Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка
* * * * * 2 гласа

Милано

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
220 отговора на тази тема

#21 kadmira

Публикувано 15 март 2015 - 22:52

Хора, научете го този български! За пореден път виждам чуждицата уикенд написана неправилно. Как пък сами не осъзнавате какво точно сте написали? И все жени го правят, забелязвам... :P

Аз  Duke не съм човек , а жена като се изрази по  надолу в писанията си , аз не обичам да се заяждам , даже не обичам да пиша

само не мога да разбера едно и като ми направи забележка по умен ли стана или си почеса.....мъжкото.........

Смятам че този сайт не е за езикознание а за информация и помощ на пътуващите

Аз определено те харесвам  имаме еднакво виждане за доста неща също така и по доста въпроси,но не харесвам сарказъма ти , с който смятам че трябва да се съобразяваш на моменти :)   

#22 Duke

Публикувано 15 март 2015 - 23:46

Въобще не става въпрос за сарказъм, още по-малко за заяждане, а феминисткия уклон дори не смятам да коментирам. Не става дума и за езикознание, а за елементарна езикова култура. Ти наистина ли не осъзнаваш какво си написала? Употребих множествено число, защото не си единствена. И да, изненадващо за мен, но само дами пишат думата уикенд с "й". Съжалявам, ако съм те обидил и се извинявам. А ти, ако можеш, погледни на случилото се от смешната страна... ;)
  • kadmira харесва това
"All over the world in eighty days
Head in a blur of information
What kind of a man could live this way
I do what I can
I do OK"

#23 Lindt

Публикувано 16 март 2015 - 0:06

Всъщност, ако се прочете, което аз правя за първи път, наистина е много смешно и напълно нормално да се бърка така само от жени  :thankyou: Даже си мисля и аз така да почна да го пиша, когато съм имала хубава събота и неделя. 

Вие нали се усмихнахте и двамата вече? За да си спамя спокойно, без никой да се обижда  :rolleyes:

• Childish, kadmira, eloena и 2 други харесват това

#24 Брани

Брани

Dark necessities are part of my design

• 944 мнения

Публикувано 16 март 2015 - 1:00

"Спам" ли прочетох? :P

дори по-скоро:

"Спам" ли надуших :)

Това мнение е редактирано от Брани: 16 март 2015 - 1:01

• eloena и Lindt харесват това

#25 Angelika

Публикувано 19 март 2015 - 20:20

Някой знае ли в колко часа сутрин започва да се движи градския транспорт в Милано?! 

Интересуват ме автобуси и метро 

На сайта им нещо не дава инфо..или аз не се справям 

Благодаря :)

#26 dealni

Публикувано 19 март 2015 - 20:27

Някой знае ли в колко часа сутрин започва да се движи градския транспорт в Милано?! 

метрото е от 6.00, предполагам , че и автобусите са от тогава или малко по-рано

• Angelika харесва това

#27 Mary

Mary
  • Модератор: Турция, ОАЕ, Дестинации

Публикувано 19 март 2015 - 20:28

На сайта им нещо не дава инфо..или аз не се справям 

Благодаря :)

Ето информацията от сайта.

• Angelika харесва това

„Най-трудно човек намира време за нещата, които няма желание да направи! 

#28 mililia

Публикувано 19 март 2015 - 20:33

http://www.atm-mi.it...e_calendar.aspx

П.П Мари вече ме е изпреварила :)

Това мнение е редактирано от mililia: 19 март 2015 - 20:35

• Angelika харесва това
Животът не е проблем, който да решаваш, а подарък, на който трябва да се наслаждаваш.

#29 dimitrov6

Публикувано 06 декември 2015 - 14:04

Купих си билет 1.50 евро за метрото за 90 минути и пътувах от гарата до Дуомо,където излязох навън да снимам.После обаче опитах пак да се върна в метрото,но валидаторите(машини)не ме допуснаха.Бяха минали 20 минути от началото.Добре ,че с няколко човека се вмъкнахме през една вратичка за излизащи ,иначе пак трябваше да вземам билет.

Това мнение е редактирано от dimitrov6: 06 декември 2015 - 14:07

#30 neuromancer

Публикувано 06 декември 2015 - 14:21

Билета е за еднократно ползване в метрото

• Duke, mililia и dimitrov6 харесват това

#31 kakadu

kakadu

Не ги разбира нещата

• 191 мнения

Публикувано 06 декември 2015 - 14:52

Билета е за еднократно ползване в метрото

Хм...

http://www.atm.it/en...tti Urbani.aspx

Urban Ticket

Price: € 1.50
Validity: 90 minutes after stamping. Valid for a single journey on the underground or rail network, including the urban rail lines of Trenord and the 'Passante Ferroviario' (Urban Railway Network).

