Прескочи до съдържание

Малко въпроси за PayPal


Препоръчани мнения

От пейпал май са забавили плащанията си. В последните 3 дни платих два пъти с тях и не ми взимат парите от банковата сметка.

В двата случая имам потвърждения, хотел и билети за влакове, но парите си седят.

Интересно ми е, ако платя с празна дебитна карта и нов аканунт, използвам билетите днес или утре, как след това ще си вземат парите.

Преди се отразяваше веднага всяко плащане.

Връзка към мнение
1 hour ago, alex0001 said:

Има ли начин да разбера колко ще ме таксуват ако платя с българска Master Card, чрез PayPal 1164 паунда в един английски сайт?

Не знам дали имат такси, но паунда ще ти го сметнат по 2,41 лева при курс продава по бюрата 2,31.

Поне такав им е курса за превалутиране  в MakeMyTrip при плащане с ПейПал в английски лири . При твоя случай разликата е около 116 лева.

Редактирано от nino
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
11 hours ago, Alexander said:

От пейпал май са забавили плащанията си. В последните 3 дни платих два пъти с тях и не ми взимат парите от банковата сметка.

В двата случая имам потвърждения, хотел и билети за влакове, но парите си седят.

Интересно ми е, ако платя с празна дебитна карта и нов аканунт, използвам билетите днес или утре, как след това ще си вземат парите.

Преди се отразяваше веднага всяко плащане.

Нещо си се объркал. Има много възможни прични да не виждаш, че ти взимат парите.

12 hours ago, alex0001 said:

Има ли начин да разбера колко ще ме таксуват ако платя с българска Master Card, чрез PayPal 1164 паунда в един английски сайт?

Твърде неразумно е при толкова голяма сума. Ще изгубиш над 100 лева. Този английски сайт няма ли опция за директно плащане с кредитна карта?

Връзка към мнение

Може да кажеш че искаш да платиш във Лири и тогава превалутирането ще го направи твоята банка.

По принцип няма такса за плащане, доколкото знам

Връзка към мнение
11 hours ago, nino said:

Не знам дали имат такси, но паунда ще ти го сметнат по 2,41 лева при курс продава по бюрата 2,31.

Поне такав им е курса за превалутиране  в MakeMyTrip при плащане с ПейПал в английски лири . При твоя случай разликата е около 116 лева.

Няма такова нещо.

Пропуснал си при плащането с ПейПал да смениш опцията превалутирането да се извърши от твоята карта, а не от дървените курсове на ПейПал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
7 minutes ago, Ilian359 said:

Тази опция не винаги е достъпна. Този стар "бъг" отново се появи преди 2-3 седмици.

Винаги е достъпна за Виза и Мастър. За Дайнърс не е достъпна

Връзка към мнение

Ще го напиша по друг начин - достъпна е, но не работи от поне 2 седмици. Каквото и да посочиш, те цакат по техния курс. Имаше такъв период около Нова година, сега отново. 

Понякога дава възможност при самото плащане да промениш настройката и я възприема еднократно. Но понякога и това не става - директно ти пише каква сума дължиш (според тях) в BGN.

Връзка към мнение
7 hours ago, cybersimo said:

Няма такова нещо.

Пропуснал си при плащането с ПейПал да смениш опцията превалутирането да се извърши от твоята карта, а не от дървените курсове на ПейПал.

Преди малко проверих при ММТ наистина има опция за превалутиране от моята карта, направих отметката и натиснах AGREE, но ме е страх да продължа да не би да се извърши плащането. Явно тогава ще видя курса на моята банка.  То си има опция за анулиране, но все пак.

Благодаря за насоките !   Ще знам за в бъдеще.

Връзка към мнение

Не можеш и не трябва да виждаш сума в лева. Ако виждаш сумата за плащане в оригиналната валута на сайта, значи всичко е наред. Ако я виждаш в лева, значи те пързалят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Ilian359 каза:

Ще го напиша по друг начин - достъпна е, но не работи от поне 2 седмици. Каквото и да посочиш, те цакат по техния курс. Имаше такъв период около Нова година, сега отново. 

Вчера платих в ибей по курс на банката (ПИБ), не по ПейПалския, без каквито и да било проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
9 hours ago, Ilian359 said:

Ще го напиша по друг начин - достъпна е, но не работи от поне 2 седмици. Каквото и да посочиш, те цакат по техния курс. Имаше такъв период около Нова година, сега отново. 

Понякога дава възможност при самото плащане да промениш настройката и я възприема еднократно. Но понякога и това не става - директно ти пише каква сума дължиш (според тях) в BGN.

Всеки ден плащам в ПейПал и опцията си е там. Винаги.

Връзка към мнение

Сега да очаквам още стотина човека да се похвалят, че нямат проблеми ли? И аз понякога нямам, понякога имам. Пиша всичко това, за да предупредя рядко ползващите услугата от какво да внимават, а не да убеждавам някого в нещо.

При следваща издънка ще публикувам screenshot. Последно ми се случи миналия четвъртък.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Проблемът с превалутирането явно вече е отстранен, но вчера ми направиха нова мизерия. Имах 2 спечелени търга в eBay.co.uk. Избрах да бъдат платени с Revolut, но се отрази само едно плащане. След 10 минути започнах да търся защо не са ми взети пари за втората стока, а в eBay стои като платена. Ами, взели са ми ги, ама от Diners Club, която Paypal винаги таксува в USD по безумния си курс. Явно вече трябва да се плаща за всичко поотделно.

Редактирано от Ilian359
Връзка към мнение

Чета ви и не разбрах. Когато в ММТ задам опция да платя в GBP през пейпал, мога ли да избегна превалутирането на Пейпал от GBP в $?

Ако платя през Пейпал с Дайнърс - не, а ако е с Виза или Мастър мога да променя?

Така или иначе мисля, че при резервация в ММТ с минаването през Пейпал съм на плюс, но съм загубила може би над 10 долара заради него.

Редактирано от Vyara
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ще задам може би тъп въпрос, но ще ме прощавате.

Имам  преведена сума-депозит от резервация, която отказах. Сумата стои в акаунта ми , но не отива в кредитната карта отново. Как мога да я  преведа по картата  или да я изтегля?

Има опция " Withdraw funds " - това ли трябва да е ?

Връзка към мнение
преди 21 минути , liliya каза:

Ще задам може би тъп въпрос, но ще ме прощавате.

Имам  преведена сума-депозит от резервация, която отказах. Сумата стои в акаунта ми , но не отива в кредитната карта отново. Как мога да я  преведа по картата  или да я изтегля?

Има опция " Withdraw funds " - това ли трябва да е ?

Да

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че имаше такса за теглене. Ако сумата не ти е необходима точно сега, остави си я в Пейпал. При следващо плащане, първо се изтегля наличноста в акаунта ти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте! Бих искала да попитам валутата, която се задава в акаунт в Pay Pal - каква е препоръчително да бъде с оглед на това, че на този етап не се знае дали разплащанията ще бъдат преобладаващо в долари или евро...? И може ли тази настройка да се смени на някакъв по-късен етап? 

Благодаря!

 

Връзка към мнение

Можеш да си сложиш няколко валути. Те са по-скоро за получаване, ако не искаш да ти превалутира всеки път.

Връзка към мнение
19 hours ago, neuromancer said:

Можеш да си сложиш няколко валути. Те са по-скоро за получаване, ако не искаш да ти превалутира всеки път.

Благодаря! Виждам, че по default PayPal са ми сложили EUR като primary currency и втора валута - долари.

Да разбирам ли, че когато получавам пари в една от двете валути, плащането ще се разпределя в един от двата баланса според валутата без да има превалутиране, дори когато плащането е например в долари, а primary валутата ти е в евро? 

 

А когато аз правя плащане в една от двете валути - трябва ли да променям настройките на primary валутата, в зависимост от това в каква валута плащам? Например, предстои ми да направя плащане в долари, а primary валутата ми е в евро. 

 

Благодаря!

 

 

Връзка към мнение

За български акаунт, primary currency може да бъде само EUR

Когато получаваш превод в USD той ще отива USD сметката без превалутиране

Когато плащаш в USD, но имаш недостатъчно (например имаш 100 USD и 100 EUR в сметките, а плащаш нещо за 150 USD), остатъка ще ти бъде взет от EUR сметката с ужасно дървено превалутиране.

 

Моя съвет от над 20 годишния ми опит с Пейпал - никога и по никакъв повод (ако е възможно) не дръжте никакви пари в сметките си. Или ги харчете бързо (ако има за какво и задължително без превалутиране) или винаги плащайте със закачената към акаунта карта, като не забравяте всеки път да отмятате опцията "Convert using my CARD ISSUER". За да се използва курса на VISA/MasterCard, а не дървения на Пейпал

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.