Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

Някой ходил или проучвал може ли да подскаже част от острова, която е с приличен плаж през март и добра отправна точка за еднодневни обиколки? Ще ходим с дете на 4г. и си мисля по-скоро за вариант с 1 хотел като отправна точка, от колкото няколко хотела из острова. Основно ми се иска да посетим някой/и от националните паркове, както и всичко друго поносимо за дете (т.е. без трекове и дълги преходи пеш). Ще имаме 9 нощувки, така че може и да ги разделим.

Редактирано от Vincent
Връзка към мнение
преди 3 минути , ruwenzogy каза:

Благодаря. Цената на нощувката ми се струва страшно евтина.С имейли ли резервира хотела при сестра му.  Аз затова искам Янака, защото влизат първи.

Снимките са чудесни.

Наистина е евтина. 

Сега си погледнах мейлите. Взел съм 5/12  leopard special. Цена за хотел изобщо не съм коментирал, на запитването ми за стая ми е отговорил, че ще ме настани. Неговият хотел също е много хубав, но на сестра му е на брега на езерото, и е много живописно. Запитай го за оферта за Lake Edge Holiday Inn.

Имейла предполагам си го намерил: safarijanaka@gmail.com

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , ruwenzogy каза:

И сафарито предварително ли се резервира, или може и на място, говорим за Янака?

Имах запитване за сафарито по мейл към него, с леко плаващи дати. На практика, точната дата му я казах ден преди сафарито. Потвърди ми я. Плащах на място в местна валута.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 минути , Vincent каза:

Някой ходил или проучвал може ли да подскаже част от острова, която е с приличен плаж през март и добра отправна точка за еднодневни обиколки? Ще ходим с дете на 4г. и си мисля по-скоро за вариант с 1 хотел като отправна точка, от колкото няколко хотела из острова. Основно ми се иска да посетим някой/и от националните паркове, както и всичко друго поносимо за дете (т.е. без трекове и дълги преходи пеш). Ще имаме 9 нощувки, така че може и да ги разделим.

 

Бил съм на Tangalle, Unawatuna, Hikkaduwa и Bentota. 

Tangalle и Bentota не стават за деца. Големи вълни и морето става много дълбоко буквално на 3 метра от брега. Unawatuna е добре, но ми се стори много пренаселено. Hikkaduwa е твоето място. Дъното е полегато и водата спокойна. Има и много руснаци /то къде ли ги няма/. Обаче за парковете няма да ви се получи да използвате южното крайбрежие като отправна точка, от която да правите лъчове. Шри Ланка не е толкова малък остров и логистиката отнема време. За паркове посетете коментираното по-горе сафари в Яла парк. Сиропиталището за слонове в Pinnawala предполагам също ще е интересно на детето. Но трябва да се сменяте локациите, няма как да стане иначе.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

маршрут засега:

13.01 – ранно кацане  -  Veyangoda railway station – Anuradhapura (Mihintale , Abhayagiri Dagoba, Jetavanarama Dagoba)  

14.01 –  Jaffna  

15.01 –  Jaffna

16.01 –  Vavuniya - Polonnaruwa (Menik Vihara, Rankot Vihara, Alahana Pirivena, Jetavana)

17.01 – Sigiriya(Lion Platform, Pidurangala Rock)  

18.01 – Minneriya National Park – Dambulla (Golden rock temple)

19.01 – Kandy (Digana, Kandy Lake Front, Kandy Central )

20.01 – Nuwara Elia (Pidurutalagala)

21.01 - Ella rock ( Little Adam’s peak)  – Kataragama

22.01 – Yala National Park   - Hikkaduwa

23.01  - Hikkaduwa

24.01 - Hikkaduwa

25.01 – Colombo – полет в полунощ

 



Решихме да не наемаме кола със шофьор. Може би ще ни трябва за 17.01- 21.01 но разбирам че повечето бакшиши са от Коломбо а това ще оскъпи наемането им. Ще импровизираме на място но ако успея да открия местен от тук  и да "ошетаме" набързо района , тайничко се надявам да включа и Тринкомале.
Моля, критикувайте на воля!!!

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Към тези, които са наемали коли - какви бяха?  Надявам се да става въпрос за джипове или ванове, а не за обикновени, че нещо май не се рабираме с тези , с които си пиша....

Връзка към мнение

Оги, ако все пак си решил да вземеш кола, предполагам, че ще е с шофьор. В Шри Ланка се кара малко по-различно, отколкото сме свикнали. Един вид съобразявай се с хранителната верига, където в дъното са пешеходците, после тук-туците, а на върха неоспоримо са автобусите ТАТА.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, ruwenzogy каза:

Към тези, които са наемали коли - какви бяха?  Надявам се да става въпрос за джипове или ванове, а не за обикновени, че нещо май не се рабираме с тези , с които си пиша....

