Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка
* * * * * 2 гласа

Милано

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
220 отговора на тази тема

#41 Spqr

Публикувано 06 февруари 2016 - 22:36

Имам чувството, че за Милано се изпуска един сериозен факт. Предполагам, че е смесица от незнание и незаинтересованост. В периода 286 - 402 г. е столица на империята. Досещате се за коя империя, нали? Та именно в този период като столица има запазено наследство.

Трите западни имперски столици: Рим, Милано, Равена имат и общи черти, една от които са мозайките. Да, в Милано също има мозайки. Не в мащаба на Равена, но достатъчна причина да бъдат посетени. Защо това се изпуска?

Това мнение е редактирано от Spqr: 06 февруари 2016 - 22:58

• Сосче! харесва това

Блог: Spqr753 http://spqr753.blogspot.com/

Фейсбук: Мисля, следователно пътувам https://www.facebook..._homepage_panel

#42 roman7

roman7

.

• 5 мнения

Публикувано 06 февруари 2016 - 23:12

Имам чувството, че за Милано се изпуска един сериозен факт. Предполагам, че е смесица от незнание и незаинтересованост. В периода 286 - 402 г. е столица на империята. Досещате се за коя империя, нали? Та именно в този период като столица има запазено наследство.

Трите западни имперски столици: Рим, Милано, Равена имат и общи черти, една от които са мозайките. Да, в Милано също има мозайки. Не в мащаба на Равена, но достатъчна причина да бъдат посетени. Защо това се изпуска?

О, мисля, че се знае, всъщност в закрития търговски център Галерия Виторио Мануеле,  в двореца от XIX в. със стъклен покрив, има впечатляващи мозайки, на които също ще обърнем заслужено внимание.

• Уатея харесва това

#43 Spqr

Публикувано 06 февруари 2016 - 23:25

Галерия Виторио Мануеле,  в двореца от XIX в. 

Нямах предвид галерията, а за други мозайки с християнска символика от едно хилядолетие по-рано.  :)

#44 Vanko

Публикувано 07 февруари 2016 - 10:13

някой има ли предложения за хапване около Дуомо-то, където мога да седна да си позаредя лаптопа и да отворя 1-2 страници? :)

#45 roman7

roman7

.

• 5 мнения

Публикувано 07 февруари 2016 - 10:43

Нямах предвид галерията, а за други мозайки с християнска символика от едно хилядолетие по-рано.  :)

А къде да ги намерим тези мозайки?

#46 Spqr

Публикувано 07 февруари 2016 - 12:14

А къде да ги намерим тези мозайки?

От предната  страница. 

Сант Амброджо  е добър вариант. Сан Лоренцо също напомня за античните времена. 

Мозайките освен подови, могат да бъдат и стенни. Освен това самите структури са интересни като архитектура. В никакъв случай не могат да бъдат считани в графа "типична църква". Може да има и други църкви, но не съм се интересувал по-детайлно.

Едно обобщение за мозайките в Италия.

• Сосче! и roman7 харесват това

#47 taniast_bg

taniast_bg

.

• 1 мнения

Публикувано 15 март 2016 - 18:09

Малко полезна информация за пътуване до Милано-Комо-Верона

Полет с Wizzair до Бергамо,на паркинга пред аерогарата има автобуси до Милано-ползвахме Terravision-5 евро в посока на половин час, имат сайт, хубаво е, че билета е отворен,ако отидете по-рано ще ви качат.

Milano Centrale-оттам хванахме метро до хотел-билет 1 евро; за цял ден 4.50 евро-важи за метро,трамвай,може би и автобус,много изгоден.Внимавайте в метрото има джебчийки румънки, правят суматоха на качване във влака!!

Бяхме в хотел-Residenza Cenisio ,близо е с метро,но не сме доволни! Имайте предвид, че метрото започва да работи от 6.00ч и на връщане хванахме такси за 20 евро до гарата,така че за ранен полет е добре да сте на пеша разстояние.В този хотел живееха и млади момичета-арабки,все едно са на лагер-много шум,тел. разговори в коридора ....неприятно!

Много имигранти има в Милано,усеща се в градския транспорт,пазете се!!

Ходихме до Комо един ден - влакче,букнато в интернет-ако сте близо до Централната гара и Garibaldi Station-влака спира в централната част на града.Има info point на гарата,ще ви дадат карти и обяснят всичко,ако сте до гара Cadorna Milano-влака спира близо до езерото,откъдето тръгват корабчетата.Непременно посетете Duomo-to;  с Funiculare се качете на хълма Брунате, гледката е вълшебна!! 5.50евро е лифта.

Корабчетата по езерото не са никак евтини-на отиване взехме билет директно до Varenna (около 16 евро)-уникално градче,бяхме чели препоръки, разгледахме градините на Vila Monastero, попекохме се на слънце, горещо препоръчвам....оттам до Belaggio-(5 евро)-нищо интересно,много заведения на кея,по-комерсиално и друго корабче обратно до Комо(15 евро).....така,че си обмислете маршрута и билетчетата.....(Tremezzo пропуснахме -villa Carlota беше затворена)

Следващият ден ходихме до Верона с влак,пак билети по интернет,много приятни влакове,даже предлагат закуска ( май безплатна,попитайте).Арена ди Верона-10 евро,къща на Жулиета,един стар дворец с мост,построен за бягство( ще прочетете история), непременно да видите Basilica San Zeno, много стара......На гарата има парк, който да се избягва и .....най-добрите пици,са в едно заведение на гарата с места за сядане.....изглеждаха уникално,но не бяхме гладни....

В Милано непременно да влезетe в Duomo и да се качите на покрива-15 евро е комбиниран билет.

"Тайната вечеря" се буква предварително,заслужава си!!

Приятно пътуване!!

• mirosn, maiche, alienad и 3 други харесват това

#48 The rider

The rider

..

• 23 мнения

Публикувано 06 май 2016 - 16:27

Здравейте,

Предстои ни пътуване до Милано за 3 дни. Има време до септември, но искам да попитам за Вашето мнение за евентуални 2 варианта за 3-те ни нощувки. Взели сме самолетни билети, а другото предстои и затова искам да се ориентирам за да почна да търся отсега хотели(апартаменти).

Вариант I :

1 ден - пристигане в 15.15 ч. в Берагамо, след което м/у 16 и 17 ч. настаняване в района на местната гара за една нощувка.

Вечерта разходка до стария град, хапване и т.н.

2 ден - след закуска "трена" от гарата до Милано. Този ден ще правим програма в самият град.

3 ден - Влак до Веранна и оттам с корабче за 15е обиколка на Беладжо,Менаджо и Тремеца. Вечерта вечеря в района на Брера.

4 ден - около обяд се изнасяме за Бергамо - самолета е в 15.45

Вариант II :

И трите дни спим в Милано, а Бергамо оставяме за сутринта преди обратният полет. Единиат ден пак остава за езерото, а за другите дни ще я мислим програмата.

От Вашата информация във форума съм подкован с инфо за забележителности, заведения и транспорт. Ако имам нужда от някяква помощ ще пиша.

#49 Георги

Публикувано 06 май 2016 - 21:37

По моя скромен опит със сигурност предпочитам вариант 1. Разстоянията може да не са кой знае колко големи, но ще си отнеме време в транспорт всеки ден от/до Милано. Пречекирането в нов хотел всеки ден е досадно, но в твоя случай според мен е за предпочитане. 

Вечерта в Бергамо в стария град е доста жива. Не знам дали защото беше уикенд, но имаше много хора и настроение по улиците. Със сигурност бих избрал този вариант и да преспя в Бергамо пред бърза обедна обиколка преди полет. 

#50 The rider

The rider

..

• 23 мнения

Публикувано 07 май 2016 - 10:51

Аз също клоня повече към първия вариант с една нощувка в Бергамо и две в Милано. Затова и го описах по-подробно. Почвам да търся места за спане на двете места.

В една друга тема имаше информация за карти за транспорт за областа Ломбардия на цена 32.50 за 72 ч. Дали има подобни с намаление  за деца и каква е възрастовата граница? Мисля си че ако могат да се закупят от летището и включват и градския транспорт в Бергамо и Милано и регионалните влакове може и да са по-удобни. С тях ще се придвижим и м/у двата града и евентуално до Веранна. 

#51 vili_gp

Публикувано 23 август 2016 - 21:39

Относно трансфера от летище Malpensa до Милано кой е по-добрия вариант за трансфера от и до летището - да се купят билети онлайн или на място преди самото пътуване?

Същия въпрос касае и билетите за влаковете от и до Милано (при пътуване до Бергамо и Верона) - предварително или на място? Може ли да препоръчате превозвачи за трансфера и за влаковете?

Надеждни ли са машините за билети за градския транспорт в Милано и за влаковете?

Благодаря  :)

#52 Цвете

Публикувано 23 август 2016 - 21:56

Малпенса- Милано с автобус, който тръгва пръв - цена 10евро.

Милано - Бергамо влаковете са регионални и най.добре на място да се взимат билети. Дали от автомат или на каса- както предпочиташ, не е проблем. Единствено игнорирай евентуални желаещи да помогнат.

За Верона - също на място, няма мисля голяма разлика.

• Катя мравката харесва това

#53 neuromancer

Публикувано 23 август 2016 - 22:01

Не мисля, че ще имаш проблеми да вземеш билети на място. Има доста възможности и на място може да си избереш първия превоз, вместо да чакаш или да се чудиш за колко часа да букнеш. С автобус е по-евтино, с влак е по-бързо и не се влияе от задръстванията.

За влаковете от Милано също можеш на място, особено ако взимаш регионални билети, те не са обвързани с час, но трябва да ги валидираш. Ако ще взимаш от бързите влакове, онлайн няколко месеца предварително има големи отстъпки, регионалните не си променят цените. Специално до Верона и Бергамо не ти трябват бързите влакове - разликата във времето е малка, а в цената голяма (освен ако не уцелиш най-евтините цени онлайн).

• Катя мравката харесва това

#54 mililia

Публикувано 23 август 2016 - 22:06

Вили, машинки за билети за градския транспорт има в метрото. Отделно билети се купуват от барчета, магазинчета за вестници, табакерии. Абе с питане става тази работа и ще разбереш къде се продават извън метрото.   При машинките на гарата има много мургави младежи, внимавай с тях. Те идват и уж да ти покажат как да си купиш билети, а после искат пари. Просто с рязък тон ги разкарай и си пази багажа.

Не ти трябват фирми за трансфери от летище до централна гара. Излизаш с потока хора на летището и те ще те заведат на спирката. На гарата всички слизат. После на същото място отиваш да си хванеш автобус за летището. Има много автобуси и не се чака много. Просто внимаваш за кое летище са - Малпенса или в Бергамо. Няма нужда да купуваш билети предварително. Доста на често са и ще се качиш без проблем. 

За Бергамо ще ползваш регионален влак, та цената ще е същата и можеш да си купиш и на място. Ако те притеснява купуването на място, можеш да си ги купиш и предварително.

За Верона, ако си купиш билети сега ще са с по-ниска цена и можеш да пробваш как е с Frecciarossa или Frecciabianca. Но можеш да ги купиш и на място и да ползваш регионален влак. Аз принципно предпочитам да си купувам билетите за влак предварително, но нищо не пречи да ги купиш и на място.

Това мнение е редактирано от mililia: 23 август 2016 - 22:08

• Desi75 и Уатея харесват това
Животът не е проблем, който да решаваш, а подарък, на който трябва да се наслаждаваш.

#55 vili_gp

Публикувано 24 август 2016 - 11:26

Охх, обичам ви  :) Дано се ориентирам и се оправя иначе егати срама  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

#56 Desi75

Публикувано 24 август 2016 - 12:46

Охх, обичам ви  :) Дано се ориентирам и се оправя иначе егати срама  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Вили, кога си в Милано?

#57 vili_gp

Публикувано 24 август 2016 - 13:13

Вили, кога си в Милано?

на 02.10  :)  Има евтини билети с Райн, идваш ли  :)  :lol: Имам програма ,много добра  :lol:  :lol:  :lol:  от 02.10 до 04.10 вкл.

• Desi75 харесва това

#58 Desi75

Публикувано 24 август 2016 - 13:40

на 02.10  :)  Има евтини билети с Райн, идваш ли  :)  :lol: Имам програма ,много добра  :lol:  :lol:  :lol:  от 02.10 до 04.10 вкл.

Еееее не, аз съм от 09.09 до 12.09, питах да не би да се засечем :)

#59 vili_gp

Публикувано 24 август 2016 - 13:59

И един по-такъв въпрос? За Тайната вечеря  :rolleyes: Ако съм разбрала е в Santa Maria delle Grazie, може ли да дадете съвет дали наистина си заслужава посещението за картината и тъй като чета, че става с предварителна заявка, евентуално линк? И не може ли просто на място да се вземе билет за посещението  :) 

Това мнение е редактирано от vili_gp: 24 август 2016 - 14:13

• Уатея харесва това

#60 Bogiana

Публикувано 24 август 2016 - 14:39

За билети за Тайната вечеря аз открих този сайт - http://www.vivaticke...pg[tour]&id=744

Ние сме от 21.10 до 23.10. Може ли да сложиш твоята програма?!

• Уатея харесва това

0 потребители четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни