Прескочи до съдържание

ПРОБЛЕМ с booking


Еmilia

Препоръчани мнения

Здравейте! Нуждая  се от помощ във връзка с резервация на хотел в Израел.Резервирах хотел и там ясно пишеше,че не се взема такса за резервация,но такава изтеглиха макар и малка /2.37лв/Опасенията ми са ,че те могат да теглят когато и колкото си искат.Какво да направя?

Връзка към мнение

Здравейте! Нуждая  се от помощ във връзка с резервация на хотел в Израел.Резервирах хотел и там ясно пишеше,че не се взема такса за резервация,но такава изтеглиха макар и малка /2.37лв/Опасенията ми са ,че те могат да теглят когато и колкото си искат.Какво да направя?

следиш си извлеченията по картата за транзакции, които не са направени от теб

което е добре по принцип да правиш :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

При последното пътуване имахме резервация без кредитна карта. Пристигаме в хотела (по-точно къща за гости) вечерта и ни посрещат с обяснението, че няма свободни места. Показвам си разпечатаната резервация, а жената почва да ми показва съобщенията в телефона си да видя, че те не са получили смс от букинг за нашата резервация. Предложиха ни да ни "помогнат" с нощувка у майката на приятеля й. Съгласихме се. Спахме в хола на жената, която беше изключително любезна и отзивчива. Но определено не ми се струва коректно да не знаеш , че нямаш резервация или по-точно само да си мислиш, че имаш. Писах на букинг да видим.

Връзка към мнение

село Корбени по Трансфагараш - последната ни нощувка. Говореха само румънси и италиански. Бяха седнали на маса и викнаха един доста подпийнал приятел да превежда английски.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Не изчетох всичко тук, но просто искам да се информирам за следния случай. Правя резервация в букинг, но нямам наличност по кредитната карта. 

 

Сайта ми отговаря по този начин: 

Не сте тревожете - резервацията ви остава потвърдена. но за да е и гарантирана, трябва да осигурите валидна кредитна карта.

Ако утре вкарам пари във Виза ( която осчетоводява пари доста късно като цяло) трябва ли да извърша друго действие, за да си гарантирам резервацията? Тъпото е, че тя е без право на връщане на пари при анулация, така че аз на хотела дължа пари при всички случаи. 

Дава ми вариант да променя данните по кредитната карта. Ако въведа други данни , т.е. друга карта, ще ме таксува ли и от двете места или само от последно въведената карта?

Редактирано от Лин
Връзка към мнение

Не изчетох всичко тук, но просто искам да се информирам за следния случай. Правя резервация в букинг, но нямам наличност по кредитната карта. 

 

Сайта ми отговаря по този начин: 

Не сте тревожете - резервацията ви остава потвърдена. но за да е и гарантирана, трябва да осигурите валидна кредитна карта.

Ако утре вкарам пари във Виза ( която осчетоводява пари доста късно като цяло) трябва ли да извърша друго действие, за да си гарантирам резервацията? Тъпото е, че тя е без право на връщане на пари при анулация, така че аз на хотела дължа пари при всички случаи. 

Дава ми вариант да променя данните по кредитната карта. Ако въведа други данни , т.е. друга карта, ще ме таксува ли и от двете места или само от последно въведената карта?

Ще получите няколко писма, преди да анулират резервацията!

Според мен няма да има проблем да платите със същата карта, след като вкарате пари по нея.

Ако решите да въведете нова карта, ще извършат транзакция само по нея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всичко зависи какви са условията на тарифата. При някой от тях обозначени като PAY LATER си пише, че депозит не се изисква по време на резервация, както и че хотела няма да преуаторизира нищо. АКо резервацията е такава, нямаш проблеми. 

 

Ако не е такава, то със сигурност преди да ти отменят резервацията ще ти изпратят подканващ имейл да смениш номера, защото има проблем с първата карта. 

 

При всички положения, няма от какво да се притесняваш :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Трябва да похваля буукинг. Много!!!

Имам резервация за края на август в Гърция. Направи ми впечатление, че след като резервирах, тези цени изчезнаха - явно е била сбъркана тарифа, от която аз се възползвах. Днес ми писаха от буукинг, че хотелът е направил грешка и редовната цена е не 28 евро на нощ, а 60, но като за мен ще ми дадат стаята на 45. Отговорих, че съм имала сходен случай точно преди година (затова и пуснах тази тема), като тогава сме се разбрали да ми компенсират разликата между тази ми резервация и една друга и сега предложих да направим същото. Сега, обаче, ще ми компенсират разликата между 28 и 45 евро на нощ за 10 нощувки, което е невиждано!!! Цели 170 евро :) Е, как да не съм доволна :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.