Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Мога да потвърдя, че trip.bg са добри и надеждни.

Искам да ви представя и една агенция, която също е надеждна и са с едни от най-ниските цени на пазара - flyhi.bg - купували сме доста билети през тях, когато излизат през skyscanner-а и до този момент проблеми не е имало.

 

Проблем понякога има с tripsta.bg, които имат доста странни електронни билети или някакви начини на потвърждение - изпращат си техни кодове, които са 5 буквени, а липсва онзи 6 буквен код. Имате номера на е-билета, но въпреки това ми се виждат странни. Имали сме техни билети и не е имало проблеми с полетите, между другото.

Връзка към мнение

Мога да потвърдя, че trip.bg са добри и надеждни.

Искам да ви представя и една агенция, която също е надеждна и са с едни от най-ниските цени на пазара - flyhi.bg - купували сме доста билети през тях, когато излизат през skyscanner-а и до този момент проблеми не е имало.

 

Проблем понякога има с tripsta.bg, които имат доста странни електронни билети или някакви начини на потвърждение - изпращат си техни кодове, които са 5 буквени, а липсва онзи 6 буквен код. Имате номера на е-билета, но въпреки това ми се виждат странни. Имали сме техни билети и не е имало проблеми с полетите, между другото.

 

Бих стоял далеч от flyhi. Сега ползвам някакъв допотопен браузър и сайта им ми забвива, но довечера ще разпиша по-подробно. 

 

И като цяло, сайтовете листнати в скайскенер често ползват подли трикчета за привличане на клиенти. Разписал съм част от тях в една тема тук: http://magelanci.com/topic/1937-skyscanner-за-и-против-анализ-в-детайли/

 

Но май не е зле да се направи нова отделна, с всички пинизи на сайтовете представени там...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бих стоял далеч от flyhi. Сега ползвам някакъв допотопен браузър и сайта им ми забвива, но довечера ще разпиша по-подробно. 

 

И като цяло, сайтовете листнати в скайскенер често ползват подли трикчета за привличане на клиенти. Разписал съм част от тях в една тема тук: http://magelanci.com/topic/1937-skyscanner-за-и-против-анализ-в-детайли/

 

Но май не е зле да се направи нова отделна, с всички пинизи на сайтовете представени там...

 

До този момент - никакви проблеми с flyhi.bg, като цените им са значително по-ниски, а имаме прелетяни с тях над десетина полета с моят съпруг. Нямаме проблеми със забиването на браузърите. По кредитната си карта виждам, че плащането е през Вилнюс, а имахме с тях един контакт по телефона заради това, че когато резервирах билети бях писала, че мъжът ми е Госпожа. Пратих мейл първо, и те ми отговориха, че са изпратили веднага бележка до авиокомпанията, за да го имат предвид. И нямаше никакви проблеми. На следващия ден се обади лично оператор, с която разговаряхме на руски, за да ни увери, че всичко е наред. Наистина - никакви проблеми с flyhi.bg , както и с трип.бг,

Имайте предвид, че при плащане с карта Виза, от flyhi.bg не удържат никаква такса, а при трип.бг вече варира от 2 до 5 евро... Това мога да споделя като опит.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Току що пуснах 2 търсенета в трип-а, Сан Хосе - Либерия, Тамариндо - Сан Хосе. Дори не откри летищата :)

Пуснах ги в flyhi и ги видя, на съпоставими със "западните" сайтове цени.

Виждам, че позволяват плащане с биткойн и търсене от няколко летища едновременно, за което получават глас от мен :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Проблема ми с flyhi не е с браузера, просто аз ползвах допотопен :) Не е и с търсачката, която е с една идея по-гъвката от на трип (не видях възможност за OJ билети и при тях, но може да не съм гледал внимателно). Проблема ми е с ей тоя конкретен екран:

 

2014-12-15_19-59-52.png

 

 

1. Изключително, ама изключително много ме дразни, когато имам автоматично маркирани ненужни услуги с добавена стойност. Само аз ли съм такъв чешит или и други хора ги тормози това? Мисля, че е против правилата на ЕС незадължителни услуги с добавена стойност да са маркирани автоматично, но никога не ме е напушвало толкова, че да подавам жалби по бюрократичните институции, ма май е крайно време да го направя...

 

2. Изключително притеснително е, че част от тези услуги, за които тук се плаща би трябвало да са абсолютно безплатни в други сайтове и при други агенти. Като информирането за променен полет и възстановяване на сумата. Тук ти искат 18лв при покупка на билета, иначе постфактум 80. Авиокомпанията ти променя полета и Flyhi ти искат 80лв?? И това е задължително да се плати! 

 

3. Това промяна/корекция на име е доста подвеждащо, повечето билети няма да го позволят, а винаги идва и със допълнителна такса от страна на авиокомпанията. Незапознатите хора със сигурност биха си помислили, че срещу 28лв ще могат да си променят имената както искат!

 

4. Нямат подръжка на български, което за мен е голям недостатък. Аз лично не виждам смисъл от купуване на билети от сайтове с български интерфейс, освен ако не държим абсолютно задължително на контакти на български, ако нещо непредвидено се случи с полета. 

 

5. Най-лошото - тези капанчета хората, които не купуват често билети, каквито са голям процент от тези, които просто избират най-ниската цена в skyscanner не могат да ги забележат. Хич и не разбират какъв пладнешки обир и чисто изнудване е да ти искат 80лв за промяна на билета, ако авиокомпанията смени разписанието!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

А какво става според теб при основния вид услуги, при които не се заплаща нищо, когато авиокомпанията анулира полета или има промяна в разписанието? Дали пък не се опитват да не връщат парите на хората или да не им издават билети с новия час и дата на полета /при променено разписание/?

Връзка към мнение

Чета с интерес , но аз лично съм винаги подозрителен към всеки бизнес от постсъветското пространсво макар да ползвам безплатни неща като Skype или Касперски например.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А какво става според теб при основния вид услуги, при които не се заплаща нищо, когато авиокомпанията анулира полета или има промяна в разписанието? Дали пък не се опитват да не връщат парите на хората или да не им издават билети с новия час и дата на полета /при променено разписание/?

 

Затворих го вече прозореца, за да видя как беше оформено точно. По начало и превода им не е много читав, и трип.бг го имаха този проблем, когато дълго време витловите самолети ги пишеше като "моторни". Та, до колкото аз схванах, те извършват услугата без да си им казал нищо и си искат 80-те лева, това е. 

 

Между другото, не съм задълбавал толкова дали тези услуги трябва да са безплатни по принцип или просто при почти всички сайтове/агенти са. Никога и през ум не ми е минавало, че ще ми искат пари, ако авиокомпанията промени разписание. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз горе споменах, че имахме проблем с това, че маркирах Госпожа, за моя съпруг, и вече обясних в поста какво се случи - нито една стотинка не са ни поискали, дори при сърце приеха промяната на моя грешка, от страна на flyhi.bg.

 

Колкото до тези готови прозорци, има ги и при други продавачи и компании, особено при нискотарифните минаваш 5 страници с прозорци и отметки за какво ли не. Наистина Трип.бг изчистиха всичко, но накрая ти прибавят сума към кредитната карта задължително, а в началото това липсваше.

Връзка към мнение

Аз горе споменах, че имахме проблем с това, че маркирах Госпожа, за моя съпруг, и вече обясних в поста какво се случи - нито една стотинка не са ни поискали, дори при сърце приеха промяната на моя грешка, от страна на flyhi.bg.

 

Колкото до тези готови прозорци, има ги и при други продавачи и компании, особено при нискотарифните минаваш 5 страници с прозорци и отметки за какво ли не. Наистина Трип.бг изчистиха всичко, но накрая ти прибавят сума към кредитната карта задължително, а в началото това липсваше.

 

Ами мисля си , че твоята промяна е доста малка, в повечето случаи дори да не се оплачеш няма да имаш никакви проблеми. Но честно казано не бих искал да попадам на ситуация с променен полет от авиокомпания и да трябва да плащам 80лв. Бих стигнал до там, че не бих резервирал през тях без този пакет от 18лв, ама тогава цената им няма да е най-ниска в скенера, което е първоначалната им идея :)

 

Бъркаш малко и за допълнителните опции. Може да ги има много, уиз и раян ще се опитат в 2-3 екрана да ти продадат хотели, коли под наем, застраховки, всичко, но разликата е, че нито едно от тях не е маркирано автоматично. Чат-пат се налага да избереш от падащо меню, че опцията не те интересува, но никога не е маркирана по подразбиране. Трябва като затръгваш от началния екран цената до последния да не се променя, ако само натискаш бутона напред, което не става при flyhi. 

