Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка
* * * * * 1 гласа

Милано

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
157 отговора на тази тема

#1 gajev

Публикувано 09 януари 2015 - 18:21

Здравейте,
С едни приятели решихме да направим една тридневна разходка до Милано. Да ви помоля да предложите някакъв хотел (възможно най-евтин  :)). И някой, ако може да препоръча готини места за хранене :) 
Мерси, предварително.

#2 Mary

Mary
  • Модератор: Турция, ОАЕ, Дестинации

Публикувано 09 януари 2015 - 20:49

Какво имате предвид под евтин? :)

А под готини места?

Аз много харесвам заведенията и настроението в района на Naviglio - там са заведение до заведение. Всякакви видове и вкусове. Конкретни имена не си спомням.

Друг район с много и добри заведения е Брера(Brera).

Страхотен ресторант с много разнообразна и прясна риба и др. морски продукти съм посещавала, но е доста отдалечен от център на Милано.  

За малко да забравя и още една улица с доста ресторанти(в един от тях съм яла страхотно телешко, но името ...) - Corso Como.

Дано се включат и хора, които са по-стриктни от мен в имената на заведенията. Аз го карам на хубави спомени и усещания. ;)

• Roje и Сосче! харесват това

„Животът е вълшебно колело!

И всеки край е някакво начало! 

#3 gajev

Публикувано 09 януари 2015 - 22:43

Под евтин разбирам топ 3 на най-евтините места в Милано :D Реално погледнато въобще не мисля да стоя в хотела. Единственото нещо, което ще правя там е да спя (4-5 часа :D) и да се изкъпя и не виждам смисъл да давам много пари... Благодаря за улиците с храна, ще бъдат посетени :)

• wilks харесва това

#4 Mary

Mary
  • Модератор: Турция, ОАЕ, Дестинации

Публикувано 09 януари 2015 - 22:55

Под евтин разбирам топ 3 на най-евтините места в Милано :D Реално погледнато въобще не мисля да стоя в хотела. Единственото нещо, което ще правя там е да спя (4-5 часа :D) и да се изкъпя и не виждам смисъл да давам много пари... Благодаря за улиците с храна, ще бъдат посетени :)

Не съм посещавала такъв хотел за да дам конкретно предложение, но мисля, че можете да си изберете един от многото предлагани в Милано, като изберете удобно място.

• Roje харесва това

„Животът е вълшебно колело!

И всеки край е някакво начало! 

#5 luba_rizova

Публикувано 13 март 2015 - 7:12

За да не отварям нова тема, използвам тази, тъй като е обща. имаме желание да посетим за 22.09 Милано и Експото, половинът има професионален интерес към него. Не съм взела билети, най- вероятно ще пътуваме с традиционна авиокомпания, цените на уиз в момента са по - високи от тези на Луфтханза, които ми идват подходящи в трип. бг. Сега, ако може някой да помогне за хотел? Не мога да разбера къде точно се намира това експо , дали са направили влака до него или ще се пътува само с Метрото. Чудя се дали да сме по- близо до изложението, или по- близо до центъра. Удобно би било около гарата май. Обаче цените ме за стреляха просто, чак 400 евро за три нощувки не ми се дават. Не търся най - евтино, но поне да е нормално. А ако няма,ще ги преглътна, какво да правя. Плана е пътуване в събота, по възможност с ранен самолет, събота шматкане из Милано, неделя и понеделник Експо и вторник обратно. Ще съм благодарна на някаква идея поне за локация на хотела.

Това мнение е редактирано от luba_rizova: 13 март 2015 - 7:14

• margarettod харесва това

#6 Vanko

Публикувано 13 март 2015 - 9:12

Между мола "La Rainascente" и галерия "Vittorio Emanuele" са най-вкусните панцероти в Милано (препоръчани от местен). Добро хапване "на крак". Горепосочените неща се намират отляво на Дуомо-то (като застанеш с лице пред него).

• luba_rizova, a6olq и Уатея харесват това

#7 Цвете

Публикувано 13 март 2015 - 9:38

luba_rizova, до колкото знам Експото ще е из целия град(?), но Милано си има "панаир" и вероятно основните изложения ще са там. Честно казано, въобще не съм наясно що е то Експо. Ние сме ползавали хотел Пучини на Корсо Буено Айрес - става. По- близо до гарата също ще ви е удобно. 

• Сосче! харесва това

#8 П.Кръстев

Публикувано 13 март 2015 - 9:44

Топ 3 най-евтините в Милано и аз не мога да препоръчам, но бих те посъветвал да си потърсите място, което е близо до гарата и до метрото. Ние така направихме и бяхме много доволни.