Не се надявай. Леки коли. Микробуси ако сте повече хора.

Връзка към мнение
преди 2 часа, eloena каза:

Не се надявай. Леки коли. Микробуси ако сте повече хора.

Ами вие четири човека как се побрахте в лека кола заедно с шофьора и най-вече багажа?

Връзка към мнение
преди 12 минути , ruwenzogy каза:

Ами вие четири човека как се побрахте в лека кола заедно с шофьора и най-вече багажа?

:) Aми побрахме се. Малко криво беше за този по средата, сменяха се и така...

Връзка към мнение
преди 4 минути , eloena каза:

:) Aми побрахме се. Малко криво беше за този по средата, сменяха се и така...

То, че сте се побрали е ясно. По скоро ме интересува какъв багаж имахте, че да се побере на четирима човека отзад в багажника, че сега с Краси това ни е дерта.

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

То, че сте се побрали е ясно. По скоро ме интересува какъв багаж имахте, че да се побере на четирима човека отзад в багажника, че сега с Краси това ни е дерта.

Когато пътуваме 4 човека с кола поне двама трябва да са с меки сакове,а не с куфари и не сме имали проблем.

Мога да ти препоръчам шофьор-Йохан.Напусна фирмата на братовчед си и си направи своя:

www.fealtytours.com

yohan@fealtytours.com

Може да използваш моето име,често си пишем по мейла.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 12.12.2017 г. в 21:38, stefanrusev каза:

маршрут засега:

13.01 – ранно кацане  -  Veyangoda railway station – Anuradhapura (Mihintale , Abhayagiri Dagoba, Jetavanarama Dagoba)  

14.01 –  Jaffna  

15.01 –  Jaffna

16.01 –  Vavuniya - Polonnaruwa (Menik Vihara, Rankot Vihara, Alahana Pirivena, Jetavana)

17.01 – Sigiriya(Lion Platform, Pidurangala Rock)  

18.01 – Minneriya National Park – Dambulla (Golden rock temple)

19.01 – Kandy (Digana, Kandy Lake Front, Kandy Central )

20.01 – Nuwara Elia (Pidurutalagala)

21.01 - Ella rock ( Little Adam’s peak)  – Kataragama

22.01 – Yala National Park   - Hikkaduwa

23.01  - Hikkaduwa

24.01 - Hikkaduwa

25.01 – Colombo – полет в полунощ

 



Решихме да не наемаме кола със шофьор. Може би ще ни трябва за 17.01- 21.01 но разбирам че повечето бакшиши са от Коломбо а това ще оскъпи наемането им. Ще импровизираме на място но ако успея да открия местен от тук  и да "ошетаме" набързо района , тайничко се надявам да включа и Тринкомале.
Моля, критикувайте на воля!!!

Русев,пак не четеш!

Ако ще ходите да гледата слонове Minnerya не е мястото за това време на годината.Вие сте след дъждовния сезон и има много вода навсякъде.Слонове има много,но са пръснати из парка.Виждат се лесно,когато няма вода и повечето се струпват около езерото.Ние ходихме в Hurulu,което е в същия район и видяхме повече от 60 слона.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 12.12.2017 г. в 21:38, stefanrusev каза:

маршрут засега:

13.01 – ранно кацане  -  Veyangoda railway station – Anuradhapura (Mihintale , Abhayagiri Dagoba, Jetavanarama Dagoba)  

14.01 –  Jaffna  

15.01 –  Jaffna

16.01 –  Vavuniya - Polonnaruwa (Menik Vihara, Rankot Vihara, Alahana Pirivena, Jetavana)

 



 

Я кажи как го планирате до Яфна и Вавуния - влакове или автобуси. Загледах се натам . Изглежда много красиво. А и готиния остров сигурно ще посетите...

Връзка към мнение
преди 3 часа, ECC каза:

Ние ходихме в Hurulu,което е в същия район и видяхме повече от 60 слона.

Те са на 50км един от друг, каква разлика ще има? Но на теб ти вЕрвам и веднага сменяваме парка. Още повече че е до Хабарана и по удобен като логистика.Аз затова и писах че ще импровизираме

 

преди 1 час, ruwenzogy каза:

Я кажи как го планирате до Яфна и Вавуния - влакове или автобуси. Загледах се натам . Изглежда много красиво. А и готиния остров сигурно ще посетите...

Влакове. Първия линк който ти пратих на лични е точно на железниците. А Veyangoda съм я писал защото е по вероятно от там да успеем да хванем първия влак за Anura.

.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , stefanrusev каза:

Те са на 50км един от друг, каква разлика ще има? Но на теб ти вЕрвам и веднага сменяваме парка. Още повече че е до Хабарана и по удобен като логистика.Аз затова и писах че ще импровизираме

 

Влакове. Първия линк който ти пратих на лични е точно на железниците. А Veyangoda съм я писал защото е по вероятно от там да успеем да хванем първия влак за Anura.

.

Разликата е в размерите на парка.В Хорулу на малка площ живеят повече от сто слона.В Минерия може популацията д а е повече от 500 слона,но площта е много голяма.Езерото Минерия е също доста голямо.По това време е напълно пълноводно.Може да имаш късмет и да видиш много слонове,но може да не видиш и един.В края на сухия сезон езерото става една локва и повечето слонове се стичат там да търсят вода.Има и много биволи и крокодили.

В Яла,ако можете направете следобеден и сутрешем гейм драйв.Макар,че и предната вечер и ние сутринта нямахме късмет с леопардите.

Ние също си бяхме оставили два-три дена за плаж в Хикадува.В крайна сметка ходехме да се къпем сутрин в 6—6,30 и вечер след 17часа.

През деня обикаляне.Ходихме един ден до Синхараджа рейн форест и един ден по делтата на Маду Ганга.Второто се прави с автобус от Хикадува до Маду Ганга и оттам трип с лодка.Кръчмето точно до реката откъм океана е много хубаво.Изглежда лъскаво,но не е скъпо и си струва.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ама не мога да разбера защо ще ходите специално да гледате слонове? В Яла май има достатъчно, а и по пътищата се срещат!

Връзка към мнение
преди 38 минути , eloena каза:

Ама не мога да разбера защо ще ходите специално да гледате слонове? В Яла май има достатъчно, а и по пътищата се срещат!

Да може да ги видиш и по пътя,ама може и да не ги видиш.В Яла видяхме един и то,защото гидът ни го показа в едни драки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз мисля да заложа на приюта за слончета в Пинауела. Там е най-сигурно, а и можеш да се къпеш и играеш с тях....

Свободни слонове съм виждал поне на 5 места....

Връзка към мнение
преди 22 часа, stefanrusev каза:

Те са на 50км един от друг, каква разлика ще има? Но на теб ти вЕрвам и веднага сменяваме парка. Още повече че е до Хабарана и по удобен като логистика.Аз затова и писах че ще импровизираме

 

Влакове. Първия линк който ти пратих на лични е точно на железниците. А Veyangoda съм я писал защото е по вероятно от там да успеем да хванем първия влак за Anura.

.

Ако ще спите в Хабарана е много удобно.Хурулу се намира на няколко км от селото.След като излязохме и парка и тръгнахме към Хабарана видяхме едно стадо от десетина слона между пътя и ж.п. линията.След това видяхме един огромен мъжкар,който си ходеше спокойно в края на пътя.Явно отиваше да пие бира в Хабарана.Там е и Хабарана вилидж сафари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Хехе, тия ще ме уморят :rofl::rofl::rofl:    Не знам какво сте им плащали на тия шофьори но такива пари ми обадиха че направо не е за вярване - един стигна до 75 000 транспорт + 5нощувки х20 000 driver accomodation = 175 00 LKR за 6 дни  или 943.28 евра - бакшиша си е бакшиш!!!! .... Кажете как културно да му отговоря!?!?!       Край - никакво писане, ровене и т.н. пълна импровизация! (този спонтанен изблик май си е за "Искам да се оплача')

 

Имам  the Rough Guide to Sri Lanka  в електронен вариант но са по 80mb и не знам дали ще е удачно да ги кача тук за желаещите

 

... "с включени всички такси и лицензи"... Боооожеее, на къде съм тръгнал... отивам да си сипя едно че вдигна'х адреналина...

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Аз пак ще си изрекламирам шофьра. Явно е до късмет на кого попадаш..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам няколко неадекватни въпроса, които навярно ще станат повече след няколко дни.... Нещо нищо не ми е ясно за сега. Предполагам изкачването на двете скали в Sigiriya и разглеждане на пещерите в Dambulla могат да се направят в един ден или ще е малко времето? За Polonnaruwa горе - долу колко време ни е необходимо? А за Horton Plains Park коя е най - подходящата изходна точка? За сега мисля да се движим с автобуси и влакове.... 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.