 

Колкото до кредитните карти, така е, друга мизерия с която трудно се примирявам. При flyhi визата е безплатна, при trip.bg е мастеркард. Аз лично това го отделям пак на skyscanner, kayak и цялостната борба на всички сайтове да излезнат като най-евтини в метатърсачките. Клиента си мисли, че печели, ама печели чушки и го разбира чак като си е попълвал личните данни 3-4 минути. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И от мен положително мнение за flyhi.  Направих няколко вътрешни полети на FB без никакви проблеми. До ATH и по островите имаха уникални цени -  направо  са без конкуренция, но трябва да се мине пред скай скенер. :) . Другата седмица отлитаме за въздушна обиколка по гръцките о-ви и се надявам отново всичко да е оки. :) Хареса ми , че дават  и 24 часа за плащането на билета. :)

 

П.С  може да отделите темата от трип.бг

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Някой да е ползвал  " Застраховка на полета " на  FLYHI  ? Ще купувам билет с  голяма вероятност за анулация .

 

Благодаря Ви

 

Ако те разбирам правилно, не си сигурен дали ще пътуваш и за това би искал да отмениш билета. На Flyhi застраховката няма да свърши работа, а и наскоро разисквахме темата, че подобни застраховки са само в сферата на академичния интерес. Ако искаш да имаш възможност за отмяна на полета, просто трябва да купиш билет, който има тази опция...обикновено са чувствително по-скъпи. 

 

В общия случай, сайтова за резервиране на самолетни билети не са място за купуване на застраховки. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако те разбирам правилно, не си сигурен дали ще пътуваш и за това би искал да отмениш билета. На Flyhi застраховката няма да свърши работа, а и наскоро разисквахме темата, че подобни застраховки са само в сферата на академичния интерес. Ако искаш да имаш възможност за отмяна на полета, просто трябва да купиш билет, който има тази опция...обикновено са чувствително по-скъпи. 

 

В общия случай, сайтова за резервиране на самолетни билети не са място за купуване на застраховки

Явно аз не съм разбрал правилно ,въпреки че на сайта им ясно е посочено че от цена на билет 482 лева ,ще ми върнат 319 лева без значение от правилата на компанията относно билетите, стига отлагането да е не е по късно от 72 часа преди полета.

Връзка към мнение

Явно аз не съм разбрал правилно ,въпреки че на сайта им ясно е посочено че от цена на билет 482 лева ,ще ми върнат 319 лева без значение от правилата на компанията относно билетите, стига отлагането да е не е по късно от 72 часа преди полета.

 

Не, правилно си разбрал, аз говоря наизуст :) Така като гледам, наистина такава е застраховката, последно като го дискутирахме беше само по някакви американски сайтове и с доста клаузи. Това изглежда доста изчистено и няма дълги общи условия. 

 

Все пак не е и евтино, плащаш към 60лв отгоре и губиш 150лв от цената на билета - хич не е малко. Защо не кажеш всички параметри и условия и да се опитаме да намерим нещо по-удачно?

Връзка към мнение

Георги ,благодаря ти за отделено внимание. По принцип трябва да пътувам на 8 октомври от Амстердам за Варна.Служебно пътуване ,което ще бъде платено от работодателя. Само че аз ще отскоча до Перу и ще се върна на 29 октомври  пак в Амстердам .Фирмата не иска да ми плати отложеното за друга дата прибиране във Варна . Затова търся да намеря билет за 8,да го предоставя на работодателя , след което да го канселирам . Гледам да минимизирам загубите.

 

Благодаря Ви

Връзка към мнение

Георги ,благодаря ти за отделено внимание. По принцип трябва да пътувам на 8 октомври от Амстердам за Варна.Служебно пътуване ,което ще бъде платено от работодателя. Само че аз ще отскоча до Перу и ще се върна на 29 октомври  пак в Амстердам .Фирмата не иска да ми плати отложеното за друга дата прибиране във Варна . Затова търся да намеря билет за 8,да го предоставя на работодателя , след което да го канселирам . Гледам да минимизирам загубите.

 

Благодаря Ви

 

Горе-долу ми стана ясно, на практика искаш да вземеш парите обратно от билета на 8-ми за да можеш да си купиш билет на 28-ми? Най-чистият вариант е по-горен клас билет на България Ер или австрийците, не помня кой друг летеше до Варна. Ето за тази дата условията на билетите на България Ер:

 

01-09-2016 17-15-45.png

 

Т.е. ако вземеш бизнес билет за 1160лв, може да го отмениш без такса (работодателя дали ще е ок с тоя вариант? :)), иначе 448лв и плащаш такса 50 евро. Все пак не е зле да се чуеш с България Ер да ги питаш изрично дали това са условията. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Георги,благодаря за съдействието.  

  ORBITZ  имат опция за безплатно канселиране  до 4 часа след покупката, и срещу такса до 24 часа .Ще  ги питам изрично за условия им .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.