Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

За януари гледам пак същите цени.

 

Ха, много благодаря. Смениха цените и за януари, февруари,март са все по 270 евро. Добре, че не купих за дъждовния сезон. Дано останат така до утре, че тогава мисля да купувам за февруари.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да докладвам, че си купих два билета за Шри Ланка 2-14 февруари 2018 на цена 280 евро на човек.  Ако има някой желаещ за този период може да се включи и да си вземем кола с шофьор и да ни излезе по-евтино. Ако няма - здраве да е...

Утре ще имам някои въпроси към билите вече там...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да докладвам, че си купих два билета за Шри Ланка 2-14 февруари 2018 на цена 280 евро на човек.  Ако има някой желаещ за този период може да се включи и да си вземем кола с шофьор и да ни излезе по-евтино. Ако няма - здраве да е...

Утре ще имам някои въпроси към билите вече там...

Дразнител!

Даже и кола с шофьор си имам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да докладвам, че си купих два билета за Шри Ланка 2-14 февруари 2018 на цена 280 евро на човек.  Ако има някой желаещ за този период може да се включи и да си вземем кола с шофьор и да ни излезе по-евтино. Ако няма - здраве да е...

Утре ще имам някои въпроси към билите вече там...

Честито Оги....Направо завиждам....Още ми е залено пред очите....Какво ще кажеш за вариант с моторетка или тук-тук...няма такъв кеф...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Честито Оги....Направо завиждам....Още ми е залено пред очите....Какво ще кажеш за вариант с моторетка или тук-тук...няма такъв кеф...

 

Не мога да карам моторетка без разрешително и в тамошната лудница. Вие сте уникални.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Да докладвам, че си купих два билета за Шри Ланка 2-14 февруари 2018 на цена 280 евро на човек.  Ако има някой желаещ за този период може да се включи и да си вземем кола с шофьор и да ни излезе по-евтино. Ако няма - здраве да е...

Утре ще имам някои въпроси към билите вече там...

 

Оги, моето мнение е, че кола под наем не ти е необходима. Автобусите в Шри Ланка са навсякъде, буквално отиваш на автогарата / спирката, и до десет минути се возиш в твоята посока. Емоцията е неповторима :) Те са и най-бързото превозно средство там. Леки коли, джипове, тук туци : забрави. Автобуса е цар на пътя. Още се нахилвам като се сетя за стилът им на шофиране :). Цените им са символични - за час път - около левче. По спомени Ella - Tissa 1.60лв.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Въпрос за колите под наем. Разбрах, че трябва да ги пазарим за около 50-60 $ на ден  заедно с шофьора. В тази цена влиза ли и горивото, какви са колите - обикновени или джипове и колко човека събират, и към колко процента от общата цена върви бакшиша на шофьора? 

Може ли например да си наемем на място кола за един ден да ни разкара из някои забележителности, които не са достъпни с обществен транспорт и колко варира еднодневен трип?

Връзка към мнение

За въпросите по обществения транспорт Радо почти ми е отговорил. Интересуваше ме дали има достатъчно и от автогарите ще мога да се предвижвам по желаните направления. Без да иска е посочил и проблемната за мен отсечка от Елла до Тисса, която се чудех дали ще има транспорт. Също планинския район, освен онова прословуто влакче дали има автобус например от Канди до Бадула, след което мисля да спусна с влакчето до Елла и оттам към Тисса и Яла.

Връзка към мнение

Здрасти Оги,

 

Елла-Тисамахарама: мисля, че сменихме 3 автобуса, няма директен. Но няма драма, казваш накъде пътуваш и те напътстват

Канди-Дамбула: има директни. Не помня дали имаше точно Канди-Дамбула или всички са до Тринкомале например. Но без смяна минават през Дамбула

Елла-Нувара Елия-Хаттън-Канди е влакът

 

Всъщност ние правихме същото, което ти замисляш, но в обратната посока

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Браво Оги,аз от два дни направо откачам.Гледам една Шри Ланка,една Танзания и една Уганда и вече няколко пъти вадя картата,ама съм се зарекъл да не си купувам билети докато не се върна от НЗ,краят на май.

Връзка към мнение

Имам и въпрос относно настаняването. Дали на място се намират лесно стаи и в какъв диапазон са цените за двойка с баня?

Връзка към мнение

Въпрос за колите под наем. Разбрах, че трябва да ги пазарим за около 50-60 $ на ден  заедно с шофьора. В тази цена влиза ли и горивото, какви са колите - обикновени или джипове и колко човека събират, и към колко процента от общата цена върви бакшиша на шофьора? 

Може ли например да си наемем на място кола за един ден да ни разкара из някои забележителности, които не са достъпни с обществен транспорт и колко варира еднодневен трип?

За седем дена 450USD + бакшиш на водача 50USD.Вътре влиза всичко-гориво,паркинзи,нощувка и храна на водача.Реално минахме повече км,защото ходихме на допълнителни места и се връщахме назад да видим нещо,което не сме успели.Не ни поискаха нищо допълнително.Колата беше Тойота Приус с климатик.Не сме имали проблеми с достъп до обекти. Редактирано от Emil Chakalov
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И още един въпрос относно пътуването с ФлайДубай.  Къде , на кое летище кацат в Дубай, пак от там ли излитат и къде кацат в Шри Ланка - в Негомбо, или има някакво летище и в Коломбо ?

Връзка към мнение

Добавям и още един въпрос,  не че някой се  е засилил да ми отговаря де . Видяхте ли леопарди и коя агенция бихте ми препоръчали за това, със сериозен гид.

На морето имам  четири дни и  3 нощувки.  Мисля след Яла една нощувка в Тангале да видя костенурките и после в Хикадува. Дали е добре така?

Китове не искам да гледам, както и да се изкачвам на Адам пийк.

Връзка към мнение

Кацнахме и излетяхме от едно и също летище в Дубай, в Шри Ланка кацнахме на летището, което е до Негомбо (не мисля, че има второ)

 

Относно агенция - ние бяхме с Janaka Safari, взехме Leopard special (тръгване рано сутрин, май беше 4:30?) и видяхме леопард.

 

Хикадува - ако ще правиш шнорхелинг, можеш да го направиш на плажа на 100-150м от гарата. Ще видиш къде стърчат шнорхелите. Има на малко пространство доста риби + костенурка.

Освен шнорхелинг, Хикадува не предлага нещо особено.

 

Тангале - бих ти препоръчал да спиш около Eagle Nest Cabanas (казвам ти го като ориентир, ние спахме там и сме доволни). Около това място има доста приятни кабани (Радо може да се включи тук). 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Летището в Дубай - DXB, терминал 2

Ella - Tissa пътувах директно.

Стаи се намират лесно на място диапазон 1500 - 2500 LKR, но не очаквай лукс.

Агенцията за сафари - също ти препоръчвам Janaka Safari. Шефът им  /Janaca/ ни вози лично, и има някакви заигравки с рейнджърите в парка, беше един от първите които взеха билети за парка, и бяхме 4върти на входа му. Леопард за съжаление не видяхме. макар че висяхме известно време до едно чепато дърво, на което имаше качено уловено /и убито/ малко водно биволче.

За нощувка в Тиса препоръчвам хотела на сестрата на Janaka: Lake Edge Holiday Inn, намира се точно до езерото, с много лилии. Додоха ми и много добра цена 1500 LKR. Сафарито - 4500 ЛКР.

В Тангале аз бях в King's Elephant Cabanas & Restaurant. Цената на кабаната /самостоятелна къщичка/ беше 4000 LKR, доста луксозна ,спазарена за 2500, че бях сам и леко извън сезона :). Тангале има огромен плаж, на който бяхме има няма 6-7 човека. Морето на 3 метра от брега вече е 2 метра дълбоко. Лично за мен беше прекалено спокойно и се изнесох на другият ден към Унаватуна. Много туристи там, сбити в хотели на една малка уличка, трудно се разминаваш от хора, коли и тук туци. Хикадива ми хареса най-много, въпреки многобройните туристи, предимно руснаци. Морето там е плитко, до рифа не отидох, видях 2 почти питомни костенурки да се мотаят до брега. Има приятни ресторанти на плажа.

Така че добре си решил: 1 ден Тангале и после Хикадува е ОК. 

Не забравяй да си направиш вечерна разходка по крепостната стена на Гале.

След Хикадува е Peraliya, Там има един фото музей и статуя на Буда, посветени на жертвите от цунамито 2004г. Музеят не е за малки деца. 18+ е, тягостно но достоверно.

 

Малко извън темата за морето, но в околностите на Нурелия ти препоръчвам един малък трек до Ramboda waterfall. От пътя нагоре е, около 500м и е невероятно красиво. По-пътя надолу не издържах и се метнах в един гьол, заедно с 4-5 местни младежи. Водата ледена, дъхът ми секна, но няма такъв кеф :)

Редактирано от Радослав
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Летището в Дубай - DXB, терминал 2

Ella - Tissa пътувах директно.

Стаи се намират лесно на място диапазон 1500 - 2500 LKR, но не очаквай лукс.

Агенцията за сафари - също ти препоръчвам Janaka Safari. Шефът им  /Janaca/ ни вози лично, и има някакви заигравки с рейнджърите в парка, беше един от първите които взеха билети за парка, и бяхме 4върти на входа му. Леопард за съжаление не видяхме. макар че висяхме известно време до едно чепато дърво, на което имаше качено уловено /и убито/ малко водно биволче.

За нощувка в Тиса препоръчвам хотела на сестрата на Janaka: Lake Edge Holiday Inn, намира се точно до езерото, с много лилии. Додоха ми и много добра цена 1500 LKR. Сафарито - 4500 ЛКР.

В Тангале аз бях в King's Elephant Cabanas & Restaurant. Цената на кабаната /самостоятелна къщичка/ беше 4000 LKR, доста луксозна ,спазарена за 2500, че бях сам и леко извън сезона :). Тангале има огромен плаж, на който бяхме има няма 6-7 човека. Морето на 3 метра от брега вече е 2 метра дълбоко. Лично за мен беше прекалено спокойно и се изнесох на другият ден към Унаватуна. Много туристи там, сбити в хотели на една малка уличка, трудно се разминаваш от хора, коли и тук туци. Хикадива ми хареса най-много, въпреки многобройните туристи, предимно руснаци. Морето там е плитко, до рифа не отидох, видях 2 почти питомни костенурки да се мотаят до брега. Има приятни ресторанти на плажа.

Така че добре си решил: 1 ден Тангале и после Хикадува е ОК. 

Не забравяй да си направиш вечерна разходка по крепостната стена на Гале.

След Хикадува е Peraliya, Там има един фото музей и статуя на Буда, посветени на жертвите от цунамито 2004г. Музеят не е за малки деца. 18+ е, тягостно но достоверно.

 

Малко извън темата за морето, но в околностите на Нурелия ти препоръчвам един малък трек до Ramboda waterfall. От пътя нагоре е, около 500м и е невероятно красиво. По-пътя надолу не издържах и се метнах в един гьол, заедно с 4-5 местни младежи. Водата ледена, дъхът ми секна, но няма такъв кеф :)

 

Страхотна информация. Почти както го мисля си го описал и ти. Мерси много.

Връзка към мнение

Добавям и още един въпрос,  не че някой се  е засилил да ми отговаря де . Видяхте ли леопарди и коя агенция бихте ми препоръчали за това, със сериозен гид.

На морето имам  четири дни и  3 нощувки.  Мисля след Яла една нощувка в Тангале да видя костенурките и после в Хикадува. Дали е добре така?

Китове не искам да гледам, както и да се изкачвам на Адам пийк.

Оги,ходим и на работа,бе човек!Не моем по цял ден да седим във форума и да отговаряме.

Не мисля,че има връзка с коя агенция ще отидеш на сафари и дали ще видиш леопард-Wild nature.Ние не бяхме от късметлиите,но пък имаше много други интересни животни.Ако си платиш все едно си в Танзания 500-600USD можеш да спиш в лодж вътре в Яла.Следобеден и сутрешен гейм-драйв плюс резервен джип,вероятността да видиш леопард е доста по-висока.При тънката лайсна 40-50USD всички обикалят хаотично по черни пътища.Ако някой види леопард звъни на колегите си и всички юруш натам.Нашият водач каза,че предния ден следобед не са могли да видят и на сутринта не видяхме също.

Хубавото на джунглата в Шри Ланка е,че виждаш много животни даже по асфалта,докато те возят.Въпреки мнения във форума,че в Шри Ланка било голяма мизерия,на мен лично ми хареса много повече от Тайланд.Отсвири плажовете.Времето ти не е много,остани си само във вътрешността.Послушай ме и няма да съжаляваш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не мога да кажа, че Шри Ланка е мизерия, визуално е подобна на Тайланд и Филипини, тоест типична ЮИ Азия страна.

За 10те дена там посетих Анурадапура, Сигирия, Канди, Нурелия, Тисса и южното крайбрежие. Хълмовете около Нувара Елия ме заплениха най-много. Анурадапура не ме впечатли, може да се пропусне спокойно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да докладвам, че си купих два билета за Шри Ланка 2-14 февруари 2018 на цена 280 евро на човек.  Ако има някой желаещ за този период може да се включи и да си вземем кола с шофьор и да ни излезе по-евтино. Ако няма - здраве да е...

Утре ще имам някои въпроси към билите вече там...

Дай подробности. Щеше ми се да го комбинираме с нещо в района а и 12 дни не са ли малко.

Я пусни на лични че тръгваме за Invercargill. Ако след 10часа са още актуални промоциите....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сафарито в Яла и ние го правихме с Janaka. Много ги бяха похвалили в нета - леопард не видяхме, но седмица след нас други приятели ги ползваха и видяха 2-3 леопарда. На късмет е.

С FlyDubai нямахме проблеми, но на друга приятелка ѝ промениха полетите за неудобни дати и се наложи да си купи в последния момент на Катарците на висока цена.

Редактирано от Mary
Кирилизация
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...

Хубавото на джунглата в Шри Ланка е,че виждаш много животни даже по асфалта,докато те возят.Въпреки мнения във форума,че в Шри Ланка било голяма мизерия,на мен лично ми хареса много повече от Тайланд.

 

Да, + 1 към този коментар. Мисля, че Емо и аз сме мрънкали най-много от Шри Ланка, но като цяло страната е супер. Аз много искам да си намеря пак такова място, толкова зелено, с водопади, животни и свобода на движение без постоянен гид и шофьор. 

Тангале ще си остане в съзнанието ми като райско място без хора. И уникално хубав чай, който пиеш на удобно кресло в чудесно обзаведен бар на красив плаж. 

Ти може и да пропуснеш Адамс пийк, но аз пак ще препоръчам да откриеш някое старо имение в района с достъпна цена на нощувките и да се поглезиш. Просто беше толкова красиво там, че една колониална къща и градинка с катерици вечер ще бъде наистина добра идея. 

Аз не бих си взела кола с шофьор на единственото място, на което има редовни автобуси до всяка точка, а на къси разстояния всеки тук тук ще е щастлив да предложи услугите си. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дай подробности. Щеше ми се да го комбинираме с нещо в района а и 12 дни не са ли малко.

Я пусни на лични че тръгваме за Invercargill. Ако след 10часа са още актуални промоциите....

 

Сега в момента, цените са си още такива. Доколкото знам промоцията е от 6 до 12 март.  Дните за дадено пътуване винаги са малко, но вече се уча да се и задоволявам с по-малко.   Грубата програма ще я пусна след съвсем кратко време...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Дани Магелани
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.