#9 Цвете

Публикувано 13 март 2015 - 10:01

Реших да се образовам  :) . Експото ще е основно в Милано фиера. Според мен търсете хотел там. Отдалечено е от центъра и щом повода е точно неговото посещение е най- добре. Освен това шатълите от летищата спират там.

http://www.expo2015.org/en/explore

• luba_rizova харесва това

#10 luba_rizova

Публикувано 13 март 2015 - 10:21

Да, не е на панаира.ММ е ходил на изложения в Милано и ми каза къде са нощували, ама не ми върши работа, значи Милано Фиера се води?Ще погледна букинга. Мерси.

#11 dealni

Публикувано 13 март 2015 - 10:41

Fiera означава панаир,  има метро за Милано Фиера,  само, че аз имам съмнение, че върпосното Експо 2015  се провежда по-скоро в фиерата на Rho (отделно градче наблизо) Затова като избирате хотел и ако сте заинтересовани от Експо 2015, гледайте да не объркате Милано Фиера с фиерата в Ро.

поправка: поправих се за влака, че всъщност е метрото, едно време имам спомен, че съм минавала с влак от там, но сега не открих такъв маршрут

Това мнение е редактирано от dealni: 13 март 2015 - 10:52

#12 luba_rizova

Публикувано 13 март 2015 - 10:50

Da, Фиера Ро е точно. ох, то при тези цени няма да гледам локацията , а къде ми е що-годе изгодно. Застреляха ме тези хора.

#13 Тони

Публикувано 13 март 2015 - 11:14

По Corso Semprione, която е точно след арката има доста хотели и е близо и до Експото. Там е подходящо.

Няма ситуация без изход. Има само пауза между две хрумвания!

#14 Тони

Публикувано 13 март 2015 - 11:24

Нещо такова е добро като локация и има връзки за всички посоки. Погледни го. http://www.booking.c...kout=2015-09-22

#15 aneliya

Публикувано 15 март 2015 - 10:08

Имате ли идея за места за хранене в Милано извън тези около катедралата. Предпочитам информация за изпробвани местенца :)

#16 violeta

Публикувано 15 март 2015 - 11:50

Аз лично съм отсядала около гарата, но не си спомням името на хотела... Беше удобно, защото летях от/до Бергамо и до гарата спираха автобусите от летището. От гарата лесно можеш принципно да стигнеш до всякъде.

Провери си в колко часа кацаш и излиташ и това може да ти помогне да си отговориш на въпроса къде да отседнеш!

#17 VladimirK

Публикувано 15 март 2015 - 12:30

Имате ли идея за места за хранене в Милано извън тези около катедралата. Предпочитам информация за изпробвани местенца :)

По пътя от Катедралата към "Тайната вечеря" е Osteria Al 29 (Corso Magenta 29, 20123 Milano). Собственикът е неаполитанец.
Пиците/пастата започват от 6/7 EURO и е добре да се полеят с домашно вино. На tripadvisor.com има снимка на менюто.
Работно време: от понеделник до петък 12.00...14.45 и 19.00...23.00, събота 12.00...14.45
Препоръчвам салончето на приземния етаж, ако има места. Другото е под земята и може да по-задушно.

• aneliya и Уатея харесват това

#18 kadmira

Публикувано 15 март 2015 - 15:39

Миналия уйкенд бях в Милано, отседнала бях в хотел Маркони - препоръчвам, хотела е близо  до гарата и суперинтериорните стаи са доста шик и удобни.Двата дни в които бях там вечерях в ресторант близо до хотела казва се 

Limone S.A.S. Di Silvano Nuciforo E C.
Via Fabio Filzi, 7
Milano MI
останах доволна, прилични цени и кухня ето и сайта му да се разгледа менюто ristorantelimone.it

• aneliya харесва това

#19 Duke

Публикувано 15 март 2015 - 18:21

Хора, научете го този български! За пореден път виждам чуждицата уикенд написана неправилно. Как пък сами не осъзнавате какво точно сте написали? И все жени го правят, забелязвам... :P

• maialearrosto харесва това
"All over the world in eighty days
Head in a blur of information
What kind of a man could live this way
I do what I can
I do OK"

#20 Тони

Публикувано 15 март 2015 - 18:24

На същата улица Magenta бяхме скоро в едноименната пицария, всичко беше много вкусно, препоръчвам горещо.

• aneliya харесва това

2 потребители четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни