: Пращат ми майл, за  да оценя хотел, в който не съм бил, а и не съм резервирал. :clapping:  Започнали са сами да си правят резерация, но хубавото, е че няма плащане с картата.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Пак повдигам моя въпрос, защото уж приключен, се оказа, че не е.

Отидох на съществуващата резервация, за която обещаха да ми върнат 25 евро, взех фактура и веднага я пратих на буукинг на 13 юни, като използвах разменените преди това между мен и тях мейли, за да се види ясно какво са обещали. Те отговориха същия ден, че работят по случая и от тогава ни вест, ни кост, за пари да не говорим. На два пъти ги питах има ли нещо, какво става - отговор няма.

 

Какво да ги правя?

Връзка към мнение

Пак повдигам моя въпрос, защото уж приключен, се оказа, че не е.

Отидох на съществуващата резервация, за която обещаха да ми върнат 25 евро, взех фактура и веднага я пратих на буукинг на 13 юни, като използвах разменените преди това между мен и тях мейли, за да се види ясно какво са обещали. Те отговориха същия ден, че работят по случая и от тогава ни вест, ни кост, за пари да не говорим. На два пъти ги питах има ли нещо, какво става - отговор няма.

 

Какво да ги правя?

 

Телефоните пуснати по-рано в темата пробва ли?

 

Local number:

00800 119 4467

International (English):

+44 20 3320 2609

Връзка към мнение

Телефоните пуснати по-рано в темата пробва ли?

 

Local number:

00800 119 4467

International (English):

+44 20 3320 2609

Не съм. Чудех се дали си заслужава за 25 евро да навъртам международни разговори.

Връзка към мнение

Номера 1-800 се набират безплатно със Скайп, а и да не е такъв номер през Скайп си е доста евтино.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.