#32 neuromancer

Публикувано 06 декември 2015 - 14:53

Valid for a single journey on the underground or rail network

• Duke, Фичо и kakadu харесват това

#33 kakadu

kakadu

Не ги разбира нещата

• 191 мнения

Публикувано 06 декември 2015 - 15:00

Уф, прочетох само болднатото...

#34 mililia

Публикувано 06 декември 2015 - 15:03

Нямам спомен някъде по света билетите да стават за повече от едно влизане в метро. Смяна на автобуси или други превозни средства се допуска, но почти винаги влизането в метрото е само едно. Казвам почти, защото може да има някое изключение, но аз не се сещам.

• Duke, Фичо и dimitrov6 харесват това
Животът не е проблем, който да решаваш, а подарък, на който трябва да се наслаждаваш.

#35 roman7

roman7

.

• 5 мнения

Публикувано 06 февруари 2016 - 17:28

Здравейте, момичета и момчета,
Давайте информация освен всеизвестните забележителности на Милано, какво друго може да се разгледа?

#36 mililia

Публикувано 06 февруари 2016 - 18:26

Че кажи какви са ти интересите, за да знаем какво да предлагаме.

#37 Spqr

Публикувано 06 февруари 2016 - 18:41

Давайте информация освен всеизвестните забележителности на Милано, какво друго може да се разгледа?

Предвид това, че си се наименовал преведено римскигражданин7, Сант Амброджо  е добър вариант. Arco della Pace, която е по модел на Константиновата арка в Рим. Сан Лоренцо също напомня за античните времена. 

• roman7 и Уатея харесват това

Блог: Spqr753 http://spqr753.blogspot.com/

Фейсбук: Мисля, следователно пътувам https://www.facebook..._homepage_panel

#38 Вероника

Публикувано 06 февруари 2016 - 21:48

Срещу гара Гарибалди  е piazza Gae Aulente. Тук са намират бизнес сгради с интересна архитектура и впечетляващата извисяваща се в небето централа на Уникредит банк.

Може да се разгледат графити. За мен беше интересно. Те се намират на via Carmagnola съвсем близо до същата гара. От графит на графит тука там и в един момент се озовахме на гробището- Monumentale. Това е един много добре уреден  парк пълен с произведения на изкуството-направо музей на открито.

В парка Sempione се намира и кулата Torre Branka. От нея се открива 360 градусова панорамна гледка към цяло Милано. За съжаление преди два-три дни бях там и се оказа, че  не работи в момента.                                                           

Бях предвидила и SANT AMBROJIO с ДЯВОЛСКАТА КОЛОНА казват, че на нея имало дупки и като си долепиш ухото чуваш звуци от отвъдното. Това нито го видях, нито го чух.

Това от мен :) 

• roman7 и Уатея харесват това

#39 -Serendipity-

Публикувано 06 февруари 2016 - 22:27

Какво имате предвид под евтин? :)
А под готини места?
Аз много харесвам заведенията и настроението в района на Naviglio - там са заведение до заведение. Всякакви видове и вкусове. Конкретни имена не си спомням.
Друг район с много и добри заведения е Брера(Brera).
Страхотен ресторант с много разнообразна и прясна риба и др. морски продукти съм посещавала, но е доста отдалечен от център на Милано.  
За малко да забравя и още една улица с доста ресторанти(в един от тях съм яла страхотно телешко, но името ...) - Corso Como.

Дано се включат и хора, които са по-стриктни от мен в имената на заведенията. Аз го карам на хубави спомени и усещания. ;)

Аз се включвам с име на ресторант точно в Брера, Taverna Del Borgо Antico. В Брера всеки ресторант е страхотен. Малки, китни ресторантчета наистина с хубава кухня. Но конкретно този го препоръчвам не само заради добрата кухня, но и самото местоположение. Много е уютен.
  • roman7 харесва това

#40 roman7

roman7

.

• 5 мнения

Публикувано 06 февруари 2016 - 22:33

Благодаря, Вероника, Spqr, наистина това са места, които ако не са споделени, човек няма да се сети да  ги посети. Иначе базилики, катедрала, музеи и пазари - ясно.
Мои познати препоръчаха и езерата на по около 70 км, но не знам дали ще остане време, а и ние няма да сме с кола, и сме пет човека, та не знам и какви пари трябва да се приготвят.

Това мнение е редактирано от roman7: 06 февруари 2016 - 22:56

• Вероника харесва това

0 потребители четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни